Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli zaprasza szkoły do odkrywania tajemnic historii przemysłowej. Drzwi muzeum są szeroko otwarte dla uczniów

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli zaprasza szkoły do odkrywania tajemnic historii przemysłowej. Drzwi muzeum są szeroko otwarte dla uczniów.

Lekcje muzealne

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli proponuje wyjątkowe lekcje muzealne dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Podczas lekcji młodzi uczestnicy mają szansę wgłębić się w bogatą historię i kulturę regionu, jednocześnie odkrywając fascynujące aspekty związane z miejscowym przemysłem. Program lekcji muzealnych został dostosowany do różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania uczniów, co gwarantuje, że każda klasa znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb i zainteresowań.

Warsztaty

Dla szkół, które pragną wzbogacić edukację, muzeum proponuje różnorodne warsztaty. Nasze zajęcia stanowią doskonałą kombinację nauki i rozrywki, stymulują kreatywność oraz umożliwiają zdobywanie praktycznej wiedzy. Przykładowe propozycje obejmują eksperymenty z dziedziny chemii, tworzenie glinianych płytek przemysłowych, wprowadzenie do elektroniki oraz warsztaty przy użyciu sztucznej inteligencji.

Zwiedzanie z przewodnikiem

Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem to świetna możliwość, by wgłębić się w historię Centralnego Okręgu Przemysłowego. Przewodnicy pomogą uczestnikom odkryć fascynujące informacje i nieznane dotąd fakty, które z pewnością poszerzą ich horyzonty i wzbudzą ciekawość.

Oferta z okazji 85-lecia Stalowej Woli

Muzeum COP z okazji 85-lecia Stalowej Woli przygotowało wyjątkową wystawę czasową pn. „Stalowe pamiątki”. W ramach tej ekspozycji, której celem jest ukazanie bogatej historii miasta, zaprasza szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do udziału w specjalnym programie edukacyjnym. Muzeum oferuje nie tylko zwiedzanie wystawy, lecz także lekcje muzealne, podczas których uczniowie mogą zgłębiać historię Stalowej Woli pod kierunkiem doświadczonych przewodników. Zwiedzanie oraz lekcje muzealne połączone są z warsztatami, które pozwalają na zrozumienie prezentowanej tematyki w kreatywny sposób. To wyjątkowe zaproszenie stanowi doskonałą okazję do połączenia nauki z przyjemnością i odkrywania niesamowitych aspektów historii Stalowej Woli.

Warsztaty świąteczne

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby wprowadzić uczniów w magiczną atmosferę tradycji i radości. Nasze muzeum serdecznie zaprasza szkoły na niezwykłą lekcję muzealną połączoną z kreatywnymi warsztatami. Podczas tej wyjątkowej lekcji uczniowie będą mieli okazję zgłębić tajniki panujących świątecznych tradycji, a także samodzielnie stworzą piękne ozdoby choinkowe.

Urodziny w Muzeum

Muzeum COP to także doskonałe miejsce do świętowania urodzin. Dla najmłodszych i młodzieży przygotowaliśmy specjalne programy urodzinowe, które łączą w sobie elementy zabawy i nauki. To idealny sposób, aby stworzyć niezapomniane przeżycie.

Pełna oferta edukacyjna dostępna jest na stronie internetowej Muzeum COP www.muzeumcop.pl w zakładce edukacja.

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli to miejsce, gdzie przeszłość i kultura regionu ożywają, stając się łatwo dostępne dla uczniów. Dzięki różnorodnej ofercie edukacyjnej szkoły mają okazję poszerzać wiedzę i rozwijać zainteresowania swoich uczniów w sposób inspirujący. To doskonały przykład tego, jak muzea mogą wspomagać nauczycieli i pełnić rolę uzupełnienia dla tradycyjnej formy nauki.

informacja prasowa

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Statystyk
28 dni temu

Bardzo przyjemne muzeum zdecydowanie warto odwiedzić.

walt
28 dni temu

a i do kina i na zakupy to vivo można zaglądnąć 🙂 same plusy 🙂

rowerowy
28 dni temu

Śródmieście czwórmiasta – Stalowa, któremu przewodniczą peryferia czwórmiasta – Tarnobrzeg, zaprasza.

gregory
27 dni temu
Reply to  rowerowy

brawo stalowa wola stolica regionu sandomierskiego

walt
27 dni temu
Reply to  gregory

ciekawe czy po oderwaniu pisowskich warchlaków od koryta zdołają utrzymać przewagę ostatnich 8 lat i ciekawe kiedy w końcu dojedzie do nas ekspresówka i szprycha bo mimo szumnych zapowiedzi wodza kaczystanu i smoleńszczaków przez 8 lat nie dojechały !

gregory
27 dni temu
Reply to  walt

przewage nad czym?

walt
27 dni temu
Reply to  gregory

nad resztą północnego Podkarpacia zwłaszcza jeśli chodzi o strumień partyjnej kasy 🙂
ta fabryka maseczek już działa ? bo chyba wozów bojowych więcej niż dwa rocznie nie są w stanie zrobić ? dobrze pamiętam ?

gregory
27 dni temu
Reply to  walt

a co sie u ciebie produkuje drogi przyjacielu ?z czym wy startujecie? przeciez u was nie ma nic nawet za komuny wybrali was na wojewodztwo tylko dlatego bo lobbowal za wami pewwiem wazny towarzysz

walt
27 dni temu
Reply to  gregory

miasta przemysłowe zwykle stolicami też nie zostają. nie widziałem by ktoś w Zagłębiu Ruhry stolicę zakładał czy w innej Lombardii. przemysł wydobywczy upadł ale coś tam się robi – Zakłady Chemiczne to perła podobno tego co zostało w KiZPS czy Zakłady Mechaniczne robiące różne instalacje,które nabywców znajdują nawet na Dalekim Wschodzie i trzeba lecieć to sprzedawać nawet do Kantonu. Koma czy Tarkon podobnie. natomiast naprawdę winszuję tym co mieszkając w Stalowej Woli czy Mielcu czują się tak dużo lepiej od Tarnobrzeżan bo bywam w obu miastach,nie jestem uprzedzony i naprawdę to są porównywalne pod wieloma względami ośrodki.ja urodzony tu będę piewcą swojego ale też nieprzesadnie. kompleks jaki z powodu pisowskich pieniędzy czy galerii vivo ma część Tarnobrzeżan względem Stalowej Woli też niebywale mnie bawi. co najgorsze jestem z tych co życzy sąsiadom zwykle dobrze i nie widzi w tym problemu,że na jakimś polu zdobywają przewagę. dlatego chętnie korzystam z wolnej chwili i jeśli jest okazja i jest po co odwiedzam Sandomierz – zdecydowanie najładniejsze miasto w okolicy i z piękną historią co na każdym rogu czuć tam na starówce. a i w Mielcu czy Stalowej także bywam,ostatnio byłem w kinie i przeszedłem przez galerię choć z duszą na ramieniu bo… Czytaj więcej »

Postaw mi kawę na buycoffee.to
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content