Tarnobrzeg: Dwóch nastolatków brutalnie pobiło mężczyznę, który zwrócił im uwagę, że skwer to nie toaleta

Tarnobrzescy policjanci ustalili tożsamość dwóch 16-latków podejrzanych o brutalne pobicie. Ich ofiarą padł 27-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Agresywni nastolatkowie uderzyli pokrzywdzonego pięścią w twarz i dodatkowo kopali. Ciosy okazały się tak dotkliwe, że poszkodowany ze szpitala w Tarnobrzegu, trafił pod opiekę lekarską do Rzeszowa. Teraz o losie nastolatków będzie decydował sąd rodzinny.

W niedzielę przed godz. 1 w nocy, tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Piłsudskiego w Tarnobrzegu, leży półprzytomny mężczyzna. Policjanci ustalili, że pokrzywdzonego zauważyła kobieta jadąca swoim autem. 21-latka zatrzymała się i pobiegła w jego kierunku. Półprzytomny człowiek leżał na chodniku z zakrwawioną twarzą. Kobieta udzieliła pomocy pokrzywdzonemu i wezwała na miejsce służby ratownicze. 27-latek z obrażeniami trafił do szpitali w Tarnobrzegu, a następnie w Rzeszowie.

Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon. Na miejscu zabezpieczyli ślady i ustalili świadków.

Po analizie zapisu z pobliskiego monitoringu, funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia oraz tożsamość napastników.

Sprawcami okazali się dwaj 16-latkowie, obaj są mieszkańcami miasta. Funkcjonariusze przesłuchali nastolatków i przedstawili im zarzuty pobicia. Obaj przyznali się do popełnionego czynu. Pobili 27-latka, gdy jednemu z nich zwrócił uwagę, że skwer to nie toaleta.

Teraz o ich  losie będzie decydował sąd rodzinny.

foto&źródło: Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
158 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cycu
17 dni temu

Najlepiej zutylizować tą patologie, zanim zacznie się rozmnażać.

Komandos
16 dni temu
Reply to  cycu

Powinna wrócić obowiązkowa służba wojskowa i tam wszystkich wyprostują, jak było kiedyś. Miejmy nadzieję, że przyszły Minister Obrony Narodowej ogarnie ten temat i wyprostuje skrzywione kręgosłupy moralne młodych.

Jerzy
16 dni temu
Reply to  Komandos

ZSW jest tylko zawieszona a nie zlikwidowana więc z dnia na dzień może wrócić pobór i powinni to jak najszybciej zrobić

Obatelka
13 dni temu
Reply to  Komandos

Pójdzie cielę , wróci byk? A fala która niszczyła zdrowie i psychikę? Wszędzie tylko wóda i praca na rzecz przełożonych w ich prywatnych domach i inne usługi .

Tygrys
12 dni temu
Reply to  Obatelka

Ty gwiazda byłaś w wojsku, że posiadasz taką wiedzę, czy tylko obejrzałaś, czy film „Samowolka”

indigo
15 dni temu
Reply to  cycu

Należy wprowadzić tęczowe piątki, aby młodzież mogła się odstresować w szkole i mieć dłuższy weekend ! Już niektóre szkoły i samorządy się o to upominają. Zlikwidować zupełnie prace domowe , a młodzież będzie miał więcej czasu na imprezki, zabawę i zadymy

Obatelka
14 dni temu
Reply to  indigo

Co jest organizowane dla młodzieży w kwestii rozrywki? Kiedyś były dyskoteki, kluby , kawiarnie, nawet w Tarnobrzegu. Teraz możesz jedynie łazić po ulicy albo siedzieć w domu przy kompie i używkach. Policja jakby nie istniała, pewnie oszczędności to wymuszają, więc nic dziwnego że dzieją się takie rzeczy, może być jeszcze gorzej jak nic się nie zmieni.

wtajemniczony
17 dni temu

Ostatnio nie zdążyłem piwa otworzyć straż miejska już była na miejscu 🙂 tu pobili człowieka i w środku miasta monitoring nic nie widział

Obatelka
17 dni temu
Reply to  wtajemniczony

Monitoring nie zastąpi całkowicie ” żywego ” patrolu.

DJB
17 dni temu
Reply to  wtajemniczony

Właśnie dzięki temu monitoringowi udało się namierzyć sprawców.

POmarański
16 dni temu
Reply to  DJB

Gdzie była STRAŻ MIEJSKA w którą miasto pompuje tyle kasy ???

MCM
16 dni temu
Reply to  POmarański

Niestety Straż Miejska w Tarnobrzegu nie spełnia swojej funkcji. Zlikwidować ten elitarny oddział. Zaoszczędzone środki przeznaczyć na rozbudowę monitoringu i jego obsługę. Bo chyba ktoś w nocy zaspał i przeoczył fakt, że o 01:00, mężczyzna został zaatakowany przez dwóch wyrostków i dostał w mazak. W Tarnobrzegu o tej godzinie ciężko jest spotkać kogoś na ulicy. Miasto wymiera, a tu nikt nie zauważył zajścia ?????? Dopiero po fakcie !!!!!!!!!!!!!

odp
15 dni temu
Reply to  MCM

byli jacyś świadkowie tylko bali sie pomoc a kobieta jak dzwoniła na policje facet był już nie przytomny a monitoring to nagrał a straż miejska ma rzut beretem do tego miejsca

Obatelka
15 dni temu
Reply to  MCM

Straż Miejska pracuje chyba do 22, dlatego ludzie opalają kable i palą śmieciami raczej po 22. Chociaż straż nie zwraca uwagi na takie „drobiazgi” nawet w godzinach pracy.

Tycjan
15 dni temu
Reply to  Obatelka

Nawet gdyby pracowali dłużej to przepisy art 379 ustawy o ochronie środowiska zabraniają im kontroli na terenach prywatnych po godz.22.00.Warto to wiedzieć zanim się coś napisze na ten temat.

Obatelka
14 dni temu
Reply to  Tycjan

To może zmienić przepisy? Albo chociaż przestrzegać i egzekwować je należycie do 22 ?

Kominiarz
15 dni temu
Reply to  Obatelka

Właściciela z swoimi pupilami wychodzą już od rana na spacery i pieski srają po chodnikach i trawnikach. Niestety nie wszyscy sprzątają po swoich pupilach. Działkowcy palą śmieci i liście, a SM pilnuje parkometrów. Jak masz problem, że ktoś pali w piecu śmieci, to dzwoń i zgłoś taki fakt. Poza tym ludzie po 22:00, to idą już spać, a straż miejska kończy pracę. Chyba tylko Ty szlajasz się po 22:00 po mieście obserwując kominy.

Robin
16 dni temu
Reply to  DJB

Namierzyć po fakcie 🙂 Co robił milicjant przed monitorami ? Kiedy będą najbliższe odznaczenia i premie dla funkcjonariuszy bo pewnie je dostanie ? Na ch… taki monitoring! Wojsko więcej chłopstwa rozpiło niż wychowało.
Jak internet, TVN, „wujkowie” i ulica dzieci wychowuje zamiast ojców to się nie ma co dziwić.

Ewelina
14 dni temu
Reply to  Robin

Z tego co mi wiadomo to przy monitoringu jest zatrudniona osoba z grupą inwalidzką z agencji ochrony no chyba że coś się zmieniło

Obatelka
15 dni temu
Reply to  DJB

Monitoring jest pomocny w namierzaniu sprawców, ale niestety już po zaistniałym fakcie, jest uzupełnieniem . Gdyby była współpraca – czujnosc patroli i monitoringu to może nie byłoby tylko po fakcie.

młodzik
12 dni temu
Reply to  Obatelka

O tak. Musi być wszystko zgrane , dobrze zorganizowane.

obywatel
14 dni temu
Reply to  DJB

Ha ha ha – poważnie ???

Robin
16 dni temu
Reply to  wtajemniczony

Bo wiedzieli ze Ty ich nie pobijesz 🙂

,.....
16 dni temu

Co takie młode przychlasty robią o tej godzinie na ulicach miasta, gdzie są rodzice tych patusów?

rowerowy
16 dni temu
Reply to  ,.....

W czasie epidemii jak był zakaz wychodzenia poza koniecznością, to robiąc wieczorami zakupy nie raz widziałem grupki nastolatków wystające bez celu przy placach zabaw itp. Ani rodzice, ani straż miejska, ani policja jakoś nie były w stanie temu zaradzić. Tak w ogóle, to kolejny przykład, że mamy w mieście złotą młodzież.

Łysy
16 dni temu
Reply to  rowerowy

Jakiej epidemii ? Nie było żadnej epidemii bo jak by była to zgodnie z prawem powinien być ogłoszony stan nadzwyczajny i nawet znani prawicy to mówili

młodzik
12 dni temu
Reply to  Łysy

Nie bajdurz. Ludzie umierali. Moi znajomi też. Razem z włosami rozum ci obcięli?

Robin
16 dni temu
Reply to  rowerowy

Jaka policja ? ! Ostatnio przed mediaexpertem 4 policjantów (słownie: czterech) trzymało dwóch małolatów. Czekali (?) na posiłki aby ich na komendę zabrać.
Jaka policja ? Narobili męsko-żeńskich patroli żeby się im przyjemniej jeździło. Napuścili ich na mieszkańców aby mandatami karali. Za to im niestety płacą i to im najlepiej wychodzi.
Oczywiście I jak zawsze to moje skromne zdanie w tym temacie.

Królik
15 dni temu
Reply to  Robin

Niestety w takich miejscowościach, jak Tarnobrzeg wszystko jest PO znajomościach i każdy o tym wie. Nie masz znajomości, to szukaj wiatru w polu. Tu nie chodzi o patrole mieszane, aby się przyjemniej jeździło, tylko o predyspozycje i kwalifikacje. Nie ma znaczenia, co umiesz, jakie masz kwalifikacje oraz predyspozycje ważne kogo znasz.

Obatelka
13 dni temu
Reply to  Królik

Powiedz mi tylko czy ktoś nie tylko z PO , ale z jakiejkolwiek opcji mający nie niewolniczą pracę , tylko normalna i normalnie płatna nie ma jej po znajomości?

Cinkciarz
11 dni temu
Reply to  Obatelka

Jest sporo takich wolnych zawodów. W tym jeden z najstarszych zawodów świata. Jest też bezpartyjny prezydent miasta, którego wybrali naiwni mieszkańcy, bo się dali nabrać. A vice prezydent oczywiście PO starej znajomości w pakiecie.

walt
11 dni temu
Reply to  Królik

wychodzi na to,że jedna godna praca to praca w urzędzie lub w spółce komunalnej 🙂
to mnie się zdaje jednak,że sporo osób sama prowadzi działalność i to wszelaką i nie musi się oglądać na żadnych samorządowców i zarabia bardzo godne pieniądze.

FHU
10 dni temu
Reply to  walt

Działalność nie prowadzi się sam, tylko ciężko trzeba pracować, aby zarobić. Podatki na tych darmozjadów nie opłacą się same. Do tego jeszcze ciągłe podwyżki, śmieci, woda itd. Ale, co może wiedzieć o tym prezydent, któremu budżetówka życie uratowała, a mieszkańcy niestety wybrali na prezydenta i do tego jeszcze wszyscy radni zgodnie przyklepali podwyżkę za ciężką pracę. Faktycznie w Tarnobrzegu najlepiej w budżetówce.

odp
15 dni temu
Reply to  Robin

no nie wiem kto opłaca im paliwo ale strasznie się lansują w tych policyjnych kabarynach

Bolo
14 dni temu
Reply to  odp

Jeżeli płacisz podatki a płacisz w towarach i usługach to też finansujesz paliwo policji dziwne że o tym nie wiesz

odp
13 dni temu
Reply to  Bolo

ale podatki ida do panstawa
a nie do kieszeni podatników a ja nie chce takiej władzy jaka jest do tej pory

Obatelka
13 dni temu
Reply to  Bolo

Alkohol i papierosy to akcyza , czyli pokaźna suma.

Obserwator
11 dni temu
Reply to  odp

I w ogóle koniec drzemki ,na parkingu Lidla .Aż w mieszkaniu słychać ,jak chrapią .

Tarnobrzeżanin X
15 dni temu
Reply to  Robin

Też nie mam dobrego zdania. Gdy grasował niezrównoważony psychicznie świr grożący kobietą to po zgłoszeniu przyjechali po 40minutach …i tak właśnie patrol męsko-żeński. najwięcej czasu poświęcili na legitymowanie mnie. A koleś chodził na ulicach obok z butelką trzymaną za szyjkę.

obywatel
14 dni temu
Reply to  Robin

Policji w Tbg nie ma – to fakt ?

młodzik
12 dni temu
Reply to  Robin

Zapewniam cię, że baby są czasem gorsze z zachowań, bardziej agresywne niż chłopy, w każdej dziedzinie tak jest

Tarnobrzeżanin X
15 dni temu
Reply to  rowerowy

nie każdy co po prostu w grupce stoi akurat robi coś złego… także trochę ta opinia jest mocno ogólna i dziaderska. Lecz żadnej przemocy nie popieram. I aktów wandalizmu również.

cycu
16 dni temu
Reply to  ,.....

Tez patusy

odp
16 dni temu
Reply to  cycu

dawajcie wiecej władzy pisowi to teraz o nastolatkach piszecie wiem ze sa za bardzo przez rodziców rozpieszczani ale jak by były w tarnobrzegu takie same zamieszki jak w francji to byście nogi zapas brali i uciekali z tego miasta

młodzik
12 dni temu
Reply to  odp

daj wincyj władzy KO-wcom to będziesz spieprzał gdzie pieprz rośnie. Jeszcze nieco poczekaj.

odp
16 dni temu
Reply to  ,.....

jak byłeś młody to pewnie nad ranem bo moza było sobie po inprezowac
a teraz co masz w tym wymarłym miescie ale dziwie sie ze prawie dwa razy starszy facet nie umiał się obronić przeciez go lada nie walili nie dziwiłbym sie jak by był pijany to by sie na nogach nie utrzymał a szedł trzezwy i druga sprawa niech zrobia wiecej toalet w miescie bo faktycznie nie ma sie gdzie załatwic ale bla prezydenta miasta nie ma pieniedzy w budzecie na potrzeby mieszkanców

Mati
14 dni temu
Reply to  odp

Nie każdy ma 2 metry wzrostu i 100 kg wagi

odp
13 dni temu
Reply to  Mati

ale są ludzie co maja 150 i umieja nogi połamac

młodzik
12 dni temu
Reply to  odp

bo kurduple są agresywne, zakompleksione i usiłują udowodnić, że są coś warte.

Super niania
16 dni temu
Reply to  ,.....

Niestety dziś młodzież wychowuje ulica !!! Rodzice nie mają czasu na takie rzeczy !!! Kiedyś, jak rodzic był zajęty w wychowaniu dzieci pomagali dziadkowie, sąsiedzi, nauczyciele, milicja, każdy mógł zwrócić uwagę i był jakiś szacunek do starszych. Dzisiaj małolat się poskarży, że ktoś krzywo spojrzy i już jest problem. Ale tak wygląda bezstresowe, tęczowe bez wpojenia pewnych zasad i wartości wychowanie młodzieży !!! Patrząc w jakim to wszystko zmierza kierunku, a będzie jeszcze gorzej.

WIESLAWA KOWAL
16 dni temu
Reply to  Super niania

Nie mają czasu bo na necie siedzą! Najmniej czasu mają bezrobotni

Obatelka
13 dni temu
Reply to  Super niania

Mówisz jakby napastnicy byli tęczowi a nie wiesz tego.

Super niania
11 dni temu
Reply to  Obatelka

Czytaj ze zrozumieniem!!!! Czy do każdego tekstu potrzebujesz komentarza ???

STO12
15 dni temu
Reply to  ,.....

A co robią służby? Masakra jakaś! Obsługa monitoringu beznadziejna nikt nic ni zauważył, policji brak, a i do Rzeszowa do szpitala pacjenta przewieziono. Bo w Tarnobrzegu Szpital jest tylko z nazwy !!! Dobrze, że jechała ta kobieta, która wykazała się spostrzegawczością i czujnością, bo człowiek mógłby zejść z tego świata. Wielkie brawa dla tej PANI. Reszta brak słów, jak to w Tarnobrzegu.

Norbert
15 dni temu
Reply to  STO12

Rannemu mieszkańcowi Tbg nie udzielono pomocy w tarnobrzeskim szpitalu.
To powinno zostać wyjaśnione bo tak nie powinno być

młodzik
12 dni temu
Reply to  Norbert

W szpitalu spotkałem się z agresywnością lekarza i pielęgniarki wobec pacjentów, to o czym mowa? W pyskowaniu są dobrzy a w leczeniu ?

Rambo
15 dni temu
Reply to  STO12

Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego działa pełną parą i dlatego Tarnobrzeg jest tak bezpiecznym miastem szczególnie nocą.

obywatel
14 dni temu
Reply to  STO12

Jakie służby ???
To tylko są stworzone kasty ???
O i pilnują tylko aby kaście nic się nie stało i swoim a resztę mają w du???e.

odp
15 dni temu
Reply to  ,.....

na to wygladaja ze sie dobrze bawia a teraz beda rente chłopowi płacić az do konca jego życia jak nie bedzie mogł normalnie funkcjonowac

Robert
16 dni temu

Czują się praktycznie bezkarni dlatego to robią. Skończy się pewnie kuratorem

Janusz
16 dni temu
Reply to  Robert

Niekoniecznie.
Tutaj jest już grubszy kaliber: przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu

kibic
15 dni temu
Reply to  Robert

skończy sie pewnie tym, że kiedyś trafią nieszczególnie szczęśliwie i wpyerdol będzie ale w drugą stronę, amen

max
16 dni temu

Szczawie zamknąć na dwa lata do poprawczaka. Najlepiej gdzieś z 500km od Tarnobrzega.

odp
16 dni temu
Reply to  max

to nic nie da jak rodzice maja za duzo kasy to beda o kaułcie walczyc

Roland
16 dni temu
Reply to  odp

O kaucji to decyduje sąd a nie rodzice

Robin
16 dni temu
Reply to  Roland

A nie rodzice, kasa i dobry papuga?

odp
15 dni temu
Reply to  Roland

ale sprawa bedzie w sodzie dla nie letnich wiec musza wynajac dobrego prawnika chyba ze beda odpowiadac o próbe morderstwa to już inna piłka

obywatel
14 dni temu
Reply to  Roland

Czyli swoi – wszystko w rodzinie pozostanie ?

sierżant milicji
15 dni temu
Reply to  max

Najpierw solidne gumowanie na komisariacie potem na 6 miesięcy jednostka karna i regulaminowe zajęcia z wf i na poligonie od rana do wieczora

sierżant wp
14 dni temu

Chłopcy by się załamali psychicznie po kilku dniach takiego wycisku

młodzik
12 dni temu
Reply to  sierżant wp

bo te młode to takie cioty a nie chłopaki

Tylko Tarnobrzeg
16 dni temu

Prace publiczne na terenie miasta w odpowiednich kamizelkach.

Roland
16 dni temu

Prace publiczne to można dostać np. za zniszczenie mienia a nie pobicie człowieka do nieprzytomności

Tylko Tarnobrzeg
15 dni temu
Reply to  Roland

Prace z kamizelkami, to ja bandzior i bije ludzi – tak by to oni się bali ludzi w Tarnobrzegu

Robert
16 dni temu

Cisza o tym ,że Sąd zdecydował o areszcie świadczyć może tylko ,że nygusy najprawdopodobniej wywiną się i sprawa zakończy się kuratorem. Gdyby Sąd zdecydował ,że będą odpowiadać jak dorośli to być może już by siedzieli 3 miesiące i byłoby to nauczką dla innych . W Komunie to trafili by na dołek na 48 godzin dostali by lekcję życia i po parę gum i pamiętali by na resztę życia

odp
15 dni temu
Reply to  Robert

tak ale nadal nie wiadome jaka jest sytułacja poszkodawanego a teraż też nie jest podany jakie maja artykuły podstawione naraz sie dwa sikanie w miejscu publiczny i pobicie z lekkim skutkiem lub coś zwiazanego z utrata zycia wiec nowych info brak

Beata
16 dni temu

Niedawno jak wracałam wieczorem z pracy po 2 zmianie zwróciłam uwagę dwóch wyrostkom jak rozbijali puste butelki po piwie o ścianę bloku i o chodnik z czego mieli niezły ubaw po czym jeden z nich do mnie krzyknął czy znudził mi się prosty nos. Coraz gorsza ta młodzież

odp
15 dni temu
Reply to  Beata

nie wszyscy dzieci sa rozpieczani i nie wszyscy bawia sie eketrycznymi zabawkami
a teraz pytanie do prezydenta kiedy zrobia pasy na drogach aby sie tam hulajnogi poruszały i rowery elektryczne i nie tylko bo to jest jak narazie wielkim ośmieszeniem panadb

Tycjan
15 dni temu

Wszystkich znawców i krytykantów pracy Policji i SM polecam pracę w tych instytucjach.Policja przyjmuje prawie wszystkich chetnych a z otwartymi ramionami zwłaszcza znawców zaprowadzenia porządku na naszych ulicach.Jestem przekonany że będzie bezpiecznie że ho ho ho .Ruszajcie bryłę z posad świata.

Ważka
15 dni temu
Reply to  Tycjan

Piszesz bzdury specjalisto od służb mundurowych. Zatrudnij się w KMP w Tarnobrzegu lub podległym KP z ulicy, a zobaczymy. Tylko w dużych miastach możesz iść do tej formacji z ulicy do oddziałów OPP za psie pieniądze. Co do SM w Tarnobrzegu to formacja do likwidacji, bo niewiele ma wspólnego z porządkiem w mieście poza kontrolą parkometrów. Kiedyś znajomy chciał się zaciągnąć do tej jednostki specjalnej zwanej SM w Tarnobrzegu niestety nie miał siły przebicia, gdyż zrekrutowali wysokiej klasy specjalistę z lekką nadwagą.

Tycjan
15 dni temu
Reply to  Ważka

Raczej wiedzy nie miał ten Twój koleżka dlatego sikierowali go na aut.Rozumiem że do Policji nie miał żadnych problemów by podjąć pracę.Rozmawialem kiedyś że strażnikiem i stwierdził że ogrom chętnych do pracy ma żenujące braki w wiedzy dlatego im dziękują

Artur
14 dni temu
Reply to  Tycjan

Jakie wymagania i kwalifikacje potrzebne są na miejskiego ciecia? Na pewno mniejsze niż do policji czy służby więziennej

Ważka
14 dni temu
Reply to  Tycjan

Nie pisz bzdur bo SM w Tarnobrzegu, jak policja są obstawieni tylko po znajomościach i przez swoich. Chłopak się nie dostał, bo znajomy jego nie miał takiej siły przebicia, jak tego drugiego protegowany. Jest wielu chętnych na te ciepłe posadki w Tarnobrzegu, ale nie wszyscy mają znajomości. Poczytaj na temat szkoleń i czasu ich trwania w SM, a Policji. Widać masz o tym mierne pojęcie i stąd twój ulubiony szkolny bohater, to „Funkcjonariusz Straży Miejskiej”, może powinni chodzić w pelerynach, to nadałoby powagi tej instytucji. Zobacz, jakie mają lokalni funkcjonariusze SM kwalifikacje i czym zajmowali się wcześniej. nie wspominając już o atletycznych sylwetkach. Policja to obecnie dla adeptów oddziały OPP w Katowicach w Warszawie lub Krakowie, a nie ciepła posadka w KMP Tarnobrzeg.

Piotr
13 dni temu
Reply to  Ważka

Nie poszedłbym do tej parszywej roboty za te 3500 netto więc nie wiem skąd niby tylu chętnych. Jak ktoś już marzy o mundurze to już lepiej na trepa do obojętnie jakiej JW przynajmniej większy szacunek wśród społeczeństwa

obywatel
14 dni temu
Reply to  Tycjan

Właśnie w tym problem
” przyjmuje prawie wszystkich” ??

Chyba wszystkich co na zdrowych wyglądają , a nie mądrych itd ???

Szef ” granatnik” komendę rozpier??ł
a tu czepiacie się dwóch takich ????

Pełno tu bandytów, oszustów, klamców i złodziei ale w białych kołnierzykach są nietykalni w mafijnym miasteczku !

Obatelka
15 dni temu

Fakt że 16 latek może łazić po północy jest oburzający i zupełnie bez powodu bić ludzi.. A tak w ogóle to gdzie ma załatwić swoją potrzebę fizjologiczną zwykły kulturalny człowiek po zamknięciu jedynej toalety w mieście?

Bobi
15 dni temu
Reply to  Obatelka

W galerii handlowej 🙂 za ogrodzeniem w centrum miasta !!!
A swoją drogą dziwię się właścicielowi terenu, że nie wybuduje w tym miejscu, galerii z kompleksem mieszkaniowym i hotelowym oraz centrum handlowym i rozrywkowym. Teraz deweloperzy budują z powodzeniem takie obiekty w całej Polsce. Inwestor pokazałby tym lokalnym biznesmenom, jak wygląda obiekt z prawdziwego zdarzenia, a nie te nory. ” Dzikowiak” po remoncie wygląda, jak bunkier i „Kaprys” również.

Paw
13 dni temu
Reply to  Bobi

Tu się zgodzę: kompleks mieszkaniowy z galerią byłby dobrym rozwiązaniem, bo szkoda tego terenu, 4 wysokie 15 piętrowe wieżowce w każdym po 60-70 mieszkań, z parkingiem 2 poziomowym nad galerią – podobnie z terenem Merkury Market na Św, Barabry

młodzik
14 dni temu
Reply to  Obatelka

Niebawem będą łazić po nocach obcy bo im Donalduś drzwi do Polski otworzy.

Łysy
13 dni temu
Reply to  młodzik

Już im Jarek z Matim drzwi otworzyli
Warszawa to już jest taka kolorowa jak Berlin,Londyn czy Amsterdam

Babcia
12 dni temu
Reply to  Łysy

Każdy łysy, to pijak i złodziej !!!

Obatelka
13 dni temu
Reply to  młodzik

Do tej pory już sporo chodzi , bo kupili se na rynkach w świecie wizy od PiS, w Tarnobrzegu ich tak często nie widać bo nie jest atrakcyjny, ale w większych miastach to już i owszem.

Mizo
12 dni temu
Reply to  Obatelka

Z Tarnobrzega to miejscowi i młodzież ucieka do większych miast, albo wyjeżdża za granicę. Natomiast CI, co zostali w Tarnobrzegu i nie mają układów, wyjeżdżają codziennie do pracy do Stalowej Woli, Mielca, Nowej Dęby, a nawet Sandomierza i Gorzyc. Migranci zarobkowi, którzy przyjechali do Polski, aby pracować omijając Tarnobrzeg, który nie ma nic do zaoferowania, a szczególnie pracy. Poza tym, co Ci migranci zarobkowi przeszkadzają. Widać jesteś totalną ksenofobką i ignorantką. Migranci zarobkowi PIS, których dane są potwierdzone, a których nawet nie ma w Tarnobrzegu CI przeszkadzają. Przyjechali w końcu do pracy. To nie są migranci ekonomiczni totalnej opozycji, których posłanka Hartwich chciała wpuścić do Polski, a potem ich dane weryfikować.

Klocek
12 dni temu
Reply to  Obatelka

Władze uznały, że jeden ekskluzywny sracz dla mieszkańców jest wystarczający.

ODYSEUSZ
15 dni temu

POkolenie lemingów, smartfonowych zombi przesiąknięte ideologią klauna w czerwonych gadkach ’ róbta co chceta ” !

sierżant milicji
15 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

W tym przypadku w grę wchodzi tylko solidne pałowanie milicyjną gumą na komisariacie toby chodzili jak japońskie zegarki

Obatelka
15 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Robota co chceta ale w ramach obowiązującego prawa. Trzeba rozumieć przekaz a nie interpretować go dowolnie, tylko aby dokuczyć i podważyć.

ODYSEUSZ
14 dni temu
Reply to  Obatelka

I kto tu nie rozumie przekazu i nie potrafi czytać z logicznym przesłaniem „róbta co chceta” znaczy się hulaj duszo piekła nie ma – czyli nie ma zasad, nie ma prawa wolna amerykanka !

Kucharz
12 dni temu
Reply to  Obatelka

Jak gotujesz zupę pomidorową, to trzymasz się przepisu, czy interpretujesz go po swojemu i wychodzi Ci ogórkowa !!!

walt
15 dni temu

interesujące jak wielu tu piszących tęskni za czasami PRL i solidną pałą przez plecy dla takowych delikwentów. zadziwiające,że w nocy w Tarnobrzegu cokolwiek się dzieje. jeszcze lepsze,że piszący tu mają wyobrażenie jakoby policjant czy strażnik miejski powinni być na rogu każdej ulicy czy w każdym skwerku i czyhać tylko na nieobyczajnych czy łamiących prawo obywateli. rozczula mnie też ta analiza młodzieży i jej głębia jakbym czytał ulicznego akwizytora popisującego się psychoanalizą rodem z podręcznika akwizytorów właśnie 🙂 nie żebym miał cokolwiek do tej niewdzięcznej roboty. młodzież dziś nierzadko porzucona przez wszystkich,zdana tylko na siebie,żyjąca w świecie brutalnym gdzie archetypem cwaniaka może być taki obajtek czy inny bezkarny sasin widzi,że na górze są takie a nie inne kanalie i chciałaby być też bezkarna jak wygrażający wszystkim obłąkany niedoszły zbawca narodu robiący przy okazji z siebie ofiarę agresji innych. tak prosto postrzegacie świat i widzicie tylko dwie barwy bo macie zakute łby ukształtowane w czasach gdy w telewizji był jeden program i sączył to samo co oficjalne gazety czy radiorozgłośnie. jeśli więc na poziomie percepcji otaczającego świata jesteście ułomni to i nieprzypadkowo złożoności sytuacji społecznej oraz wszelkich odcieni szarości nie będziecie potrafili dojrzeć. i to nie przypadek,że owe przypadkowe społeczeństwo karmiące się… Czytaj więcej »

Syndykalista
15 dni temu
Reply to  walt

Mordo młodzieży należy dać więcej swobody i wolną rękę, a nie piszesz tyrady o wychowaniu i odpracowaniu win.

walt
15 dni temu
Reply to  Syndykalista

nie wiem czy swobody akurat im brakuje.
z tego co zauważam to jednak brakuje im uwagi dorosłych bo ci zaganiani za szukaniem lepszego jutra wolą scedować swoją władzę rodzicielską na telefony i tablety a potem są zszokowani,że one nie wychowały im dzieci.

nasz świat dzieci lat 80tych i 90tych był dużo uboższy ale i dużo prostszy.

trochę za późno
15 dni temu
Reply to  walt

rodzicom ale też i wychowawcom brakuje odwagi, bo byki takie wyrosłe że można dostać po pysku jak mu zwrócisz uwagę .Taka jest prawda. Teraz jest już troszkę za późno na wychowanie, to są lata zaniedbań, wynikłych już w szkole podstawowej, nierozwiązane problemy wychowawcze, deficyty rozwojowe, intelektualne, którym szkoła ani rodzice nie podołali wcześniej. Teraz w wieku 15, 16, lat widać tego skutki i niewiele można zrobić jeśli nie jest sie fachowcem. Fachowcy są w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i poprawczakach i zapewne gdzieś tam trafią ci chłopcy

walt
15 dni temu

być może za późno ale to nie szkoła jest od wychowywania.
od tego jest dom.
i to co zostanie przekazane,jaki archetyp zachowania zostanie zaprezentowany i zasiany wśród młodych.
to są złożone i trudne zadania i tematy.

nieprzypadkowo dziś memy pokazują,że 30 lat temu gdy nauczycielka mojemu ojcu na mnie naskarżyła to obawiałem się jego ciężkiej ręki a dziś to rodzice z dzieckiem napadają na nauczyciela,że ośmielił się zwrócić uwagę.

chodziłem do Górnika i tam była kadra dość dojrzałych nauczycieli,niektórzy nie dali się lubić za specjalnie ale zawsze był respekt i im starszy jestem tym bardziej przekonany o tym,że lepsza taka ścieżka niż puszczenie lejców i wiara w to,że dzieci się same wychowają.
ale nie jestem rodzicem,zdaję sobie sprawę,że to bardzo trudne i wymagające dużo czasu,cierpliwości i środków zadanie dlatego rozumiem,że w takim procesie każdy może popełnić błąd.

Obatelka
13 dni temu
Reply to  walt

Małym dzieciom 2,3 latkom dają telefon z filmikiem żeby se oglądały i siedziały spokojne.

ormowiec
15 dni temu
Reply to  walt

Nikt nikomu nie każe stać na każdym rogu, ale patrzeć w te kilka kamer monitoringu i wówczas interweniować. Nie życzę CI tego, ale jak kiedyś dostaniesz po ryju, to może wówczas zmienisz zdanie i przejrzysz na oczy, jak powinny funkcjonować służby. A może wykażesz się tolerancją i zrozumieniem w stosunku do takich sfrustrowanych młodzieńców i pozwolisz im wyładować negatywne emocje nadstawiając drugi policzek.

walt
15 dni temu
Reply to  ormowiec

o tym pisałem,że się nie da ustawić wszędzie policjanta.

jestem z tego pokolenia co po mordzie nieraz dostało albo dało.

Mściwoj
15 dni temu
Reply to  walt

To gdzie oni się podziewają o tej porze? Część śpi smacznie na komendzie, część oblega stacje paliw w poszukiwaniu chyba ciepłych hot dogow i bajery z nocnymi ekspedientkami. A czy chociaż jeden nawet z nudów przegląda miejski monitoring? Nie bo po co przecież nic się nie dzieje. To są lenie i do tego lanserzy ale w biały dzień bo ja mam władzę

walt
15 dni temu
Reply to  Mściwoj

być może 🙂
nie śledzę tego co robią fukncjonariusze.

boję się,że przykład idzie z góry a wciąż urzędujący komendant główny o 7 rano sam słuchał muzyki z głośnika tak,że dwie kondygnacje prawie rozwalił 🙂

a ty nagrywaj jak śpią na służbie i zgłaszaj do wydziału wewnętrznego.śmiało 🙂

Mściwoj
14 dni temu
Reply to  walt

Znalazł się doradca ebany, tylko drobny szczegół zapomniałeś: to ja się zrzucam na ich pensje a nie oni na moją i jeszcze miałbym ich pilnować i nagrywać. Zwyczajnie wracam często z roboty późno i pech chce, że widzę gdzie się podziewają a że raz czy dwa byłem tam i tej porze z różnych przyczyn i pół komendy od chrapania trzeszczało to więcej mi nie trzeba by mieć o nich wyrobione zdanie.

walt
11 dni temu
Reply to  Mściwoj

jak yebany to nie przez ciebie 🙂 jak zazdrościsz to śmiało zaciągnij się i smacznie śpij sam 🙂

obywatel
14 dni temu
Reply to  Mściwoj

Polują z radarami ?

młodzik
12 dni temu
Reply to  Mściwoj

Monitoringiem nie zajmuje się policja jeno jakaś firma z zewnątrz.

DJ NEUMANNA
15 dni temu
Reply to  walt

„Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości”, przestała dotyczyć tylko członków PO. Została rozszerzona na zatrzymanego przez CBA Sławomira Nowaka, który przecież nie ma nic wspólnego z PO. Tak zapewniają prominentni przedstawiciele tego ugrupowania, którzy odżegnując się od Nowaka jako członka ich partii, jednocześnie bronią go zaciekle, jak choćby bohater ostatnich tygodni poseł Sławomir Nitras, który stwierdził, że to nadużycie władzy, a on sam nie ma zaufania do CBA, prokuratury i Zbigniewa Ziobry. To, że doktryna Neumanna nie dotyczy tylko działaczy PO, udowodnił sam jej twórca”. I nc się nie zmienia, co pokazał obecny marszałek rodem z „mam talent”, a raczej trzeciej drogi donikąd, który tyle mówił o przestrzeganiu prawa i nowej jakości. A tu niestety nic się nie zmieniło o czym świadczy wydanie zgody Włodzimierzowi K.na objęcie mandatu ue. Nowi ludzie stare standardy.
„Jeżeli w jakimś sojuszu będzie Kołodziejczak, mnie w tym sojuszu nie będzie” – obiecywał Hołownia. Czyżby? Przykre, jak zostali oszukani wyborcy trzeciej drogi, a młodzi ludzie to wszystko obserwują i czują się bezkarni.

walt
15 dni temu
Reply to  DJ NEUMANNA

najbardziej przykre to jest to,że miał zbyszek zero ze swoimi warchołami dostatecznie czasu by wszystkich tych zdrajców i złodziei rozliczyć.
i jakoś nie kwapił się do tego.

ale jeśli słyszałeś o tym,żeby stawiano im zarzuty to daj znać gdzie i kiedy i która prokuratura to zrobiła 😉

DJ NEUMANNA
15 dni temu
Reply to  walt

A co ma Włodzimierz K., jak nie zarzuty !!! Laurkę za uczciwą pracę ??? Sławomir N., co ma przedstawione ??? Nominacje do Oscara !!!

walt
15 dni temu
Reply to  DJ NEUMANNA

kiepściutko jak na całe 8 lat jednowładztwa jarosława.

DJ NEUMANNA
12 dni temu
Reply to  walt

No cóż jedni na to pracowali 8 lat, a nowemu marszałkowi wydanie zgody na objęcie mandatu ue Włodzimierzowi K. zajęło dosłownie tylko chwilę i zrobił, to drugiego dnia swojego urzędowania i jeszcze twierdzi, że tak musiał postąpić, gdyż nie miał innego wyjścia !!!! Z „mam talent” robi się kolejny program rozrywkowy ” idź na całość”.

walt
11 dni temu
Reply to  DJ NEUMANNA

wydał i kij… w pisowskiej Polszy prokuratura nie ścigała sasina,obajtka czy kaczyńskiego od dwóch wież więc jeśli dziś skowytasz a wtedy milczałeś to uważam to nawet za uroczą sekwencję zdarzeń 😉

DJ NEUMANNA
11 dni temu
Reply to  walt

Skoro masz wiedzę operacyjną na temat ich zorganizowanej działalności przestępczej, to złóż zawiadomienie! Nie ograniczaj się do haseł ***** *** Powinieneś zmienić nick na „Agent Tomek”.

walt
11 dni temu
Reply to  DJ NEUMANNA

nie bo agent tomek był cynglem tego samego pisuaru teraz tylko chce osiągnąć jakieś umorzenia i dlatego strzela z ucha na swoich mocodawców,berię i wąsika.
jak tylko zmieni się szef rejonowej prokuratury to złożę stosowne pisma.
jeszcze tylko chwila bo przecież vateusz ma misję tworzenia rządu i szumnie zapowiada realizację przez niego tego co proponowała opozycja.
podobno oferowano już kosiniakowi i hołowni rękę marty kaczyńskiej a nawet młodej dudówny oraz działki żony maowieckiego.
sporo ale póki co nikt się nie skusił.
może wiedzą,że pinokio jeszcze słowa prawdy nie powiedział ?

a jak już ***** *** to zawsze dodaję brunatną konfederację ! 😉

no nie?
11 dni temu
Reply to  walt

te dyzma najgorzej jak sie z chama zrobi pan wiesz cos o tym?ponoc hrabia na dzikowie za rada waszych medrcow ma wrocic znowu bedziesz musial chodzic w kieracie

walt
11 dni temu
Reply to  no nie?

mnie do panicza daleko jak tobie do myślącego.
czyli całkiem sporo.
niech wraca.mnie to nie trwoży wcale.
nie po garbie moich przodków na koń wsiadał przecież.

no nie?
11 dni temu
Reply to  walt

zle mnie zrozumiales raczej ty masz chodzic w kieracie

Obatelka
11 dni temu
Reply to  DJ NEUMANNA

Co robiła prokuratura że trzymała człowieka w areszcie 9 miesięcy bez aktu?

DJ NEUMANNA
11 dni temu
Reply to  Obatelka

Czy Ty wiesz w ogóle, co piszesz? W areszcie trzymał go niezawisły Sąd, który mógł nie przedłużać sankcji!

walt
11 dni temu
Reply to  DJ NEUMANNA

to za warchołów i zer były niezawisłe sądy ? nowe,nie znałem 😉

Janusz
14 dni temu
Reply to  walt

Za komuny to często wracałem z różnych imienin, parapetówek czy dancingów w Kaskadzie,Barbarze,Kaprysie czy Małgośce i nigdy nikt mnie nie napadł ale w tamtych czasach była tylko jedna niepisana zasada żeby nie szukać guza i samemu nie zapuszczać się na planty po 24 bo tam już było nieciekawie i niejeden stracił tam portfel z wypłatą ale ogólnie w mieście było bezpiecznie z racji częstych patroli MO w nysach i pieszych

Ziutek
12 dni temu
Reply to  Janusz

Planty miały swój urok 🙂

miasto bez perspektyw
15 dni temu

Problem z młodzieżą powyżej 14 lat w mieście jest, istnieje od dawna, nie mają pieniędzy, nie mają pracy, nie mogą realizować swoich pasji, nie mają gdzie pójść, brak im umiejętności bo szkoła podstawowa jest taka jak jest i nie przystaje juz do dzisiejszych czasów. Szkoły i placówki zamykają sie po 17-tej , potem nie dzieje sie nic, świetlice są ale tylko dla dzieci. I tak po ukończeniu 19 lat miasto nie ma nic ciekawego do zaoferowania ludziom. Wyjeżdżają stąd i zostawiają samych rodziców, dzisiejszych emerytów. I tak to jest mieszkać w Tarnobrzegu, miasto bez perspektyw na przyszłość.

walt
15 dni temu

mam 18,16 i 12 letnie siostrzenice i one nie narzekają na brak zajęć oraz nudę bo jak same twierdzą mają dużo nauki a poza tym muszą dzielić ten czas a to na taniec a to na pilates a to na granie w siatkówkę czy koszykówkę.
a i inne pasje można realizować nawet w Tarnobrzegu.

dla zamożnych
15 dni temu
Reply to  walt

No chwileczkę, te zajęcia o których mówisz są płatne. Rodzice opłacają zajęcia dodatkowe. Ale nie wszystkich stać, niektórzy mają kredyty do spłacenia, inne wydatki, bezrobocie, choroby, itd, albo po prostu są skąpi i wtedy dzieci nie chodzą na zajęcia. Sam zresztą prowadze lekcje dodatkowe z matematyki i za wszystko sie płaci. Gdyby było coś bezpłatnie w mieście, dla takich osób, jakaś świetlica ale dla starszej młodzieży to wandalizmu by nie było.

walt
15 dni temu
Reply to  dla zamożnych

o 17 przez cały tydzień były wykłady w Bibliotece Pedagogicznej,bardzo ciekawe,dziś nie dam rady bo mam co innego i wiesz co ? byli w 90% tylko seniorzy !
bezpłatnie 🙂

do tego można zawsze wsiąść na rower,wziąć kolegów i pograć w piłkę,gram po dwa razy w tygodniu na orliku i grywamy najczęściej w gronie 40 latków ale widuję na Dzikowie i młodzież bez trenerów kopiącą na boisku.

naszych rodziców też nie było stać na zajęcia dodatkowe a jednak jakoś ludzie rozwijali swoje pasje.
jak się patrzy na wszystko przez pryzmat pieniędzy to może owe pieniądze są pasją jedyną i niestety niespełnioną ?

bo w karty czy szachy nie wspominając o kapslach grało się bez większych nakładów.
nie wspomnę o tym,że piłki to sobie za młodu robiliśmy sami sklejając taśmą różne papiery etc.

zresztą w sieci masz darmowych instruktarzy tańca czy innych ćwiczeń od groma i wcale nie trzeba za to płacić.
sprawdź,może i tobie się przyda ?

Pedagog
15 dni temu
Reply to  walt

Szkoda, że nie było tam Twoich siostrzenic.

walt
15 dni temu
Reply to  Pedagog

może będą następnym razem 😉 choć aż tak wcale nudzić się nie muszą zwłaszcza jeśli otaczający je dorośli mają trochę do zaoferowania a nie tylko narzekanie 😉

orzeł
12 dni temu
Reply to  Pedagog

szkoda ze mamy „pedagogów” jakich mamy. większość zarabia i tak za dużo wporownanou do kompetencji

Ela
14 dni temu
Reply to  walt

A 500 plus można przeznaczyć na rozwój a nie używki lub manicure.

walt
11 dni temu
Reply to  Ela

można… dlatego jedni fundują dzieciom za to całkiem niezłe zimowiska lub wakacje a inni przejadają ale to głębszy problem i tak dalej i dalej.

Obatelka
13 dni temu
Reply to  dla zamożnych

Prawdziwa bieda była za komuny i w latach 90-tych. Młodzi mimo tego chodzili na dyskoteki,basen, jeździli na wycieczki, na zajęcia sportowe itp

Tygrys
12 dni temu
Reply to  Obatelka

Biedy nie było, bo wszyscy mieli pracę, jakiej szkoły, by nie skończył. Taki młody człowiek szedł do pracy, a jak wrócił do domu ,to pracował na roli i nie miał czasu na głupoty. Każdy miał w miarę po równo. Dopiero w weekendy były dyskoteki, zabawy i festyny, spotkania ze znajomymi. Prawda jest taka, że ustrój socjalistyczny, został oszukany przez dobroć, równość i sprawiedliwość kapitalizmu !!! Ludziom się teraz w dupach i głowach do reszty poprzewracało i teraz robi się syf w kraju nie wspominając o Tarnobrzegu, który staje się zadupiem podkarpacia. Brak pracy, brak perspektyw do życia i funkcjonowania dla młodych ludzi w tym mieście.

walt
12 dni temu
Reply to  Tygrys

ja pamiętam jak w latach 80tych banan czy czekolada nussbeisera była rarytasem a zapach pomarańczy był raz w roku.
dziś jest nieporównanie dostatniej.
wtedy 15 letni paseratti to był cud techniki i pół bloku wychodziło gdy ktoś przyprowadził.
dziś prosto z salony w prowincjonalnym Tarnobrzegu mercedesy,audi,betki i cuda techniki nawet porsche widziałem i na nikim to większego wrażenia nie robi.
kiedyś lot samolotem był dla bogatych,dziś co drugi znajomy i po 2,3 razy za granicę lata w ciepłe kraje i nie bierze ze sobą kanapek tylko jak panisko odwiedza zacne restauracje.
tak,tarnobrzescy znajomi.
ale na to ciężko się uczyli i pracują nierzadko nie ustawowe 8 godzin dziennie ale długo dłużej.

Obatelka
11 dni temu
Reply to  Tygrys

Dyskoteki były w Tbg we wtorki czwartki i soboty w sali budynku w TPB , oraz w kilku lokalach dancingi i potańcówki.

Obatelka
13 dni temu
Reply to  walt

Ale jak skończą szkołę to i wszystko się skończy. Będą mogły pójść na zajęcia ze starszymi osobami, bo młodzi nigdzie nie chodzą i w niczym nie uczestniczą.

walt
12 dni temu
Reply to  Obatelka

ja tam izolacji ludzi nie zauważam.
młodych wymieszanych ze starszakami ledwie w piątek w lokalu na placu widziałem gdzie i sam koszmarnie wyłem na karaoke do mikrofonu.

no nie?
11 dni temu
Reply to  walt

na polnocnym podkarpaciu robi sie bieda galicyjska

walt
11 dni temu
Reply to  no nie?

gdzieś się ta narracja rozjeżdża wszak do niedawna jeszcze Niemcy dosłownie nam zazdrościli i Podkarpacie było drugą Bawarią jak mówił wódz na kaczych łapach a teraz bieda ?
a co wejdę do sklepu to tłum ludzi z pełnymi koszami i wózkami 🙂

no nie?
11 dni temu
Reply to  walt

to sa jablkowcy

walt
11 dni temu
Reply to  no nie?

największa bieda i tak była tam u was w kongresówce i to widać do dziś na mapach gdzie np. nie ma toalet z bieżącą wodą nadal !
wynika to kolejny raz ze spisu ludności.
bieda jaka była tam koło Rakowa w Świętokrzyskim to była bieda,że i ta galicyjska przy tym to małe miki.
sam też słaby badylarz jesteś więc tylko klepiesz te swoje bieda formułki pozbawione i treści i składu jakiegokolwiek.
żebraku nie tylko intelektualny.

no nie?
11 dni temu
Reply to  walt

a ty cepuie talej cepiesz?

walt
11 dni temu
Reply to  no nie?

napisz w ojczystym narzeczu tłuku bo nie dość,że nie szastasz mądrością to jeszcze wysłowić się nie potrafisz prostaku.

chlop z dzikowa
11 dni temu
Reply to  walt

a c ty cioto saboa rezprezentujesz amebo intelektualna z dzikowa

walt
11 dni temu

tyle,że wysłowić się potrafię i przelać to na klawiaturę a ty tępaku niespecjalnie.
ot i różnica.

no nie?
11 dni temu
Reply to  walt

to jest twoja opinia tepoto z dzikowa

walt
11 dni temu
Reply to  no nie?

widać wystarczająco ważna dla ciebie byś się do niej non stopem odnosił.

no nie?
11 dni temu
Reply to  walt

jeszzce nie tak dawno chodziles w zaprzegu u hrabiego

walt
11 dni temu
Reply to  no nie?

my czerwoni w zaprzęgach niczyich nie chodziliśmy 🙂

Obatelka
13 dni temu
Reply to  walt

Ale jak skończą szkołę to i wszystko się skończy. Będą mogły pójść na zajęcia ze starszymi osobami, bo młodzi nigdzie nie chodzą i w niczym nie uczestniczą. Od dawna jest izolacja ludzi a pandemią to pogłębiła.

Obatelka
13 dni temu

Popieram w pełni ten wpis.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
158
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content