Konferencja prasowa w szpitalu wojewódzkim w Tarnobrzegu (zdjęcia oraz video)

Wojewódzki Szpital im. Zofii Zamoyskiej z Tarnowskich w Tarnobrzegu otrzymał
14,8 mln zł na modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ze środków
Funduszu Medycznego. Inwestycja będzie realizowana w 2024 i 2025 roku i obejmie
modernizację infrastruktury budowlanej, uzupełnienie i odnowienie wyeksploatowanej bazy sprzętowej SORu oraz zakup nowoczesnego USG dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Modernizacja obejmie wszystkie obszary SOR – oddział zostanie generalnie przebudowany i doposażony, zmieni się ułożenie pomieszczeń, co pozwoli na lepszą organizację pracy, sprawny i bezpieczny przepływ pacjenta.

W obszarze SOR-u swoją nową siedzibę będzie mieć Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, zostanie utworzone stanowisko dekontaminacji i gabinety do przeprowadzania segregacji medycznej. Szpital w 2024 roku wybuduje też lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które według nowych
przepisów do końca przyszłego roku musi posiadać każdy szpital prowadzący SOR. Na to zadanie została już przygotowana dokumentacja, a finansowanie inwestycji planuje się także z Funduszu Medycznego w ramach odrębnego konkursu, na którego ogłoszenie jest oczekiwane. Szacowany koszt zadania to ok. 2,5 mln zł.

Symboliczny czek na dofinansowanie modernizacji SORu kierownikowi oddziału dr Markowi Wasiucie wręczył poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos.

– Zaangażowanie środków w tym konkursie zostało zwiększone aż dwukrotnie – z 750 mln do 1,5 mld dzięki czemu Ministerstwo Zdrowia mogło przekazać to wsparcie aż 152 szpitalom w Polsce. Potrzeby inwestycyjne szpitali w kluczowych obszarach są priorytetowe. Najważniejsze w tym działaniu jest ulepszanie organizacji pracy SORów przez doposażanie w sprzęt i ich reorganizacje, ale też podnoszenie standardu opieki i pobytu pacjentów – mówi poseł Kapinos.

Fundusz Medyczny to mechanizm finansowy ustanowiony na mocy ustawy, który powstał z inicjatywy Prezydenta RP, we współpracy z Ministrem Zdrowia. Celem Funduszu jest wsparcie działań zmierzających do poprawy i jakości życia w Polsce przez zapewnienie dodatkowych źródeł finansowania na infrastrukturę strategiczną ochrony zdrowia, modernizację szpitali, rozwój profilaktyki oraz terapie i innowacje. Alokacja środków Funduszu do 2029 roku to blisko 41 mld zł.

To nie koniec dobrych wiadomości. W Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii Zamoyskiej z Tarnowskich w Tarnobrzegu uroczyście oddano do użytkowania nowy mammograf. Zakup aparatu za 1,2 mln zł został sfinansowany przez Województwo Podkarpackie (900 tys. zł) i Miasto Tarnobrzeg (300 tys. zł). Dzięki tej inwestycji, po przerwie w działaniu Pracownia Mammografii została uruchomiona na nowo. Tym samym samorządy wspólnie odpowiedziały na postulaty środowiska kobiet Tarnobrzega i potrzebę zapewnienia badań profilaktycznych blisko miejsca zamieszkania. W nowym otwarciu Pracowni Mammografii wzięły udział także przedstawicielki Tarnobrzeskiej Rady Kobiet na czele z
przewodniczącą Katarzyną Paluch i Stowarzyszenie Amazonek „Pomocna Dłoń z prezes Krystyną Prosowską.

– Sami dostrzegamy potrzeby szpitala, ale też wsłuchujemy się w głosy społeczeństwa stąd nasza współpraca z samorządem miasta – powiedział marszałek Ortyl. – Ważne jest dla nas, aby w szpitalu wojewódzkim był dostęp do takiej profilaktyki.

– Cieszymy się, że mieszkanki Tarnobrzega znów będą mogły wykonywać mammografię w szpitalu – przekazał prezydent Bożek. – Miasto chce go wspierać, bo to tutaj leczą się nasi mieszkańcy.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet w Polsce, a największa zachorowalność występuje pomiędzy 50 a 70 rokiem życia. Mammografia to jedno badań wykonywanych w ramach profilaktyki raka piersi jako badanie przesiewowe. Umożliwia wykrycie nawet bardzo małych zmian nowotworowych na długo przed tym, zanim staną się wyczuwalne podczas badania palpacyjnego. Program profilaktyki raka piersi obejmujący badania mammograficzne jest jednym z programów finansowanych przez
Narodowy Fundusz Zdrowia. Badania w ramach programu adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat. W ramach programu z badań mammograficznych bez skierowania można skorzystać w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii Zamoyskiej z Tarnowskich w Tarnobrzegu.

Przy tej okazji naczelna pielęgniarka szpitala Marzanna Kochowska zapowiedziała kolejną akcję profilaktyczną, ale tym razem poświęconą kobietom:

– Październik to Miesiąc Walki z Rakiem Piersi i z tej okazji szpital organizuje różową sobotę z akcją „Bądź szybsza od raka!”. Wszystkie mamy, przyszłe mamy, córki i babcie zapraszamy 21 października br. w godzinach od 10:00 do 15:00 do Zakładzie Diagnostyki Obrazowej szpitala.

W organizację wydarzenia wspólnie ze szpitalem zaangażowana jest Tarnobrzeska Rada Kobiet i Stowarzyszenie Amazonek „Pomocna dłoń” z Tarnobrzega.

Profilaktyka, znajomość wczesnych objawów nowotworów i szybka diagnostyka może uchronić kobiety przez zachorowaniem na groźne choroby jakimi są rak piersi i rak szyjki macicy dlatego w ramach akcji dostępne będą bezpłatne badania mammograficzne, ginekologiczne i cytologiczne. Udzielane będą konsultacje dietetyczne i wykonywane badania ciśnienia tętniczego, glukozy we krwi, EKG oraz badania w programie Profilaktyka 40+ realizowanego przez ALAB Laboratoria Sp. z o.o. (pakiet dla kobiet zawiera m.in. morfologię krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi, stężenie cholesterolu całkowitego
albo kontrolny profil lipidowy, AlAT, AspAT, GGTP, poziom kreatyniny we krwi, badanie ogólne moczu, poziom kwasu moczowego we krwi, krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT), pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI)).

W różową sobotę będzie można także skorzystać z nauki samobadania piersi, z zajęć z zakresu ćwiczenia mięśni dna miednicy, prezentacji masażu limfatycznego – terapii obrzęku, spotkań z psychologiem i Członkiniami Klubu Amazonek. Odbędzie się także prezentacja Zakładu Radioterapii, a przyszłe mamy będą mogły odwiedzić razem z personelem Oddział Położniczo-Ginekologiczny.

To była aktywna sobota w tarnobrzeskim szpitalu. Odbyło się także spotkanie władz samorządów i dyrektora Jacka Czajki ze reprezentantkami środowisk zrzeszających kobiety – miejską radą kobiet, Amazonkami, paniami pełniącymi funkcję sołtysów i radnymi osiedli. Omówiono dostrzegane problemy szpitala i przedstawiono szereg inicjatyw do wspólnej
realizacji.

Info: Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu 

foto&video; Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łoś
7 miesięcy temu

szukanie jeleni czas zaczać

smile
7 miesięcy temu
Reply to  Łoś

Czas rykowiska….:)))))))

Hrabia z Chmielnika
7 miesięcy temu

Kiedy w Tarnobrzegu referendum w sprawie zmiany województwa? Bo podkarpacie wyzyskuje, zabiera i nie ma nic do zaoferowania dla Tarnobrzega.

ck kielce
7 miesięcy temu

a co wy macie?przecia u wos tyz bida ino swiszczy wystarczy popatrzec na kielce

Ja chce do świętokrzyskiego
7 miesięcy temu
Reply to  ck kielce

Bo się rozwija całe województwo a nie tylko Kielce. W podkarpackim rozwija się tylko Rzeszów kosztem całego wojewodztwa no i ostatnio Stalowa Wola. Tarnobrzeg leży i już nawet nie kwiczy.

kongresowka
7 miesięcy temu

nigdy nie bedziecie w swietokrzyskim z takich samych powodow jak sandomierz w podkarpackim

Nadbrzezie jest w swietokrzyskim
7 miesięcy temu
Reply to  kongresowka

Zdzwisz się

kongresowka
7 miesięcy temu

i co z tego? nadbrzezie przylaczyli do sandomierza przed wojna

Aleksander II
7 miesięcy temu
Reply to  kongresowka

Odłączymy jak chcesz Kongresówki.

kongresowka
7 miesięcy temu
Reply to  Aleksander II

odlaczyc to ty se mozesz albo ciebie baba od koryta

Aleksander II
7 miesięcy temu
Reply to  kongresowka

Odłączymy i ciebie.

kongresowka
7 miesięcy temu
Reply to  Aleksander II

a odlacz sie czlowieku w pizdu jak ci sie tu niepodoba

kongresowka
7 miesięcy temu
Reply to  kongresowka

przejdz pod wielowies albo pod trzesn w czy problem?

tomasz
7 miesięcy temu
Reply to  Aleksander II

odlaczojta odlaczojta czem tchu

jerry
7 miesięcy temu

nadbrzezie przylaczyc do trzesni

tomasz
7 miesięcy temu
Reply to  jerry

a przylaczaja to i tak tereny zalewowe mala strata

Nieczepialski
7 miesięcy temu

Ja nie chcę do świętokrzyskiego. Z Kielcami jest beznadziejne połączenie komunikacyjne. Pociągiem nie dojadę.

Realista
7 miesięcy temu
Reply to  Nieczepialski

Do Rzeszowa kilka połączeń jest za dnia i busy.

Tarnobrzeżanin X
7 miesięcy temu
Reply to  ck kielce

To forum staje się mega śmietnikiem powoli. Są cymbały co mają inny nick na każdą wypowiedź. Poza tym te wypowiedzi w jakimś wieśniackjim slangu.

tomasz
7 miesięcy temu

nigdy bo my jestesmy i bedziemy galicja

tomasz
7 miesięcy temu

jak rozumiem to takie straszenie? ehe dobre

Tarnobrzeżanin X
7 miesięcy temu

Co to za temat z dupy wywołany zmian granic województw? Bo jakiś artykuł kogoś tam się pojawił w Internecie? Czy lubicie tak sobie pomarzyć a potem się nawzajem pokłócić? BTW zostając jednak przy obecnym województwie podkarpackim trudno, żebym miał coś przeciwku choćby rozwojowi uczelni wyższych w RZ czy rozwojowi portu lotniczego w RZ. …Trudno też abym zazdrościł, że w Rzeszowie buduje się Centrum Kongresowe czy Centrum Dydaktyczne. Ale wkurwia mnie strasznie to, że przy n-tym rozdaniu kasy na strefy przemysłowe Tbg otrzymuje absolutne zero a Sralowa Wola kilkukrotnie mega ogromne pieniądze rzędu 300 milionów. A wywoływanie kłótni na lini Tbg-Sandomierz to takie taplanie się głupich w kisielu.

Robin
7 miesięcy temu

GDZIE OBIECANY PODSTAWOWY ODDZIAŁ CZYLI INTERNA MARSZAŁKU ORTYL ?!
Ma Pan czelność się tu pokazywać skoro tak długo czekaliśmy na nowego dyrektora i gdy tak długo są upadlani najstarsi i najbardziej schorowani mieszkańcy naszego miasta bo nie mają nadal oddziału chorób wewnętrznych ?!!!

Jan
7 miesięcy temu
Reply to  Robin

To teraz szpital zamiast mnie leczyć na oddziale chorób wewnętrznych to mi będzie urządzał pikniki i zabawy ? !
Nie wystarczy że Pan prezydent Bożek zamiast rozwijać miasto urządza mieszkońcom potańcówki ?!
Czego ja się doczekałem na stare lata ? W jakim mieście i województwie ja jeszcze żyje i gdzie dokończone swego żywota? W szpitalu w Staliwej Woli, Nowej Dębie a może w Krośnie ? ! Czy nie daj Boże pod płotem bo i takie przypadki ostatnio się dzieją ze starszymi schorowanymi ludźmi w Tarnobrzegu (nie z pijakami)

Nieczepialski
7 miesięcy temu
Reply to  Robin

Ni ma ni nie byndzie. Lekarzy ni ma. Dokąd ich ni ma to nie bendzie otwarcia pododdziału wewnetrznego. Doktorki pouciekały.

Tarnobrzeg do swietokrzyskiego
7 miesięcy temu
Reply to  Nieczepialski

Bo trzeba będzie im dobrze zapłacić, tak jak s stalowej czy mielcu, a nie oszczędzamy kosztem życia mieszkańców Tarnobrzega. Teraz przed wyborami przyjedzie bo mu kazali, sprzeda jakiś kit, po obiecuje, omami jak wróżka, i pojedzie, a przez następnie 500 dni, nie zrobi nic.

Wasyl
7 miesięcy temu

Będzie z tym mamografem tak jak z tym zakupem urządzenia do szpitala w Rzeszowie do operacji i zwolnienia fachowca lekarza który pokazał gdzie potrzebna kasa. Tak działa UM Rzeszów , to wciskanie kitu na siłę bo firmy to oferujące chyba płacą UM za zbycie i to widać gołym okiem a nie na leczenie , forsa idzie na głupoty . Tarnobrzeg stał się teraz zadupiem , to nie rządzi ta opcja co w St.Woli i nie dostaje dotacji j.w.. Jako miasto to jesteśmy w ruinie i upadłości , zapanowała znieczulica i zapaść , nie macie liczyć że będzie dobrze .

Ten którego władza ma za głupka
7 miesięcy temu
Reply to  Nieczepialski

Wszędzie są tylko w szpitalu w Tarnobrzegu nima 🙂

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
7 miesięcy temu
Reply to  Robin

Wczoraj minął 530 dzień hańby marszałka Ortyla.
Dni liczone od 25 kwietnia 2022 czyli od dnia kiedy miał być ponownie uruchomiony oddział chorób wewnętrznych. Przynajmniej tak zapowiadał marszałek Ortyl (PiS) na lutowej zdalnej sesji RM Tarnobrzega.
Będzie jakiś dziennikaz który przypomni marszałkowi Ortylowi te niespełnione obietnice i jego licznik? Czy jak zwykle będą stać tylko słupy z mikrofonami?

Tarnobrzeg moje najukochańsze miasto
7 miesięcy temu

I ma chłop czelność tu przyjedżac do Tarnobrzega opowiadać pierdoły dla niepełnosprawnych. Dość ogłupiania, dla nas tylko czyny się liczą, a tych brak przez 530 dni, ludzie wożeni jak ziemniaki po nawet 100 km od TBGa, wstyd mi że takich ludzi wybieramy.

Studentka
7 miesięcy temu

A może ktoś zapyta dlaczego praktyki i egzaminy studentów na kierunkach medycznych z Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu odbywają się w szpitalu powiatowym w Sandomierzu w woj.świętokrzyskim a nie na miejscu w szpitalu wojewewodzkim w Tarnobrzegu w woj. podkarpackim?
Na inauguracji roku akademickiego w PUZ dziennikarzy nie było i nikt o to i o planach rozbudowy uczelni na ul.Sienkiewicza która miała ruszyć w tym roku NIKT NIE ZAPYTAŁ to może ktoś się wzniesie na wyżyny swojego „dziennikarstwa” i zapyta dziś.

Wasyl
7 miesięcy temu
Reply to  Studentka

Doszło do zapaści , jest dno i kupa mułu ,czym się tu szczycić, kilka naprawionymi drogami , nic tu więcej się od dzieje tylko powolne upadanie i zamieranie miasta.

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Studentka

A kto tu w szpitalu ma was uczyć ??
Przecież tu nie ma jakiegoś lekarza wybitnego !

jerry
7 miesięcy temu
Reply to  Studentka

ano dlatego ze nie ie wszystko musi miec swoja seidzibe w tarnobrzegu t czasy juz minely kolego

Ernest
7 miesięcy temu

KOCHANI TARNOBRZESCY ZIOMALE.
Nie dajcie się nabrać tym belzebubom.
Mammograf to podstawowe urządzenie które jest w każdym szpitalu tak samo jak oddziały podstawowej opieki medycznej tzw. wewnętrzne.
ONI PRZED WYBORAMI ROBIĄ Z TEGO WIELKIE WYDARZENIE ZEBY CIEMNY LUD PRZEKONAĆ ZE COS ROBIA DLA SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO W TARNOBRZEGU. No i chyba będzie darmowe picie i wyżerka? Integracja z nowym dyrektorem aby istniejących klik i układów nie ruszył ?! Kto sfinansuje ten melanż bo szpital podobno zadłużony na maxa?!

obywatel
7 miesięcy temu

Ja pierd????
Banda cwaniaków będzie zbijać swój kapitał polityczny .

Wstydu za grosz i hezczelność bez granic – podatnicy płacą , za podatników kupują ( dają)
a bezczene zera się lansują i zwolują konferencje ???

Miasto imprez i zabaw !
Potancówki na placu czerwonym
a przed szpitalem pikniki
– tam gdzie impreza tam histeryk !

Alf
7 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pocieszmy się chwilę wizytą marszałka przed wyborami. Kolejna wizyta pewnie przed następnymi wyborami nastąpi

obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Alf
obywatel
7 miesięcy temu
Reply to  Alf

Poczytaj kto był w grębowie na otwarciu fermy fotowoltaicznej ???
Naszego nie było bo odbierał od pisowskiej wojewodziny wyróżnienie ( zasłużony dla sniorów) a w grębowie WÓJT mówi korzyściach i się NIE CHWALI w mediach ” że to on załatwił ” jak tarnobrzeski propagandzista uzadadniając skok na kasę mieszkanców !
Tam prezydenci, wójtowie załatwiają inwestycje przynoszące korzyści mieszkańcom a u nas załatwia sobą e ” medale, ordery, dyplomy, wyróżnienia” i koszty na lata ( ścianka, zalew, tzw zamek ,) i okrasza to potancówkami , imprezami !

Tarnobrzeg do swietokrzyskiego
7 miesięcy temu

Bo trzeba będzie im dobrze zapłacić, tak jak s stalowej czy mielcu, a nie oszczędzamy kosztem życia mieszkańców Tarnobrzega. Teraz przed wyborami przyjedzie bo mu kazali, sprzeda jakiś kit, po obiecuje, omami jak wróżka, i pojedzie, a przez następnie 500 dni, nie zrobi nic.

Tarnobrzeg do swietokrzyskiego
7 miesięcy temu

Po co teraz przyjedzie?, przecież nie zrobił nic przez 500 dni. Piniędzy nima dla Tarnobrzega i nie bedzie. Likwidacja trwa.

Wasyl
7 miesięcy temu

Kadry szpitala byle i zarządcy to zaplecze PiS, rządzą tak by to udupic .

Toruss
7 miesięcy temu

Polityczny śmietnik czeka i nie zmienia tego słowa, które i tak nic nie znaczą. Pokrywę zamkną mieszkańcy Tarnobrzega. Good bay

odp
7 miesięcy temu
Reply to  Toruss

no tak po 15 będzie wszystko fruwało bo polak swojego rodaka ma daleko w d….. a nie powiem o politykach co obiecują a potem hańbią swoje imię
od pierwszego kryzysu w polsce mineło pare lat ale ludzie się nie zmieniaja na kiwniecie reki potem pandemia brak wolnych łóżek a teraz najwieksze szpitale się zamykają i najwieksze firmy rombia jak chca tutaj mam na mysli obajtka a nie wiem komu sie podlizuje w stolicy polski

obywatel
7 miesięcy temu

Brawo ” tarnobrzeski bożek ” – gratulacje !
Wcześniej zaslużony dla milicji , zaslużony dla przyrody ( chyba za wycinkę drzew w mieście),
???

A TERAZ ZASŁUŻONY i wyróżniony przez seniorów jakby ” podkarpacki samorządowiec przyjazny seniorom „?
Już wiemy po co w Tbg ” rada seniorów” ??
Teraz kolej na wyróżnienia
-” zasłużony dla kobiet ( bo powolał radę kobiet”,
-” zaslużony dla mlodzieży ( bo jest rada nlodzieży „.

Jak tam na imprezie u wojewody ?
Pojedli, popili na koszt podatników ???

Prezydenci sąsiednich miast ( stalowa, Mielec , idt)
załatwili kasę z ” polskiego bezładu” rzędu kilkuset, kilkudziesięciu milionów złotych a sołtys z Tbg ” 0″( słowie ZERRO)
ALE WYRÓŻNIENIA, medale , ordery DOSTAJE sołtys z TBG i je odbiera zadowolony z siebie ???

Jeszcze imprezka – piknik przed szpitalem , konferencja z baronem PiS z Podkarpacia i będzie chyba
” ZASŁUŻONY DLA SZPITALA ???

Od imprezy do imprezy , od medalu do kolejnego wyróżnienia przez baronów z PiS – i tak mineła kadencja , 5 lat ???
Brawo ty !!!!

Ten którego władza ma za głupka
7 miesięcy temu

Dlaczego o tym że szpital nie będzie likwidowany albo prywatyzowany po wyborach nie powiedziała osoba decyzyjna czyli marszałek Władysław Ortyl tylko powiedział to..radny Kamil Kalinka . Czy to nie aż natto wymowne?
Regionalne media stoją i milczą 🙂 🙁

To jest już smutne
7 miesięcy temu

Przykrycie bezczynności w zakresie braku dotacji dla strefy Tarnobrzeg, mam wrażenie, że to człowiek podrzucony do Tarnobrzega, zamiast działać dla rozwoju miasta, nie robi nic i chce głosy od mieszkańców, słaby sztab mu nie doradził co należy zrobić by wejść do sejmu, no cóż, jak mógł nie przypilnować milionowych dotacji dla strefy w Tarnobrzega, teraz puste słowa, które nic nie znaczą po wyborach. Jeżeli ktoś nie robi nic niech nie oczekuje głosów. Jak miałem na niego głosować teraz już na pewno nie zagłosuje.

Wasyl
7 miesięcy temu

Bo mają trzymac zawsze gębę na kubeł i nie wychodzić do przodu z informacjami , bo przecież główni redaktorzy są zatrudnieni przez UM i tam decydują co ma trafić do gawiedzi miejskiej

Buszujący+w+ryżu
7 miesięcy temu

Serio? Nikt nie powiedział Kalince , że szpital, w którym zamyka się oddziały, to słaby temat na kampanię? Ojjjj

Tarnobrzeg moje miasto
7 miesięcy temu

Jak nie załatwił dotacji na strefę, o które starało się miasto to musi gdzieś szukać rozgłosu, jak dla mnie poszedł na samo dno, za to że nie kiwnął nawet małym kikutem.

Zmarnował ostatnią szansę dla strefy Tarnobrzeg.

Wartości dodanej dla Tarnobrzega i regionu z niego nie będzie. Dziękuję mu już.

Jurek Ogórek
7 miesięcy temu

Ważne ze zdjęcie poszło w świat

Nieczepialski
7 miesięcy temu

Czy ten mnich to z klasztoru Shaolin?

Nieczepialski
7 miesięcy temu

Ja, jako pacjent tego szpitala (wcześniej), życzę sobie, abym miał możność rozpoznania lekarza i pielęgniarki idąc po korytarzu szpitala i kiedy personel do mojego użeczka szpitalnego podchodzi.
Nie było takiej możliwości bo w nijaki sposób nie są te osoby wyraźnie oznaczone.

Za PRL-u pielęgniarki nosiły czepki (tak się to zwało?). Teraz ich nie mają. Noszą jakieś identyfikatory niewielkich rozmiarów na klacie przypięte. Ja chce z daleka widzieć kto mnie mija, obok mnie przechodzi. Czy mam do każdego identyfikatora podstawią głowę i oczy, by zobaczyć kto przy mnie stoi? Może być to odebrane jako nietakt ze strony pacjenta a szczególnie, kiedy pacjent zapyta z kim ma do czynienia.

Normalna partyzantka!!! Jeden doktor ubrany na zielono, inny na biało , pielęgniarka na biało albo na różowo. Strojach są nawet w siedmiu barwach tęczy. Czeski film?

Czy kto się za to weźmie?

Nieczepialski
7 miesięcy temu
Reply to  Nieczepialski

Sorry, miało być:
Stroje są nawet w siedmiu barwach tęczy.

jan z pisu
7 miesięcy temu

oby wybory były częściej

Wolf Pomarencz
7 miesięcy temu
Reply to  jan z pisu

Nagle pieniądze się znajdują normalnie cud nad Wisłą

Medyk
7 miesięcy temu

Teraz jak za tydzień wybory to do zdjęcia z czekam każdy się ustawia a wcześniej jak dyrektorem był Stasiak to problemy szpitala były przez nich totalnie olewane

Postaw mi kawę na buycoffee.to
57
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content