„Osoby, które nie wzięły udziału w głosowaniu także wyraziły swoje zdanie na temat” – prezydent D. Bożek o wyniku referendum ws. lokalizacji spalarni

Osoby, które nie wzięły udziału w głosowaniu także wyraziły swoje zdanie na temat miejsca czy ewentualnie zakładu odzyskania energii czy przetwarzania termicznego odpadów – powiedział prezydent Dariusz Bożek, którego poprosiliśmy o komentarz do wyniku referendum, które odbyło się we wrześniu w Tarnobrzegu.

Przypomnijmy, pytanie referendalne brzmiało: „Czy jesteś przeciwko wybudowaniu SPALARNI ŚMIECI w odległości mniejszej niż 1000 m od brzegu Jeziora Tarnobrzeskiego?”. Odpowiedź „TAK” zaznaczyło 5070 osób, odpowiedź „NIE” – 585 osób. Uprawnionych do głosowania było 36 366 mieszkańców miasta, frekwencja wyniosła 15,70 % (aby referendum uznane zostało za ważne, frekwencja musiała wynieść min. 30 procent).

Prezydenta Tarnobrzega poprosiliśmy o wyrażenie opinii nt. stanowczego sprzeciwu wyrażonego przez 5 tys.70 mieszkańców, którzy wzięły udział w referendum.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek:

„NIE ZGODZĘ SIĘ ZE STANOWCZYM SPRZECIWEM”

Nie zgodzę się ze stanowczym sprzeciwem. Przypominam, że uprawnionych do wzięcia udziału w referendum było ponad 36 tys. mieszkańców. Przeciwko spalarni, przypominam oddalonej nie mniej niż 1000 metrów od jeziora było 5070. Proszę z łaski swojej zobaczyć, że to 13,7% wszystkich którzy mogli pójść do głosowania. Osoby, które nie wzięły udziału w głosowaniu także wyraziły swoje zdanie na temat miejsca czy ewentualnie zakładu odzyskania energii czy przetwarzania termicznego odpadów więc myślę, że takimi kategoriami , takimi liczbami powinniśmy operować żeby nie wprowadzać mieszkańców w błąd bo także czytam, że 90% mieszkańców jest przeciwko spalarni no nie prawda 13,7% to jest zdecydowana różnica.

„CZEKAMY NA DOKUMENTY”

 Co do ciągu dalszego, w tej chwili tak jak wcześniej wspominaliśmy czekamy na te dokumenty co będą spływały, a kilka dokumentów między innymi od Wód Polskich a także ochrony środowiska, powinny spłynąć w celach wydania decyzji środowiskowej więc czekamy również na te dokumenty i co do dalszego ciągu

„MA BYĆ BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE”

Jak państwo wiecie dalszy ciąg będzie najprawdopodobniej decyzją radnych my ze swej strony chcemy jeszcze dokonać pewnych analiz, badań tak żebyśmy nie mieli żadnych wątpliwości, że to co ewentualnie zostanie zbudowane w Tarnobrzegu będzie bezpieczne, będzie ekologiczne. Bo tak jak już milion razy mówiłem, mnie zależy na bezpieczeństwie, na ekologii i zależy mi także na tym, żeby mieszkańcy mieli z tego korzyści.

„WYBUDUJCIE GDZIE INDZIEJ TO ZNACZY GDZIE?”

Jak państwo wiecie gdyby ten zakład powstał dzisiaj rodzina czteroosobowa w Tarnobrzegu już zapłaciła by 336 zł mniej. Dla niektórych są to niewielkie pieniądze ale dla tych rodzin, które wiążą przysłowiowy koniec z końcem, ledwo, ledwo, to są całkiem solidne pieniądze. Poza tym drodzy państwo za chwileczkę w naszych okolicach pojawi się pewnie taki zakład i znów będziemy skazani na monopolistę, na kogoś kto będzie miał taki zakład i do niego będzie się wozić także śmieci z Tarnobrzega.

Tak, że może niekoniecznie odpowiadając na pana pytanie ale patrząc na opinię niektórych wybudujcie gdzie indziej to znaczy gdzie?

Jeżeli nie wybudujemy na działce gminnej tylko będzie to działka innej osoby prawnej czy fizycznej,  to czynsz będzie trafiał do konkretnej osoby lub konkretnego przedsiębiorstwa, nie będzie trafiał do miasta, krótko mówiąc pozbywamy się już na wstępie 3 milionów. Zostaje nam tylko podatek czyli już korzyści dla mieszkańców miasta są zdecydowanie mniejsze.

Nie budujcie tego w Tarnobrzegu, wybudujcie to w Grębowie, wybudujcie to gdzieś poza Tarnobrzegiem. Jeżeli taki zakład wybudowany byłby w Grębowie drodzy państwo, to gmina Grębów będzie korzystała z tych pieniędzy z czynszu z podatków itd. itd.

ZGODA NA WYBUDOWANIE SPALARNI W TYM MIEJSCU WYDANA BYŁA JUŻ W 2013 ROKU

Więc pamiętajmy drodzy państwo, że zgoda na wybudowanie spalarni także odpadów niebezpiecznych była wydana w 2013 roku, dokładnie w tym miejscu o którym mówimy. Zawsze zadaję sobie to pytanie, 10 lat wystarczyło na dokonanie zmiany myślenia na temat takiego miejsca, technologia przez te 10 lat poszła tak niesamowicie do przodu, że dzisiaj takie miejsce do którego ja miałem okazję pojechać w Krakowie, jest miejscem bardzo czystym, bardzo ekologicznym. Obok tego zakładu termicznego przetwarzania odpadów są ule, są pszczoły jest pasieka, są oddalone może o 100-150 metrów od miejsca gdzie przetwarza się odpady.

Drodzy państwo, to już nie jest ten czas, bo czy się cały czas boimy, ze ta technologia, to jest technologia z tamtego wieku, nie tamta technologia dawno została już zaniechana. Dzisiaj Wiedeń się chwali w przewodnikach turystycznych swoją spalarnią. Kopenhaga w tym samym miejscu ma stok narciarski i biura dla osób które pracują.

My z jednej strony chcielibyśmy mieć lepiej a z drugiej strony nie chcielibyśmy podejmować pewnych kroków. Jeżeli nie będziemy chcieli dokonywać pewnych zmian będziemy w tym samym punkcie drodzy państwo, to już wystarczy Einsteina zacytować, że robienie cały czas tego samego i oczekiwanie nowych rezultatów jest wymiarem szaleństwa, jeżeli będziemy cały czas robili to samo to nie będziemy mieli innych rezultatów, będziemy mieli cały czas te same rezultaty.

„CIEPŁO JEŚLI NIE DLA  MIESZKAŃCÓW TO DLA ZAKŁADÓW”

Tu jeszcze jest szansa na ciepło, oczywiście to jest nutka przyszłości ale to jest także tańsze ciepło dla mieszkańców miasta. A jeżeli nawet nie dla mieszkańców. to dla chociażby dla zakładów. które będą w strefie, łatwiej jest wtedy ściągnąć także inwestora. To jest bardzo kompleksowe drodzy państwo i tak jak mówiłem, proszę z łaski swojej informacje przekazywać w mediach, ze 13,7 % mieszkańców miasta zagłosowało przeciwko takiemu zakładowi na 36 tys – 5 tys zagłosowało przeciw (…)

Proszę pamiętać także o tym, że tu mamy pewne liczby bezwzględne więc nie posługujmy się informacją, że 90% posługujmy się jasno i wyraźnie, na 36 tys – 5 tys zagłosowało przeciwko takiemu zakładowi oddalonemu o nie mniej niż 1000metrów od jeziora. Zresztą wczoraj była konferencja pana posła Kowala, myślę, że państwo także wsłuchiwali się w te informacje które pan poseł przekazywał.

Prezydent Bożek nawiązał do wypowiedzi Pawła Kowala, starającego się o mandat poselski z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Konferencja polityka odbyła się w miniony poniedziałek

Paweł Kowal – spalarnia tak czy owak będzie, kluczem nie jest czy to jest 400 metrów, 300 czy 450 tylko pewność mieszkańców, że to jest bezpieczne i ekologiczne i tak jest na całym świecie. Widziałem ostatnio nowoczesną (obecna na konferencji posłanka Skowrońska dodała, że w centrum Wiednia – przyp.red) i super funkcjonującą spalarnię w Białymstoku, podobnie jest w Krakowie.

Po wypowiedzi Kowala głos zabrała Grażyna Potańska: Do spalarni nie będziemy wracać ale wiecie państwo referendum było po to aby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na ten temat, szkoda że, wielu z państwa nie wzięło w tym referendum udziału bo ten głos jest bardzo ważny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
180 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gienka
2 miesięcy temu

Skoro jest bezpiecznie i ekologicznie to nie można tego postawić na jakims rolniczym osiedlu???!! Obwodnica jest Można nią śmieci zwozic !!!

jan
2 miesięcy temu
Reply to  Gienka

To nie jest obwodnica tylko ZWYKŁA DROGA! Do garów Gienka!

MiglanC
2 miesięcy temu
Reply to  jan

Kim jest kobieta stojąca za El Presidento w tle, to chyba jakaś ważna persona?????

Drogowiec
2 miesięcy temu
Reply to  MiglanC

Dzięki tej pani w tle mamy tak wspaniałe drogi i obwodnicę !

WALDEMAR
2 miesięcy temu

Uprawnionych może było 36 tys mieszkańców. Tylko pytanie ile realnie ludzi mieszka w tej mieścinie Połowa jest za granicą bo gdzieś zarobic trzeba na życie!

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  WALDEMAR

To jak się wyjeżdża na dłuższy okres, to należy się wymeldować (obowiązek administracyjny). Wtedy tych osób nie byłoby w spisie.

Do DJB
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Przemyślenia DJB są zgodne z oficjalna linia władz miejskich
My mamy rację Nas się nie krytykuje
Bożka nikt nie nauczył jak reagować na krytyke
Spsob w jaki się broni to poziom ucznia Tyle w temacie

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Do DJB

To nie są żadne przemyślenia – takie jest po prostu prawo. Proszę poczytać ustawę o ewidencji ludności i nie dorabiać do mojego komentarza głupiej ideologii.

???
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

To teraz mam pytanie: jak to wygląda, kiedy rodzice mają mieszkanie nie jest własnościowe . Dziecko wyjeżdża z Tbg na studia,wymelduje się, rodzice gina w wypadku. Czy dziecko może zamieszkiwać w tym mieszkaniu po ich śmierci?

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  ???

Odróżniajmy fakt zameldowania od prawa do mieszkania w danym miejscu. Jak dziecko wyjeżdża na studia, a więc co do zasady na dłuższy okres, to powinno się zameldować w miejscu zamieszkania podczas studiów (np. akademik, wynajęte od kogoś mieszkanie itp.). A to skutkuje wymeldowaniem z dotychczasowego miejsca zamieszkania (czyli np. z tego mieszkania w Tarnobrzegu, w którym mieszkają rodzice – nawet jeśli nie jest to mieszkanie własnościowe). To czy po śmierci rodziców to dziecko będzie mogło wrócić do mieszkania rodziców zależy od wielu czynników, charakteru mieszkania i stosunku łączącego posiadaczy z prawnym właścicielem (np. spółdzielnią czy osobą prywatną jeśli to wynajem). Jeśli jest to np. mieszkanie spółdzielcze, to prawo to przechodzi na spadkobierców. Jeśli to dziecko jest jedynym spadkobiercą i przyjmie spadek, to będzie mogło mieszkać w takim mieszkaniu (i wówczas powinno się w nim zameldować, jeśli będzie tam faktycznie mieszkać). Jednak tutaj dużo czynników wchodzi w grę, więc nie da się wprost odpowiedzieć na takie pytanie przy tak lakonicznym przedstawieniu okoliczności danej sprawy.

FRED
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Obowiązek meldunkowy, to był za komuny!!! Nie wiesz, co wypisujesz??? Twoje frazesy można sobie wsadzić Sam wiesz gdzie .. ….!!!!! Ładne brzmienie nie zawsze gwarantuje sukces !!!

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  FRED

Jest nadal, za komuny jedynie jego niedopełnienie było karane, a obecnie już nie jest. Jednak sam obowiązek istnieje.

Wagabunda
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

W dowodzie mam zapisane brak meldunku i co wtedy ??? Jestem poza marginesem społecznym, a może mnie nie ma !!! Jestem wykluczonymi nic mi się nie należy !!! Twoje komentarze są tyle warte, co moje życie, jako osoby bezdomnej !!! Nie nam żadnych praw, bo Ty tak stanowisk ???

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Wagabunda

W obecnych dowodach osobistych nie ma informacji o meldunku bądź jego braku. Natomiast można nie mieć meldunku jeśli jest się osobą bezdomną i faktycznie nie mieszka się pod oznaczonym adresem. Definiuje to art. 6 pkt 8 ustawy o pomocy społecznej: osoba bezdomna – osobę niezamieszkującą w lokalu mieszkalnym w rozumieniu przepisów o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy i niezameldowaną na pobyt stały, w rozumieniu przepisów o ewidencji ludności, a także osobę niezamieszkującą w lokalu mieszkalnym i zameldowaną na pobyt stały w lokalu, w którym nie ma możliwości zamieszkania.
Przykro mi jeśli jesteś w takiej sytuacji. Musisz zwrócić się do ośrodka pomocy społecznej o pomoc, której ma on obowiązek Ci udzielić. Masz wiele praw, tylko trzeba wiedzieć jak z nich korzystać.

Filozof z Zakrzowa
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Filozofia w przeciwieństwie do ideologii stanowi próbę przedstawienia rzeczywistości taką, jaka się ona jawi jako przedmiot poznania teoretycznego, niezależnie od tego, czy wypracowany w jej ramach obraz pojęciowy odpowiada czyimkolwiek interesom.

Jastrząb
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Ale pan pieprzysz i gdzie zameldować, pod mostem?

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Jastrząb

A mieszka Pan pod mostem? Ja nie piszę o zameldowaniu, a o WYMELDOWANIU. Jeśli ktoś wyjeżdża za granicę na kilka miesięcy czy może lat, to należy zgłosić do urzędu swój wyjazd, co skutkuje wymeldowaniem z pobytu stałego. I wówczas taka osoba nie znajduje się w rejestrze uprawnionych do głosowania w danej gminie w wyborach czy referendum, a więc nie będzie zaniżać frekwencji jako teoretycznie uprawniona do głosowania. A tego zdaje się dotyczył poruszany tu problem.

Andrzej
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Mieszkam na północy Ussuri !!!

Gienek
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Znam dużo osób które są zameldowane w tbg ale tu nie mieszkają Nie ma teraz obowiazku meldowania się w nowym miejscu zamieszkania i wymeldowania w starym

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Gienek

Obowiązek meldunkowy jest nadal (art. 36 ust. 1 ustawy o ewidencji ludności), jedynie brak dopełnienia tego obowiązku nie jest już wykroczeniem. Jak się nie znasz, to nie pisz głupot.

Tymoteusz
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Wystarczy być właścicielem mieszkania bez meldunku

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Tymoteusz

Nie za bardzo rozumiem…meldunek mieć trzeba w miejscu faktycznego zamieszkania, niezależnie od tego czy jest się właścicielem danego mieszkania, czy nie.

Tymoteusz
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

A jak wynajmujesz mieszkanie bo pracujesz w Warszawie to właściciel Cie w nim melduje???

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Tymoteusz

Meldujemy się sami, asysta czy zgoda właściciela nie są tu wymagane. Jeśli jest umowa najmu na czas określony to jest ona tytułem prawnym do mieszkania w danym miejscu w określonym czasie, a przez to jest podstawą do meldunku czasowego, jeśli natomiast mamy umowę na czas nieokreślony, to możemy mieć meldunek stały albo czasowy (w zależności od wyboru lokatora). Właściciel mieszkania nie może zabronić nam zameldowania, zresztą urząd nie będzie go pytał o zgodę, może jedynie wystąpić o potwierdzenie zawarcia z lokatorem umowy najmu (jeśli są jakieś wątpliwości). Natomiast właściciel może wymeldować lokatora, którego umowa zakończyła się (przez wypowiedzenie, upływ okresu jej trwania itp.), a on sam tego nie uczynił. Jeśli tytuł prawny do mieszkania wygasł, to urząd wymelduje taką osobę.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Zatem to jest PUSTY przepis , tak pusty jak ty i twoje wywody .
Takie przepisy to tylko puste łby urzędasów mogą uroić !

Państwo na papierze !

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie jest pusty, bo wpływa chociażby na rejestr/spis wyborców i osób uprawnionych do referendum, a więc pośrednio także na frekwencję. Pozostaje w sferze obowiązków administracyjnych obywatela, jedynie ustawodawca zrezygnował z jego penalizacji jako wykroczenia, czyli za jego niedopełnienie nie dostaniesz mandatu. A puste to są twoje wywody, których zasadniczo nawet mi się nie chce komentować, bo poza obrażaniem, zniesławianiem i wulgaryzmami niczego do dyskusji nie wnosisz.

Donald
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Nieegzekwowane przepisy i prawo stanowią Wiesz o czym ……….. o Twoich pustych wywodach i niewiedzy !?! Racja nie komentuj wyjdzie, to wszystkim na zdrowie, a szczególni Tobie.

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Donald

Uzasadnij, co napisałem nie tak? Z czym się merytorycznie nie zgadzasz?

Prawnik
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

To co pisze i jak pisze. DJB
To dowód na to że jest obecnym lub nylym urzędnikiem zwolennikiem obecnego prezydenta
Bezspornym jest ze w sposób nieudolny broni decyzji o budowie spalarni
Wolno mu tylko ta argumentacja o Referendum to porażka

Laufer
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Bredzisz głupoty !!!!!! W dowodzie mam zapis brak meldunku llllllllll!!!! „ Jak się nie znasz, to nie pisz głupot”

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Laufer

Masz stary dowód, od 2015 roku już nie wpisuje się w dowodzie adresu zamieszkania (bądź jego braku). Poza tym nie rozumiesz różnicy pomiędzy „zamieszkaniem” a „zameldowaniem”. Więc to ty nie pisz głupot, bo wychodzisz na zwykłego dyletanta.

Laufer
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Ważny jeszcze, jak każdy na 10 lat, we wniosku brak meldunku i brak stałego miejsca zamieszkania geniuszu!

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Laufer

A gdzie napisałem że niby nieważny? Napisałem, że stary, bo wg najnowszego wzoru w ogóle nie wpisuje się informacji o adresie. Więc jeszcze maksymalnie do 2025 roku Twój komentarz jest aktualny, a może nawet wcześniej będziesz musiał wymienić dowód na nowy i w tym nowym już nie będziesz miał informacji o braku meldunku, geniuszu.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

BZDURA – można mieć dwa meldunki w Polsce

meldunek:
A) stały
B) tymczasowy w Polsce .

Najwidoczniej ciamajdy z urzędu tarnobrzeskiego do was jeszcze to nie dotarło lub tacy z was niedouczeni ” fachowcy”!

Jakby cioto był kiedyś za granicą ( np w Niemczech gdzie pracujesz npdorywczo ) to miernoto
w Polsce nasz meldunek na stałe
a tam tymczasowy .
W Polsce też tak jest np studenci itd

DOUCZ się !

Hans
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Skąd on ma to wiedzieć skoro większość czasu siedzi w urzędzie a Niemcy to on widział tylko w telewizji

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Mowa była manipulancie o osobach wyjeżdżających na stałe zagranicę. Jak ktoś wyjeżdża na stałe, to zgłasza w urzędzie wyjazd zagranicę na pobyt stały – to skutkuje jego wymeldowaniem z aktualnego adresu. Jak ktoś zgłasza wyjazd na pobyt czasowy albo w ogóle nie zgłasza wyjazdu, to ma zameldowanie na pobyt stały w dotychczasowym miejscu, ale to jest jego decyzja. A jak ma meldunek stały np. w Tarnobrzegu to jest w rejestrze wyborców w Tarnobrzegu i miał prawo wziąć udział w referendum. Więc pretensje nie do urzędników, tylko mieszkańców, którzy mieszkając od lat zagranicą mają meldunek stały w Tarnobrzegu. Co do studentów, to jeśli w miejscu studiowania mają jedynie meldunek czasowy (albo nawet tego nie mają), to zawsze mogli przyjechać na weekend i oddać swój głos. To też nie jest problem władz miasta czy urzędników, że ktoś nie dopełnia obowiązków meldunkowych bądź rezygnuje z prawa do oddania głosu.

Prawnik
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

WOW To dopiero nauczanie mieszkańców POCZĄTKOWE

FRED
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Jak nauczyciel stawia dwóję uczniowi, to kto jest idiotą ???? Uczeń bo się nią naumiał, czy nauczyciel bo nie wytłumaczył !

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  FRED

A to już zależy od sytuacji. Są lepsi i gorsi nauczyciele, a uczniowie mają dostęp także do innych źródeł wiedzy (podręczniki, Internet). Więc zasadniczo obowiązek opanowania przerobionego materiału spoczywa na uczniu, nauczyciel to tylko przewodnik, który powinien oświetlić drogę uczniowi. Jednak tę drogę uczeń musi przejść sam.

Jasiu
2 miesięcy temu
Reply to  WALDEMAR

Przyszedłem do szkoły na lekcje WOS jak zwykle przygotowany do zajęć i pani K……, mnie pyta czy pan Bożek słusznie został prezydentem miasta, jak uprawnionych do głosowania jest około 36 000 mieszkańców, a na niego głosowało około 10 000 mieszkańców ??? Odpowiadam oczywiście, że nie powinien, bo 26 000 tak uważało !!!! A pani wstawia mi dwóję i mówi, że to zła odpowiedź. To ja jej mówię, że na pana Plutę nikt nie głosował, a został v-ce prezydentem miasta !!! Ona mi wówczas odpowiada widzisz Jasiu dwója, to też ocena !!!!

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Jasiu

Dwója słuszna i zasadna, a wręcz wskazana. Na zadanie domowe powinieneś dostać wykucie na pamięć art. 473 § 1 Kodeksu wyborczego: Za wybranego na wójta uważa się tego kandydata, który w głosowaniu otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. Ponad połowę WAŻNIE ODDANYCH GŁOSÓW, a nie głosów nieważnych albo hipotetycznych, które mogłyby zostać oddane. Następnym razem nie kłam, że przyszedłeś przygotowany do zajęć.

Do DJB
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Odpowiedź DJB tylko potwierdza brak dystansu nie zrozumienia ironia i pokazuje takie dziecinne obrażanie się
Jak DJB uważa że tego nie widzą mieszkańcy to tym lepiej dla mieszkańców

Prawnik
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Ale ubaw w niedzielę

Ppp
2 miesięcy temu

Aj

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

Na pana Bożka w ostatnich wyborach zagłosowało 10 tyś mieszkańców z pośród 36 tyś uprawnionych. Wynika z tego ze większość tarnobrzeżan nie zagłosowało na tego pana, zatem idą tokiem myślenia pana Bożka Ci mieszkańcy byli przeciwni tej kandydaturze. Reasumując pan Bożek uzyskując mniejszościowe poparcie bezprawnie sprawuje swój urząd prezydenta i bezpodstawnie pobiera z tego tytułu apanaże !!!

ekolog
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

w PUNKT

max
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Otóż to. Panie Bożek, 25 tysięcy mieszkańców było przeciwko Panu!

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  max

Wybory to nie referendum, nie ma progu ważności, ponieważ jakaś władza musi zostać wybrana. Jak ktoś nie głosuje, to zrzeka się prawa do decydowania. Tylko, że w przypadku wyborów decydują Ci co głosują, a w przypadku referendum decyzję może podjąć odpowiednio duży odsetek uprawnionych (czyli minimum te 30%). Jeśli tego minimalnego odsetka nie ma, to znaczy, że większość uprawnionych nie chce bezpośrednio decydować o danej sprawie i powierza ją władzom miasta. Dlatego stosowanie analogii w przypadku wyborów i w przypadku referendów jest absurdalne.

Smerf Ciamajda
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

„i powierza ją władzom miasta.”

Albo wątpi w te władze miasta.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Czytaj ze zrozumieniem ponieważ każdy rozróżnia czym się rządzą wybory powszechne od referendum, chociaż to i to powinno być wiążące bez względu na frekwencje. Ale nie każdy rozumie pokrętnej ideologii i myślenia pana Bożka sprowadzające się do tego, że jak coś pasuje to naginamy teorię w swoją stronę i na siłe przepychamy kolanem, bo taki mamy partykularny interes. Ale rozwińmy dalej temat myślenia władz UM – pan Bożek uzyskał w powszechnych wyborach poparcie na poziomie 27 % z ogółu czyli 73 % mieszkańców TBG nie poparło kandydatury pana Bożka czyli idąc tokiem myślenia tego pana 73 % było przeciwnych wyborze na stanowisko prezydenta TBG pana Bożka – zatem należy zadać pytanie czy ten pan sprawuje w pełni demokratyczny mandat – no NIE ! Mało tego 27 % poparcia pana Bożka w wyborach, gdyby miałyby się odbywać w formie referendum, to za mało przy wymaganych 30 % by objąć takowe stanowisko. Zatem zanim pan Bożek, po raz kolejny będzie opowiadał swoje teorie i hipotezy wyssane z palca (skąd założenie, że ci co nie poszli na wybory byli za spalarnią, osobiście znam wielu ludzi którym po prostu nie chciało się, nie wiedzieli bo jakimś sposobem w mediach zasilanych z kasy UM było… Czytaj więcej »

świnie przy korycie.jpg
obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

I tak tego nie zrozumie urzędas ??

Jakby przyjąć , że ci co nie glosowali w wyborach samorządowych , nie oddali głosu na BOŻKA

A na KALINKĘ

to należy przyjąć , że bożek urzęduje bezprawnie i bezprawnie pobiera wynagrodzenie razem z kumplem z dymitrowa ???

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Widzę że władze UM powołały do życia nową jednostkę propagandy i sukcesu jak za dobrych komunistycznych czasów. Chociaż kto w czasach PRL mógł objąć stanowisko dyrektora w LO jak nie zasłużony działacz partyjny ?

Eryk
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Mówisz Odysie o Bożku, że w czasach PRLu był dyrektorem LO?
Jeśli tak, to goowno wiesz.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

To waśc teraz to spostrzegłeś ???

To jest od początku kadencji a co gorsze tam jest wydział cenzury , niczym SB i UB za komuny
– „katalogują, segregują wpisy” na tym forum ( jak pisał swego czasu jeden urzędas na tym forum )
STARE KOMUNISTYCZNE nawyki pozostały z PZPR, UB, SB, milicji , ORMO .
A OD TW to tam aż CIASNO i ich potomstwa ???
Jak mówi powiedzenie ” jabłko niedaleko spada od jabłoni”
– genów się nie zmieni ???

Zresztą wystarczy popatrzeć na jego zaplecze i z kim się pokazuje ???

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Idąc twoim tokiem myślenia to Tarnobrzeg by nie miał prezydenta i radnych, bo w każdym przypadku głosów ZA będzie mniej niż sumy głosów na inną kandydaturę, nieważnych oraz potencjalnych. Co do argumentacji Pana Prezydenta, to nie rozumiem, po co się tu czepiać – nie ma ona znaczenia. Referendum – zgodnie z prawem – jest niewiążące, a zgoda na budowę instalacji jest wyłącznie w gestii władz miasta, które pomysł popierają.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Bo miasto to nie władze UM z panem Bożkiem na czele, tylko ogół mieszkańcowi i jak się rozpowszechnia dyrdymały z palca wyssane należy z liczyć się reperkusjami. Po za tym Tarnobrzeg powinien posiadać burmistrza, a nie prezydenta na równi płacowo z prezydentami Gdańska, Warszawa itd nie ten kaliber wielkości i zasobności miast i inwestycji – miasto Tarnobrzeg nie stać na prezydenta i vice są to koszty na poziomie prawie pół miliona złotych rocznie na wszelkiego rodzaju pensje, nagrody, trzynastki. Jeżeli już odnosisz się ad vocem do Moich postów czytaj ze zrozumieniem w państwie demokratycznym zarówno wybory powszechne jak i referendum powinno być bez jakichkolwiek progów ważności, bo pan Bożek też nie w pełni posiada demokratyczny mandat do sprawowania swojego urzędu- czy został wybrany przez większość – NIE

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Są mniejsze miasta od Tarnobrzega, które posiadają prezydentów (np. Sopot, Świnoujście czy Krosno). Ten status nie wynika jedynie z liczby mieszkańców. Ja piszę o tym jak jest, a ty piszesz o jakieś utopii, która w twoim mniemaniu byłaby słuszna. Pora zejść na ziemię.

Prawnik
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

To jeszcze napisz ile skali roku płacimy z budżetu miasta za wynagrodzenie prezydenta zastępcy prezydenta, sekretarza i skarbnik Można dodać wynagrodzenie naczelnika od inwestycji.
. A urzędnicy pozostali na krawedzii średniej krajowej
Takich dysproporcji nigdy nie było w urzędzie
Wysokie wynagrodzenia tej ekipy świadcza o priorytetach tej władzy

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Prawnik

Tyle, na ile pozwala prawo. Jak ci się nie podoba, to będziesz miał w kwietniu kolejne wybory i możesz głosować na innego kandydata.

Prawnik
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Obesruje i staram się zrozumieć sens wypowiedzi prezydenta Bożka od początku jego prezydentury Mam do tego prawo bo na niego głosowałem i wielu moich kolegów prawników Od początku wypowiedzi były nie merytoryczne, pogmatwane, nielogiczne i infantylne A przekaz płynący z urzędu miasta od jego urzędników o jego działaniach dotyczy każdego ruchu prezydenta Za dużo fotek i informacji o spotkaniach okolicznościowych, po prostu o imprezach. A zdjęcia z morsowania o świcie i wspinanie się na ściance i pląsach na placu to informacje o tym co prezydent lubi najbardziej i w jakim środowisku czuje się bajkepuej Z poważnych spotkań informacji brak Przykładem brak informacji o zamierzeniach inwestycyjnych działaniach gospodarczych Oraz ukrywanie o uchylaniu uchwał, arządzeń. Czyli mamy z jednej strony aktywosc społeczna przy braku skuteczności w sprawach dotyczących rozwoju miasta, ukrywania porażek w działaniach, oraz w działaniach niezgodnych z orawem Wypowiedź na temat Spalarni wymagają analizy rzeczoznawców v od języka celem odpowiedzi Czy jest zdyerminiqsny na budowę sam prezydent czy jego zastępca I jeszcze jedno To zarządzanie z tylnego siedzenia z pominięciem prezydenta widoczne od pierwszego dnia ksdencji W dziejach samorządu tarnobrzeskie go nie było też ubezwłasnowolnienie radnych milczą i udają ze pełnia funkcje radnych. To są przemyślenia przy okazji niewlasciego i… Czytaj więcej »

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Prawnik

Niestety rządy obecnych władz UM bardziej przypominają te z Białorusi, niż przejrzyste , klarowne zasady demokracji w stosunku do mieszkańca TBG !

jan
2 miesięcy temu

Niech to budują w końcu. Zaczynają mnie wkurzać te tłumy buraków i wieśniaków nad jeziorem. Oby po wybudowaniu zaczęło ich przyjeżdżać mniej. A do tego tańsze śmieci i CO

jan
2 miesięcy temu
Reply to  jan

Minusujcie buraki. Będzie was wtedy łatwiej policzyć

z wioski Tbg
2 miesięcy temu
Reply to  jan

No, Tarnobrzeg to taka większa wioska to co się dziwisz tym tłumom?

Alf
2 miesięcy temu

Naprawdę nie spodziewałem się po Panu Prezydencie takiej wypowiedzi. A może ci , którzy nie poszli bo im się nie chciało są przeciw budowie. Skąd tak nadinterpretacja? Widzę ,że jest jakiś dziwny pęd władzy , żeby ta spalarnia powstała za wszelką cenę pomimo sprzeciwu mieszkańców. Coraz bardziej dziwne to wszystko dla mnie wygląda

Smerf Ciamajda
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Musi, że papa Smerf i wszyscy „za” mają w tym jakiś interes? Jaki?

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  Smerf Ciamajda

Coś może być na rzeczy a tam gdzie nie wiadomo o co chodzi chodzi o jedno

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ha ha ha – po nim wszystkiego się można spodziewać ! Myślę , że tą wypowiedzą sam się zaorał , bo większość tych co byli przeciw spalarni to wybórcy PO i konfy a dzięki ich głosom został sołtysem , słowem to już koncówka rządów w mieście i dobrze by było aby tylko teraz do wyborów tylko administrował miastem a nie tworzył wizji i zlecał jakiekolwiek koncepcje . Gdyby tylko nie bredził o tych co nie brali udziału w głosowaniu i przypisywał im jakiejkolwiek roli w referendum bo tylko nie wzięli udziału i tyle a reszta to tylko wycieranie sobie ryja jak w gebellsowskiej propagandzie . Spalarnia powinna powstać ( nawet nad zalewem ale wybudowana przez miasto . Zamiast topienia kasy w zalew ( dla turystów w tym że sprzedaży udziałów w wodociągach) . Jakby naprawdę dbał o interesy mieszkańców to już od początku kadencji powinno się zabrać za budowę spalarni a jak by to zrobił to już spalarnia by dzialała . Teraz to jest wszystko dorabianie bezczelnej ideologii dla potrzeb wyborczych w najbliższych wyborach samorządowych . DZIADkowi ubyło teraz 5 tysięcy glosów z tych 10 tysięcy co poprzednio otrzymał a w międzyczasie stracił też wiele glosów po skoku , po… Czytaj więcej »

Biała flaga
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ubyło mu też prawie całe Przywiśle za te planowane i nie konsultowane wycinki. I nie tylko Przywiśle. A jak go „kochają” lokatorzy blokow TTBS to już wręcz legenda. No a spalarnia to już gwoźdź do wyborczej trumny. 5000 potencjalnych wyborców poszło…Widzę że chłop się zawziął żeby do wyborów samorządowych nie zostali mu żadni wyborcy, za wyjątkiem kilku klakierów z UM.

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ale w którym miejscu Pan Prezydent powiedział nieprawdę? 13,7% osób uprawnionych do głosowania w referendum wyraziło swoją wolę, że jest przeciwko budowie tzw. spalarni. Więc słusznie podniósł, że nie można mówić o „stanowczym sprzeciwie” mieszkańców w tym zakresie. Wiemy tylko tyle, że 13,7% jest przeciwko, 2% popiera budowę, a 84,3% się nie wypowiedziało, mimo że mieli do tego prawo. Wniosek jest taki, że Pan Prezydent ma wolną rękę w tej sprawie.

Biała flaga
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Ja

Jastrząb
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Ja jestem przeciwny budowie, nie byłem na głosowaniu bo osoby organizujące referendum nie są wiarygodne dla mnie.

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Jastrząb

Najważniejsze, że Pan nie głosował, dzięki takim osobom inwestycja ma zielone światło. Brak decyzji to również w pewnym sensie decyzja. A gdy instalacja powstanie, to jestem pewien, że się Pan do niej przekona i zmieni zdanie. Zwłaszcza jak przyjdą niższe rachunki.

! ! !
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Zielone światło to będzie dla zwożenia śmieci z innych regionów niż Tbg.

Prawnik
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Od kiedy planujesz te niższe rachunki.
Podaj prognozę w oparciu o jaki dokument prognozowany
Te oszczednosci za parę lat to śpiew na Titanicu

Za parę lat to władza się zmieni zmienia się przepisy i będzie po niższych rachunkach.

fotoamator
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Kiedy wchodziła na rynek fotograficzny fotografia cyfrowa to pierwsze aparaty fotograficzne, tzw. lustrzanki były dość kosztowne. Myślałem, że jak tego sprzętu będzie więcej na rynku to ceny spadną. Guzik prawda. Z każdym rokiem ceny są coraz wyższe i rożne kryteria o tym decydują ale nie nasycenie rynku takimi aparatami fotograficznymi.
Myślenie, że coś będzie tańsze jest , sorry, ale wielce naiwnym

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Czemu podajesz wygodne dla UM dane i przekłamujesz rzeczywistość na korzyść UM, a to że spośród glosujących w referendum aż 95 % było PRZECIW budowie spalarni, a tylko 5 % było ZA budową. Można domniemywać że podobny układ poparcia występuje wśród ludzi, którzy nie poszli na referendum.

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

W którym miejscu przekłamałem rzeczywistość? 13,7% uprawnionych zagłosowała przeciwko budowie spalarni, nie możemy domniemywać, jak zagłosowałaby większość, na pewno wiele osób byłoby za, jak również wiele byłoby przeciw. 84,3% uprawnionych mieszkańców też podjęło decyzję, że nie będzie brać udziału w referendum. Były informacje, ogłoszenia, jak ktoś chciał i był zdeterminowany, to oddał głos. A jak ktoś nie był, to nie oddał i nie będziemy teraz dociekać przyczyn. Faktem jest, że referendum nie jest wiążące dla Prezydenta. Więc kto tu przekłamuje?

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Bredzisz towarzyszu , bredzisz !

Można przyjáć , że ponad 84 procent nie wierzy ani Bożkowi ani Mastalerzowi
i tyle tylko ???

Tak dla przypomnienia , kiedyś Bożek narzekał na poprzedników i zwalał na nich winnę ( chodzi o nasadzenia wzdluż ulic: Wisłostradą, Sikorskiego, warszawska )

A WIĘC niech tego bubla nie zostawia bożek następcom bo kadencja dobiega końcowi ??

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Są tacy co właśnie wierzą Prezydentowi, a przede wszystkim NAUCE i fachowcom z firmy FCC – i właśnie dlatego zdecydowali (świadomie) by nie iść na referendum. Znam osobiście takie osoby! A kadencja może i dobiega końcowi, ale to na razie pierwsza kadencja, a nie widzę godnych kontrkandydatów, którzy by przeszkodzili w rozpoczęciu drugiej kadencji w 2024 roku. Nawet jeśli nie w I turze, to w II turze jestem spokojny o reelekcję Prezydenta Bożka.

Tarnowski
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

…spokojny o reelekcję p. Prezydenta Bożka i swój cieplutki stołek który zainspirował mnie do wymyślenia miejskich Potańcówek za co być może Naród postawi mi dziękczynny pomnik (najlepiej przed fasadą magistratu). Brawo TY!

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Przeczytaj dobrze ze zrozumieniem :

Tylko wyjątkowe skur???i przy KORYCIE i żlobie
mogą zagłosować na kogoś kto bezprawnie, nielegalnie wprowadził , wymyślil i pobierał ( przez prawie dwa lata)
oplaty na cmentarzu komunalnym w Tbg – tzw: „podatek cmentarny od zasiłku pogdrzebowego”.

Tylko wyjątkowy zakłamany debil może zagłosować na takiego co obiecał dopłaty do wody dla mieszkanców a słowa nie dotrzymał .

Niech takim ręka uschnie zanim to zrobią !

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Przypomnę ci ten komentarz w kwietniu po I turze, no, może po II turze. Jeśli bowiem nastąpi reelekcja Pana Prezydenta, to wg twojej logiki będzie oznaczać, że większość głosujących za jest przy korycie (nie mówiąc o epitetach, których użyłeś wobec takich osób).

Prawnik
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Zapytaj radnego Kalinkę On wytłumaczy na czym polega wiarygodność inwestora Spalarni i intencje prezydentiw
To merytoryczny facet Tacy DJB tego co mówi Kalinka nie zrozumieją nigdy

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Prawnik

Nie mogę zrozumieć dlaczego tacy odrealnienie, ograniczeni, zakłamani jak DjB pracują w urzędzie i pełnią funkcje publiczne ???

Co do Kalineczki TO KIJ MA DWA KOŃCE !
Asem nie był i nie będzie nigdy ??
Jakby miał trochę pokory jak i miejscowi pisowscy( pekar, Nowak itd) to i by wygrywali ??

Mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

To dobrze ze DJB jest spokojny o to że Bożek będzie ponownie prezydentem. Tabletki na uspokojenie przydadzą się w wieczór wyborczy.

rowerowy
2 miesięcy temu

Żeby nie było monotematycznie napiszę tak: osoby, które nie wzięły udziału w głosowaniu w wyborach samorządowych w 2018 r., także wyraziły swoje zdanie w tamtym temacie. Nie minusować ani nie krytykować – nie było o sprawach rowerowych.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

No i kto dał minusa? Przecież nie było o sprawach rowerowych.

:-)
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Etatowi minusujący, na tym forum 🙂

ogr
2 miesięcy temu

żenada

Tycjan
2 miesięcy temu

Referendum nie było wiążące Dalsze losy inwestycji w rękach radnych i Prezydenta mających nasz mandat otrzymany w demokratycznych wyborach.Reszta to zwykle bicie piany

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Tycjan

Dokładnie tak, lepiej się tego nie dało ująć, a jak ktoś nie rozumie, to już jego problem.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Przypominam że pana Bożek zdobył w wyborach powszechnych tylko 27% poparcia w momencie, gdzie aż 73% mieszkańców TBG nie poparło jego kandydatury. Czy możemy mówić że działa w pełni demokratycznym mandatem do zarządzania tym miastem ?

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nawet jakby frekwencja wyniosła 10%, a Pan Bożek miał 6% poparcia, to jakaś władza musi zostać wybrana. Nie można porównywać referendum do wyborów, gdzie nie ma progu frekwencji. Zresztą pisałem już o tym, nie będę się powtarzał.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

No właśnie sam sobie odpowiedziałeś mamy iluzję demokracji, fałsz oraz zakłamanie prawa…

odp
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

raczej tutaj masz załamanie wszystkiego
załamanie ludzi tak zwana depresia
nie mamy dobrych lekarzy po politycy twierdza ze unia blokuje euro dla polski a to jest inaczej ale juz sami znacie odp
no ci co dostaja 13 i 14 za co tylko przez to ze nazekaja na ukajnców ze mieszkaja w polsce przeciez zostali zaproszeni dobrze wiecie przez kogo
przy najnizszej krajowej nie da sie mieszkac w tym kraju i obiecuja ze beda podwyszki oczywiscie w pln a ona spada z pieca na łep
i ostatnie problem z pawile i orlenem teraz jest tania a co bedzie pozniej

:-/
2 miesięcy temu
Reply to  Tycjan

Nie było wiążące, ale będą się w UM nim wspierać

ekolog
2 miesięcy temu

Wypowiedź Prezydenta mnie powałia. Może bedą korzyści dla miasta w przyszłości. Może nie. Poseł Kował powiedział ,ze dobrze będzie. Ludzie co ten poseł wie o problemach tego miasta.
Szkoda gadać . Myśle ,ze jednak mieszkańcy są w stanie ocenić jakość wypowiedzi prezydenta. Brak zdecydowania brak argumentów wreszcie poziom debaty . Ludzie co głosowali są przeciw a ci co nie przyszli głosować są za mną.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  ekolog

Ha ha ha – no to autorytet znalazłeś ” kowal” ?
Trzeba było zapytać cwaniaka czy mieszka koło spalarni ???

As
2 miesięcy temu

Najpierw pobudujemy a potem zaczniemy rozmowy o ewentualnych korzyściach dla miasta .Negocjacje wtedy mogą trwać wiele lat. Naiwne myślenie ale jakieś swojskie takie

Alt
2 miesięcy temu
Reply to  As

Proszę nie pisać głupot. Korzyści są wynegocjowane (ok 3 mln PLN rocznie czynszu, do tego ok 2 mln PLN rocznie podstku od nieruchomości). Jako mieszkaniec miasta nie życzę sobie aby ktoś pozbawiał mojego miasta takich dochodów – no chyba że sam ma jeszcze korzystniejsze transakcje na podorędziu.

Swoją drogą co za żenada jeśli radni, którzy podobno mają dostęp do projektu umowy – nie potrafią zrozmieć korzyści i nie potrafią o nie zawalczyć dla dobra miasta.

Chyba że chodzi o to, by śmieci wozić do Stalowej Woli za kilka lat, gdzoe spalarnia buduje się (bez referendum).

Mieszkaniec Tarnobrzega
2 miesięcy temu

Panie prezydencie . Co co nie pisali do referendum odebrali sobie prawo głosu.
Proszę nie dorabiać sobie fikcyjnych teorii i liczb.
Nie chcę nikogo obrażać ale ta retoryka że Osoby które nie poszły są za spalarnia jest żenująca. Proszę sobie uzymisliwić że wiele z tych osób teoretycznie uprawnionych nie mieszka w tym mieście , nie mieszka nawet w tym państwie. Mają tu tylko teoretycznie meldunek . Już dawno podziękowali za takie miasto.
Proszę nie tworzyć iluzji.
Tylko Pan dąży do wybudowania tej spalarni !!!!!!!!!!!!!!?

Uczeń
2 miesięcy temu

To był nauczyciel w LO?

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Uczeń

I tylko tam powinien chodzić do pracy !
Nigdzie więcej !

Tarnobrzeżanin
2 miesięcy temu

Ja chcę ścianki wspinaczkowej ,
ja chcę nasadzeń wzdłuż Wisłostrady ,
ja chcę podwodnego miasteczka ,
ja chcę tysiąca lamp ,
ja chcę aby Zakrzów był ciemny nocą ,
ja chcę wycinki drzew Zwierzyńcu ,
ja chcę drugiego stadionu ,
ja chcę czwórmiasta ,
ja chcę aby prezesem był mój kumpel a prezesm kopalni facet z pisu,
ja chcę spalarni i będzie tak jak zawsze co chcę..

obywatel
2 miesięcy temu

Zapomnialeś o :

Mieście podwodnym z tunelami,

Kładce nad wislostradą w haszcze ,

Miejskim transporcie motorówkami elektrycznymi .

ODREALNIONY wizjoner ??

! ! !
2 miesięcy temu

ja chcę zakostkowane ciągi pieszo-rowerowe
ja chce zmiany nazwy Tarnobrzega na kostkowy Tarnobrzeg
ja chce zwężania dróg i tworzenia na nich niepotrzebnych wysepek

DJB
2 miesięcy temu

Wiele osób chce nowoczesnego ekologicznego zakładu termicznego przetwarzania odpadów, dzięki któremu miasto będzie miału większe wpływy do budżetu, a mieszkańcy niższe rachunki za prąd i śmieci – i właśnie dlatego te osoby zbojkotowały to pseudoreferendum!

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Przestań pierd?????ć .
Dzielisz skórę na niedźwiedziu ciulu .
Nie dorabiaj ideologii !

:-/
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Chcę takiego zakładu, ale dla śmieci z Tbg i okolicy a nie z całego województwa i z poza granicy kraju.

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  :-/

A kto powiedział, że niby odpady będą z całego województwa i spoza Polski?

myślący inaczej
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Wystarczy pomyśleć. Nie trzeba mówic i pisać.

Rozum
2 miesięcy temu

Ciekawy jestem jakby prezydent Bożek wytłumaczył swoja pokrętną logiką fakt, że w wyborach na prezydenta dostał jedyne 10.003 głosów (na 36 366 wyborców) czyli 27,5% i wygrał pomimo, że 72,5% mieszkańców na niego nie głosowało czyli idąc tokiem rozumowania prezydenta nie zgadzali się aby został prezydentem. Czy ten człowiek może się jeszcze bardziej skompromitować? Jak sądzicie?

wrózka
2 miesięcy temu
Reply to  Rozum

MOŻE

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Rozum

W wyborach na prezydenta nie ma progu ważności wyborów, więc nie ma znaczenia czy frekwencja wyniesie 10 czy 90%. Argumentacja jest absurdalna, bo oznaczałaby, że w wielu miastach i gminach w ogóle nie dałoby się wybrać organów władzy lokalnej. Referendum to co innego, żeby było ważne, wziąć w nim udział musi 30% uprawnionych. Tutaj było to 15,70% czyli ciut ponad połowę. 13,70% uprawnionych było więc przeciwko budowie „spalarni”, 2% było za jej budową, a 84,30% uprawnionych ten temat nie był na tyle istotny, aby decydować o nim w referendum. Zdecydowana większość mieszkańców oddaje więc tę sprawę do rozwiązania władzom miasta i taki wybór trzeba uszanować.

Rozum
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Odpisujesz ale widać nie zrozumiałeś mojego komentarza. Prezydent swoim tokiem rozumowania poprzez naginanie rzeczywistości wykazał się niebywałą pogardą dla mieszkańców udowadniając tym samym, że jest lobbystą prywatnej firmy. Gdyby w referendum zagłosowało 30 czy 50% uprawnionych to wynik byłby inny? Nie sadzę i dobrze o tym wiesz.

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Rozum

Byłby inny, bo wtedy wynik referendum byłby wiążący i prezydent musiałby uszanować wolę większości głosujących. Ustawodawca określił próg na poziomie 30% i gdyby problem „spalarni” był taki ważny to te 30% wzięłoby udział w referendum. Natomiast wzięło udział 15,70% ogółu uprawnionych, zaś jedynie 13,70% ogółu uprawnionych wyraziło jasno że jest przeciwko budowie zakładu. 13,70% nie może decydować za wszystkich. A prezydent nie jest lobbystą żadnej firmy, jest lobbystą interesów miasta, a akurat oferta tej firmy jest zgodna z tymi interesami.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

I tyle głosów uprawnionych frajerze mu ubyło w następnych wyborach !

Jakbyś nie wiedział – został wybrany z poparciem POpaprańców i Korwin ( konfy).

Jan
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Co ty bredzisz. Nie wstyd ci?

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

W którym miejscu bredzę – konkretnie? Bredzą tutaj hejterzy, manipulatorzy lub osoby z mizerną wiedzą na tematy, na które się wypoiadają.

Też rozum
2 miesięcy temu
Reply to  Rozum

Dokładnie. Już lepiej tego się nie da ująć
Ta prezydentura kręci się według teorii Słonce Tarnobrzega
Ja wszystko wiem najlepiej Ja się wsłuchuje w głos mieszkańców jak obiecałem Ja ciężko pracuje biorąc udział w każdym spektaklu w każdej w konfrencji na otwarciu każdego sklepu nawet robię badania lekarskie i morsuje razem z mieszkancami Czasami brak czasu na pilnowanie projektów zgodnych z prawem uchwał i ogólnie zarządzanie miastem To wszystko że znakomitym skutkiem czyni mój genialny zastępca

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Nie brałem udziału w referendum
WIĘC nie KŁAM OSZUŚCIE
bo nic nie oddałem w ręce tych MIERNOT !

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Oddałeś – mianowicie decyzję w tej sprawie władzom miasta. Podobnie jak ponad 80% uprawnionych, którzy nie skorzystali z prawa do oddania głosu.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Podaj artykuł i konkretny paragraf prawa, dający prawo urzędnikom UM decydowania za kogoś tylko dlatego że nie zajął konkretnego stanowiska w danej sprawie! A może 80 % nie biorących udział w referendum było przeciw budowie spalarni ale że była ładna niedziela postanowili ją spędzić razem z rodziną na świeżym powietrzu !

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Art. 31 i art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy o samorządzie gminnym w związku z art. 55 ust. 1 ustawy o referendum lokalnym. To naprawdę nie ma znaczenia, jakie były powody braku udziału ponad 80% mieszkańców w referendum. Brak decyzji w jakiejś sprawie, to TEŻ DECYZJA. W referendum głosowało nieco ponad 15% wszystkich uprawnionych, a to jest za mało, by ich stanowisko miało znaczenie decydujące. Trzeba było się zmobilizować tak, aby referendum było ważne. Przecież próg 30% nie jest jakimś kosmosem. Teoretycznie nawet 16% ogółu uprawnionych może przeforsować jakiś pomysł. Jeśli frekwencja w referendum wyniosłaby 30%, a w tym 16% byłoby przeciwko spalarni, to wynik byłby wiążący dla Prezydenta. Takie mamy prawo i koniec tematu.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

cyt „W polskim prawie przyjęte zostało, że osoba , która działa bez udzielonego pełnomocnictwa albo dokonuje czynności prawnej nie objętej pełnomocnictwem to falsus procurator, czyli rzekomy pełnomocnik. Zdaniem Sądu Najwyższego, przekroczenie pełnomocnictwa materialnoprawnego stanowi “rodzaj bezprawia cywilnego”. Wobec rzekomego pełnomocnika będącego odpowiedzialnego za sytuację tworzą się roszczenia o zwrot nienależnego świadczenia i o naprawienie szkody, którą strona poniosła przez to, że zawarła umowę, nie wiedząc o braku umocowania lub o przekroczeniu jego zakresu”. Niech władze UM dwa razy się dobrze zastanowią zanim złamią prawo !

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jesteś zwykłym dyletantem, nie masz pojęcia o czym piszesz. Prezydent został wybrany właśnie przez mieszkańców (i to w I turze), więc ma umocowanie społeczne do podejmowania decyzji i prowadzenia spraw miasta. Nie jest żadnym pełnomocnikiem, mieszasz pojęcia prawa cywilnego i administracyjnego.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Obyście wszyscy z UM nie beknęli za przekroczenie i złamanie prawa ! Naginacie i na siłę przepychacie kolanem pomysł budowy zagranicznej spalarni będącą jedną z wielu w korporacyjnej sieci ! Aż się prosi aby działania UM sprawdzili ABW, CBŚ , prokuratura i inne jednostki powołane do stania na straży praworządności !

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Zapamiętaj cwaniaku :

NIE MIAŁ 50 procentowego poparcia
Mieszkanców miasta !

Nie kłam więcej oszuście i nie okradaj ludzi nie biorących udziału w wyborach z ich decyzji !!!

Każdy kto tak liczy jest zwykłym oszustem, kłamcą i złodziejem ??

Jak ktoś zbierze ponad 22 tysiące ( czyli więcej niż połowy zameldowanych )
glosów to może tak mówic ?

Nie pomyl tylko
zameldowania z zamieszkaniem ,

nie wspominając O
Meldunku :
stałym
lub czasowym

bo to dwie różne rzeczy
i tylko debile w urzędzie tarnobrzeskim szukają tych ( około) 10 tysięcy mieszkanców a wiesz dlaczego – BO TO DEBILE, GŁĄBY i NIUKI ??

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

NIC nie oddałem oszuście a zwłaszcza nierobom, oszustom, kłamcom i złodziejom okradających ludzi ( z prawdy )!

biznesman
2 miesięcy temu

Były czasy gdy ludziska bały się elektryfikacji, inni niedawno biadolili że komórki im „mózgi wypalom”, w każdym czasie jest grupa dekli o zerowej wiedzy ale o głośnej japie, ewentualnie tak jak tu kilku „zainteresowanych” aby im hotelowych interesów na jeziorkiem nie psuć, ekologia nie ma dla nich znaczenia.

Mieszaniec
2 miesięcy temu
Reply to  biznesman

To fakt niby ekologia i zdrowie najważniejsze, a nikomu nie przeszkadzają tysiące, w większości starych samochodów wpuszczanych nad jezioro. Do tego jak w okresie jesienno zimowym mieszkańcy Miechocina, Nagnajowa czy ogródków działkowych do pieca podkładają wszystko co da się spalić tak, że nad jeziorem do 100m nie widać nic to nikomu nie przeszkadza. W tych domkach co rosną jak grzyby po deszczu nad jeziorem to też nie sądzę, że grzane tam będzie ekologicznie prądem czy gazem…

Walczmy o czyste otoczenie ale bez hipokryzji. Jak blokujmy spalarnie to i weźmy się rozprawy z pozostałymi trucicielami. A jak reszta smrodów nie przeszkadza to spalarnia też nie powinna przeszkadzać, a byłby z tego chociaż dobry zysk.

No chyba, że nie chodzi o ekologię, a o prywatne biznesiki, wypromowanie się czy pomoc po lini partii kolegom z sąsiedniego miasta w zrealizowaniu ich planów, kosztem Tbg. Jak tak to wszystko rozumiem, ale po co to ukrywać za jakąś ekologią i troską o mieszkańców…

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszaniec

Pełna zgoda, trzeba w pierwszej kolejności walczyć z prawdziwymi trucicielami i kontrolować np. stare samochody czy niektóre domki jednorodzinne. A poza tym pragnę zauważyć, że ta niby spalarnia (a tak naprawdę nowoczesny, ekologiczny i spełniający wszystkie najwyższe wymogi techniczno-prawne zakład termicznego przetwarzania odpadów) nie będzie żadnym trucicielem, a uciążliwość jego funkcjonowania dla otoczenia będzie minimalna, o czym zapewniał ekspert z firmy FCC.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Zlikwidować parkingi nad zalewem i wprowadzić zakaz wjazdu ???
Będzie nie tylko mniej spalin ale i odpadów ( ßmieci) wytworzonych przez turystów do spalania !

Zielony
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zamknąć Wisłostradę bo hałas i spaliny z tej strony niemiłosierne.

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Takie spalarnie zawsze są będą szkodliwe dla środowiska. Im więcej będzie spalane tym bardziej będą truć. Nikt tego nie chce to my biedacy przygarniamy śmieci z kilku województw na początek. Potem może się rozbuduje i jeszcze więcej będzie . Władzy jakoś strasznie na tej spalarni zależy i tylko im chyba . Zwykły lud nic na tym nie skorzysta

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Proszę porozmawiać z fachowcami w tym temacie, to wytłumaczą Panu, że jest Pan w błędzie. A co do korzyści to skorzysta zarówno miasto (większe wpływy do budżetu), jak i mieszkańcy (niższe opłaty za śmieci i prąd, nowe miejsca pracy). Władzy zależy na dobru miasta i mieszkańców, a niektórym na tym forum jak widać wprost przeciwnie.

max
2 miesięcy temu

Semantyczne nadużycie, skrót myślowy, manipulacja faktami. Niestety z tym mamy tu do czynienia.

obywatel
2 miesięcy temu

Ja pierd ????e wyszedł propagandzista i sieje propagandę jak za Stalina i komuny

– przewodnią siła miasta w osobie belfra .

Ciekawe jak ci mieszkańcy się wypowiedzieli ???

Stary DZIADek histeryk znowu coś uroił w lepetynie !

To co stary DZIADku mieszkańcy powiedzieli ????

DZIADek siwy który został wybrany przez pomylkę i bład nieszkanców ( wielu) z poparciem poniżej 30 procent wyciera sobie ryja WOLĄ mieszkanców ..

Mieszkańcy CI NIE DALI PODWYŻKI- TYLKO KUMPLE i NIE DALI PRZYZWOLENIA NA SKOK twoich miernot PO KASĘ
,- nawet NIE ZAPYTAŁEŚ DZIADku ich , nawet konsultacji nie było

SAM WZIOŁEŚ i dałes TEŻ KUMPLOM po uważaniu !

Fakt bezsporny bada miernot z Partii Oszustów pilnuje swojego koryta tak jak i DZIADek z klasą z LO

ALE NIR WYCIRAJ sobie RYJA tekstami jak w bolszewickiej i gebellsowskiej propagandzie ???

Mirek
2 miesięcy temu

Panie prezydencie skoro, to dla pana takie oczywiste, to czemu pan nie zrezygnowałeś z funkcji prezydenta, jak miałeś pan poparcie tylko około 10 tys mieszkańców.

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Bo miał poparcie ponad 50% głosujących, a w wyborach nie ma żadnych progów frekwencyjnych. W przeciwnym wypadku to żadna władza by mogła nie zostać wybrana. Porównywanie wyborów do referendum jest śmieszne.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Teraz odlicz DZIADkowi 5 tysięcy !
Jakie miał a jakie ma obecnie to dwie różne rzeczy CIULU .

Smerf Ciamajda
2 miesięcy temu

Papa Smerf mówi:
„Osoby, które nie wzięły udziału w głosowaniu także wyraziły swoje zdanie na temat miejsca czy ewentualnie zakładu odzyskania energii czy przetwarzania termicznego odpadów…”

A skąd takie przekonanie? Może nie chciało się ludziom podejść do lokalu?
Może nie mają wiary w takie referenda?

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Smerf Ciamajda

Kłamie DZIADek – ja nic nie wyraziłem nie biorąc udziału w referendum .

Nr łan
2 miesięcy temu

Kto zapłaci za to referendum i dlaczego powinien to zrobić NM?

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Nr łan

Ano właśnie, miasto musiało wydać na to bezsensowne referendum sporo pieniędzy z budżetu i to jakoś większości internautów nie interesuje.

Tarnowski
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

mnie interesuje bardzo czy to referendum uszczupliło budżet na potańcówki, bo byłaby to ogromna strata wizerunkowa dla miasta

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Nr łan

Powinien zapłacić helikopter i grażynka z mężusiem .
No i może GĘŚ PIPS ( albo jej własciciel)
BO TO BYŁO w OBRONIE prywatnych INTERESÓW POpaprańców z Partii Oszustów i ich kumpli tylko (co się uwłaszczyli nad zalewem) i nic więcej pod pretekstem SPRZECIU wobec spalarni .

Miernoty które rządziły miastem chcą dorobić się kosztem mueszkanców ciągle marzą o pakowaniu kasy nad zalew kosztem miasta i mieszkanców .
UROJONE wizję o cudzie tzw zalewie na którym niby miasto ma zarabiać ale miasto ( mieszkańcy ) ponoszą tylko koszty helikoptera który będąc miernym sołtysem przejął zalew na rzecz miasta
( teraz wiemy po co) zapomonając KTO w 2013 roku urzędował jako lokator w gabinecie urzędu miasta
– ohydna manipulacja
– zapomniał kto wtedy wydawał ZGODĘ !

TERAZ bezczelny cwaniak po nabyciu działeczke udaje GREKA ??
Chyba marzy się cwaniakom z partii oszustów dalszą ” prywatyzacja terenów nad zalewem” po przejęciu władzy w mieście , w wyborach co warto zauwazyć przy udziale cwaniaków prowadzącym interesy na majątku miasta ( dzierżawcy mienia miasta)!

Jan
2 miesięcy temu

Darek pojedzie do Krosna a my bedziemy zdychać.

Jan
2 miesięcy temu

Myslalem ,ze najgorszym prezydentem bylDziubinski, jednak jesli Bozek przyklepie spalarnie to przebije mleczarza,

Mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Mastalerza i tak jeszcze długo nie przebiją

Jastrząb
2 miesięcy temu

Jakby nie pewna twarz referendum poszedłbym z całą rodziną – 6 osób, ale stanowcze nie osobom, które zniszczyły moje miasto.

Buszujący+w+ryżu
2 miesięcy temu

Ostatnio głosowałem na Bozka. W najbliższych wyborach nie wezmę udziału i niech Pan B sobie zinterpretuje, że jestem za nim. Będzie Pan zadowolony?

walt
2 miesięcy temu

jeśli nie chcesz na niego głosować i nie pójdziesz to owszem będzie zadowolony 🙂
gorzej,dla niego, gdybyś oddał głos na kogoś innego.

walt
2 miesięcy temu

nie byłem na referendum z najczystszą premedytacją.
nie wierzę osobom,które do niego doprowadziły.
nie podzielam ich opinii zwłaszcza,że jest to teren pokopalniany.
znam opinie znajomych inżynierów,którzy obawy jakie są kolportowane w tym temacie wyśmiewają.w tym dwóch Tarnobrzeżan po AGH z których jeden koordynował kilkanaście takich obiektów i to za oceanem u Wielkiego Brata Jankesa.

lud miał szansę się wypowiedzieć.
szanuję aktywność tych ponad 5 tysięcy ludzi ale wiem też,że wielu właśnie nie poszło bo nie chciało by owe referendum było wiążące.
jak na nasze bierne społeczeństwo to frekwencja powyżej 15% na pewno jest sukcesem autorów referendum.
zapewne wielu naszych Radnych i bezRadnych to analizuje i wcale nie jest powiedziane,że tej presji nie ulegną.
zwłaszcza,że temat będzie jeszcze grzany.

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  walt

To jest przerażające z jakim poziomem dyletanctwa mamy do czynienia na tym forum. W części przypadków jest to zwykły hejt lub manipulacja, jednak niektórzy wypisują tutaj takie głupoty, że zaczyna się wątpić, jak takie osoby funkcjonują w społeczeństwie…

walt
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Dlatego na przykład warto zwrócić uwagę na odmienione na tym serwisie proporcje.
Przykład właśnie referendum jest tu znamienny bo jeśli miarodajne byłoby to co jest tu pisane to spalarnia przepadła by z kretresem.
Solidny wynik frekwencyjny co oddaję nie odbił się jednak szerszym zainteresowaniem wśród uprawnionych do głosowania.
Słyszałem co o tej sprawie mówili i pisali znajomi,którzy do udziału namawiali i byli mocno zmanipulowani.dlatego sam bojkotowałem ten plebiscyt bo nie chciałem by miał ważność.

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Grupka hejterska, która się wylęgła na tym forum, sprawia wrażenie, że wyraża wolę większości, jeśli nie wszystkich mieszkańców. Oni myślą, że jest ich bardzo dużo, jednak w życiu realnym okazuje się, że większość mieszkańców ma inne zdanie na poruszane tematy (czego najlepszym przykładem jest właśnie referendum). Część z nich dobrze o tym wie, jeśli większość mieszkańców tak bardzo byłaby przeciwna Prezydentowi Bożkowi, to już dawno byłoby zorganizowane referendum, ale w sprawie jego odwołania. W rzeczywistości jego losy byłyby podobne do tego w sprawie tzw. spalarni. Natomiast co do niedawnego referendum w sprawie spalarni, to właśnie znam trochę osób które początkowo chciały iść na to referendum i się przestraszyły, jednak gdy zostało im wytłumaczone, jak kwestia budowy tej instalacji pozytywnie wpłynie na ich życie, przy minimalnej uciążliwości, to właśnie zmienili zdanie i nie chcieli brać udziału w tej farsie właśnie dlatego, że obecnie popierają tę inwestycję. Tutaj hejterzy i manipulanci tego nie mogą zaakceptować, dlatego minusują, obrażają i najzwyczajniej w świecie piszą brednie. Dlatego cieszy mnie tak ważny i rzadki na tym forum głos rozsądku.

walt
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

dawno już oceniłem profil serwisu i akurat mam przyjemność znać Kotleta więc nawet Go o to pytałem ale rozumiem,że akurat jemu musi zależeć na szumie medialnym i klikalności.
oceniam,że hejtuje tu góra 20 osób w porywach do 30 i dlatego wyrażane tu tak licznie opinie przez różne nicki w rzeczywistości nie odnajdują potwierdzenia gdy pojawia się szansa oddania głosu jak dwa tygodnie temu w referendum.
dlatego niespecjalnie się przejmuję też tym jak mnie tu czasami jakiś obywatel czy inny tego rozmiaru myśliciel obrazi.
mam ten przywilej,że znam wiele osób a sam na prezydenta Bożka nie głosowałem więc nie muszę nawet Go bronić.
zwłaszcza,że za akcję na Przywiślu czy za transferowania gotówki i dawania kolejnych setek tysięcy barterem spółce akcyjnej od kopania szmacianki nie popieram i pewnie to skutecznie powstrzyma mnie przed głosowaniem na Niego.

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Ja rozumiem, że klikalność jest bardzo ważna, ale godzenie się na rynsztok w dyskusjach pod artykułami bardzo źle wpływa na ocenę portalu (którego pracę bardzo cenię). Więc jeśli znasz osobiście właściciela to możesz przekazać mu przy okazji, że dobrze by było wprowadzić jakieś mechanizmy ograniczające hejt w dyskusji. Np. automatyczne blokowanie możliwości publikacji komentarzy zawierających wyrażenia wulgarne, czy też możliwość zgłaszania do usunięcia (poprzez kliknięcie) komentarzy o charakterze znieważającym, zniesławiającym, zawierającym groźby bądź w inny sposób naruszający dobra osobiste. Obecnie to jest bardzo utrudnione i tak naprawdę nikt nie kontroluje tego co niektórzy hejterzy tu wypisują.

Jan
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Napisz o tych pozytywnych wplywach przy minimalnej uciązliwosci?

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

– Wzrost wpływów do budżetu miasta (z podatku)
– Nowe miejsca pracy dla mieszkańców
– Niższe opłaty za śmieci i prąd dla mieszkańców
– Brak uzależnienia od spalarni z innego miasta

Jan
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Nie rozsmieszaj mnie.

Barbie
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

racja, tylko głupie społeczeństwo mogło zagłosować na takich asów intelektu jak wy

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Barbie

to urocze jak się przerzucacie uprzejmościami ale jeśli już prawie 20 lat blisko 70% wybierających zamyka się w spektrum albo kaczka albo tusk to naprawdę trudno taką społeczność nazwać mądrą albo nawet głupią,bo to dowód,że bywa bardzo głupiutka.
dlatego ma to co ma.
i raczej nie spodziewam się by w końcu zbudowała choć namiastkę poważnego państwa… co dopiero lidera choćby regionalnego a nie już nawet całej europy.

Bożek jakby nie patrzeć względem Dziubińskich,Kiełbów i Mastalerzy nie ma się czego wstydzić.wręcz przeciwnie.

nie tylko referendum pokazało,że będzie faworytem w czasie wiosennego konkursu piękności a jeśli zestaw kandydatów się potwierdzi (Zych,Kalina,Stróż,Mastalerz/Potański/a) to będzie miał duże szanse się obronić czy jak to mówią na mieście – nie bardzo będzie miał z kim przegrać.

zocha
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Nie rozumiem wobec tego co robisz na tym forum ? Zamiast być klakierem Prezydenta może iść lepiej z psem na spacer?

walt
2 miesięcy temu
Reply to  zocha

ma swoje posłannictwo i jak to mówi brunatny bąkiewicz z pisu chce nieść krużganek oświaty*
dobrze tak czuć się jak ten Prometeusz i płomieniem wiedzy oświetlać wszystkie te zakamarki ciemnogrodu 😉

*kaganek oświaty było w wersji oryginalnej przed pisowskimi samozwańcami i watażkami lingwistycznymi (Borubar,Parejro,z ziemi wolskiej do Polski etc.)

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  zocha

Nie jestem niczyim klakierem, wyrażam jedynie swoją opinię i w przeciwieństwie do niektórych internautów, robię to w sposób kulturalny, nie przekraczając granic swobody wypowiedzi. Jeśli już to jestem adwersarzem hejterów i manipulantów 🙂

Barbie
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

Panie Naczelniku jest pan większym klakierem i piewcą nieomylności Cesarza niż cała pisząca tu sfora, a to że nie przekracza pan w doborze słów dobrego smaku to niczego nie tłumaczy, bo wolałabym żeby był Pan mniej stronniczy i bardziej zdecydowany w wyrażaniu swoich etatowych poglądów. Z tego co Pan pisze to 2 kadencję ma Pan zagwarantowaną przy obecnym Prezydencie więc zacytuję tu KULT-owe słowa z piosenki Kazika – Tak panie Waldku, Pan się nie boi Dwie trzecie Sejmu za Panem stoi Panie Waldku, Pan się nie boi Pan prezydent także Panem stoi…

walt
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

widzisz ! ty piszesz a to mnie śpiewają 🙂
może sztuczna jak Barbie ale jednak śpiewa 🙂

DJB
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Niech sobie śpiewa, w sumie to tylko tyle może 😀

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  DJB

No i wszystko wiemy – urzędnik zwykły nic nie może
ALE JAK CO to zwykłego urzędnika wina i zawsze jest winny ???

Od kierownika w wzyz wszystkich należy wypierd???
A zwłaszcza ciebie ???

jan z pisu
2 miesięcy temu

Chyba jednak Pan Prezydent mija się z prawdą bo nie ma dowodu , że jesli ktos nie głosowął to jest za spalarnią – statystycznie nie ma różnicy a informacja o referendum była bardzo słaba , przypadkowo czy specjalnie ??

Misio
2 miesięcy temu

Panie Prezydencie nie tak wiele więcej głosów Pan dostał w wyborach prezydenckich niż ludzi zagłosowało przeciw spalarni śmieci nad jeziorem, idąc z Pana logiką nie głosujący w wyborach prezydenckich nie chcieli Pana na prezydenta a jednak objął Pan stołek.. Hipokryta.

Jan
2 miesięcy temu

Dariusz udaje glupiego,dobrze wie,ze wymóg 30% frekwencji jest praktycznie nie do spelnienia. W dziesiatkach gmnin nie udawalo odwolac sie skompromitowanych wójtów,burmstrzów czy prezydentów.

Tycjan
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Widocznie mieszkańcy tych gmin nie uważali swoich wójtów, burmistrzów czy prezydentów za skompromitowanych skoro ich nie odwołali .To co jedni uważają za kompromitacje inni się tym szczycą

Ada
2 miesięcy temu

Referendum to pieniądze wyrzucone w błoto.

TU jest Tarnobrzeg
2 miesięcy temu

po budowie spalarni czas na elektrownię atomową, Tarnobrzeg odżyje

dzialacz
2 miesięcy temu

atom ma powstac w rejonie sandomierza to juz pewne

Misio
2 miesięcy temu

Panie Prezydencie jakoś dziwnie kontrastuje ze sobą ratowania bociana pod publiczkę na Facebook’u i budowa spalarni śmieci nad jeziorem które powstało za tyle pieniędzy, nad którym tyle osób w weekendy letnie wypoczywa..

Postaw mi kawę na buycoffee.to
180
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content