Wigilia w Szpitalu z Mikołajem – zbierają na prezenty dla dzieci

W sezonie świątecznym wiele osób poświęca się na przygotowania do Wigilii i spędzaniu czasu z rodziną. Jednak dla niektórych, a szczególnie dla dzieci hospitalizowanych, ten magiczny czas może być inny. Właśnie dlatego powstała akcja „Wigilijny Mikołaj w Szpitalu”, która ma na celu wniesienie świątecznego ducha do szpitalnych oddziałów dziecięcych.

Inicjatywa ta, zaplanowana jest na 24 grudnia, obejmuje swoim zasięgiem cztery szpitale w Mielcu, Stalowej Woli, Nisku oraz Tarnobrzegu. Inicjator akcji czyli Damian Szpak w roli Mikołaja planuje w towarzystwie żony Anny, która wcieli się w rolę magicznej Śnieżynki, odwiedzić małych pacjentów i ich rodziny, aby choć na chwile poprawić humor w te jednak zepsute dla nich święta, które spędzą poza domem.

90 paczek w 4 szpitalach

Podczas wizyty Mikołaja i Śnieżynki dzieci otrzymają paczki świąteczne pełne prezentów, w których rzecz jasna nie będzie słodyczy, a raczej zabawki które pozwolą im choć na chwile zapomnieć o bólu. Celem tej inicjatywy jest zyskanie uśmiechu dzieci i chwilowego zapomnienia o bólu oraz trudnościach związanych z pobytem w szpitalu. Organizatorzy planują przygotowanie 90 takich paczek świątecznych, bo tyle jest łóżek na oddziałach dziecięcych we wspomnianych 4 szpitalach.

Jak zapowiadają, chcą być przygotowani na każdy wariant, a jeżeli kilka-kilkanście paczek zostanie w mikołajkowym worku to przekażą je na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jak można pomóc?

Jednak, aby cała akcja mogła się udać, jej organizatorzy szukają wsparcia i zachęcają lokalne firmy do zostania sponsorami i partnerami całej akcji. Utworzona została, również zbiórka społeczna na portalu zrzutka.pl, aby każdy mógł przyczynić się do sukcesu tej akcji. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/r3dxh2

Wigilijny Mikołaj w Szpitalu” to społeczna inicjatywa, która przypomina, że święta to czas nie tylko prezentów i rodzinnych spotkań, ale także empatii, pomocy i dzielenia czasu z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują.

informacja prasowa

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dzieci biedne sa
22 dni temu

powiem tak stalowa mielec i tarnobrzeg maja nie małe szpitale
ale ludzie z wiekszych miast maja słabo wiedze wiec niech piszą do prezydentów miast
skoro szaleja z pieniedzmi na rowoj miast jak to robi prezydent miasta stalowej to pewnie pozostali 3 prezydencji zamiast dać podwysze swoim pracownikom to podaruje je na paczke dla dzieci chyba ze ich nie lubia a takie maluchy sa nie winne

wyborca
21 dni temu

Słusznie, w dzieci i rodziny trzeba inwestować, bo to przyszłość naszego narodu.

Robin
21 dni temu

Tarnobrzeski Szpital Wojewódzki powinien dostać od MIKOŁAJA oddział chorób wewnętrznych. Bo podobno marne szanse aby uruchomił go nowy dyrektor. W każdej plotce jest coś prawdy a po mieście chodzą słuchy że dyrektor nic w tej sprawie nie robi. Zamiast ściągać do Tarnobrzega internistów to snuje się po szpitalu jak smród po gaciach.
Miał być takim fachowcem od zarządzania a wygląda na to że wylądował w Tarnobrzegu po to tylko aby marszałek Ortyl pozbył się problemu z obsadzeniem tego stanowiska.
Co na to władze naszego miasta i bezradni ? Zbliża się kolejny odcinek tragi-farsy czyli sesja RM czy któryś z wybrańców narodu o to zapyta ?!
Przed wyborami każdy był zatroskany o nasz szpital. Gdzie dziś oni są i co robią ? Jak zwykle mają Tarnobrzeg i jego problemy w d…. ? !

Boruta
18 dni temu
Reply to  Robin

Niektórzy powinni trafić do śmietnika historii, za takie działanie przeciw tarnobrzeżanom.

DIABEŁ
18 dni temu
Reply to  Robin

Morsują, tańczą, chodzą po imprezach to co się będą martwić jakimś szpitalem w Tarnobrzegu? To dochtory i ich zachcianki, żądania sprawiły, że nie ma uruchomionego oddziału. Stale im kasy mało i mało…

Anna
18 dni temu

A szpital w Nowej Dębie?

DIABEŁ
18 dni temu
Reply to  Anna

Proponuje przenieść do Tarnobrzega i zlikwidować Nowodębski w ramach planu PO i Grodzkiego vel Koperty.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content