Transmisja LXXXIII sesji Rady Miasta Tarnobrzega

LXXXIII sesja Rady Miasta Tarnobrzega odbędzie się w środę 27 września br., w sali kameralnej w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek godz.11

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
5. Realizacja inwestycji miejskich z wykorzystaniem środków z „Polskiego Ładu” – Informacja. Gospodarka odpadami komunalnymi na terenie Miasta Tarnobrzega.

6. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

1) przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Miasta Tarnobrzega na lata 2022-2026,

2) wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę w drodze przetargu części nieruchomości położonej w Tarnobrzegu obręb Miechocin,

3) nadania nazwy rondu położonemu w Tarnobrzegu,

4) wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu obręb Machów,

5) wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu obręb Machów,

6) określenia trybu postępowania o udzielanie dotacji celowej stowarzyszeniom ogrodowym prowadzącym rodzinne ogrody działkowe na obszarze Miasta Tarnobrzega, sposobu jej rozliczania
oraz kontroli wykorzystania,

7) zmian w budżecie na 2023 rok,

8) zmian w budżecie na 2023 rok,

9) zmian w budżecie na 2023 rok,

10) zmian w budżecie na 2023 rok,

11) zmian w budżecie na 2023 rok,

12) zmian w budżecie na 2023 rok,

13) zmian w budżecie na 2023 rok,

14) zmian w budżecie na 2023 rok,

15) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnobrzega,

16) zarządzenia wyborów Przewodniczącego Osiedla Przywiśle,

17) wyboru ławników do Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu na kadencję 2024 – 2027,

18) skargi na działanie Prezesa Zarządu Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego,

19) rozpatrzenia skargi,

20) rozpatrzenia skargi.

7. Sprawy bieżące.
8. Odpowiedzi na interpelację, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
9. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
10. Oświadczenia radnych.
11. Zamknięcie sesji.

projekty uchwał : TUTAJ

transmisja: TUTAJ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rowerowy
2 miesięcy temu

Ciekawe co postanowi rada w sprawie skargi dotyczącej braku automatycznego wykrywania rowerów kierowanych PO DROGACH DLA ROWERÓW oraz DROGACH DLA ROWERÓW I PIESZYCH przez sygnalizacje świetlne. Dla przypomnienia stanowisko komisji skargowej opisujące, nie wiedzieć czemu, wykrywanie rowerów NA PASACH RUCHU:
nadwisla24.pl/2023/09/21/tarnobrzeg-to-radni-zdecyduja-czy-przy-ul-zwierzynieckiej-powstanie-pelnowymiarowe-boisko-ze-sztuczna-nawierzchnia/#comment-239611

DRAMAT
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Widzisz jakieś inne komentarze w tym artykule? Ludzie mają to w dupie, a jeśli nawet będą krytykować to po sesji, jak wszystko już będzie klepnięte. Może nawet szanowna redakcja napisze oddzielny artykuł o czymś, co było na sesji. Ale to będzie już po fakcie.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  DRAMAT

A to tak, lament zaczyna się wtedy, kiedy jest już za późno żeby coś zmienić. Powtarzam: jest dowód narzucenia projektantom konkretnego rodzaju nawierzchni, konkretnie kostki na chodnikach. Dlatego przypominam urzędowi, że odpowiada za kostkowe ciągi dla rowerzystów oraz domagam się, żeby w przyszłości wykonywać w Tarnobrzegu jako ciągi dla rowerzystów asfaltowe drogi rowerowe, wyjątkowo w razie braku miejsca asfaltowe drogi pieszo-rowerowe, i żeby nie zrzucać odpowiedzialności za ewentualne nowe ciągi kostkowe na projektanta. Napisałem czego oczekuję PRZED faktem, zobaczymy ilu rowerzystów się przyłączy.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Oczywiście oczekuję też, że kolejne ciągi dla rowerzystów w Tarnobrzegu będą zgodne z obowiązującymi przepisami, czyli m.in. pozbawione wystających krawężników i obrzeży na przejazdach rowerowych i zjazdach, wyposażone w automatyczne detektory rowerów na przejazdach rowerowych z sygnalizacją świetlną oraz czytelnie oznakowane.

!!!!!
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Z umiejscowieniem przycisków na skrzyżowaniach, dla pieszych i rowerzystów to jest w Tarnobrzegu jakiś cyrk. Szczególnie dla rowerzystów. Bo przyciski najczęściej są przed pasami, a nie przy ścieżce rowerowej.
Kiedy rowerzysta naciska przycisk to stoi przed pasami. Jak się mu zielone światło zapali to jedzie po pasach a nie wyznaczonym dla rowerzystów pasem na jezdni.

W Tarnobrzegu nie ma takich co by się tematem dróg rowerowych na poważnie zajęli. Nie przewiduję żadnych zmian w najbliższych latach.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  !!!!!

Sumienie ruszyło? Za późno, rada klepnęła. Trzeba było wcześniej nagłaśniać.

goofy
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Zero.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  goofy

Jak zero, to wszyscy czytelnicy oprócz mnie nie wyrażają sprzeciwu wobec dziadostwa rowerowego w mieście. Tak więc niech nie jęczą, że brakuje jakiejś dodatkowej jezdni przy obwodnicy itd.

odp
2 miesięcy temu
Reply to  DRAMAT

a jestem ciekaw jak bedzie rozpaczona skarga na zady prezydenta
i urzad dróg miejskich robi wielkie głowno na poprawe lecz odwrotnie nawet policja na nich narzeka wiec niech sami podnosa rece i niech sie do dymisji podadza jak ktoś ma swoj honor ale wiekszosc pracowników um go nie ma

!!!!!
2 miesięcy temu
Reply to  odp

Zanim zdecydujesz się coś napisać to się najpierw pisać naucz.

obywatel
2 miesięcy temu

Ciekawe komu działeczki nad zalewem bez przetargu ???

Czyżby kolejna spłata dlugów wyborczych ???
Zawsze to swoi będą mieć interesik na lata ???

Robin
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Uwłaszczyli się skurczybyki na miejskim mieniu?! W dodatku głupim mieszkońcom wmawiają że droga opaskowa musi powstać nad jeziorem dla dobra Tarnobrzega! O zgrozo te głupie pelikany to łykną i dalej będą wybierać takie miernoty co zniszczyły nasze miasto!!! Dziś największym ich problemem było to że żeglarze za mało chcieli upamietnić jakiegoś Ukraińca (?) Chcieli nazwać jego imieniem rondo niedaleko jeziora. Oczywiście nasi bezradni uznali że takie rondo to za mało dla tak wybitnego „Polaka” niczym nie związanego z naszym miastem. Nazwijcie se jego imieniem budynek urzędu miasta to mu dogodzicie. TO JUZ W TARNOBRZEGU NIE MA OSOB GODNYCH ABY NAZYWAĆ ICH IMIENIAMI RONDA I ULICE ?! Na taczki takich bezradnych i jak najdalej od Tarnobrzega. A tak na poważnie to moim zdaniem każdy radny na półmetku kadencji powinien mieć robione badania psychiatryczne przez 3 niezależnych psychiatrów. Po ich zachowaniach można wnioskować że mają jakieś zaburzenia które nabyli przy tych miejskich korytach albo je skrzętnie ukryli jeszcze przed wyborami!!! Tak na marginesie dodam jeszcze że ostatnią osobą wypowiadającą się o porządkach w mieście powinna być radna Peker. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ktoremu dyrektoruje 🙂 a który mieści się w Pałacyk na osiedlu Mokrzyszów ma ogrodzenie tak zniszczone że szpeci swoim wyglądem całe… Czytaj więcej »

!!!!!
2 miesięcy temu
Reply to  Robin

Kobity nie nadają się do rządzenia. Sorry, ale musiał Wam ktoś to powiedzieć.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Robin

Teraz będzie chyba bezprzetagowo dzierżawić działeczke nad zalewem GĘŚ pipa ???
Zobaczymy ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content