Cisza wyborcza. Ani słowa o wyborach

Kampania wyborcza i kampania referendalna zakończą się w piątek 13 października o północy. Wtedy też rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do godz. 21:00 w niedzielę, czyli momentu zamknięcia lokali wyborczych, o ile żadna z obwodowych komisji wyborczych, w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń, nie podejmie uchwały o przedłużeniu głosowania.

W czasie ciszy wyborczej kandydaci nie mogą rozdawać swoich ulotek, wieszać plakatów, organizować spotkań wyborczych. Zakazem objęte są wszelkie wystąpienia polityczne i manifestacje. Nie mogą również występować przeciwko innym kandydatom.

Z założenia cisza wyborcza ma być czasem w którym obywatele po kampanii, mogą zastanowić się, jakiego chcą dokonać wyboru.

UWAGA!

W czasie ciszy wyborczej obowiązuje zakaz agitacji, prezentowania sondaży itp. również poprzez wpisywanie komentarzy na forach internetowych i serwisach informacyjnych. Każdy kto złamie zakaz, musi się liczyć z odpowiedzialnością karną, tak samo jak w przypadku wpisywania komentarzy obraźliwych, pomówień, itp. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami to autor komentarza/opinii odpowiada osobiście za opublikowany wpis, nie redakcja serwisu, na którym został on umieszczony.

Dodatkowo, każdy komentarz zamieszczony w trakcie ciszy wyborczej, będzie wymagał zatwierdzenia!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 miesiąc temu

Super .
Teraz pora
pojeść,
popić,,
poruchać

i meloradio posluchać ???

prawda jest inna
1 miesiąc temu

Problem polega na tym że autor komentarza nie jest w stanie odpowiedzieć za treść komentarza, gdyż ukrywa się za siecią GSM , nie posiada własnego IP prywatnego, a jeśli używa proxy albo VPN to nie ma praktycznie opcji namierzenia kto wysyłał. Więc redakcja jest zmuszona usunąć komentarz, albo odpowiada za jego treść. I tak to jest w praktyce. Bzdury wyssane z palca dla niebeznanych

As
1 miesiąc temu

Sprawdzam tylko , czy jak w poprzednich latach wszystkie komentarze są blokowane

:-)
1 miesiąc temu
Reply to  As

Jest godzina 19:36 niedziela i tez sprawdzam :-).

? ? ? ? ?
1 miesiąc temu

Kiedy napiszę, że na tą czy tamtą partię zagłosuję, to mnie też zajareśtujom? He?
Przynajmniej się wyśpię 🙂

Władysław Krzywousty
1 miesiąc temu

Ja głosuje na siebie

As
1 miesiąc temu

Miny działaczy PIS i Konfederacji bezcenne po przegranej

jasio
1 miesiąc temu
Reply to  As

tak spargel sztehen

Obiektywny
1 miesiąc temu
Reply to  As

Ty będziesz miał dopiero minę jak będziesz zapier….ł do 67 roku życia, jak „ciapate” wtargnął na teren Polski, jak wyprzedadzą majątek w obce ręce i nie będzie mieć państwo polskie żadnych z tego powodu dochodów i będzie konieczność podwyższenia podatków, jak dojdzie do władzy taki Tusk co sprzedawał Polskę w imię rzekomej współpracy z UE. Będziesz miał minę sr… kota.
jakim trzeba być ślepym , by tego nie widzieć, albo zacietrzewionym w nienawiści do PiS-u. Wyzbądź się jednego i drugiego.

???
1 miesiąc temu

Mogę już pisać?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content