Wiceprezydent Pluta: Staramy się, żeby do końca roku więcej kredytu nie brać

Jednym z punktów obrad  październikowej sesji Rady Miasta było zaciągniecie przez miasto długoterminowego kredytu w wysokości prawie 7 mln zł, na spłatę planowanego w bieżącym roku deficytu. Ostatecznie do głosowania tej uchwały nie doszło, została ona wycofana z porządku obrad przez prezydenta Tarnobrzega.

Powodów podjęcia tej decyzji nie podał nieobecny na sesji prezydent Dariusz Bożek, nie usłyszeliśmy ich również od wypowiadającej się w jego imieniu skarbnik Urszuli Rzeszut. O zadłużeniu i kredycie mówił za to, choć w innym punkcie obrad, wiceprezydent Mirosław Pluta.

– My pracujemy, proszę wierzyć, staramy się, żeby nie zadłużać miasta, to co wzięliśmy ten kredyt (chodzi o kredyt w wysokości prawie 15,5 mln zł, zaciągnięty przez władze początkiem bieżącego roku – przyp.red), bo wiem, ze tam rożne opinie były, przeglądnęliśmy, był konieczny ten kredyt, inaczej nie moglibyśmy spiąć budżetu. Pani skarbnik przecież była chwalona za ten budżet, może to potwierdzić. Staramy się, żeby do końca roku więcej kredytu nie brać, zapewnić wszystkie płatności, które mamy – mówił wiceprezydent Pluta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
115 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 miesiąc temu

Ha ha ha – baje, bajki, BZDURY .
Nie trzeba się starać Pluta
– wystarczy NIE BRAĆ !

A po nowym roku” hulaj , hulaj”.
Większych bzdur wciskać już nie można
– zwolnij się kitka a zawsze będzie trochę mniejsze obciążenie !

odp
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

ale oni nie maja wyjscia musza brac aby spłacic wczesniejsze a przy takim trybie grozi ze to miasto zbankrutuje i znikie z mapy polski
to sa najgorsze 5 lat zadów 2 panów i kilku podstawionych marionetek

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  odp

Szkoda tylko, że nikt nie napisze o tym, że w wielu aspektach za kadencji Prezydenta Bożka różne zobowiązania zostały zmniejszone, a więc w tych obszarach miasto zostało oddłużone. Aby obiektywnie spojrzeć na tę kadencję, trzeba cofnąć się do 2018 roku i uczciwie powiedzieć, w jakiej sytuacji zastał miasto PO POPRZEDNIKACH Prezydent Bożek i jak wiele przez te 5 lat udało się poprawić. Niestety na tym forum w 90% na obiektywizm i uczciwość w komentarzach nie ma co liczyć, jedynie hejt, wulgaryzmy, ubliżanie i mieszanie z błotem ludzi ciężko pracujących na rzecz miasta.

Urzędnik
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Wina poprzedników Czyli wina Tuskowa powiadasz
Weź się ogarnij i słuchaj co inni mówią

odp
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

zapytaj się pdb w jakich miesiącach najwieksze obroty ma miasto?

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Halo DJB obudź się. Jesteś na forum dotyczącym Tarnobrzega a nie Stalowej Woli. Tam ludzie ciężko pracujący i rozwijają swoje miasto a nie w Tbg. Widzę że bawisz się w rzecznika Bożka I jego bezradnych więc odpowiedź mi na pytanie. Dlaczego na ostatniej sesji RM radni koalicji prezydenta I sam przewodniczący rady byli tak wielce uradowani. Śmiechy, chichy i głupie żarty. Czyżby do Tarnobrzega zawitał duży inwestor i wybudował fabrykę ? Czyżby na nowo zaczął działała oddział internistyczny i rejon energetyczny? A może nowy rząd który uśmierci projekt CPK i szprychy kolejowe planuje uruchomić szybkie połączenia z Rzeszowa do Warszawy przez Tarnobrzeg ? Z tego się cieszy lewacka część RM ?
A może tylko z tego że ich góru Tusk przywiezie unijne środki z KPO i roździeli między swoich ? Czyli da partyjnym kolegom i śłupom wyborczym też coś skapnie.
A TARNOBRZEG JAK ZWYKLE NIC Z TEGO NIE BĘDZIE MIAŁ.

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Nie jestem niczyim rzecznikiem, wyrażam opinię jak każdy na tym forum. A pytanie o zachowanie radnych proszę kierować do radnych. To że ktoś ma dobry humor nie jest niczym złym, jeśli ktoś ma problem z dobrym samopoczuciem innych osób to powinien się raczej zastanowić nad sobą.

Tarnowski
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

uprzejmie proszę o plan potańcówek na sezon letni 2024

Pacjent ... psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnowski

Marzec, Czerwiec,wrzesień, grudzień (noc Sylwkowa) 🙂

Rob
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Śmieją się z głupich i naiwnych mieszkańców, którym nawciskali kitu, a teraz dzięki nim zarabiają kokosy!!!

Rob
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Jakie to obszary specjalisto ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  odp

Jeszcze wizjer ma wizję – plac czerwony itd – popierd???? ło już zupełnie .

oracz
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

ormowiec jerdolo ny

Urzędnik
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To nie jest wizja samego prezydenta. Po prostu z rozmów z mieszkańcami wynika że chcieliby zmiany w wyglądzie placu Głowackiego – głównie w aspekcie zieleni

zaskoczony
1 miesiąc temu

To w końcu wezmą ten kredyt do końca roku czy nie .Co za pokrętne tłumaczenia . CYT Wzięliśmy kredyt na początku roku na to aby budżet się spiął . Koniec Cyt Budżet się spiął .To teraz na co ten kredyt. ???

odp
1 miesiąc temu
Reply to  zaskoczony

ale niech napisz ile tych kredytów przez piec lat naciagneli i na co?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  zaskoczony

Spoko wezmą , tylko trzeba czasu aby urobić ciemny lud ??

Kasiasty
1 miesiąc temu
Reply to  zaskoczony

Wezno, ale w przyszłym roku 🙂

Wolf Pomarencz
1 miesiąc temu

Nikt o zdrowych zmysłach nie bierze kredytu długoterminowego na koniec roku

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  Wolf Pomarencz

A masz tam kogoś o zdrowych zmysłach ?
Czy się przesłyszałem czy na ostatniej sesji RM radna Kapuściak nazwała swoich kolegów trzodą? Przekonamy się jeśli TVZ nie ocenzuruje zapisu z tej tragifarsy 🙁 Może to i najmądrzejsza wypowiedz tej radnej ale nikt o zdrowych zmysłach przed kamerami by tego nie wypowiedział. No chyba że się mylę 🙂

zorro
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

 „Nie bój się, mała trzódko, gdyż wasz Ojciec uznał za dobre dać wam królestwo” (Łukasza 12:32). 

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Pluto a co ty robisz w Tarnobrzegu, nikt cię w wyborach nie wybierał i nikt cię tu nie chce. Idź w cholerę do Dymitrowa za sołtysa

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

W wyborach został wybrany Prezydent Bożek, a Prezydent Pluta został powołany przez Prezydenta Bożka na stanowisko Zastępcy Prezydenta. A więc pośrednio Pan Prezydent Pluta też został wybrany przez mieszkańców, ponieważ mieszkańcy wybierając jako piastuna urzędu Prezydenta Tarnobrzega Pana Bożka powierzyli mu kompetencję także w zakresie dowolnego wyboru swojego zastępcy. A powołanie minimum jednego zastępcy jest obowiązkiem Prezydenta. Już raz mieliśmy sytuację, że Prezydent nie powołał zastępcy, co skutkowało koniecznością wyznaczenia komisarza. A czy nikt go tu nie chce to zależy, co definiujemy przez „tu” – jeśli to forum, to pełna zgoda przy takim odsetku hejterów wśród internautów to większość UM by poszła w odstawkę, jeśli „tu” to całe miasto Tarnobrzeg, to proszę się nie wypowiadać za wszystkich mieszkańców, bo raczej większość popiera i szanuje obecne władze. Zresztą najbliższe wybory samorządowe zapewne pokażą, że propaganda kilkunastu, może kilkudziesięciu osób z tego forum to jakiś margines przy opinii większości głosujących tarnobrzeżan.

Kasiasty
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

„W wyborach został wybrany Prezydent Bożek, a Prezydent Pluta został powołany przez Prezydenta Bożka na stanowisko Zastępcy Prezydenta.”

W wyborach wygrał PiS a Polacy dostali w spadku Donaldusia, tego samego co rozpier…ł Polskę 8 lat wstecz.  

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  Kasiasty

Bo ta demokracja to podły ustrój jest
Zwykłego obywatela za mordę a wybrańcy głupiego narodu za nic nie odpowiadają i mają wszystko i wszystkich w dupie jak już się dorwią do koryta 🙁 🙂

WYBORCA
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

a ciemnota wybiera ponownie nieudaczników

Do DJB
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Wygracie ponownie wybory bo na forum piszą frustracji i niezrownowazeni
Proszę bardzo Osobiście pogratuluje wyniku tylko się przedstaw aby po wyborach odszukać super obiektywne go gościa

dlaczego w tbgu jest prezydent skoro miejscowosc
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

tbg mala miejscowosc wielkie aspiracje

Pacjent ... psychiatryka
1 miesiąc temu

Słusznie powinien być sołtys. Niebawem będzie jak podepną nas do Świętokrzyskiego.

zrozumiale?
1 miesiąc temu

ojej nikt na sile was tam niechce

Pacjent psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  zrozumiale?

Nikt narodu tarnobrzeskiego pytał nie będzie. Jakiś doktorek z Radomia wymyślił zmianę województw i to zapewne przejdzie bo … doktorek wymyślił. Będzie niezłe pomiszanie z poplątaniem.
Zapoznaj się z info w necie, a zapewniam, że jest tego już trochę. Na wielu mapach jest powiat tarnobrzeski wyjęty spod władztwa Rzeszówka.

Pytajnik
1 miesiąc temu

Ile kredytów i zastawów wzięliśmy od 2018 r. liczby powinny być jawne dla mieszkańców. Czy i ile dopłacają mieszkańcy do spięcia budżetu w opłatach tzw. ukrytych? Tylko prawda. Ilu inwestorów ściągnięto do Tarnobrzega od 2018 r.? Ilu nowych mieszkańców ściągnięto do Tarnobrzega? Dlaczego kredyt goni kredyt? – przecież to spirala zadłużenia. Co jest planowane na sprzedaż z majątku miasta? Dlaczego nie oszczędzamy w mieście? Pytań jest więcej – odpowiedzi na większość tych pytań mogą być szokiem dla zwykłego Kowalskiego z Tarnobrzega.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Pytajnik

co z tego sie orientuje najwiekszy kredyt jest zaciagniety na tarnobrzeskie wodaciagi czyli 35 milionów nie wiem ile teraz wyjda odsetki bo poszły w góre

Oleksandr
1 miesiąc temu

Liczyliśmy na oddłużenie miasta, natomiast dług wzrósł znacznie. Najgorsze że nie ma inwestycji rozwojowych z których będą w przyszłości podatki. Tak jak patrzę to spalarnia jest jedynym wyjściem na pokrycie małej cząstki zadłużenia. Może mały atom? Lub coś innego. Liczymy, że los jest przewrotny i odwróci nas na dobrą stronę.

Kasiasty
1 miesiąc temu
Reply to  Oleksandr

„…Może mały atom?.

Ja proponuje duży atom. Bombka atomowa na Tarnobrzeg by się przydała. Zamiast na Hiroszimę i Nagasaki powinna być zrzucona na Tarnobrzeg. Nie byłoby tylu problemów.

Szef
1 miesiąc temu
Reply to  Kasiasty

A ja proponuję żebyś założył se akumulator na ten durny łeb i skoczył do Wisły z mostu w nagnajowie

walt
1 miesiąc temu

dziwi mnie ta inżynieria sprawowania władzy.
ogłosić coś a potem się z tego wycofywać.
mam nadzieję,że nie jest to koniunkturalizm by sprawa przyschła.
czasami trzeba mieć dużo odwagi by proponować rozwiązania niepopularne.
z drugiej strony jeśli mamy brać pożyczki na rozdawnictwo to może lepiej ich nie brać ?

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  walt

No tylko właśnie tutaj nic nie było ogłaszane, była standardowa procedura złożenia projektu uchwały do porządku obrad. Normalnie pewnie nikt by nie zwrócił na to uwagi, ale zrobiła się afera po tej publikacji Pani Radnej. Osobiście uważam, że Pan Prezydent nie powinien ulegać presji, tylko doprowadzić temat do końca. Mielibyśmy spięty budżet i spokojne najbliższe miesiące. Mieszkańców w mieście i tak często takie tematy nie interesują, a hejterzy na tym forum pluli, plują i będą pluć jadem niezależnie od tego jaka decyzja jest podjęta i jakiego tematu ona dotyczy. Bo co innego mogą. Aczkolwiek rozumiem też w pewnym sensie postawę Panów Prezydentów, którzy zawsze starają się być ugodowi, iść na kompromisy i tłumaczyć różne kontrowersyjne na pierwszy rzut oka rozwiązania. To czy jest sens tłumaczyć się przed ludźmi, którzy i tak tego nie zrozumieją, to inna sprawa. I skąd pomysł, że to są jakieś pożyczki na rozdawnictwo? Mamy sytuację finansową jaką mamy w tej kadencji zrobiono sporo, by te finanse miasta wyglądały lepiej, to duża zasługa Pani Skarbnik, będącej takim swoistym Ministrem Finansów Tarnobrzega. I jasne, że nie jest idealnie, ale trzeba na obecną sytuację patrzeć przez pryzmat tego, co Pan Prezydent Bożek zastał po poprzednich prezydentach w 2018 roku.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

zgadzam się dlatego dziwi mnie,że ulegli presji pani radnej.
gdyby jeszcze ta ugodowość i koncyliacyjność prezydenta Bożka była ceniona – a to dla wielu jest oznaka słabości.
hejterzy nadwiślańscy i tak będą ujadać ale to z wiadomych przyczyn biją tu cały czas pianę.
dlatego tak miło czasami dawać odpór kolportowanym przez nich głupotom i kłamstwom 😉

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Też się zdziwiłem, ponieważ sfinansowanie deficytu jest obowiązkiem władz miasta, a konsekwencje niedopełnienia tego obowiązku są bardzo dotkliwe. Ale rozumiem też, że przy tej nagonce, której impulsem było wystąpienie Pani Radnej, jest zasadnym temporalne wyciszenie tego tematu. Jednak generalnie jestem spokojny, o to że deficyt zostanie sfinansowany, a budżet spięty. Wycofanie uchwały dotyczyło wyłącznie ostatniej sesji. Do tematu można wrócić podczas kolejnej, ewentualnie znaleźć jakieś inne rozwiązanie, choć bez zaciągnięcia zobowiązania się tu raczej nie obejdzie. A co do hejterów, no cóż, ja od dawna postuluję, aby wprowadzić na stronie mechanizm blokowania publikacji postów zawierających wulgaryzmy (to takie minimum), a optymalnie wprowadzenie możliwości zgłaszania postów do usunięcia z określonych przyczyn (np. mowa nienawiści, groźba karalna, zniewaga, zniesławienie itp.) – podobnie jak np. na Facebooku. A póki co pozostaje ignorować tych, którzy powinni zostać od razu wykluczeni z dyskusji. W skali miasta i większości normalnych mieszkańców ci hejterzy to grupka stanowiąca bardzo wąski margines, więc ich postulaty znaczą mniej niż zero 😀

walt
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

stąd mam nadzieję,że to nie wrzaski głośniejszej garstki ludzi to powodują.
znakomita większość mieszkańców w ogóle nie zajmuje się tym jak wygląda inżynieria zarządzania miastem.
a ci krzykacze to wiadomo,że w większości są ludzie zaangażowani w kampanię któregoś z przyszłych kandydatów.
zdaje się tu najliczniejsi są sympatycy pani Gosi co przepraszała putina plus pisoludki 🙂

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Mądrego to aż miło posłuchać (właściwie to przeczytać), zgadzam się w 100% 🙂 A co do Pani Gosi, to z całym szacunkiem, lepiej dla wyniku wyborczego byłoby, aby na prezydenta nie kandydowała ona, tylko jej mąż. Aczkolwiek i tak nie widzę na ten moment za bardzo konkurencji dla Pana Prezydenta Bożka, więc obstawiam, że na wiosnę będzie – ku niedowierzaniu większości internautów tego forum – reelekcja PDB. Pytanie czy znowu już w I turze, czy jednak konieczna tym razem okaże się dogrywka w postaci II tury.

Tarnowski
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

czy w Leliwie są wolne etaty?

Pacjent ... psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

nie widzę na ten moment za bardzo konkurencji dla Pana Prezydenta Bożka,

Trzeba przywieźć jakiegoś Tymińskiego z czarną teczką i wtedy konkurencja bendzie :-))

Urzędnik
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Z rozmów z mieszkańcami jasno wynika że miasto pod rządami obecnego prezydenta rozwija się dynamiczniej niż za poprzedników więc dlaczego mieliby głosować inaczej ? Wiele arterii komunikacyjnych przez lata nie mogło doczekać się remontu, obwodnica była cały czas „w planach” od co najmniej kilkunastu lat podobnie jak droga do strefy w Machowie i dopiero za kadencji p.Bożka wszystkie inwestycje ruszyły z kopyta

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Urzędnik

Dlatego jestem spokojny o drugą kadencję Prezydenta Bożka.

Kod pocztowy
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Ja zagłosuje na konkurenta z LO- bo młody i ambitny.

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Kod pocztowy

On jeszcze ma czas. Może niech PDB dokończy swoją wizję rozwoju miasta w drugiej (i ostatniej, bo więcej nie można) kadencji, a wtedy pałeczkę może przejąć Pan Dyrektor prof. Tomasz Stróż. Nie ma co się tak spieszyć do tej władzy.

Kod pocztowy
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Ja mówię zmieniam. Bo słabo wychodzi, po drugie wizje nie rozwojowe pogrążają obecnych mieszkańców i następne pokolenia tego miasta. Kredyty na głupoty. Dbamy o jezioro zaniedbując miasto, tereny rekreacyjne nad Wisłą, park Dzikowski, okolice lasku zwierzynieckiego, chodniki, drogi i inne rozwiązania, które są u innych standardem, a nie tanią tandetą.

As
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Pan Stróż ma tytuł profesora ? Przestań farmazony pisać . Co do PDB to jest dla mnie słabym prezydentem. Myślę ,że w wielu sprawach pierwsze skrzypce gra jego zastępca. On woli sesje zdjęciowe. Tragedia tego miasta polega na tym ,że nie ma niestety kandydata , który na dziś mógłby mu zagrozić

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

To jedna za mało ?
Wystarczająco lichy belfer pognębił to miasto kredytami , pożyczkami na debilne wizję w jednej kadencji ???

To by już zupełnie popierd???ło mieszkanców , na całego ?

Mieszczanin
1 miesiąc temu
Reply to  Urzędnik

To fakt niezaprzeczalny że za kadencji Bożka ruszyło z budową i remontami dróg.
Oby w przyszłym roku ruszyła przebudowa placu Bartosza bo projekt dziewczyn z technikum bardzo fajnie wygląda

Mi się nie podoba ta polityka
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczanin

Ile wybudowano nowych dróg? Bo wszystko to remonty, szersze na węższe. Bez głowy zwężanie, byle taniej. Weryfikacja projektów leży i kwiczy w urzędzie. Zaufanie do projektantów w 100 proc., mimo, że większość to buble i niezgodne z przepisami.

Prezydentowa
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Pani Gosia Zych to dobra kandydatka, jest młoda i przebojowa. Załatwiła remont dworca, nowego profesjonalnego dyrektora szpitala i jeszcze zablokuje spalarnię i zrobi uzdrowisko. Ma z czym startować.

Działacz
1 miesiąc temu
Reply to  Prezydentowa

Załatwiła remont dworca? Jeżdże tam często i żadnego remontu nie widzę za to jego stan jest coraz gorszy. Jak jest przebojowa to niech startuje na prezentera radiowego tam potrzeba takich ludzi

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Kłamiesz oszuście bezczelnie
– wystarczyło się trzymać budżetu a roić wizję na które kasy nie ma , nawet na koncepcję ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Ha ha ha – a co po nim zostanie ???
Trzeba umieć liczyć – kredyty, obligacje , sprzedane udziały i mnóstwo działek ???

Kłamiesz oszuście ?

Donek
1 miesiąc temu

„Tarnobrzeżanin” Pluta…

rowerowy
1 miesiąc temu

Moim zdaniem w urzędach gmin wszyscy od zastępcy naczelnika wzwyż powinni być mieszkańcami gminy, w urzędzie której są zatrudnieni.

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, natomiast przepisy nie wymagają nawet tego by wójt (burmistrz, prezydent miasta) był mieszkańcem gminy, w której sprawuje urząd. Poza tym z czegoś wynika fakt posiadania części kadr spoza miasta. Jeśli w Tarnobrzegu nie ma odpowiednio wykształconego i kompetentnego specjalisty na dane stanowisko urzędnicze, to koniecznością jest zatrudnienie osoby z innej gminy. Zresztą są konkursy na stanowiska i wygrywają je osoby, które zdobywają najwięcej punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym. Miejsce zamieszkania z perspektywy UM nie ma znaczenia, liczą się wiedza i kompetencje.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Człowieku nie rozśmieszaj ludzi i nie drażnij. Piszesz o konkursach jakich konkursach – ustawianych pod konkretną osobę najczęściej kogoś z rodziny, znajomych czy też z polecenia, jest to cała system mafijny dlatego tak szybciutko niszczycie dokumentację związaną z naborem i kandydatami. Przecież nie od dziś wiadomo, że w budżetówce pracują najgorsze intelektualne ameby i nie pitol że odnalazłyby się w sektorze prywatnym – chyba że na zmianach w Pilkingtonie !

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Rozumiem, że Ciebie prawda może rozśmieszać i drażnić, dla mnie to są rzeczy logiczne i oczywiste. Jeśli posiadasz zweryfikowane informacje o procederach, to których piszesz, to proszę to zgłosić do odpowiednich służb. A jeśli są to zwykłe pomówienia, to pamiętaj, że takie fałszywe zarzuty nie pozostają bezkarne.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Takiś mądrala to zgłoś Mnie na prokuraturę i udowodnij Mi że nie mam racji – cwaniaczku założę się, że sam brałeś udział w tym mafijnym procederze. Przecież wszyscy o tym wiedzą, tylko najbardziej zainteresowani rżną głupa. Jak to mawiają cytat z filmu ” nie ze Mną te numery Bruner „

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

W razie postępowania to Ty będziesz musiał udowodnić, że nie doszło pomówienia, z uwagi na prawdziwość przedstawionych informacji (czyli rzekomego majfinego procederu). Póki nie jest prowadzone żadne postępowanie w sprawie rzekomych nieprawidłowości, a Ty nie dysponujesz żadnymi dowodami, nie masz prawa oczerniać pracowników UM.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Tak się składa że brałem udział w takim postępowaniu i widziałem od środka jak to wygląda. Po za tym skoro uważasz, że mówię nieprawdę to Ty będziesz miał obowiązek udowodnić Mi że nie mam racji poczytaj KC i nie ośmieszaj się ! Mało tego wyjdź zza biurka na miasto i popytaj ludzi kto jest zatrudniany i na jakich zasadach w UM !

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

To jak to wygląda od środka? Opowiedz nam wszystkim. Ja nie muszę niczego udowadniać, Ty twierdzisz, że ma miejsce jakiś proceder mafijny (korupcyjny?), choć nie ma na to dowodów i nie toczy się żadne postępowanie w tym zakresie. Więc oficjalnie UM jest czysty, a Ty pomawiasz instytucję publiczną o działania niezgodne z prawem. Musiałbyś wykazać, że te działania mają miejsce, aby uwolnić się od odpowiedzialności karnej. Poczytaj KK i się nie ośmieszaj.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Co Ci będę udowadniał skoro twierdzisz, że nie mam racji zgłoś Mnie. A moim pierwszym wnioskiem będzie przedstawienia całej, calusieńkiej dokumentacji dotyczącej naboru na stanowiska pracy w UM włącznie z podaniami kandydatów – ups i tutaj będziecie mieć problem, bo strasznie szybciutko niszczycie całą dokumentację zapewne bojąc się prawdy o całym procederze. Ktoś kto śledził poczynania Grzesia K. zwanego Koperciarzem dawno się przekonała, że ma do czynienia ze stajnią Augiasza !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Kłamiesz oszuście , kłamiesz bezczelnie !

Pacjent psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

„Ty twierdzisz, że ma miejsce jakiś proceder mafijny (korupcyjny?), choć nie ma na to dowodów i nie toczy się żadne postępowanie w tym zakresie.”

Ludzie (czytaj zwierzeta w ludzkiej postaci) są bardziej przebiegli niż lisy czy wilki. Im bardziej wykształcony tym czasem większa przebiegła świnia, lisek czy wilczek. To, że gdzieś tam nie toczy się postępowanie w sprawie krętactw , to nie znaczy, że ich nie ma.

Jakem psychiczny to widzi mi się, że są te na stołkach,bynajmniej nie myślę o Tarnobrzegu) ale o całym świecie, na tyle przebiegli, że nie dadzą się złapać. Tak poza tym to kiepsko działające mogą być służby odpowiedzialne za łapanki niegodziwców.

Tak poza tym to jakiekolwiek korupcje to są trudne do udowodnienia bo ten co daje , tak było, że tak samo odpowiada karnie jak ten co bierze a pod sobą nie będzie kopal, chyba, że pod sufitem ma nie halo.  

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Kłamiesz oszuście bezczelnie jak tępak.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Przecież ty to zwykły oszust i kłamca .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Kłamiesz oszuście bezczelnie.
Podpięte???czy, kapusiu , ??

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Piszesz o kompetentnych osobach spoza gminy – hmm to ciekawe kto jest naczelnikiem wydziału budownictwa, czy aby nie znajoma pana Pluty z wyborów samorządowych na dodatek zajmująca się wcześniej księgowością ?

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nawet jeśli to co piszesz jest prawdą, to w żaden sposób nie wykazuje rzekomej niekompetencji tej Pani. Prywatne znajomości to osobista sprawa każdego z nas, a to że ktoś zajmował się księgowością to bardzo dobrze, bez choćby podstawowej znajomości księgowości ciężko zarządzać sprawami finansowymi, czy to w sektorze prywatnym czy publicznym. Liczy się to, że osoba wygrała konkurs na naczelnika, a więc musiała zdobyć największą liczbę punktów. Takie konkursy mają swoje kryteria i podlegają kontroli. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia, to złóż stosowną skargę.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Co ma wspólnego księgowy z inżynierem budownictwa ? Chcesz zobaczyć kompetencje wystarczy przyjrzeć się robotom budowlanym prowadzonym na terenie miasta ps. czy aby ta pani podczas pierwszej wizyty na budowie nie była ubrana w buty typu szpilki:) To następny przykład co ma wspólnego nauczyciel historii czy też wf z zarządzaniem przedsiębiorstwem jakim jest gmina Tarnobrzeg ?

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Mylisz stanowisko naczelnika wydziału budownictwa w UM z kierownikiem robót budowlanych. Naczelnik wydziału jest od zarządzania podwładnymi – specjalistami w danym obszarze, aby jak najlepiej były wykonywane zadania jego komórki organizacyjnej. Tak samo jak dyrektorem szpitala nie musi być lekarz, właścicielem restauracji – kucharz, a prezesem klubu piłkarskiego – piłkarz.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Sam sobie zaprzeczasz, twierdząc że na konkretnych stanowiskach w UM pracują kompetentne osoby. Według was urzędasów chcielibyście tylko zarządzać , ale robić nie ma komu – ot cała wasza filozofia ! Jak można kierować danym resortem nie mając pojęcia czym się różni np beton od żelbetu nie wnikając już w klasy wytrzymałości i dlatego wszystkie roboty budowlane w tym mieście są prowadzone byle jak – jaki nadzór takie efekty !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Kłamiesz oszuście bezczelnie ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jaka księgowością ?
Co też opowiadasz ??

Zaopatrzeniowiec i tyle ??

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To jeszcze lepiej. I ktoś będzie wciskał kit o zatrudnianiu „kompetentnych” osób spoza TBG, jakby w mieście brakowało budowlańców z uprawnieniami budowlanymi ! Ale to przecież nie znajomi królika i spółki !

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Dam ci jedną szansę na napisanie prawdy w odpowiedzi na moje pytania. Po 1. w urzędach których gmin pracują wykwalifikowani do tej pracy mieszkańcy Tarnobrzega, skoro kadry urzędu gminy Tarnobrzeg stanowią np. mieszkańcy Nowej Dęby (pytanie otwarte)? Po 2. czy nie funkcjonuje nadal praktyka, że różni funkcjonariusze publiczni są zatrudniani poza miejscem zamieszkania, jak za komuny np. w tarnobrzeskim sądzie pracowali mieszkańcy Sandomierza, a w tarnobrzeskiej milicji mieszkańcy Mielca (pytanie zamknięte)? Po 3. czy ktoś pracujący w urzędzie swojej gminy nie stara się bardziej od tego, który pracuje w urzędzie nie swojej gminy (pytanie zamknięte)?

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Ad. 1 Nie posiadam takiej wiedzy.
Ad. 2 Zapewne w jednych miejscach taka praktyka funkcjonuje, a w innych nie, wszystko zależy od specyfiki obszaru i przedmiotu działania.
Ad. 3 To zależy od człowieka, sądzę, że są ludzie, którzy lepiej pracowaliby na rzecz swojej gminy, a gorzej na rzecz cudzej, są też profesjonaliści, którzy wykonują swoją pracę najlepiej jak potrafią niezależnie od miejsca zatrudnienia, a są też osoby, które będą pracować niedbale i nierzetelnie w każdym miejscu.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

No nawet uczciwie odpowiedziałeś. Reasumując nie możesz obalić mojej tezy, że mieszkańcy Tarnobrzega są odpowiedniejsi do zajmowania stanowisk kierowniczych w urzędzie gminy Tarnobrzeg.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Oczywiście mam na myśli mieszkańców Tarnobrzega spełniających wymagania do pracy na poszczególnych stanowiskach.

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Nie są odpowiedniejsi z samej racji zamieszkiwania w Tarnobrzegu. Liczyć powinny się przede wszystkim wiedza i kompetencje, sprawdzane – przynajmniej modelowo – w postępowaniu konkursowym na stanowisko urzędnicze. Twoja teza mogłaby być prawdziwa jeśli mielibyśmy dwóch kandydatów o identycznej wiedzy oraz kompetencjach, wówczas ten miejscowy mógłby być bardziej odpowiedni z uwagi na hipotetycznie większe przywiązanie do miasta. Jednak to wcale nie musiałaby być prawda, bo w trakcie pracy mogłoby się okazać, ze ten spoza Tarnobrzega ma lepsze efekty pracy niż ten miejscowy, któremu teoretycznie powinno bardziej zależeć. Dlatego ja bym nie przywiązywał aż takiej wagi do samego faktu miejsca zamieszkania. Powinny decydować szczegółowe kryteria ustalone w konkursie na stanowisko i końcowa suma punktów.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Do intelektualnej ameby nic nie dociera, to tak jakby rzucać grochem w mur !

mózg.jpg
DJB
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Sam o sobie dajesz świadectwo takimi komentarzami, ta sama liga co naczelny hejter tego forum. Nie ma sensu z tobą dyskutować.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

vice versa !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Oszust, kłamcą itd itp!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Uwaga to oszust i kłamca ten DjB.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Znowu oszust i kłamca – uwaga ?

Pacjent ... psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

przepisy nie wymagają nawet tego by wójt (burmistrz, prezydent miasta) był mieszkańcem gminy, w której sprawuje urząd. 

Pora to zmienić.

DJB
1 miesiąc temu

To proszę to zmienić. Zaznaczam, że przepisy są takie same w całej Polsce, więc należałoby znowelizować ustawę. Poza tym Pan Prezydent Bożek jest mieszkańcem Tarnobrzega. A zastępców sobie może powoływać jakich chce, o ile spełniają wymogi prawne.

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Co z tego skoro daje upoważnienia prezydenta do załatwiania spraw Tarnobrzeżan osobom z Dęby, Dymitrowa itd?

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Tak myślałem, że zapadnie cisza.

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrek

A co tu odpowiadać? Jakie to ma znaczenie gdzie te osoby mieszkają? Wypełniają swoje obowiązki profesjonalnie i zgodnie z prawem. Założenie, że gdyby to były osoby z Tarnobrzega z automatu by cokolwiek zmieniło, jest irracjonalne.

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

To nie wiem po coś wspomniał, że Prezydent Bożek jest mieszkańcem Tarnobrzega. Skoro twoim zdaniem Tarnobrzeg byłby zarządzany równie dobrze, gdyby prezydent mieszkał w Stalowej, wice w Sandomierzu, a naczelnik od inwestycji w Mielcu, to pomijaj kto gdzie mieszka.

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrek

Wspomniałem o tym dlatego, że wcześniej jeden internauta postulował zmianę braku obowiązku wymogu zamieszkiwania w danej gminie przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Więc niezależnie od tego, że obecnie nie ma takiego obowiązku i nie zanosi się na jego zmianę, to w przypadku Tarnobrzega ten argument jest nietrafiony, ponieważ akurat Prezydent Bożek jest mieszkańcem miasta. Natomiast jeśliby mieszkał w innej gminie to moim zdaniem nie powinno to mieć żadnego znaczenia, liczy się przede wszystkim wiedza i kompetencje oraz zaufanie mieszkańców.

NPT
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Twierdzenie DJB: nie powinno mieć żadnego znaczenia gdzie mieszka dany urzędnik, bo liczy się zaufanie mieszkańców.

Jak mieszkańcy mają zaufać komuś z innej gminy, o kim prawie nic nie wiedzą, kto w żaden sposób nie przysłużył się lokalnej społeczności? Tym bardziej kiedy widzą przykładowo wąskość kolejnych odnawianych ulic.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  NPT

Ależ oficjalnie w Tarnobrzegu o konstrukcji drogi, a więc i jej wąskości, decyduje projektant. Czyli urzędnik może być nawet ze Stalowej Woli, bo i tak nie będzie o tym decydował – tak twierdzą w urzędzie. Zapytałbym projektanta dlaczego nie projektują np. pasów rowerowych, ale nie wiedzieć czemu jego adres, kierownictwo itd. nie są podane na stronie urzędu.

Kod pocztowy
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Przepychanie bubli jest nie do przyjęcia dla ludzi z wiedzą.

Lucas
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Mit polegający na tym, że droga dla pieszych i rowerów poza jezdnią jest bezpieczniejsza i wygodniejsza dla rowerzystów, niż pas rowerowy na jezdni. Pomijając różnice nawierzchni, mogłaby to być prawda, gdyby prędkość rowerów na drodze poza jezdnią była ograniczona do 10 km/h. Jadąc po takuej drodze z jakąś sensowną prędkością, np. 20 km/h, trzeba nieźle się nagimnastykować między pieszymi, słupami, zawijasami przy przejazdach itd., aby w nic ani w nikogo nie wjechać. Na pasie rowerowym na jezdni wystarczy czasem zwolnić lub się zatrzymać.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Lucas

Chodzi o to, żeby wypchać rowerzystów poza jezdnię. A najprostszym środkiem do tego jest poszerzyć chodnik o 1-1,5 m czyniąc z niego niby-ścieżkę pieszo-rowerową. Co obchodzi kierowców, że rowerzyści będą się męczyć?

demokracja
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Jedna z wielu koniecznych zmian. Następne w kolejce mianowanie burmistrzów przez centralę na wzór holenderski.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Panie Pluta dla dobra budżetu miasta zmień pan prace – miasta Tarnobrzeg nie stać na vice prezydenta za ponad 20 tyś zł / miesiąc. Jeden prezydent nie dość że ostro doi mieszkańców to sam ma niewiele do roboty !

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

A tymczasem polska spółka Cognor za 3 mld zł na 117 ha wybuduje w Stalowej Woli najnowocześniejszą w Europie ekologiczną elektrostalownię. Praca dla 1 tyś osób.

Kierownik
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

A skąd oni tylu ludzi do roboty wezmą ?
Chyba że tych hindusów przyjmą co chcą ich tu sprowadzić

Kolargul
1 miesiąc temu
Reply to  Kierownik

Przy foli miedzianej nie ma chętnych za te pieniądze. Praca do tego jest bardzo szkodliwa dla zdrowia.

OLO
1 miesiąc temu

Ja chcę to zrozumieć.
15,5 na początku roku aby budżet się spiął.
W połowie roku wpada 30 bez ograniczeń celowych ( rozdysponowane miesiąc lub dwa temu ).
Teraz ponownie ok. 7 aby budżet się spiął.
Czyli chcemy zaciągnąć dług pomimo, że już mieliśmy 15,5 + 30 = 45,5 milionów ponad uchwalony budżet, to on nadal się nie spina?
Czyli jak był zaplanowany budżet skoro deficyt był większy niż te 45,5 miliona.
Aby budżet się spiął musimy dorzucić w sumie 45,5 i jeszcze 7 = 52,5 miliona?
Ludzie, to w jakiej realnej kondycji jest miasto, skoro budżet jest przekraczany o takie kwoty. Kto takie decyzje podejmuje? Zakłada takie wydatki bez pokrycia, że nawet dodatkowe pieniądze z centrali nie są w stanie przysypać tego dołka finansowego.

Anonimowo
1 miesiąc temu

Jak to staramy się, mam rozumieć że banki na siłę chcą wam udzieli kredytu.??

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Ktoś w koncu powinien podliczyć te wszystkie sprzedane działki , szczególnie te bez przetargu
TO JEST KASA że sprzedaży MAJĄTKU miasta ( mieezkanców)
I JĄ Powinno SIĘ DOLICZYĆ do zadłużenia miasta aby obliczyć KOSZTY
rządu tej bandyckiej ekipy ???
Ciekawe czy ktoś zapyta z dziennikarzy belfra SKUR??A !!!

Zuza
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Każdy tu piszący jest mądralą, będą wybory ma szansę zaistnieć i pokazać jak się rządzi miastem. Czekamy na wysyp kandydatów jak wysyp prawdzikow w lesie

Pacjent psychiatryka
1 miesiąc temu
Reply to  Zuza

Wysypu chętnych nie będzie bo polityka to szambo i ludzie o tym wiedzą.

Pacjent psychiatryka
1 miesiąc temu

„polityka to szambo”

Patrz parlament Unii Europejskiej albo lepiej i poprawniej mafii europejskiej.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zuza

Taki wysyp prawdziwków jak w Tbg to nie i nie było nic gdy i nigdzie – szkoda tylko, że w Tbg mieszkańcy to kiepscy grzybiarze – co wybory to coraz większe i więcej wybierają te niewłaściwe grzyby !

Postaw mi kawę na buycoffee.to
115
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content