Durdy, gmina Baranów Sandomierski. Nowa droga służy już mieszkańcom

Sześćset metrów wyremontowanej drogi z wydzielonym chodnikiem, który służyć będzie też jako ścieżka rowerowa, mają od niedawna mieszkańcy Durdów. Uroczyste zakończenie tej inwestycji zgromadziło  7 listopada, władze powiatu, gminy oraz mieszkańców sołectwa.

– Droga była zniszczona, brakowało przy niej chodnika, a dziś mamy tutaj bezpieczny pas ruchu, po którym mogą się poruszać samochody, rowerzyści i piesi – mówił starosta Jerzy Sudoł. Przypomniał też, że ta drogowa inwestycja jest jedną z trzech części zadania, które obejmowało budowę chodnika przy ulicy Granica w Skopaniu i kolejnego chodnika pomiędzy Baranowem Sandomierskiem a Dymitrowem Małym.

Jak zaznaczył wicestarosta Jacek Rożek, inwestycja ta była bardzo długo wyczekiwana przez mieszkańców, gdyż po oby stronach tej powiatowej drogi jest wiele domów, których mieszkańcy chcieli bezpiecznie docierać do przystanku, szkoły, czy położonego nieopodal kościoła.

Wszystkie trzy inwestycje w gminie Baranów Sandomierski sfinansowane zostały z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, który pokrył 95 procent wydatków czyli ponad 4,5 miliona złotych.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rowerowy
1 miesiąc temu

Jak można było tak bez władowania kostki drogę przebudować? I bez oznaczenia drogi pieszo-rowerowej? Oczywiście żart – dobrze dla nich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content