Tarnobrzeg: RDM wraz z partnerem wyremontują chodniki w mieście

Miasto Tarnobrzeg rozstrzygnęło przetarg na remont chodników w mieście. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez konsorcjum firm z Tarnobrzega.

Zadanie pn.,,Bezpieczne i przyjazne miejskie ulice – nowe drogi i chodniki dla mieszkańców”, to zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego miasta Tarnobrzega na rok 2023. Postępowanie przetargowe na wykonanie tego zadania ogłaszane było dwukrotnie, za pierwszym razem zostało unieważnione, drugie, wygrało konsorcjum firm z Tarnobrzega – miejska spółka Rejon Dróg Miejskich (lider) i Firma Drogowa TWZ Tadeusz Żak, Zbigniew Kotulski Spółka cywilna (partner).

Na zrealizowanie tego zadania miasto przeznaczyło 1 mln 726 tys. zł. Oferta złożona przez konsorcjum nie była najniższą, przy ocenie zastosowano jednak dodatkowe kryteria tj. okres gwarancji – 20%, termin wykonania zamówienia – 20 %.  Oferta złożona przez RDM i partnera opiewa na kwotę 1 724 907,60 zł.

Przedmiotem zadania jest zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich wymaganych prawem decyzji i zezwoleń na realizację inwestycji oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn.: ,,Bezpieczne i przyjazne miejskie ulice – nowe drogi i chodniki dla mieszkańców” w zakresie:

1. Osiedle Sobów – Modernizacja ciągu pieszego (chodnika) asfaltowego, wraz z rozbiórką istniejących przepustów na ciąg z betonowej kostki brukowej na długości ok. 130 mb z odwodnieniem i zjazdami na ul. Szlacheckiej oraz niezbędnymi pracami przygotowawczymi i robotami wykończeniowymi.

2. Osiedle Serbinów – Modernizacja istniejących chodników, parkingów i remont drogi na długości ok. 130 mb na ul. Dąbrowskiej – bocznej wraz z humusowaniem skarpy.

3. Osiedle Przywiśle:

a) Modernizacja ciągu pieszego (chodnika) z płyt betonowych na ciąg z betonowej kostki brukowej na długości ok. 130 na ul. Wianek 5, 7 i 8 wraz niezbędnymi pracami przygotowawczymi i robotami wykończeniowymi.
b) Modernizacja istniejących schodów na schody z kostki brukowej betonowej o powierzchni 30 m2 przy Alei Skalna Góra 3 i 7.

4. Osiedle Miechocin – Modernizacja zniszczonego ciągu pieszego i miejsc postojowych na ciąg i parking z betonowej kostki brukowej (pow. 300m2) na ul. Dworskiej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6, wraz z pracami przygotowawczymi i wykończeniowymi.

5. Osiedle Ocice – Budowa ciągu pieszego (chodnika) z betonowymi obrzeżami z odwodnieniem i zjazdami na posesję z kostki betonowej na długości ok. 135 mb na
ul. Ocickiej wraz z wykonaniem niezbędnych prac przygotowawczych i robót wykończeniowych.

6. Osiedle Wielowieś – Modernizacja ciągu pieszego (chodnika) asfaltowego na ciąg z betonowej kostki brukowej wraz z wykonaniem zjazdów i odwodnienia na długości ok. 200 mb na ul. Odwet Jędrusie z uwzględnieniem niezbędnych prac przygotowawczych i robót wykończeniowych.

7. Osiedle Zakrzów – Modernizacja ciągu pieszego (chodnika) asfaltowego, płyt betonowych i kostki brukowej na ciąg z betonowej kostki brukowej na długości ok. 130 mb z odwodnieniem i zjazdami na ul. Truskawkowej oraz niezbędnymi pracami przygotowawczymi i robotami wykończeniowymi.

Termin realizacji zamówienia wynosi max do 384 dni od daty zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do 30.11.2024 r., z uwzględnieniem poszczególnych etapów:

I etap: Wykonanie koncepcji zagospodarowania terenu i rozwiązań projektowych, opracowanie kompleksowego projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszelkich warunków technicznych, uzgodnień, opinii, opracowań oraz decyzji administracyjnych, niezbędnych do zrealizowania zadania inwestycyjnego – 29.02.2024 r.

II etap: realizacja zadania inwestycyjnego: max do do 30.11.2024 r. – Wykonanie robót budowlanych

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
167 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
16 dni temu

Jak będą te chodniki robić w takim tempie jak 100 metrów drogi obok grzyba to powodzenia życzę

trolingstones
15 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo to będzie taki pojedynek. Jedna stronę drogi będzie robić rdm a drugą ten partner i kto zrobi szybciej to zostanie stałym wykonawcą wszystkich dróg i autostrad w tym mieście.

Amen

DJB
16 dni temu

Brawo, kolejne inwestycje w infrastrukturę drogową, które podczas tej kadencji są na historycznie rekordowo wysokim poziomie. To są właśnie te konkrety, które pokazują, że władze miasta wraz z całym UM wykonują na bieżąco ciężką pracę, aby możliwie ułatwiać tarnobrzeżanom poruszanie się po mieście 🙂

ODYSEUSZ
16 dni temu
Reply to  DJB

A ile inwestycji w postaci nowych zakładów pracy powstało w tym mieście za Waszych rządów ? Nic lub prawie nic !

Anonimowo
16 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

ONI nie rządzą, oni udają ze rządzą, bo to zbieranina nieudaczników bez kwalifikacji.

???????????
14 dni temu
Reply to  Anonimowo

Jak za czasów PO przed ostatnimi dwiema kadencjami PiS. Wszystko toczyło się na zasadzie „jakoś to będzie”. Teraz będzie replay?

DJB
16 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Miasto nie buduje zakładów pracy tylko prywatni przedsiębiorcy. A prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce ogólnie stało się trudniejsze ze względu na czynniki makroekonomiczne i Tarnobrzeg nie jest odosobniony w tej sytuacji. „(…) Ze względu na stan po epidemii oraz trudną sytuację gospodarczą spowodowaną sytuacją międzynarodową dane te trudne są do jednoznacznej interpretacji. Pod uwagę należy brać rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców, związane ze wzrostem cen nośników energii, które niejednokrotnie utrudniały prowadzenie działalności. (…)” (Raport o stanie miasta Tarnobrzega za 2022 rok, s. 15).

walt
16 dni temu
Reply to  DJB

ludzie to tęsknią za PRLem tak,że chcieliby by państwo/miasto/województwo i zakłady pracy stawiało 🙂
zapomnieli jak to się skończyło w 1989 🙂

swoją drogą nierzadko ci sami ludzie głosują na pis jakby nie pamiętali kto sprzedał tarnobrzeskie spółki komunalne 🙂

DJB
16 dni temu
Reply to  walt

Zwłaszcza na tym forum jest to widoczne, niektórzy oczekują, że miasto da pracę, jedzenie i nie wiadomo co jeszcze. A co do PRLu, to gdyby wrócił, to nie wiem czy byliby tacy zadowoleniu, bo takiego hejtu i malkontenctwa w Internecie by nie było, władza ludowa szybko by ich wyłapała jednego po drugim 🙂 Dlatego mówię, oni zwykle dużo szczekają, a sami nie wiedzą czego chcą. W dodatku jak mają szansę się zaktywizować i przedstawić na piśmie jakieś swoje propozycje, uwagi, postulaty, to często jest cisza i nikomu nie chce się wykonać choćby jakiejś minimalnej pracy, aby spróbować wcielić w życie swoje koncepcje. Pozdrawiam kolegę 🙂

walt
16 dni temu
Reply to  DJB

nie ujadaliby w sieci tylko pisali donosy do wszelkich instytucji jak to drzewniej bywało 🙂

Tarnobrzeżanin X
16 dni temu
Reply to  DJB

Wiele wniosków na piśmie finalnie ląduje w śmietniku oj przepraszam, dostaje stało-formułkową odpowiedź „nie da się” a podstawowym wysiłkiem urzędnika jest użycie klawiszy Ctrl+C / Ctrl+V i aktualizacja daty i danych osobowych składającego wniosek.

!!!!!!!!!!!
14 dni temu
Reply to  DJB

„Zwłaszcza na tym forum jest to widoczne, niektórzy oczekują, że miasto da pracę, jedzenie i nie wiadomo co jeszcze. „

Obowiązkim miasta jest zapewnienie warunków do zakładania firm etc… Panie / pani propagandysto/propagandystko Urzędu Miasta.

Wojtas
16 dni temu
Reply to  walt

Popatrz na Chiny

walt
16 dni temu
Reply to  Wojtas

patrzę na Chiny,wyobraź sobie,że jest tarnobrzeska firma co tam swoje produkty wysyła – nie przystała stamtąd tylko tam wysyła ! no i widzę te Chiny w dobie pandemii gdy spawano drzwi od klatek by nie wychodzili i pamiętam ludzi w polskich pensjonatach wtedy albo Włochów w Neapolu tłumnie na ulicach jedzących pizzę i pijących wino. w Chinach zresztą rządzi wciąż ta sama partia komunistyczna Chin co ją sam Mao Zedong zakładał a potem Deng reformował aż do obecnego przewodniczącego. wątpię by w warunkach polskich dało się zrobić kapitalizm państwowy jak w Chinach,Korei Południowej czy Japonii. co więcej zważ na czas w jakim się owych fabryk domagasz bo Polska z kraju taniego stała się średnio drogim a jak policzyć siłę nabywczą pieniądza oraz stopień zamożności to wciąż daleko nam do średniaków europejskich podczas gdy ceny niebezpiecznie zbliżyły się do właśnie europejskich. co weselsze jak byliśmy tani 20 lat temu to prezydent tłumnie wybierany do sejmiku wojewódzkiego z ramienia pisu zgolił na pniu MPGiK,PEC czy inne MKSy. gdyby w Stalowej był też pisowiec wtedy a nie Szlęzak to dziś po Hucie byłoby tylko wspomnienie a i tak moce mają takie,że potrafią dwa albo trzy wozy bojowe w rok zrobić co w kontekście… Czytaj więcej »

Wojtas
16 dni temu
Reply to  walt

Sory ale na mieszkańcu kraju który dorobił się 250 tyś nadmiarowych trupów, zaspawane drzwi od klatki nie robią wrażenia.
To o czym piszesz to zasługa towarzysza Wojciecha, który w roku 85 poleciał podarować kraj w prezencie Rockefellerowi

walt
16 dni temu
Reply to  Wojtas

chyba sorry 😉

a gdzie towarzysz Jaruzelski… a nawet jeśli to zaraz potem wszystko jak nasz Siarkopol położyli nowi towarzysze ze styropianu tylko ci to martwili się głównie by się bogatemu klerowi krzywda nie stała.
a jednak ludzie to wciąż popierają – sądzę po wynikach wyborczych jakie osiąga były pisowski prezydent co wybory do sejmiku wojewódzkiego.

Propozycja do rozważenia
16 dni temu
Reply to  walt

„…a i tak moce mają takie,że potrafią dwa albo trzy wozy bojowe w rok zrobić co w kontekście wojny na wschodzie wydaje się być groteską.”

Jest szansa dla Tarnobrzega. Montownię sprzętu wojskowego trzeba zbudować. Praca będzie zawsze.

Proszę .
16 dni temu
Reply to  walt

Ta powiedz to po obydwu stronach miedzy to cię betonie wyśmieją 😀

walt
16 dni temu
Reply to  Proszę .

śmiech to zdrowie 🙂
jedni się z śmieją ze smoleńskich miesięcznic inni z kabaretów a jeszcze inni po lekturze komci na nad Wisłą 24 😉
jest pluralizm i niech każdy szczerze śmieje się z czego tylko chce.
nie wątpię,że i ze mnie się śmieją.
niespecjalnie się tym zresztą całe życie przejmuję.

!!!!!!!!!!!
14 dni temu
Reply to  walt

„śmiech to zdrowie „

Pod warunkiem, że nie wymuszony i nie przez łzy.

Proszę....
14 dni temu
Reply to  walt

A co mnie to g.wno obchodzi, nie ty i twoje rozterki są tematem dyskusji

obywatel
16 dni temu
Reply to  DJB

Dajże już spokój sobie błaźnie z tymi pieśniami chwalebnymi na cześć nieudaczników ,
przejedź się wisłostradą zobaczysz jak wyglądają byłe ” górki” na asfalcie, którymi tak się chwalili ????

DJB
16 dni temu
Reply to  obywatel

Kiedy była remontowana Wisłostrada? Pytanie zadaj ówczesnemu Prezydentowi, a nie obecnemu.

obywatel
16 dni temu
Reply to  DJB

To zapytaj kiedy naprawiali wislostradę ?
Czyż nie na wiosnę tego roku się chwalili ???

patrzę i myślę, że...
15 dni temu
Reply to  obywatel

chyba naprawiali fragment ścieżynki rowerkowej a nie jezdnię Wisłostrady.

DJB
15 dni temu

No właśnie, tego ten łgarz nie powie, a dobrze wie, że wprowadza ludzi w błąd. Dziękuję za merytoryczne wsparcie.

obywatel
14 dni temu
Reply to  DJB
obywatel
14 dni temu
Reply to  DJB

Znowu bezczelnie kłamiesz oszuście i złodzieju okradających mieszkanców miasta z prawdy !!!!

Poczytaj o naprawach Wisłostrady w styczniu 2023 roku przez RDM .

Przejedź się i sprawdź efekt tych napraw na Wisłostradzie przez RDM a następnie przejedź się drogą Tbg STW a zobaczysz różnice tych remontów ( napraw zrobionych przez fachowców dysponujących odpowiednim sprzętem)
– oszuście !

” Remont jest swego rodzaju naprawa ” – poczytaj prawo budowlane ( definicje remontu).

Może wyjaśnisz nam ciemniakom dlaczego RDM nie będzie tego robił samodzielnie ???

Łopatami tego nie zrobią nawet ci z RDM jakby chcieli bez odpowiedniego sprzętu, nawet jakby zatrudnili fachowców .

Sam fakt jest pocieszający , że RDM w TBG jest ale trzeba kupić sprzęt aby mogli robić remonty dobrze i solidnie a wam tam w urzędzie
popierd????com się wydaje , że kupicie im łopaty, kilofy, samochody osobowe ( suw-y) i tym zrobią ????

obywatel
14 dni temu
Mnich
16 dni temu
Reply to  DJB

Za dużo zużywasz wazeliny.!!

DJB
15 dni temu
Reply to  Mnich

No tak, w gronie hejterów, manipulantów, malkontentów albo bezczelnych nieobiektywnych awanturników, osoba pisząca prawdę i obiektywnie oceniająca władzę jest wazeliniarzem. Na szczęście na tle ogółu mieszkańców stanowicie nieznaczący procent, a może i promil.

obywatel
16 dni temu
Reply to  DJB

Jakie inwestycje ???
Nie musisz robić z siebie debila , bo i tak wszyscy wiedzą iż to fakt ??
Inwestycja była jedną ” drogą obwodową” i tyle !
Reszta to zwykle zadania gminy – utrzymanie w odpowiednim stanie , zwykle remonty ???

DJB
15 dni temu
Reply to  obywatel

Wśród wariatów to i zdrowy będzie uznany za wariata. Łgarzu bezczelny, manipulancie a jak były wykonywane (czy niewykonywane?) zadania gminy za poprzednich prezydentów? Jeden szalety za miliony zrobił, ale o otoczeniu zapomniał? A komunikację miejską kto sprzedał? To też zadania gminy, tego nie opiszesz? Przyczepiłeś się jak pijawka do Prezydenta Bożka, który ogarnia to miasto po takich poprzednikach i sprząta tę stajnię Augiasza. Ty hipokryto, gdzie wtedy byłeś? Zadania gminy można wykonywać lepiej lub gorzej, lub w ogóle ich nie wykonywać. Prezydent Bożek je wykonuje i stara się jak może. Porównaj sobie z działaniami poprzedników.

ODYSEUSZ
16 dni temu
Reply to  DJB

Najlepszą wymówką na nic nie robienie jest twierdzenie-że to jest poza Waszymi urzędniczymi kompetencjami. Daleko szukać nie trzeba jak zarządzać miastem, wystarczy udać się do ościennych miast jak Stalowa Wola, Mielec . Tam wszystko się rozwija, a miasto tworzy środowisko dla przyszłych inwestorów. Za to niemoty z tarnobrzeskiego magistratu jedyne co potrafią to remontować stare na nowe i to jeszcze bez efektów. Cały Zakrzów stoi – a kto wysprzedał działki inwestycyjne na których rosną chwasty bo nie wiedział że w zapisach o sprzedaż należałoby wyznaczyć jakiś termin na realizację a nie sprzedawać spekulantom? Ile to razy Bożek z Plutą byli na targach żeby ściągnąć do miasta inwestorów- patrz stalowa. Dlaczego strefa w Machowie stoi niczym pogorzelisko po Czarnobylu i nie się tam w sferze poprawy INFRASTRUKTURY NIE DZIEJE. PS. gdyby nie rządowe dotacje na te wasze remonty tonic by się nie działo w mieście, bo władze TBG tak pracują że na nic nie ma pieniędzy !

DJB
15 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nic nierobienie? Nie ośmieszaj się, w UM ludzie pracują jak mrówki, żeby miasto otrzymywało dotacje na różne projekty. Ale dobrze wiemy jaki jest klucz polityczny, i dlaczego Mielec i Stalowa dostają, a Tarnobrzeg nie dostanie choćby się nie wiadomo jak starał. Poza tym popatrz obłudniku na poziom zadłużenia Stalowej Woli, gdzie wydaje się ponad stan. Tarnobrzeg się przede wszystkim oddłuża (nie zawsze to jest możliwe), a przy tym nie zaniedbuje zadań własnych i ciągle prowadzi nowe inwestycje.

……?
15 dni temu
Reply to  DJB

Rozumie ze na sesjach RM to składają wnioski nie o kredyty a o oddłużanie.

obywatel
14 dni temu
Reply to  DJB

Ha ha ha
” pracują jak mrówki”
a ŻRĄ jak SŁONIE
(skok na koryto, premie )????

” Tarnobrzeg się przede wszystkim oddłuża”

– jaja sobie robisz BŁAŹNIE , oszuście i kłamco ??

Biorą nawet menele kredyty na splatę poprzednich kredytów i odkup obligacji a odsetki ze zbycia udziałów Wodociągów przerzucili na mieszkanców w kosztach wody
– chamie bezczelny !

Internauta
13 dni temu
Reply to  obywatel

Co bierzesz, że się tak niegrzecznie zachowujesz?

Aga
16 dni temu
Reply to  DJB

Po tych nowych chodnikach dalej nie jest łatwo się poruszać bo są już zaniedbane – środek miasta ul. Moniuszki wiodąca do Urzędu Starostwa Powiatowego a pod nogami dosłownie błoto ze zgniłych liści (całkiem sporo)i piachu, który RDM nie raczył rozprowadzić tak by wpadł między kostkę.

patrzę i widzę...
15 dni temu
Reply to  Aga

A ten piach, co go zostało za dużo, powinien być usunięty, ale kto to zrobi jak majstry już się zwinęły. To chyba nie RDM wykonywał remont ulicy.

DJB
15 dni temu
Reply to  Aga

Już naprawdę nie ma Pani się do czego przyczepić? Taka pora roku jest, że mamy opadnięte liście i często błoto. Rozumiem, że po parkach w okresie jesiennym też Pani nie chodzi?

Internauta
13 dni temu
Reply to  DJB

Park to wiąże się z zielenią i opadającymi liśćmi i tam jest to normalne, że one leżą na trawie czy ścieżce. Chodnik to raczej powinien być pozbawiony liści. Taki mi się wydaje.

Tarnobrzeżanin X
16 dni temu
Reply to  DJB

ciekawi mnie to, czy naczelny wazeliniarz władzy DJB na tym forum tym wpisem osiągnie największą ilość minusów ever za swoją wypowiedź …na razie jest -21 stan: 20.11.2023 godz 20:50

DJB
16 dni temu

Nie jest was tak dużo, jak wam się wydaje 🙂 Zresztą to wszystko wyjdzie w wyborach, będzie podobnie jak z pseudoreferendum 🙂

obywatel
16 dni temu
Reply to  DJB

Idź już spać gamoniu z urzędu ?

Roman
16 dni temu

Dobrze że w końcu RDM wystartował.

patrzę i widzę...
15 dni temu
Reply to  Roman

oby to nie był falstart.

Robert
16 dni temu

Płakać się normalnie chce co się z tym miastem dzieje. Stać nas tylko na główne remonty po około 130 metrów chodników w kilku miejscach bez środków zewnętrznych .Nijaki DJD próbuje uprawiać przy tym propagandę rzekomego sukcesu. Normalnie dramat jak to miasto na psy schodzi po mojemu

DJB
16 dni temu
Reply to  Robert

Drogi Panie, to nie jest żadna propaganda, fakty są takie, że obecna kadencja jest historyczna jeśli chodzi o inwestycje w mieście, czy się to komuś podoba czy nie. Potwierdzają to takie niezależne media, np. Audyt na stronie Tarnobrzeg info dokonany równo po 5 latach rządów Prezydenta Bożka.
„Tymczasem warto również nadmienić, że równo po 5 latach od zaprzysiężenia na urząd, w ramach niezależnego audytu dziennikarskiego, zostało opublikowane holistyczne podsumowanie pierwszej kadencji naszego Pana, Prezydenta Dariusza Bożka.
Wynik ogólny realizacji programu z wyborów z 2018 roku: OCENA DOBRA (cyt. „Po zebraniu punktacji wyszło mi 77% realizacji programu, co daje nam ocenę dobrą!”). Gratulacje dla władz miasta oraz wszystkich pracowników UM mających swój udział w tym sukcesie! 🙂
Oceny cząstkowe:
Tarnobrzeg rozwijający się 17/20 pkt
Tarnobrzeg partnerski i otwarty 8/10
Tarnobrzeg przedsiębiorczy 12/22
Tarnobrzeg przyjazny i tani 8/8
Tarnobrzeg obywatelski 10/18
Tarnobrzeg przyjazny dla młodych 6/6
Tarnobrzeg przyjazny dla edukacji 7/8
Tarnobrzeg przyjazny dla seniorów 10/10
Tarnobrzeg ekologiczny 8/12
Tarnobrzeg sportowy 12/12
Tarnobrzeg przyjazny dla kultury 6/8
Tarnobrzeg bezpieczny 8/8.”

Urzędnik
16 dni temu
Reply to  DJB

Tyle ulic i chodników co zostało wyremontowanych za kadencji obecnego prezydenta to jest rekord w historii tego miasta. Na szczęście malkontentów jest mniej niż zadowolonych mieszkańców

DJB
16 dni temu
Reply to  Urzędnik

To jest tylko zafałszowany obraz na tym forum, w rzeczywistości mieszkańcy Tarnobrzega doceniają działania władz miasta i urzędników dokonane w tej pierwszej kadencji Prezydenta Bożka i większość na pewno zagłosuje za kontynuowaniem tej niewątpliwie ambitnej wizji rozwoju. A margines niezadowolonych będzie zawsze, takie prawa demokracji 🙂

Kasztanka
16 dni temu
Reply to  DJB

skoro to forum jest zafałszowane jak twierdzisz to co tu robi taki piewca prawdy jak ty?

patrzę i widzę...
15 dni temu
Reply to  Kasztanka

Przybył by działać jak propagandyści w rosji a ponadto, by prostować forumowiczom kręgosłupy.

DJB
15 dni temu
Reply to  Kasztanka

Przynoszę światło prawdy w zakłamaną otchłań tego forum 🙂

obywatel
14 dni temu
Reply to  DJB

Ha ha ha , hi hi hi
– ty nawet nie wiesz co to prawda – to kiedy będą dopłaty do wody dla mieszkanców ???

Woda podrożała czy nie w Tbg po zbyciu udziałów Wodociągów ???

Kłamca, oszust i złodziej jesteś !
Bezczelnie okradasz ludzi z prawdy !

Internauta
13 dni temu
Reply to  DJB

Blask prawdy przeważa ciemność.

Lucas
16 dni temu
Reply to  Urzędnik

Ma Pan rację co do tego, że wyremontowanych, a nie przebudowanych ani nie rozbudowanych. Jak przyznał Pan DJB, ruch rowerów wprowadza się na chodnikach poprzez wyznaczenie dróg dla pieszych i rowerów, czyli nawet ścieżki pieszo-rowerowe nie powstają, tylko zmienia się funkcje chodników za pomocą znaków. Natomiast co do liczby, to w kadencji prezydenta Mastalerza też sporo kilometrów dróg zostało wyremontowanych, nie wiem czy nie więcej niż w obecnej. Ale rozumiem, że dla niektórych wybudowanie drogi obwodowej podwaja wrażenie ilości wyremontowanych dróg.

odp
16 dni temu
Reply to  Lucas

proszę o podanie liczbie i ile procent mieszkanców zamieszkałych głosowało za a ile przeciw
teraz nasuwa mi sie pytanie do prezydenta miasta ile mieszkanców chce betonu w miescie i okolicach powiatu tarnobrzega
nastepne pytanie jak zapodiegnie tragedi przy szkołach i przeczkolach skoro dzieci wracaja chodnikiem do domu a drugi dzieciak szpanuje elektryczna hulajnago na tej samej trasie gdzie sa piesji

Lucas
16 dni temu
Reply to  odp

Jeszcze przed kilku laty, kiedy niewiele osób poruszało się po drogach hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego i urządzeniami wspomagającymi ruch, wyznaczenie drogi dla pieszych i rowerów mogło być w niektórych przypadkach zadowalające, np. na promenadach lub bulwarach. Jednak odkąd liczba użytkowników wymienionych środków lokomocji wzrosła, drogi dla pieszych i rowerów powinny być tworzone jedynie wyjątkowo przy trudnych warunkach lokalnych, a rozwiązaniem domyślnym powinna być separacja ruchu pieszych od ruchu nie tylko od pojazdów samochodowych, ale także rowerów, hulajnóg elektrycznych itd.

odp
16 dni temu
Reply to  Lucas

niestety nie przystosujesz dróg do poruszania sie autem rowerem hulajnoga motocylkem deskorolka i nie wiem co jescze ma koło i to sa jedno slady czy wielo w naszym miescie drogi za nie długo beda jedno kierunkowe wiec zastepca pdb bedzie miał spory orzech do zgryzienia

kolo
16 dni temu
Reply to  Lucas

Jak zmieścisz tę separację na ulicy takiej jak Moniuszki?

Lucas
16 dni temu
Reply to  kolo

Normalnie. Wystarczyło zmienić parkowanie z jednej strony drogi z prostopadłego na równoległe i zrobiłoby się miejsce na dwukierunkową drogę dla rowerów. Bardziej radykalne byłoby na jednym pasie ruchu wprowadzić jednokierunkowy ruch samochodów, a na drugim pasie wyznaczyć dwukierunkową drogę dla rowerów. To jest kwestia priorytetów, czy remontujemy drogę dla kierowców (przerost jezdni i parkingów) czy dla wszystkich uczestników ruchu (kompromis), a nie możliwości technicznych.

patrzę i widzę...
15 dni temu
Reply to  Lucas

Ludzieee….zrozumcie wreszcie, że nie powinno być dróg rowerowych na takim osiedlu jak Przywiśle bo jest tam zbyt mały ruch.

Załóżmy, że na ul. Moniuszki będzie droga rowerowa to np. jadąc w kierunku ul. 1-go Maja co należałoby poczynić dalej? Jak poprowadzić drogę rowerową? Jak włączyć się do ruchu,bez zsiadania z rowera, gdyby taka droga była na ul. Moniuszki wykonana a na ul. 1-go Maja już by jej nie było?
Drogi rowerowe powinny zapewnić rowerzyście ciągłość jazdy, bez konieczności zsiadania z rowera.

Lucas
15 dni temu

Przede wszystkim osobiście wolałbym na ul. Moniuszki wirtualne pasy rowerowe zaznaczone na pasach ruchu innym kolorem nawierzchni. Ale pytanie dotyczyło separacji ruchu, więc odpowiedziałem.

https___static.gva_.be_Assets_Images_Upload_2021_04_20_bb1c3910-2579-4d33-94a9-43dc653b9a50
Tarnobrzeżanin X
15 dni temu
Reply to  Lucas

Super rozwiązanie, pod warunkiem, że byłoby spójne z innymi ulicami.

Lucas
15 dni temu

Nie rozumiem o jaką spójność chodzi? Na odcinkach ulic, na których nie ma dróg dla rowerów, pasów ruchu dla rowerów (wyznaczonych liniami), dróg dla pieszych i rowerów, ani ograniczenia prędkości do 30 km/h lub mniej, trzeba dla każdego kierunku ruchu warstwę ścieralną jezdni przy prawej krawędzi pasa ruchu do jazdy na wprost lub w jedynym dozwolonym kierunku pomalować na inny kolor lub wymienić na odróżniającą się kolorem i tyle.

Lucas
15 dni temu

Szerokość pojedynczego pasa w innym kolorze powinna wynosić 1,5-2,0 m, tak jak w przypadku wyznaczonego pasa ruchu dla rowerów. Z tym że zalecałbym szerokość 2,0 m, żeby kierowcy mieli większą motywację do prawidłowego wyprzedzania rowerzystów.

patrzę i myślę, że...
15 dni temu

i pod warunkiem, że kierowcy samochodów będą trzeźwi.

patrzę i myślę, że...
15 dni temu
Reply to  Lucas

Rozwiązanie teoretycznie dobre, w praktyce nie gwarantuje bezpieczeństwa rowerzyście choćby dlatego, że może dojść do kontaktu (zderzenia) samochodu z nietrzeźwym kierującym w środku, z rowerzystą.
Tak poza tym to, czy ten wyznaczony pas jest czy nie, to i tak rowerzysta musi po ancfalcie jechać. Nie sądzę by ten wyznaczony pas dla rowerów był z innego materiału wykonany niż ancfalt. Namalowanie pasów nie gwarantuje, że kierujący autkiem będzie przestrzegał przepisów i zachowa dystans wobec rowerzysty.
Dlatego uważam jak pewnie wielu ludków, że najlepsza opcja to odizolowanie dróg rowerkowych od jezdni.

Lucas
15 dni temu

Skoro woli Pan drogi dla rowerów, to powtarzam co następuje.

Wystarczy zmienić parkowanie z jednej strony drogi z prostopadłego na równoległe i zrobi się miejsce na dwukierunkową drogę dla rowerów. Bardziej radykalne byłoby na jednym pasie ruchu wprowadzić jednokierunkowy ruch samochodów, a na drugim pasie wyznaczyć dwukierunkową drogę dla rowerów. 

Co do włączenia się do ruchu z kończącej się drogi dla rowerów, istnieją różne sposoby zorganizowania tego. Jednym z nich jest wyznaczenie na końcu drogi dla rowerów przejazdu dla rowerów w poprzek drogi, po którym rowerzysta może zarówno wjechać na jezdnię jak i zjechać z niej na drogę dla rowerów. Takie rozwiązanie jest zastosowane na ul. Wyszyńskiego przy budynku sądu tuż przed rondem.

Podsumowując, to kwestia priorytetów, czy remontujemy drogę dla kierowców (przerost jezdni i parkingów) czy dla wszystkich uczestników ruchu (kompromis), a nie możliwości technicznych.

DJB
15 dni temu

I właśnie dlatego, że bezpieczeństwo rowerzystów jest zagrożone, to pasy rowerowe odpadają. Ruch rowerów i samochodowy powinien być maksymalnie odseparowany. I w tym kierunku idziemy jako miasto. I będziemy szli.

!!!!!!!!!!!
14 dni temu
Reply to  DJB

i drogi rowerowe wykonane powinny być z asfaltu.

Lucas
15 dni temu

Co do włączenia się do ruchu z kończącej się drogi dla rowerów, istnieją różne sposoby zorganizowania tego. Jednym z nich jest wyznaczenie na końcu drogi dla rowerów przejazdu dla rowerów w poprzek drogi, po którym rowerzysta może zarówno wjechać na jezdnię jak i zjechać z niej na drogę dla rowerów. Takie rozwiązanie jest zastosowane na ul. Wyszyńskiego przy budynku sądu tuż przed rondem.

Tarnobrzeżanin X
15 dni temu

Tu masz rację, że drogi rowerowe powinny mieć ciągłość. Pokazuje to tylko jak od dawna i teraz też władze z urzędnikami mają wywalone na tą sprawę. Przecież już teraz te nowo zmodernizowane drogi są wykonywane tak aby uprzykrzyć życie rowerzystom.

patrzę i myślę, że...
15 dni temu

Już kilkanaście lat wstecz, powinien być opracowany plan ścieżynek rowerkowych, sensowny , dotyczący wykonania dróg rowerowych bez wielkich poprawek przy zmianie rzondzuncych. Czy taki był to nie wiem. Odnoszę wrażenie, że wszystko jest czynione chaotycznie w tej kwestii.

DJB
15 dni temu
Reply to  Lucas

„Wystarczyło zmienić parkowanie z jednej strony drogi z prostopadłego na równoległe i zrobiłoby się miejsce na dwukierunkową drogę dla rowerów.” – wówczas byłoby mniej miejsc parkingowych. A co do pasów to nigdy tego nie poprę. Rowerzyści byliby zdezorientowani i nie wiedzieli jak się poruszać. Priorytet jest taki, że remontujemy drogę tak aby była bezpieczna DLA WSZYSTKICH uczestników ruchu. Jeśli jest miejsce to może być oczywiście droga dla rowerów. A jeśli nie ma to szeroki chodnik jako ciąg pieszo-rowerowy.

Lucas
15 dni temu
Reply to  DJB

Co do parkingów, byłoby mniej stanowisk postojowych, ale za to byłaby dwukierunkowa droga dla rowerów, na tym polega kompromis. Co do pasów rowerowych, nie będę się upierał, porządne drogi dla rowerów zgodne z wytycznymi będą dla mnie zadowalające. Co do dróg dla pieszych i rowerów, już się wypowiedziałem – takie drogi powinny być tworzone wyjątkowo i dodam jeszcze, że nie tak jak w Tarnobrzegu. Zresztą gdzie Pan widzi jakąś drogę dla pieszych i rowerów na ul. Moniuszki?

Robert
15 dni temu
Reply to  Lucas

Właśnie ciekawe gdzie on tam widzi jakiś ciąg pieszo-rowerowy? W projekcie takiego było, podobnie na ul. Dąbrowskiej.

Robert
15 dni temu
Reply to  Robert

Errata: W projekcie takiego nie było.

DJB
15 dni temu
Reply to  Lucas

Dla mnie priorytetem jest to, żeby ludzie mieli gdzie parkować i nie blokowali jezdni albo nie wjeżdżali na trawniki. A rowerzyści nie muszą mieć wszędzie wyznaczonej ścieżki rowerowej, wystarczy tam, gdzie jest to możliwe i nie koliduje z prawami innych uczestników ruchu drogowego. Na Moniuszki na ten moment nie ma ciągu pieszo-rowerowego, ale to jest tylko kwestia postawienia znaku. Dla osobnej drogi dla rowerów nie widzę tam warunków, więc albo jazda po jezdni, albo ciąg pieszo-rowerowy.

Lucas
15 dni temu
Reply to  DJB

W takim razie pańskim priorytetem nie jest remontowanie dróg mniej-więcej po równo dla wszystkich uczestników ruchu, tylko głównie dla kierowców. Gdyby miało być po równo, to rowerzyści powinni mieć dwukierunkową drogę dla rowerów, tak jak kierowcy mają dwukierunkową jezdnię, rowerzyści powinni mieć dużo stojaków rowerowych, tak jak kierowcy mają dużo stanowisk postojowych itd. Natomiast co do nieistniejącej drogi dla pieszych i rowerów na ul. Moniuszki, zanim będzie Pan chwalił kolejny w mieście chodnik przemianowany na drogę pieszo-rowerową, to najpierw niech załatwi Pan u wiceprezydenta umieszczenie odpowiednich znaków.

DJB
15 dni temu
Reply to  Lucas

Sprawiedliwie, to nie znaczy po równo, widzę, że jest Pan kolejną osobą której się pomieszały ustroje. Sprawiedliwie to znaczy według potrzeb. Kierowcy samochodów mają prawo dostać więcej, ponieważ po pierwsze jest ich na drogach więcej niż rowerzystów, a więc są głównymi użytkownikami infrastruktury drogowej, a po drugie dlatego że są potencjalnie większym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu, więc trzeba im stwarzać warunki do bezpiecznej jazdy i postoju. Co do stojaków rowerowych – nie jestem na nie, ale proszę zauważyć, że tam gdzie takie stojaki się znajdują, to zwykle nie są, a jeśli są – to bardzo rzadko – wykorzystywane. Zresztą już kiedyś zrobiliśmy ten eksperyment z rowerami miejskimi i umówmy się – on się nie sprawdził. Mieszkańcy raczej poruszają się swoimi rowerami, najczęściej z punktu A do punktu B (np. z mieszkania na swoją działkę). W przypadku jeziora tych stojaków jest trochę postawionych i w miejscach rekreacyjnych można pomyśleć o zwiększeniu ich liczby. Natomiast nie można tu stosować analogii do miejsc parkingowych dla kierowców. Potrzeby kierowców w zakresie miejsc parkingowych i tak jeszcze nie są w pełni zaspokojone, natomiast potrzeby rowerzystów w zakresie stojaków – w zasadzie są zaspokojone aż nadto. Wreszcie rowerzyści nie muszą mieć dwukierunkowych dróg dla rowerów,… Czytaj więcej »

Tylko asfalt
14 dni temu
Reply to  DJB

„potrzeby rowerzystów w zakresie stojaków – w zasadzie są zaspokojone aż nadto.”

Odp:
Taaaa… som zaspokojone, ale stojaki prawidłowe to tylko te na Placu Czerwonym, Stojaki typu U (odwrócone) umożliwiające podpięcie roweru za ramę, nie za kółko przednie.

Wreszcie rowerzyści nie muszą mieć dwukierunkowych dróg dla rowerów, bo przy małym ruchu pieszych taką funkcję z powodzeniem pełnią ciągi pieszo-rowerowe.

Odp:
Pod warunkiem, że ten fragment przeznaczony dla rowerzystów będzie z asfaltu a na to się w Tbg-u nie zanosi. Wtedy gdy będa asfaltowe to można rzec, że ciągi pieszo-rowerowe spełniają swoją rolę.

Lucas
14 dni temu
Reply to  DJB

Ja nie pisałem nic o sprawiedliwości, więc proszę się nie zasłaniać Pana jej interpretacją (niezgodną z definicją słownikową), tylko trzymać się pańskiej pierwotnej wersji, tj. „Priorytet jest taki, że remontujemy drogę tak aby była bezpieczna DLA WSZYSTKICH uczestników ruchu”. A na logikę, skoro proponowane przeze mnie pasy rowerowe na ul. Moniuszki pańskim zdaniem nie byłyby bezpieczne dla rowerzystów, to tym bardziej pańskim zdaniem nie są dla nich bezpieczne zwykłe pasy ruchu, które mamy obecnie. Gwoli ścisłości :
– osobiście zleciłbym wykonanie na ul. Moniuszki wirtualnych pasów rowerowych, przynajmniej na początek;
– rozumiem obawy innych czytelników portalu dotyczące pasów rowerowych, dlatego zaakceptowałbym dwukierunkową drogę dla rowerów zgodną z państwowymi wytycznymi;
– tolerowałbym drogę dla pieszych i rowerów na ul. Moniuszki, gdyby ona powstała. Chyba że zostałaby zrobiona porządnie, tzn. nie tak jak do tej pory w Tarnobrzegu, wtedy może bym ją zaakceptował. Jednak na razie istnieje ona tylko w pańskiej wyobraźni.

rowerowy
14 dni temu
Reply to  Lucas

Zacznijmy od tego, że zgodnie z przyjętym przez gminę planem adaptacji do zmian klimatu, skoro na Moniuszki nie ma ciągów dla rowerzystów, to powinno być ograniczenie prędkości do max 30 km/h. Dodać do tego sierżanty rowerowe na środku pasów ruchu, żeby wyprzedzanie rowerzysty mogło się odbywać tylko z całkowitą zmianą pasa i spokój. Na zdjęciu przykład amerykański – skoro w tak prosamochodowym kraju można, to można i u nas.

bikesharrow
Lucas
14 dni temu
Reply to  rowerowy

Jest to jakieś rozwiązanie. Obawiam się jednak, że za mało zwraca uwagę kierowców. W Belgii i Holandii, gdzie tzw. ulice rowerowe są usankcjonowane prawnie i nie wolno na nich wyprzedzać rowerzystów w ogóle, mimo znaków i tak stosuje się inną kolorystykę warstwy ścieralnej jezdni dla zwrócenia uwagi.

https___static.standaard.be_Assets_Images_Upload_2023_06_17_1d121dd0-53cb-45d8-98a7-d69f99ddfa48
rowerowy
14 dni temu
Reply to  Lucas

No to trzeba pomalować też kolorowy pas na środku pasów ruchu. Kolejny przykład, że nawet w Ameryce się da.

Super-sharrow-in-Oakland-CA.-Photo-credit-CityLab.-620x420
Lucas
13 dni temu
Reply to  rowerowy

Tak to ok. Jest nawet znak „o/vo may use full lane”.

Robert
14 dni temu
Reply to  DJB

Dobra, najwyższy czas na konkrety. Gdzie ciągi pieszo-rowerowe na ul. Moniuszki i na ul. Dąbrowskiej?

Internauta
13 dni temu
Reply to  Robert

Nie ma i mam nadzieję, że na ul. Moniuszki nie będzie, bo są niepotrzebne. Na M. Dąbrowskiej to nie wiem bo tam nie bywałem.

Tarnobrzeżanin X
16 dni temu
Reply to  odp

tym oszołomom z urzędu tego nie przetłumaczysz … to co oni robią jest rzekomo dla naszego dobra … oni wiedzą lepiej … a tak w ogóle to zrobił „projektant” a nie oni

odp
15 dni temu

tych oszołomów mieszkancy tego miasta dokonali wybóru
to nie jest jak kiedyś miasto wojewódzkie tylko miescinka fakt wieksza niż baranów sadomiersli lub nisko

Tarnobrzeżanin X
15 dni temu
Reply to  odp

nie! mieszkańcy głosowali na Siwego Bajeranta w ładnym płaszczu itd. a dopiero on dobrał sobie: Kitę z Baranowa a z kolei ten swoich … i mamy to co mamy. Choć alternatywą był tylko Malinka mało lubiany ale PISowski.

walt
15 dni temu

ludzie utyskują,zwłaszcza tu strasznie ale warto na kilka miesięcy przed następnymi wyborami zastanowić się czy właśnie na wiosnę ów wybór będzie większy i czy będzie kogo wybrać ?
albo dlaczego znając sporo obrotnych,dość umiarkowanych osób to żadna z nich się do polityki tej małej ani dużej nie miesza…

na dziś zdaje się sądząc po spodziewanych kandydatach,że obecny prezydent będzie miał dość duży komfort startując do elekcji.
ale jest jeszcze kilka miesięcy więc może akurat objawi się taki kandydat,że uwiedzie nas wszystkich 🙂

w co wątpię ale warto marzyć jak to mówią…

Tarnobrzeżanin X
15 dni temu
Reply to  walt

 Teoretycznie nie jest tak źle jak ktoś ma względnie dobrą pracę w Tbg.   Rzeczywiście dużo się podziało w zakresie drogownictwa. Ale to w większości nieudolna naprawa tego co istniało.  Stety i niestety stać nas tylko na to co ma dofinansowanie zewnętrzne a te dofinansowania to w porównaniu do innych miast to zwykłe ochłapy. Inwestycje są okupione kolejnymi kredytami przez miasto na wkład własny.   Brak jest myślenia długofalowego poza Jeziorem. Miasto nie tworzy infrastruktury mogącej być magnesem do przyciągania przedsiębiorców. Promuje się dalej jakiś mit, że Jezioro generuje zyski a jest odwrotnie.   Jedyna nowa droga – pseudoobwodnica w sumie nie otworzyła dostępu do nowych stref inwestycyjnych.   Ponadto zaraz po otwarciu jest już do poprawki – tworzenie przejść dla pieszych.    No też można by wspomnieć o Curiie-Skłodowskiej, która w sumie jako nowa droga nic inwestycyjnie nie wnosi.   Pewnym usprawiedliwieniem dla prezydenta jest to, że nie mamy i nie będziemy mieli, żadnego parlamentarzysty z Tarnobrzeg. W sejmiku smacznie sobie śpi Jasio sprzedawczyk spółek miejskich. Wizja, że ktokolwiek z nowego rządu zainteresuje się Tarnobrzegiem to jakaś utopia.   To takie podstawy.   Ale są drobne, wkurzające sprawy, które obecna władza ma w d#pie a czasem wręcz robi na złość z komentarzem „my… Czytaj więcej »

walt
15 dni temu

obawiam się,że wyliczać niedociągnięcia i błędy nie jest jakoś szalenie trudno.
trudniej zaproponować wiarygodną alternatywę i o tym pisałem.
polityka samorządowa raczej nie przyciąga tych co i tak sami kreują swoją rzeczywistość,kasa wcale nie jest taka wielka by przyciągała menago z prywatnych inicjatyw a poziom czy raczej brak jakiegokolwiek szacunku,hejt i nagonka wielu zniechęca.

mnie jako rowerzyście infrastruktury nie brakuje ale dla mnie rower to jazda przełajami,leśnymi i polnymi ścieżkami a nie asfaltowymi drogami.stąd pewnie inna perspektywa.

pamiętając jak aroganckie,przekupne i zakłamane mieliśmy władze miasta wśród poprzedników staram się doceniać tę władzę,którą mamy.
przypominam,że wśród poprzedników mieliśmy 3 kadencje bankietowe i wyprzedaży,potem jajecznicę i helikoptery omnibusa a na końcu łapownika z dość egzotycznymi współpracownikami z których większość była po prostu kiepska.

dlatego uważam,że mogło być gorzej.
a widoków,że będzie jakoś rewolucyjnie lepiej nie ma.
ale komitety mają jeszcze czas.może się coś nowego w nich urodzi 🙂

patrzę i myślę, że...
15 dni temu
Reply to  walt

Najlepiej niejaki a`la Tymiński tylko z białą teczką 🙂

walt
14 dni temu

zobaczymy kto zdecyduje się brać udział w tym konkursie piękności.
nie spodziewam się jakichś rewolucyjnych kandydatur.
ostatnie referendum też coś powiedziało na temat naszej miejskiej polityki samorządowej.

obywatel
16 dni temu
Reply to  Urzędnik

Nikt tu się nie pyta o remonty bo to podstawowe zadania gminy ( ale skąd wy możecie o tym wiedzieć jak na tym forum przesiaduje cię)?

To co za inwestycje powstały , które przyniosą korzyść mieszkańcom i wpływy do kasy miasta cwaniaczku ???

Tylko z zalewem tu nie wyjeżdżaj bo tam tyle kasy włożono , że chyba że sto lat się nie odrobi ???

patrzę i myślę, że...
15 dni temu
Reply to  obywatel

ten zalew zwany jeziorem jest brzydko urządzony.

Propozycja do rozważenia
16 dni temu
Reply to  Urzędnik

A czy i ile posadzono drzew. Ile trawników utworzono i zasiano na nich trawę?
Może tez tym się warto zająć?

Robert
16 dni temu
Reply to  DJB

Skoro pisze Pani ,że jest tak dobrze a nawet bardzo dobrze to proszę uprzejmie napisać , ile powstało nowych zakładów i ile te zakłady stworzyły nowych miejsc pracy w mieście ? Naprawdę budowa parkingu , drogi czy remont chodnika nie przekłada się bezpośrednio na wzrost podatków i dochodów miasta. Szczycicie się inwestycjami , które my niestety spłacamy płacąc jedne z najwyższych chyba stawek za wodę w kraju

DJB
15 dni temu
Reply to  Robert

Władze miasta nie są od budowania zakładów pracy i tworzenia miejsc pracy. To już nie PRL, ustroje się Panu pomyliły.

Robert
15 dni temu
Reply to  DJB

Teraz wiem ,że z takim myśleniem jak Pani jesteśmy niestety tu gdzie jesteśmy czyli w czarnej nie będę kończył. Rolą samorządu jest tworzyć system zachęt i ulg ,żeby te fabryki chcieli budować u nas a nie np, w Stalowej. Co do Pana Prezydenta , to po mojemu jest bardzo słaby. Całe szczęście ,że ma Pana Wice , który to jakoś moim zdaniem ogarnia. Tylko po co takie małej mieścinie dwóch prezydentów? Może niech Pan Wice wystartuje w najbliższych wyborach ? Dla miasta będzie taniej a nic się według mnie nie zmieni.

DJB
15 dni temu
Reply to  Robert

To chyba Pani nie ogarnia. Co do rzekomo dwóch prezydentów, pisze Pani nieprawdę. Tarnobrzeg ma jednego prezydenta i jednego zastępcę (wiceprezydenta). Obowiązek powołania co najmniej jednego zastępcy wynika z art. 26a ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym, a zgodnie z art. 26a ust. 2 pkt 2 tej ustawy Tarnobrzeg mógłby mieć nawet 2 zastępców prezydenta. Więc to że Pan Prezydent powołał tylko jednego zastępcę to przejaw dbania o finanse miasta, co jednocześnie oznacza większy przydział obowiązków. Jeśli chodzi o kolejne przekłamanie, którego się Pani dopuszcza, to powiem tylko tyle, że gdyby Tarnobrzeg miał takie wsparcie od państwa i województwa jakie ma wspomniana Stalowa Wola, to również byłyby u nas większe nakłady na inwestycje w strefie ekonomicznej i parku przemysłowo technologicznym. Niestety klucz polityczny w ostatnich latach wygląda jak wygląda, Stalowa Wola ze środków własnych też by nie była w stanie tworzyć czy współtworzyć nowych miejsc pracy.

obywatel
16 dni temu
Reply to  DJB

Fakty ” audyt dziennikarski” a od kiedy to takie coś istnieje ???
Chyba, że powołuje się dziennikarzy a na audyt zrobiony przez analityka ( jak w TTBS) VEL PARKING rączka do góry ZA??

Propozycja do rozważenia
16 dni temu
Reply to  DJB

Brakuje i trzeba dopisać:
Tarnobrzeg przyjazny dla rowerzystów.
😉

DJB
15 dni temu

Dla normalnych rowerzystów jest całkiem przyjazny, natomiast jest kilku, może kilkunastu malkontentów, którzy sami nie wiedzą czego chcą i zachowują się niegrzecznie, wręcz bezczelnie.

obywatel
15 dni temu
Reply to  DJB

Już CIAMAJDO idź spać , najlepiej w dupsko PAPY SMERFA
– belfra wskocz
i ułóż się jak zwykle ????

DJB
15 dni temu
Reply to  obywatel

Nikt cię nie pytał o zdanie PARANOIKU, więc przestań szczekać i wracaj do budy.

obywatel
14 dni temu
Reply to  DJB

To może coś o tym spotkaniu z uczniami :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://m.facebook.com/profile.php%3Fid%3D100082569604587&ved=2ahUKEwj_ydCU3teCAxUHavEDHUe7Cb8QFnoECBAQAQ&usg=AOvVaw2hNlWGB8ZuIfNx9YYQDWl6

Odrealniony SUWY UŚMIECHNIĘTY DZIADek – belfer ,
aż szkoda komentować poczynania oderwanego od rzeczywistości ?

Internauta
13 dni temu
Reply to  DJB

Normalni rowerzyści jeżdżą sporadycznie i im zła jakość dróg rowerowych może nie przeszkadzać, a inni traktują rower jako hobby i jeżdżą często i takie drogi rowerowe, kiepsko wykonane jak w Tbg mogą im utrudniać jazdę. Na przykład jadąc na rowerze szosowym z cienkimi oponami.

Anonimowo
16 dni temu

Mam pytanie, w którym dziesięcioleciu będzie remont chodnika i perkingu przy szaletach miejskich.?? Nie oczekuje odpowiedzi od. wazeliniarza z u. m.

Tycjan
16 dni temu
Reply to  Anonimowo

W tym dziesięcioleciu po uregulowanie spraw własnościowych w
tym miejscu.Rok 2024 wydaje się optymalny

patrzę i widzę...
15 dni temu
Reply to  Anonimowo

Remont tego chodnika będzie wraz z nadejściem nowej wersji Covidka albo innej zarazy 😉

Statystyk
16 dni temu

Budżet Stalowej Woli na 2024 : 800 mln zł w tym na rekordowe inwestycje w postaci strefy oraz Aquarpaku plus 2 osiedli mieszkaniowych a także nowego żlobko przedszkola

As
16 dni temu
Reply to  Statystyk

To ostatni tak rozdmuchany budżet stalowej. Po zmianie władzy w kraju zaczną mocno pasa zaciskać. Inna sprawa ,że co ugrali to ich i są lata świetlne przed nami niestety

Serbinów.
16 dni temu
Reply to  As

Nie do końca bo w tym roku 150 mln zł zarobili ze sprzedaży 1 działki na strefie a w najbliższym czasie mają sprzedać firmom kolejne także takie 150 mln ekstra do budżetu może wpływać przez najbliższe 5 lat i w ten sposób rekompensują sobie zmniejszone dotacje więc za bardzo nie odczują ale tak od początku planowali wyjście awaryjne.

Strefa
3 podświetlany most na Sanie
16 km łącznik 4 pasmowy do S19
Aquapark
Rewitalizacja placu Piłsudskiego
2 nowe osiedla mieszkaniowe

To wszystko jest przewidziane na 2024 i niestety fakt na lata zapewni im 2 miejsce po Rzeszowie na Podkarpaciu.

As
16 dni temu
Reply to  Serbinów.

Wszystko pod warunkiem ,że nowy rząd będzie dalej chciał pożyczać setki miliardów rocznie na zbrojenia

obywatel
16 dni temu
Reply to  Serbinów.

A w Tbg belfer zafundował parking DLA LATARNI ???
Sprzedał działkę nad zalewem LOK ( bez przetargu za chyba około 1 mln) hobbystom co teren już ogrodzili i mieszkańcy mają CH?? z tego?
Eldorado z latarniami ( na parkingu ) a nawet nie święcą ( tak było w ubiegłym tygodniu)
A WIĘC PO CO , KOMU I CZEMU one służą ???

Przecież to są jaja , nastawiał belfer latarni z przydupasami urzędowymi a one nawet teraz nie świecą ???

Mnich
16 dni temu
Reply to  obywatel

To że nie świeca to pikuś, ważne że,, zaprzyjazniona” firma zarobiła na latarniach.

obywatel
16 dni temu
Reply to  Mnich

To tak jak z nasadzeniami bożkowymi – chwasty gonią chwasty , jak kończą plewić na końcu to zaczynają na początku , od nowa , tak w kółko ???
Już nawet na telewimie przed urzędem nie puszczają tego słynnego filmu o nasadzeniach ???

Zresztą chyba chyba nie działa , czyżby kasy brakowało nawet na prąd ???

Tarnobrzeżanin X
16 dni temu
Reply to  obywatel

jeśli piszesz o nasadzeniach na pasie rozdzielającym na Wisłostradzie i przy głównych w mieście to nie są one bożkowe a Kiełba … to element projektu, w którego skład wchodziła modernizacja terenów nad Wisłą

obywatel
16 dni temu

Ha ha ha – wykonane za belfra tak jak i film o nich , zresztą którym się chwalił tylko belfer
a z tą modernizacją terenów nad Wisła to ta ŁĄKA KWIETNA TO gdzie JEST ???

Tarnobrzeżanin X
16 dni temu
Reply to  obywatel

jeśli nawet wykonane, to przyklepane było za Kiełba …. trochę pierdolisz już bez opanowania … oczywiście jest to dramat ponoszenie takich kosztów za plewienie jak w wielu kwestiach ganię to obecne towarzystwo to jednak trudno rozliczać kogoś za coś jak nie był tego inicjatorem

obywatel
15 dni temu

Zapominasz kto był przewodniczącym rady miasta czy tylko udajesz ???
Realizowane nasadzenia były za belfra z Krosna tak czy nie ???

Można było oddać 8 mln na drogi czyli rzeczy potrzebne
a nie można było oddać około 6 mln na bzdury ???

Jak widać wszystko można ubrać w kwiatki i uzasadnić nawet największe marnotrawstwo i partactwo ( jak latarnie na parkingu nad zalewem)!

Nawet nie próbuj wybielać nieudacznika !

Tarnobrzeżanin X
15 dni temu
Reply to  obywatel

Odnoszę się do jednego konkretnego „projektu” także nie mieszaj wszystkiego w jednej zupie ze względu na to, że jesteś zaślepiony swoją nienawiścią. Akurat ostatnio siedziałem na ławce na terrenach nad Wisłą i w porównaniu do innych miast jest dobrze. Z minusów to m.in.: brak oświetlenia, stojaki rowerowe zainstalowane w trawie. Dlatego nazywanie tego bzdurą to spore nadużycie! Jak wspomniałem fakt powiązania tego projektu z nasadzeniami przy głównych drogach był porażką, która przełożyła się na konieczność drogiego utrzymania. Co do parkingów to też rozum ci odejmuje. Dofinansowanie na nie było na pewno większe niż 90%. Także głupi by nie korzystał. Co do oświetlenia to też krytykuję to, że poza sezonem nie świeci się tam ani jedna lampa. Bo ktoś sobie zapomniał aby wykonać oświetlenie sekcyjne umożliwiające włączenie tylko paru latarnina pewien czas np. 16-22 poza sezonem ehhhh. Także jeśli krytykować to konstruktywnie i z głową!

patrzę i myślę, że...
15 dni temu

Zważ, że do minusów z terenu nad Wisłą należy zaliczyć próg zwalniający jazdę (dla autek) usytuowany przed jedną z ławek (w pobliżu jak mnie pamięć nie myli jest też kosz na śmieci). Taki próg jest dla rowerzysty przeszkodą/torem przeszkód. Wskazane go ominąć jadąc rowerkiem, ale ten próg jest zbyt blisko ławki dla jadącego w kierunku ogródków działkowych. Gdy będzie chciał go ominąć to może mu ta zbytnia bliskość progu , ławki i kosza na śmieci, przeszkodzić. Dla młodych nie powinno być problemów, dla starszych rowerzystów już może.

APEL do DJB: proszszsz…. poczynić cóś w kierunku przesunięcia progu zwalniającego,zamocowania z dala od ławki.

patrzę i myślę, że...
15 dni temu

Zapomniałem: DJB proszszsz… nas powiadomić o efekcie rozmów z kompetentnymi osobami, w temacie przesunięcia progu zwalniającego.

obywatel
15 dni temu

Piszę o ŁĄCE KWIETNEJ a ty tu wychodzisz z takimi tekstami ???
Byłeś , widziałeś tą kwietna łąkę nad Wisłą ???
Ja byłem kilka razy
( lato, jesień)
I widziałem CHWASTY ??

Ty chyba w innym mieście byłeś ??

Tarnobrzeżanin X
14 dni temu
Reply to  obywatel

Uważam, że trzeba skupić się na faktach. Projekt rozpoczęto w 2017 roku … a Bożek jest prezydentem od 2018. Oczywiście część prac wykonawczych była za jego kadencji ale już po „przyklepaniu” projektu na które otrzymano nie małe jak na Tbg dofinansowanie zewnętrzne. Także wątpię, że można było za kadencji Bożka wprowadzać zmiany choćby nie stosowanie nasadzeń przy drogach a szczególnie w pasie dzielącym jezdnie na Wisłostradzie. Film został stworzony bo to też był element projektu. I o ile wiele działań lub brak działań nie popieram obecnej władzy to tutaj wyraźnie widząć, że jesteś zaślepiony straszną nienawiścią. I podając Ci nawet milion faktów i tak będziesz brnął w swoje. I przestań mówić, że był przecież wtedy radnym … bo równie dobrze możesz mieć takie same pretensje do każdego radnego.

obywatel
14 dni temu

Radni ( czy bezradni) są też za to odpowiedzialni , cała ekipa ówczesna
i dzięki nim też te koszty są ?
Co do nienawiści – to twoja nadinterpretacja subiektywna , obiecał wiele a co z tego jest to widać .
To nie jest tak , że można obiecywać a później rżnąć głupa ???

Za poprzedników było też wiele ( projekt tzw obwodnicy) min ” droga obwodowa tak więc przypisywanie sobie wszystkiego jest wielkim nadużyciem belfra????

Zresztą nie byłeś w jego gabinecie ( w sprawie parkingu) więc nie wiesz nawet co piszesz
a lans jego w mediach nie przedstawia prawdy
– nie wiesz jak się zachował, co mówił i jak zachował ( czekam na odpowiedź pisemną a już parę lat minęło) .

Tarnobrzeżanin X
14 dni temu
Reply to  obywatel

„Byłeś w jego gabinecie” … i wiem jaki to jest bajerant. Więc przestań k#rwa mnie atakować.

Zatorze.
16 dni temu
Reply to  Serbinów.

Nie ma bata żeby coś nie okroili. Strzelam, że „aquapark” i „rewitalizacja” -niczym „wieża widokowa” to wysoce niepotrzebny wydatek i się posypią bez morawieckich szekli.

Osiek
15 dni temu
Reply to  Zatorze.

Mają już 40 mln zł na ten cel i rozpoczynają 1 etap inwestycji. Dalsze etapy mają być finansowane ze środków unijnych a jak nie to za pośrednictwem wkładu własnego. 40 dofinansowania 40 wkład własny 1 rok 40 wkład własny 2 rok. W 2 lata spokojnie dadzą radę dokładając po 40 mln zł. To samo plac w 2024 1 etap za 10 mln zł potem kolejne.

1000 lat Osieka
15 dni temu
Reply to  Osiek

osieku stary grodzie sandomiersczyzny zamaluj ten napis kolo kosciola bo to wstyd na caly region swietokrzyski

patrzę i myślę, że...
15 dni temu
Reply to  Serbinów.

Niebawem podepną nas do innego województwa to co się martwisz o podkarpacie?

obywatel
16 dni temu
Reply to  As

Może i ostatni taki rozdmuchany ale tego im nikt nie zabierze a co najważniejsze w strefie powstają zakłady pracy dające miejsca pracy nie tylko swoim mieszkańcom ale także przyszłe dochody dla miasta a w Tbg nawalili parkingów dla turystów nad zalewem, ściankę dla hobbystów a teraz kryte balonowe boisko
CZYLI KOSZTY ICH UTRZYMANIA dla mieszkanców ?
Jeszcze hobbystom zrobią stanice nad zalewem, turystom mola i klatkę przez Wisłostradę ( w chaszcze nad wisłą) .
Do tego centrum seniora czyli koszt dla mieszkanców także !
W mieście nie ma żadnej inwestycji a ta droga obwodową to HIT-KIT odebrana a niedokończona i nikt nie wie ile jeszcze trzeba tam włożyć i przez ile lat .
Zresztą miała kosztować ponad 40 mln a kosztowała ponad 70 mln a końca wydatków nie widać bo co chwila partaczom z urzędu coś jeszcze tam potrzeba ???

As
16 dni temu
Reply to  obywatel

I zamiast szumnej ekspresówki wyszła lokalna droga 2,35 w każdą stronę

obywatel
16 dni temu
Reply to  As

Przecież od początku to było widać na projekcie , tym ostatecznym , powycinali niektóre rzeczy aby koszty zredukować a teraz zdziwienie, że wyszła lokalna droga miejska , chociaż i dobre !
Szkoda tylko, że tiry dalej zapierd???? jak poprzednio tymi ulicami tylko w środy i soboty nie pchają się na Sienkiewicza ale to z innych przyczyn ( targ na Kwiatkowskiego) .
Obwodnica to jest w Grębowie, Mielcu, Stalowej a nie w Tbg
i żadna zakłamana propagandą tu nie pomoże !

odp
16 dni temu
Reply to  obywatel

od takich nazekan głowa boli
po co pdb wybierano na prezydenta (ile zapewnił miejsc dla pracodawców czyli pole pod inwestycje a ile ich nie powstanie)
to jest już małe miasteczko ale nie wiadomo kiedy się stanie wsią (ludzie uciekaja miasto się wyludnia

Propozycja do rozważenia
16 dni temu
Reply to  obywatel

„Jeszcze hobbystom zrobią stanice nad zalewem, turystom mola i klatkę przez Wisłostradę ( w chaszcze nad wisłą) .”

Kładka nad Wisłostradą będzie dla rowerzystów. Na wale jest w planie droga rowerowa do Nagnajowa. Czy będzie na to kasa? Tylko, że ta kładka w planie jest jakaś taka wystrzałowa (zbyt wysoka i zapewne z… betonu, jak na standardy tarnobrzeskie przystało), niepotrzebnie. Przerost formy nad treścią.
Proponuje się rozważyć skromniejszy projekt kładki. To tylko kładka a nie most dla autek.

patrzę i myślę, że...
15 dni temu

Najlepiej, by kładka była wykonana z drewka :-). Byłaby i ładniejsza i lżejsza. Na miarę tego terenu.

odp
15 dni temu
Reply to  obywatel

to są plany pana bożka ale on dobrze wie że już tego się nie doczeka bo nie wiadomo gdzie wyląduje po upływie 6 miesiecy a sam dobrze wie ze na druga kadencje nie ma co liczyć wiec zostanie mu obciecie siwej brody i włosów i szukać jakiegoś prywaciarza

Trtuyuti
16 dni temu
Reply to  Statystyk

Sukces kroczy przed upadkiem – czas najwyższy.

Statystyk
16 dni temu

Stalowa Wola zbuduje spalarnię śmieci otrzymała na to dofinansowanie. Budynek postawi Miejski Zakład Komunalny

Trtuyuti
16 dni temu
Reply to  Statystyk

Dlatego blokują tarnobrzeska, bo będą nas golić do krwi

obywatel
16 dni temu
Reply to  Statystyk

No właśnie – miasto dostało dofinansowanie na spalarnie a tu w Tbg nawet zakładu komunalnego nie ma ????
Więc komu mają dać dofinansowanie na ten cel ???

Trtuyuti
16 dni temu
Reply to  Statystyk

W stalowej woli potrzebne jest uzdrowisko, a nie spalarnia.

Kronikorz
16 dni temu

Lucjusz Nadbereżnu cyt. Nowa strefa przemysłowa będzie przez najbliższe lata nowym motorem napędowym dla naszego miasta. Nie ukrywam, że jest to największa inwestycja w historii Stalowej Woli.

Gość
16 dni temu

A propo budżetu na przyszły rok. Wiadomo jaka jest propozycja prezydenta ?

Mieszkaniec
16 dni temu
Reply to  Gość

Pewnie nie przekroczy 300 mln zł/

Trtuyuti
16 dni temu
Reply to  Gość

Jak zaciągną jakieś długi lub sprzedadzą majątek pokoleń to będzie większy.

obywatel
15 dni temu
Reply to  Gość

Takiego nie ma i w Tbg nie powinno być – jest NEO-sołtys z Krosna albo z dymitrowa i zależy o kogo pytasz :
– czy o figuranta,
– czy o tego co rządzi???

Darek
16 dni temu

https://www.pb.pl/cognor-szykuje-megainwestycje-1201114 Kolejna wielka inwestycja w Stalowej Woli.

janwdupowkręt
14 dni temu
Reply to  Darek

no raczej ciężko się spodziewać, by histeryk ze swoją świtą miał głowę do takich rzeczy…
u nas to tylko trawniczki, nasadzonka, ławeczki i inne bzdety..

obywatel
14 dni temu
Reply to  Darek

A co tam ” takie inwestycje” ?
W Tbg to dopiero inwestycje pod okiem belfrów OHOHO w perspektywie :
– kładka nad wislostradą , mola, stanice , plac czerwony ( remont zwany rewitalizacją), aleje ” dni i nocy”, centrum seniora .
Do tego kolejne pierdoły nad zalewem – ” cudem ” zwany – miasto podwodne z tunelami, tysiące latarń (też nad zalewem ),
tzw zameczek ( oczko w głowie histeryka), potancówki , dożynki, morsowanie , aniołkowanie.

Nasze belfry i urzędasy takimi przyziemnymi sprawami się NIE ZAJMUJĄ !!!
Oni miejsce pracy mają i KORYTO najlepsze na Podkarpaciu a reszta ich ch???j obchodzi tak naprawdę !!!

W perspektywie
” nawiedzonym ” jeszcze UZDROWISKO się uroiło!

obywatel
14 dni temu
Reply to  Darek

A w Tbg gamonie będą szopkę robić : poczytaj o belfrze z Tbg na ” tarnobrzeski DiM team”

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://m.facebook.com/profile.php%3Fid%3D100082569604587&ved=2ahUKEwj_ydCU3teCAxUHavEDHUe7Cb8QFnoECBAQAQ&usg=AOvVaw2hNlWGB8ZuIfNx9YYQDWl6

Nauczyciele z ” koziej wólki” z klasy LO ???

janwdupowkręt
16 dni temu

Czy może ktoś nam – mieszkańcom tego tragicznego miasta – wyjaśnić „fenomen” remontowanej Moniuszki?
Nawierzchnia jezdni UKOŃCZONA 30 października.
Oznakowanie poziome na niej – umalowane – też już jakiś czas temu.
A ulicy się nie otwiera do pełnego, dwukierunkowego funkcjonowania.
DLACZEGO? – Dlaczego dalej utrudnia nam się życie?
Formalnie Moniuszki pozostaje ulicą jednokierunkową; z ruchem od Mickiewicza do 1-go Maja.
Choć kierowcy i tak częściowo usunęli na niej zasieki przy wylocie w Mickiewicza i co myślący użytkują ją dwukierunkowo.
Lampy uliczne włączone po jednej stronie; po drugiej nie.
Pachołki pozostawione na wysokości Tarbonusu (bez jakiegokolwiek sensu) a obecnie porozpieprzane na środku jezdni – stanowić mogą w tej chwili jedynie zagrożenie.
Przypomnę pytanie; DLACZEGO MONIUSZKI NIE ODDAJE SIĘ DO UŻYTKOWANIA?
– Wiem, że koniec remontów ulic planowany jest na sierpień ’24 (??!)
Ale czy do cholery do tego czasu mamy czekać z otwarciem już gotowej ulicy?
Jeśli tak, to niech jełopy z UM wyraźnie nam napiszą: np: „projekt remontów jest tak debilnie napisany, że gotowa na dwa miesiące przed zakończeniem 2023 r. ulica musi poczekać z otwarciem jeszcze… 10 miesięcy”…
Tragedia to „miasto”!

Trtuyuti
16 dni temu
Reply to  janwdupowkręt

Tragedia i dramat te remonty, bez ładu i składu – Zwierzyniecka dalej rozwalona i ani wody ani słuchu.

obywatel
15 dni temu
Reply to  janwdupowkręt

Spoko!
Wszystko jest pod kontrolą dwóch belfrów .
Tak ma być bo tak jest zaplanowane !

Otwarcie po odbiorze w świetle fleszy NA WIOSNĘ
( przed wyborami samorządowymi) tak około kwietnia ( marca) 2024 roku.
Wy się nie liczycie a liczy się kampania i wybory ( czyli koryto w chlewie) !

patrzę i widzę...
15 dni temu
Reply to  janwdupowkręt

I tak jest prawie ze wszystkimi ulicami.
Zapomniałeś dodać, że jest pełno niezebranych liści i piachu.
Niebawem wyjdą lokalne gwiazdy przed kamery, ze sztucznie wygenerowanymi uśmiechami na buźkach i będą ćwierkać jaką to piękną drogę wyremontowali.

patrzę i myślę, że...
15 dni temu
Reply to  janwdupowkręt

Za czasów PRL-u, w szkołach zawodowych uczyli, że na miejscu pracy, po jej zakończeniu należy pozostawić porządek. Ci współcześni budowniczowie najwyraźniej są z innego pokolenia bo porządku po sobie nie pozostawiają. Pora to zmienić !!! Na dywan do UM kiero budowy powinien być wezwany i powinien dostać opier…l.
Naprawdę niewiele potrzeba, by utrzymać porządek na budowie, tak by następnego dnia nie było bałaganu przeszkadzającego w pracy i by ludzie/ mieszkańcy naszego grodziska mogli na tym skorzystać.

Gość
15 dni temu

Porażka

Postaw mi kawę na buycoffee.to
167
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content