Office 365: odpowiedzi na pytania użytkowników

Gdy właściciele komputerów potrzebują wysokiej jakości oprogramowania biurowego, często poleca się im pakiety aplikacji firmy Microsoft. Na przykład Office 365. Jednak nie wszyscy użytkownicy dobrze rozumieją, jakie funkcje zapewnia ten produkt i na jakich warunkach można kupić licencję.

Ponadto niektórzy nie są dobrze zorientowani w tym, jak uzyskać pomoc techniczną i zapewnić bezpieczeństwo danych podczas pracy w programach Office 365. W rezultacie indywidualni użytkownicy nie mają odwagi kupić klucza Office. Ponadto, niektórzy właściciele komputerów nie wykorzystują tego pakietu z maksymalną wydajnością.

Następnie odpowiemy na najczęstsze pytania, które pojawiają się wśród subskrybentów Office 365 i tych, którzy zamierzają zamówić to oprogramowanie. Informacje te pomogą lepiej zrozumieć funkcje pakietu biurowego. Subskrybenci będą mogli bezpieczniej i wydajniej korzystać z aplikacji. Jeśli właściciele komputerów nadal nie są pewni co do zakupu Office 365, nasz artykuł pomoże im podjąć świadomą decyzję.

Pytania dotyczące licencjonowania Office 365

Jakie są różnice między różnymi planami subskrypcji Office 365?

Wszystkie plany dzielą się na domowe i biznesowe. Subskrypcja domowa może być przeznaczona dla jednego użytkownika lub dla całej rodziny (do sześciu osób). Pod względem funkcji plany te nie różnią się zbytnio od siebie. W ramach subskrypcji osobistych i rodzinnych właściciele komputerów mają dostęp do następujących aplikacji:

  • Excel;
  • Word;
  • OneNote;
  • Outlook;
  • PowerPoint;
  • Zespoły;
  • Wydawca;
  • Dostęp;
  • Skype.

Po zakupie klucza Microsoft Office 365 programy te można zainstalować na komputerach, tabletach i smartfonach. Możliwe jest uruchomienie oprogramowania na maksymalnie pięciu urządzeniach jednocześnie. Subskrypcja osobista zapewnia dostęp do przestrzeni dyskowej w chmurze o pojemności 1 TB, a subskrypcja rodzinna umożliwia przechowywanie do 1 TB danych dla każdego użytkownika. Subskrypcja rodzinna zapewnia do 6 TB przestrzeni dyskowej.

Dla firm Microsoft oferuje cztery subskrypcje. Różnią się one ceną oraz liczbą dostępnych aplikacji i funkcji. Na przykład subskrypcja premium obejmuje ulepszoną ochronę przed cyberatakami.

Spośród wszystkich subskrypcji, każdy użytkownik lub organizacja może łatwo kupić Office 365 klucz, aby uzyskać dostęp do oprogramowania z najlepszym połączeniem ceny i funkcjonalności. 

Jak aktywować licencję Office 365?

Metoda aktywacji zależy od tego, gdzie użytkownik subskrybował ten pakiet biurowy. Jeśli kupujący zamówił klucz za pośrednictwem sklepu Microsoft Store, należy przejść do witryny tej usługi przy użyciu konta Microsoft. Kliknąć „Historia zamówień”. Znajdź pakiet Office 365 na liście i kliknij „Zainstaluj pakiet Office”.

Następnie otworzy się okno z kluczem, w którym należy kliknąć „Zainstaluj Office”. Otworzy się kolejna strona, na której należy ponownie wprowadzić swój profil, aby powiązać zakupione oprogramowanie z kontem. Następnie można przeprowadzić instalację Office 365.

Jeśli właściciel komputera kupił pakiet biurowy nie w sklepie Microsoft Store, ale w innym sklepie internetowym, musisz przejść do oficjalnej strony Office, określić swoje konto Microsoft i klucz produktu. Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak odnowić subskrypcję Office 365?

Najłatwiej zrobić to przez Internet. Przejdź do specjalnej strony oficjalnej witryny Office i wybierz żądaną subskrypcję z listy. Określ opcję płatności i kliknij „Odnów teraz”. Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Czasami użytkownicy chcą przedłużyć subskrypcję za pomocą klucza zakupionego w sklepie detalicznym. Jest to wskazane na karcie lub pudełku. Otwórz oficjalną stronę Office i zaloguj się na konto, z którym powiązana jest subskrypcja Office 365. Następnie określ swój klucz i region zamieszkania. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Instalacja i konfiguracja usługi Office 365.

Jak zainstalować Office 365 na różnych urządzeniach?

Procedura zależy od sprzętu. Aby wykonać tę procedurę na komputerze PC, należy przejść do witryny Office i użyć konta, z którym powiązana jest subskrypcja Office 365. Następnie należy otworzyć sekcję „Zainstaluj aplikacje”. Kliknij Office 365, aby rozpocząć jego automatyczną instalację. Podczas procesu może pojawić się pytanie, czy aplikacja może wprowadzać zmiany na komputerze. Należy wyrazić zgodę. Następnie pozostaje poczekać na zakończenie instalacji Office 365.

Aby zainstalować pakiet biurowy na tablecie lub smartfonie z systemem Android, można pobrać go za pośrednictwem Google Play lub innego sklepu internetowego.

Czy mogę dostosować pocztę e-mail, kalendarz i kontakty w Office 365?

Tak, za pomocą aplikacji Outlook. Można na przykład przenieść do niej stare wiadomości e-mail z G Suite Gmail. Można też łatwo zmienić sposób wyświetlania kalendarza w programie Outlook.

Jak uzyskać dostęp do plików z chmury?

Aby zapisać dokumenty w chmurze lub otworzyć z niej pliki, wystarczy uruchomić program Excel, Word lub PowerPoint. Następnie wybierz „Plik – Otwórz – Dodaj lokalizację”. Następnie pozostanie wybrać pamięć masową w chmurze, z którą ma się połączyć. Jeśli użytkownik chce otworzyć plik zapisany w „chmurze” za pośrednictwem jednej z aplikacji Office 365, konieczne jest otwarcie OneDrive. Podświetl wymagany dokument, kliknij dodatkowe opcje i wybierz „Otwórz – Otwórz w aplikacji”. Określ żądany program, a plik zostanie w nim automatycznie otwarty.

Praca z aplikacjami Office 365

Jak uruchamiać programy z pakietu Office 365?

Do tego celu najlepiej nadaje się program uruchamiający aplikacje. Jest to menu wszystkich programów, na które użytkownik posiada licencję. Aby je otworzyć, wystarczy otworzyć witrynę Microsoft365 i kliknąć ikonę programu uruchamiającego aplikacje. Szczególnie wygodne jest otwieranie za jego pośrednictwem popularnych programów i ostatnio utworzonych plików.

Jak skonfigurować współpracę i udostępnianie plików w Office 365?

Aby tworzyć i edytować dokumenty wspólnie ze współpracownikami, wystarczy zapisać potrzebny plik w magazynie w chmurze, a następnie udostępnić link do niego innym osobom. Można to zrobić z dowolnego urządzenia. Dlatego zakup klucza Office 365 jest korzystny dla wszystkich firm i osób, które chcą zorganizować najbardziej efektywną współpracę nad różnymi projektami.

Czym są wersje online aplikacji Office 365?

Są to warianty pełnoprawnych programów z pakietu biurowego. W porównaniu do ich płatnych odpowiedników, mają one bardziej ograniczoną funkcjonalność. Ponadto nie można ich uruchomić bez połączenia z Internetem.

Pytania dotyczące bezpieczeństwa i prywatności

Jak działa ochrona danych w Office 365?

Ten pakiet biurowy zawiera kilka narzędzi, które chronią cenne dokumenty przed różnymi zagrożeniami. Na przykład aplikacja Outlook obejmuje ochronę przed wirusami i wiadomościami phishingowymi. Aby zachować prywatność, można włączyć szyfrowanie wiadomości e-mail w programie Outlook. Jeśli kupisz klucz Microsoft Office, łatwo odzyskasz uszkodzone pliki z OneDrive.

Jak zarządzać użytkownikami i przyznawać prawa dostępu?

Organizacje czerpią ogromne korzyści z faktu, że dzięki subskrypcji Office 365 menedżerowie mają możliwość zarządzania indywidualnymi kontami pracowników. Na przykład za pośrednictwem Centrum administracyjnego Microsoft 365. Można również skonfigurować prawa dostępu do określonych funkcji dla konkretnych użytkowników pakietu biurowego.

Pomoc techniczna i zasoby

Jak uzyskać pomoc i wsparcie?

Jednym z powodów zakupu klucza Office 365 jest możliwość uzyskania pomocy od firmy Microsoft w dowolnym momencie. W razie problemów z korzystaniem z tego pakietu biurowego wystarczy zadzwonić do regionalnego centrum obsługi firmy Microsoft. Wiele przydatnych informacji znajduje się również na stronie dewelopera. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z korzystaniem z Office 365 znajdują się tutaj.

Gdzie mogę znaleźć szczegółowe informacje na temat MS Office 365?

Jeśli subskrybent pakietu biurowego chce lepiej zrozumieć możliwości dostępnych dla niego aplikacji, wystarczy otworzyć stronę pomocy technicznej na oficjalnej stronie Microsoft. Można tam znaleźć informacje o różnych planach subskrypcji, dodatkowych funkcjach oprogramowania i wiele więcej. Informacje te będą przydatne nie tylko dla użytkowników Office 365, ale także dla tych, którzy dopiero zamierzają kupić klucz Microsoft Office.

artykuł sponsorowany

foto: pixabay

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content