9,6 mln zł rządowych pieniędzy na drugą stanicę nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Tarnobrzeg otrzymał zapewnienie z Ministerstwa Finansów, o przekazaniu 9 mln 600 tys. zł z rezerwy celowej budżetu państwa, na wybudowanie stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Szacunkowy koszt tej inwestycji wynosi około 12 mln zł.

Pieniądze z rządu mają być przekazywane w trzech ratach. Po 400 tysięcy zł Tarnobrzeg otrzyma w bieżącym roku i w przyszłym. Największa transza, w wysokości 8 mln 800 tys. zł ma zostać przekazana w 2025 roku.

PODZIAŁ W RADZIE

Idea budowy drugiej stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim (pierwsza, za prawie 5 mln 500 tys. zł oddana została do użytku w 2014 roku), budzi wątpliwości części radnych. Dyskusja na temat słuszności tej inwestycji, rozgorzała w trakcie wrześniowej sesji Rady Miasta, wówczas odbyło się bowiem głosowanie uchwały, w myśl której zabezpieczono kwotę 100 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej tej inwestycji. Kolejne 100 tys. zł na ten cel ma zostać przekazane w przyszłym roku, zaś w 2025 roku już na samą budowę ok. 2 mln 200 zł.

– Czy to jest kwestia pierwszej potrzeby i czy nas na nią stać (…) Miasto jako tako korzyści z tego nie będzie miało – pytał wówczas radny Łukasz Nowak. –  Jako miasto nie umiemy zadbać o to, co już mamy. Marina (obiekt oddany do użytku w 2014 roku – przyp.red) jest w złym stanie, już od wielu lat, zachodzi grzyb, taras cieknie, keja jest w fatalnym stanie, już dawno mieliśmy budować falochron (…) Prawa strona kei jest w kształcie banana, zaniedbana (…) Wygląda to na dzień dzisiejszy fatalnie – dodał.

– Tę inwestycję, przy wkładzie własnym rzędu 2 mln 400 tys. zł mamy później przekazać na użytkowanie stowarzyszeniu (…) To nie jest inwestycja, to jest poprawienie komfortu dla środowiska żeglarskiego, mało tego, nie dotyczy to wszystkich użytkowników jeziora. Jak usłyszeliśmy, nie da się pogodzić interesów żeglarzy i kajakarzy (…) Stowarzyszenie żeglarskie szkoli ok.50 dzieci i nikt im krzywdy nie chce zrobić, ale dlaczego jedno stowarzyszenie ma być tak uhonorowane (…) Mało tego, nie ma tu interesu ogółu mieszkańców (…) My radni usłyszeliśmy, że to nie była koncepcja miasta, tylko członka stowarzyszenia (…) Robimy coś, o co nas poprosiło jedno stowarzyszenie – przekonywał radny Kamil Kalinka.

– Zagłosuję przeciw nie ze względu na to, że nie doceniam pracy stowarzyszenia, nie ze względu na to, że nie robią wspaniałej roboty bo robią, jednakże musimy myśleć o wszystkich mieszkańcach i o tym, że na podstawowe rzeczy nam brakuje pieniędzy – argumentowała radna Monika Łagowska-Cebula.

– Nie patrzmy tylko na pieniądze wydane jednorazowo (…) Pamiętajmy o kosztach eksploatacji, które ciągną się latami – mówił radny Bogdan Bajorski.

– Wszystko co się robi, robi się dla jakiejś części mieszkańców (…) Ten krok chcieliśmy zrobić po to, żeby nie słyszeć takich słów jakie ostatnio usłyszałem, że jesteśmy z prowincji – argumentował prezydent Dariusz Bożek.

– To nie jest priorytet, to jest możliwość kolejnej inwestycji nad jeziorem, a chcielibyśmy żeby to jezioro przynosiło zyski. Bez włożenia pewnych środków, nie ma możliwości, żeby cokolwiek odzyskać (…) Polski Związek Żeglarski optuje od lat za tym, że można byłoby tu robić regaty. Warunkiem jest tu jednak odpowiednia baza, której dzisiaj nie ma, bo uważają, że ta która jest, nie jest wystarczająca (…) Co do utrzymania, po to jest tam 20 procent możliwości korzystania z infrastruktury na zasadzie działalności gospodarczej, żeby to zapewniło utrzymanie tego obiektu – kontynuował.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
168 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DJB
3 miesięcy temu

Bardzo dobrze, że będzie wsparcie zewnętrzne. Bez inwestowania, nie może być mowy o zyskach w przyszłości. Jezioro musi się rozwijać, bo lepsza baza turystyczna stwarza większe możliwości dochodowe.

Robin
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

„Jezioro musi się rozwijać…” bo Tarnobrzescy koryciarze pozałatwiali sobie tam działeczki.
Ja bym wolał aby prezydent Bożek i cała zgraja bezradnych uzmysłowiła sobie ze TARNOBRZEG MUSI SIE ROZWIJAĆ.
Przejadają pieniądze na głupoty i nazywają to inwestycjami.
DJB poczytaj sobie jak rekordowy budżet ma Stalow Wola i w co oni inwestują że mają tyle kasy.

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Poczytaj sobie jak pompowana jest Stalowa Wola środkami zewnętrznymi, o których Tarnobrzeg może co najwyżej pomarzyć? Czy to jest sprawiedliwe? Jakbyśmy mieli takie wsparcie od rządu czy województwa, to też budżet wyglądałby inaczej. To nie jest wina władz miasta, że mamy taki chory model rozdysponowywania środków między poszczególne gminy.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Kwestia priorytetów, Twój Idol ma priorytety ” dla turystów, hobbystów ” to jest zalew, tzw zamek, potańcówki, i zaspakajanie hobby kopaczy, żeglarzy, wspinaczy .
Więcej uwagi przykłada w wsłuchiwanie się w głos turystów, zamkniętych kółek hobbystycznych ( stowarzyszeń, fundacji , związku sportowego niż w głos mieszkańców !

W stalowej postawili na przemysł i inwestycje w miejsca pracy a w Tbg w KOSZTY dla mieszkańców !

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

No właśnie, tam tylko przemysł i praca, a w wakacje przyjeżdżają nad nasze Jezioro, bo u nich nie ma takiej perełki. W Tarnobrzegu ludzie mają kurort praktycznie na miejscu. I tego nam wiele miejscowości zazdrości. Bo różnica jest taka, że np. w takiej Stalowej się pracuje, a w Tarnobrzegu się odpoczywa. Dlatego wiele osób wybiera właśnie Tarnobrzeg, Stalowa nie ma tak wiele do zaoferowania.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Zazdrości ???
No tak bo oni za fanaberie NIE PŁACĄ ?

Robert
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Głupoty piszesz . Z rok temu słyszałem w TVP ,że Niemcy nam zazdroszczą. Gdyby było tak dobrze to zainwestował by prywatny kapitał . Statystyczny ościenny mieszkaniec zapłaci za wjazd 20 zeta za wjazd kilku osób i tyle. Rządową pomoc marnotrawimy na głupoty takie jak ścianki wspinaczkowe sztuczne boiska z balonami czy teraz kolejną stanicę żeglarską. Kiedy wreszcie dotrze do waszych głów ,że to nie generuje żadnego albo prawie żadnego dochodu dla miasta w porównaniu z poniesionymi nakładami. Chcemy rozwoju a nie upadku i saksami w poszukiwaniu pracy i godniejszego życia. Raj dla stowarzyszeń klubów a nie dla przeciętnych mieszkańców , którzy nawet raz nie skorzystają z waszych fanaberii

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Robert

Można przyjechać rowerem czy komunikacją miejską i wtedy nie zapłacisz za sam wjazd. Rządowa pomoc jest w konkretnym celu, albo budujesz stanice, albo masz zwrócić 9,6 mln zł. Ścianka wspinaczkowa wynika z budżetu obywatelskiego, więc sami jej chcieliście, miasto musiało wybudować.

Robert
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Innych realnie rozwojowych programów t dotacji to już nie ma czy takie po prostu wybieracie ? Potem głupio się tłumaczysz ,że szkoda oddać i mace niby alibi ,że żal żeby przepadły. Myślę ,ze to wy decydujecie składając określone wnioski w czym chcecie brać udział
Upadamy coraz niżej niestety.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Kłamiesz oszuście – w Tbg nie ma komunikacji miejskiej ???

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jest łgarzu perfidny bezczelny typie hejterze niewychowany – organizatorem transportu MIEJSKIEGO jest MIASTO TARNOBRZEG, a wyłącznie PRZEWOŹNIKIEM, czyli wykonawcą zadań z zakresu komunikacji miejskiej jest firma prywatna.

Robin
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ NIE MA W TARNOBRZEGU !!!!!
Nie ma bo z tego co pamiętam w głowie Mastalerza urodził się chory pomysł aby zakazać wykonywania kursów miejskiemu MKS do Sandomierza. Chory bo w Stalowej Woli do dziś wykonują kursy do Niska i wszystko jest zgodne z prawem. Był to gwoźdz do trumny naszych MKS-ow. Ten sam Mastalerz któremu dziś marzy się powrót na fotel prezydenta lub rządy z tylnego fotela za pleców Potańskiego ! WARA OD STERÓW NASZEGO MIASTA !!!
Wracając do miejskiej komunikacji. Po tym co się stało MKS został sprzedany PKS a kasa przejedzona (?) przez nieudolnych urzędasów. Dziś linie do Sandomierza i chyba do Chmielowa obsługuje PKS. Po Tarnobrzegu jeździ krakowska firma POLKAR dla zmylenia mieszkańców zwaną Miejską Komunikacją. To tak jak z pogotowiem ratunkowym. Po Tarnobrzegu jeździ mieleckie bo to nasze zostało zlikwidowane za prezydentury Bożka tak samo jak oddział chorób wewnętrznych w naszym szpitalu !!!! Za cichym przyzwoleniem Bożka I bezradnych ?!
Tyle i aż tyle PRAWDY w tym temacie.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

o ironio mks położyli w Tarnobrzegu pisowcy od jana i nawet znany jest ten menago co tego dokonał 🙂 ale nadal partia go promuje.

Kazimierz
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Kiedy w Tarnobrzegu miałeś jakiegoś pisowca. Pisowcy to są w Stalowej Woli co widać jak się im miasto pięknie rozwija.

czegewara
3 miesięcy temu
Reply to  Kazimierz

za komuny w stalowej woli najwięcej komuchów było,

oracz
3 miesięcy temu
Reply to  Kazimierz

kalinka …. mówi ci to coś ??? społeczny doradca ( tfu ) prezyDĘTA

oracz
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Jeszcze cię zdziwko pierdolxx nie jak się dowiesz gdzie wyląduje Mastalerz……

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Jesteś zwykle bydle – nie ma miejskiej komunikacji w Tbg .

Urzędasy z urzędu tylko potrafią zrobić przetarg na niektóre usługi i tyle ??
Tyle zrobili – przetarg .

Jesteś zwykłym zakłamanym oszustem !
Bo nazwać cię
” bałwanem ”
to byłaby przesada ?

Gość
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Miasto musiało wykonać odwiert wód siarczkowych a nie wykonało…

Głupota... polska?
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

i to jest właśnie ta głupota w polskim wydaniu: albo bierzesz i budujesz stanicę albo dostajesz 0 zł , w sytuacji gdzie by się pieniądze przydały np. na remonty tego co już jest wybudowane.

Robin
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Masz koryto w urzędzie u Bożka to możesz, pieprzyć o odpoczywaniu nad bajorem. Zwykły człowiek najpierw musi zarobić bo nie żyje na koszt innych jak te urzędnicze darmozjady. Tylko gdzie tu godnie zarobić skoro te wszystkie tak zwane „inwestycje” Bożka nie przyczyniły się do powstania nowych miejsc pracy w Tarnobrzegu.

Z Tbg-u
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Ja tam nie wypoczywam. Jest nieładnie nad jeziorem. Za dużo betonu, kostki, asfaltu, hałasu, samochodów. Nie ma drewna w postaci poręczy schodków na ten przykład, mało jest drzew. Nie te klimaty. Nie dla wypoczynku.

jan
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

szczera 100% prawda !!! niech zyje nadzwyczajna kolejna kasta,tym razem ;urzednicza !!!

Ewa
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Perełki smród spalin hałas samochodów człowiek na człowieku PERELKA

Internauta
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Tzw. obywatele tarnobrzescy mogli kilka lat wstecz głosować na PiS, to też by mieli takie lub podobne wsparcie finansowe. Kto siedzi przy najwyższym korycie ten rządzi i rozdaje kasę… swoim w terenie.

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Internauta

Najlepsze jest to, że ten hejter, co tak krytykuje Prezydenta Bożka, sam na niego głosował 🙂 A teraz narzeka, że Tarnobrzeg nie dostaje wsparcia według klucza partyjnego. Czysta hipokryzja, ale ja już go znam bardzo dobrze i takich przypadków udokumentowanych u niego mam ponad 2 tysiące.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

I nigdy więcej już .

Oby ziemia była przeklęta w której spocznie !!!!

Nie tylko za ” podatek cmentarny ” bezprawne wprowadzenie i pobieranie przez blisko dwa lata !

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jaki podatek cmentarny, o czym ty chrzanisz? Z jakich niby dokumentów wynikają te farmazony? Nie wziąłeś leków przepisanych przez psychiatrę, czy przedawkowałeś? Kaftan dla tego pacjenta i to szybko!

Robin
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Przeklęta też za to że prezydent Bożek przed Mikołajem wysłał swoich urzedasòw z nadzoru budowlanego na mieszkańców domów jednorodzinnych z poleceniem aby ci w zębach przynieśli zaświadczenia o szczelnej instalacji gazowej i prawidłowych przewodach kominowych. Dodam że wysokoś tego haraczu który muszą ponieśl właściciele domów w Tarnobrzegu to około 400 zł. Fajny prezent na Mikołaja dla swoich mieszkańców przygotował prezydent Bożek. Kolejny ma na gwiazdkę czyli podwyżki podatków. BRAWO WY. Do DJB mam pytanie. Ile będzie wynosiła kara dla tych którzy nie przyniosą w zębach tych papierów do nadzoru budowlanego ?
Wszak dla zwykłych mieszkańców Tarnobrzega 4 stówki to nie taka mała kwota i to w sytuacji że przed nimi święta. Płaczcie i wyskakujcie z kasy. Jak wam Bożek wyczyści kieszenie przed świętami to potem zaprosi na miejską Wigilię….
WESOŁYCH ŚWIĄT…

Urzednik
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Bożek to mistrz zaklinanie rzeczywistości
Do perfekcji utrzymana jest tajemnicą decyzji prexydenta
Brak opozycji Bo została znokautowana na życzenie
Radni siedzą cicho i zgadzają się w
100 % z prrxydentem
Takiej Rady to nie ma nawet ładny Pcim

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

A niebawem sołtys SIWY DZIADek będzie sprzedawał działki w Mokrzyszowie i działke ze szkolą nr 5 ( dawna szkoła podstawowa na dekutowskiego)
BO brakuje na noworoczne świecidełka, stanice dla oligarchii i premie dla darmozjadów w i z URZĘDU ??
Niebawem na sesji ma ponoć być wyprzedaż majątku mieszkanców i zaciagnięcie dalszych zobowiązań bo swinie, wieprze, knury i maciory nauczyły się robić SKOKI, bawić na potancówkach itd???

Niebawem też będzie też tzw ” spotkanie wigilijne w mieście ” i o ile biedni przyjdą na spotkanie to urzędasy , bezradni i zapewne purpurowy z Sandomongo z klechami
przyjdą aby SIĘ NAŻREĆ NA KOSZT MIESZKAŃCÓW .

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Niektórzy ludzie mają piece na gaz, panele słoneczne , a i tak palą w piecach mokrym drewnem, węglem i śmieciami. Lepiej sprawdzać czym kto pali , bo może mieć eko na pokaz a w praktyce robią co innego.

BLANT
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Bo bezpartyjny wówczas kandydat Bożek załadował ludzi w konia, fundując im w pakiecie v-ce prezydenta z PO, który tylko drenuje budżet miasta swoimi poborami. Po, co w takiej mieścinie, jak Tarnobrzeg v-ce prezydent ???

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  BLANT

Po pierwsze dlatego, że wymaga tego ustawa o samorządzie gminnym (art. 26a wymaga przynajmniej jednego zastępcy w każdej gminie, a w takiej gminie jak Tarnobrzeg prawo pozwala nawet na dwóch zastępców prezydenta). A po drugie dlatego, że już raz mieliśmy sytuację, gdy prezydent nie powołał żadnego zastępcy i nie dał upoważnień, a następnie został aresztowany i mieliśmy wyznaczonego przez Premiera komisarza.

Urzednik
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Wiedzą DJB wskazuję że to gostek z otoczenia władzy i urzędu
Najwyższy czas aby ktoś z Rady ustalił tego wazeliniarza z nazwiska i imienia
Niektórych obraża to może ktoś z obrazonych za to się weźmie.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Urzednik

To , że obraża to pestka ale tak jak ta menda ośmiesza balfra mieszkańca z Krosna to tylko pogratulować .

Wszyscy podpuszczają niedorozwoju a to TO pisze na forum brednie ośmieszające DZIADkA Siwego z ekipą ???

Z Tbg-u
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

W Tarnobrzegu powinien być burmistrz albo sołtys.

Urzednik
3 miesięcy temu
Reply to  BLANT

Najważniejsze że czwórka wlodarzy zarabia po 20, tys miesięcznie
Odleciała nam ta władza

Myśliciel
3 miesięcy temu
Reply to  Urzednik

Czwórka drenaży. Nieźle drenują finanse miasta.

BLANT
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Głównym powodem są właśnie władze miasta po wydają pieniądze na bzdury w postaci jeziora i całej otoczki chociażby w postaci asfaltowych parkingów. Taki teren zalać asfaltem to głupota w czystej postaci za tyle milionów na linii brzegowej !!! Można było przecież zrobić parkingi wzdłuż wału przeciwpowodziowego przy Wisłostradzie. Bez względu na fakt ile pieniędzy w Tarnobrzegu mieliby do wykorzystania i tak poszłyby na popierdółki !!! były gigantyczne fundusze na rozwój komunikacji miejskiej i infrastruktury z m związanej. Co władze zrobiły w Tarnobrzegu w tej sprawie ???? NIC !!!!! To znaczy przedłużyły umowę firmie Polkar jeszcze na rok i jeżdżą te stare kopciuchy składane z kilku pojazdów, bo nie można nazwać tego autobusem, które bardziej przypominają bydłowóz. W lato gorąco brak klimatyzacji, drzwi kierowcy otwarte grzeje, jak w piekarniku, a w zimie hula wiatr i zimno jak w lodówce.

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  BLANT

Parkingi wzdłuż wału przy Wisłostradzie? To dopiero głupota! Ile kolizji, wypadków byłoby przy wjazdach/wyjazdach, jeszcze ludzie musieliby jakoś przechodzić na drugą stronę. O tym geniuszu pomyślałeś? Co do autobusów powiem tak – to nie Prezydent Bożek zlikwidował miejską spółkę komunikacyjną, w 2018 zastał miasto w takim stanie, że to i tak sukces, że tyle udało się do tej pory zrobić. W 2024 roku chyba kończy się umowa z Polkarem to przy ogłoszeniu nowego przetargu miasto rzeczywiście może pomyśleć o jakimś podwyższeniu poprzeczki, aby te autobusy były nowsze. Ale to też ma drugą stronę medalu – wówczas przewoźnik będzie chciał wyższych stawek od miasta za wozokilometry, a także wyższych cen za bilety. Więc coś za coś.

Rabarbar
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Można reaktywować prawdziwą komunikacje miejską i pozyskać potężne środki na nowiutkie autobusy np.elektryczne,ale to sie musi chcieć i mieć też ludzi konkretnych do pozyskiwania dotacji.Trzeba wtedy dobrze zarządzać tą spółką,tak jak to jest w Stalowej Woli i wszystko śmiga,ale najlepiej nie mieć problemu,zlecić to dziadtransowi prywatnemu i niech wozi ludzi 20-letnimi poniemieckimi Manami i tymi małymi składokami aż w końcu babki wypadną z nich przez podłoge-ŻENADA!!!

Z Tbg-u
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Niech ten bilet kosztuje nieco drożej, byle chciało się wejść do przyzwoitego autobusu.

Kristofer
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Przy Tobie były kandydat na prezydenta Kononowicz , to wybitny intelektualista !!!

Myśliciel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

„Parkingi wzdłuż wału przy Wisłostradzie? To dopiero głupota!”

Zapewne chodziło o parkingi usytuowane bliżej Wisłostrady, ale na terenie tzw. jeziora, ale nie tuż przy wale.  

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Kosztem biednych mieszkanców miasta zaspakajają swoje prywatne zachcianki stowarzyszeń, fundacji i kółek towarzyskich ?

Jolka
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Jezioro musi się rozwijać?! Szpital musi się rozwijać ! A co mamy? Kolejny nieudolny dyrektor ? INTERNY JAK NIE BYŁO TAK NIE MA ? Ile to już czasu najstarsi i najbardziej schorowani mieszkańcy którzy budowali to miasto są upadlani i wożeni po ościennych szpitalach ?! Odpowiedź mi DJB

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Jolka

Odpowiadam – organem prowadzącym Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu jest Zarząd Województwa Podkarpackiego. Prezydent Tarnobrzega nie ma jakichkolwiek kompetencji prawnych, aby podejmować decyzje w zakresie tego szpitala.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Ale ma od lat kumpli , których docenia : Ortyl, weber ( też mógł załatwić i się wstawić) , warchoł prawny – sami swoi dla belfra !

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Każdy działa w interesach swojego miasta, ale niestety jak to w życiu bywa, nie każdy ma takie same wpływy.

Jolka
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Biedny Pan prezydent Tarnobrzega na nic nie ma wpływu 🙁 🙂
A prezyden Stalowej Woli ma wpływ na wszystko. Jak to jest ?
To po co Pan Bożek pchał się na takie stanowisko ? Ja cały czas tego nie mogę zrozumieć. Gdzie tu zwykła ludzka przyzwoitość tych co pchają się na fotele radnych i prezydenta naszego miasta?

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Jolka

To nie chodzi o osobę prezydenta, tylko o miasto. Kto by nie był prezydentem Tarnobrzega, to Stalowa Wola miałaby dużo większe wsparcie finansowe.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Jolka

popatrz na taką Zychową 🙂 ta to dopiero ma tupet.

a prezydent Bożek na tle poprzedników prezentuje się wręcz okazale !
poza tym już wielkim awansem jest fakt,że to kulturalny człowiek a nie mały chłopiec czy łapownik jak to przed nim bywało.
warto docenić bo może być gorzej jak pokazała wcale nieodległa historia.

Wyborca
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Patrzę na Małgorzatę Zych i widzę dobrego kandydata na prezydenta. Nie jest nawet radną a jak dużo robi dla miasta: spalarnia szpital, dworzec, uzdrowisko i jeszcze walczyła o Zwierzyniec.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Wyborca

taki urok demokracji,że w tej samej osobie różne osoby widzą kogo innego.
dla mnie to odrażająco głupia,ordynarnie chamska baba.
ale pewnie niezłomnie będzie startowała więc będziesz miał okazję oddać na nią głos.

Prawda
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Każdy ma prawo do wyboru
Inna sprawa że można sie pomylić jak w przypadku Bożka

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Prawda

nie wiem bo na Bożka nie głosowałem.
ale na wiosnę biorę pod uwagę,że oddam głos na Niego 🙂
zwłaszcza jeśli kontrkandydatów będzie miał rozmiaru Zychowej albo nawet obojga 🙂

Z Tbg-u
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Pora zmienić nazwę z wojewódzkiego na powiatowy i problem będzie rozwiązany.

A gdzie prezydent
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

A gdzie jest prezydent Jego rola to interwencję w słusznej sprawie mieszkańców
Nasz prezydent to nadanie orderów za zasługi dla miasta decydentom pis z samorządu województwa uznaje za największy sukces

zulu gula
3 miesięcy temu

to u wos jest prezydent?

Myśliciel
3 miesięcy temu
Reply to  zulu gula

Jeszcze jest, ale w przyszłości będzie sołtys 🙂

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

A na wkład własny znowu KREDYCIK ,
który spłacą mieszkańcy miasta a bawić się będą tylko wybrańcy ???

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dlaczego od razu kredycik? Może z tej kwoty wkładu własnego też uda się zdobyć jakieś dofinansowanie z innego programu, np. regionalnego. Bawić się będą wszyscy bo każdy ma takie samo prawo korzystać z Jeziora!

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Czyli kasy NIE MA i nie BĘDZIE
chyba, że ktoś się zlituje i dołoży ???
KTO dołoży i z czego ???

Internauta
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Donek i spółka (KO) dołożą 😉

Galia
3 miesięcy temu
Reply to  Internauta

Już dali, jak kiedyś rządzili przez 8 lat wielkie gówno, a teraz dadzą drugie gówno, gdyż Tarnobrzeg mają głęboko w dupie. Przypominają sobie o tej mieścinie tylko przed wyborami.

Doopcia :-)
3 miesięcy temu
Reply to  Galia

„..Tarnobrzeg mają głęboko w dupie..”
Musza mieć pojemne d… 🙂

Galia
3 miesięcy temu
Reply to  Doopcia :-)

Tak samo, jak kieszenie !

Paweł
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Ale ochoty już nie ma każdy. Ale jak tu syty zrozumie głodnego?

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Może nie każdy, ale na pewno zdecydowana większość korzysta. Wystarczy się wybrać w sezonie nad Jezioro, a i poza sezonem także jest wiele ciekawych wydarzeń i chętnych nie brakuje.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Oszuście , większość korzysta z czego ???
Że stanicy i prywatnych łódeczek ???
Tam są prawie sami
” Janusze”!

O tacy o których tu jest :

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/maja-miliony-na-koncie-ale-nie-placa-podatkow-i-oszukuja-pracownikow/437rn0m

Zachcianki cwaniaków na koszt biednych mieszkanców a kasę klepią dla ich zachcianek oderwani od rzeczywistości : belfry i bezradni !

Urzednik
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Powiedz kto za tymbstał No powiedz mieszkańcom Komu Bożek uległ

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Urzednik

Nikomu nie uległ, to wy ulegacie kłamliwej i prostackiej propagandzie kilku hejterów i wichrzycieli.

czegewara
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

daj pan spokój, jezioro to zyski przynosi sprytnym prywaciarzom, a mieszkańcy każdego roku dopłacają pare baniek+odsetki

Doopcia
3 miesięcy temu
Reply to  czegewara

sprytnym i tym co mają dostęp do koryta.

Urzędnik
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Zwłaszcza że nasze jezioro jest coraz bardziej popularne nie tylko wśród mieszkańców Polski południowo-wschodniej ale i wśród turystów z zagranicy. Osobiście widziałem tego lata gości z Niemiec,Austrii,Czech,Słowacji,Holandii i Szwajcarii więc to pokazuje jak ważne są inwestycje w infrastrukturę nad jeziorem gdyż turystom należy zapewnić jak najlepsze warunki do wypoczynku żeby przyjeżdżali tutaj rokrocznie

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Urzędnik

jeśli tak podchodzić do tematu to umówmy się nasza infrastruktura jest nadal na bardzo słabym poziomie i nie trzeba było być na lazurowym wybrzeżu by to stwierdzić 😉

Urzędnik
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Panie walt po pierwsze nie jeżdżę na lazurowe wybrzeże gdyż preferuję nasze Wybrzeże Bałtyku a po drugie od ilu lat istnieje lazurowe wybrzeże a od ilu jezioro Tarnobrzeskie ? To należy wziąć pod uwagę. Nic nie powstaje z dnia na dzień gdyż na inwestycje potrzeba czasu i pieniędzy. Infrastruktura nad jeziorem w ciągu ostatnich kilku lat rozwinęła się tak dynamicznie że należy mieć nadzieję że w ciągu kolejnych lat będzie się rozwijać w takim samym tempie gdyż jak wspomniałem wyżej już zaczynają do nas przyjeżdżać turyści z innych państw

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Urzędnik

chyba jednak na innej planecie żyjemy 🙂
nic tylko czekać na owych zagramanicznych turystów.

TarnobrzeżaninX
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

1:-46 stan na 28.11.2023 …. Widzę, że naczelny wazeliniarz władzy Tbg idzie na rekord.

walt
3 miesięcy temu

jak radny Nowak też uważam,że mamy poważniejsze wyzwania i znacznie pilniejsze potrzeby niż stanica.
no ale co poradzę ?
łódki sobie i tak nie kupię bo im więcej ludzi nad jeziorem tym szerszym okręgiem je omijam.
chciałem kiedyś działkę kupić ale to było wtedy dla znajomych królika tylko.

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  walt

No dobrze, ale mamy 9 mln dofinansowania, to mamy z tego zrezygnować? Natomiast zgadzam się, że są inne ważniejsze problemy, tylko że jedno nie wyklucza drugiego. Można problemy rozwiązywać, nie rezygnując przy tym z budowy drugiej stanicy 🙂

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

A skąd na wkład własny geniuszu ???
Podaj źródło na zaspokojenie tej zachcianki cwaniaków z prywatnego stowarzyszenia ????
Może oni coś z siebie dadzą na ten cel ???

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Pisałem wyżej, że może ten wkład własny będzie jeszcze mniejszy, jeśli tylko pojawi się możliwość dofinansowania z innego programu. A te „cwaniaki z prywatnego stowarzyszenia” to będą odprowadzać do budżetu miasta niemałe podatki, więc w długim okresie to jest po prostu opłacalne.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Poważnie ??
Skoro jesteś wtajemniczony to podaj ile za ten rok odprowadzili podatku np: lokalnego ???

Robert
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jakieś grosze zapewne. Być może też nawet z tego zostaną zwolnieni. To miasto coraz bardziej przypomina wielu wyborców pis .Roszczeniowy i znający wszystkie socjale i zasiłki. U nas też od dotacji do dotacji wszystko się kręci. Bogatsze samorządy chcą ukrócenia tego bo nie chcą w nieskończoność pracować na nieudaczników i nierobów

oracz
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dowiedz się piz do w urzędzie jakie są stawki podatkowe za nieruchomości i tym podobne. Nieuku j e b any.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  oracz

No to podaj oszuście ile podatku zapłacili ci o których mowa ?

Możesz jeszcze podać wszystkie dodacje jakie otrzymali z urzędu ???

Czekamy ??

Boruta
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Proszę podać do publicznej wiadomości ile do tego dołożymy, my w Tarnobrzegu potrzebujemy inwestycji w mieście – za te 9 mln potrzebna nowa droga od Zwierzynieckiej do Fabrycznej. Dość sponsorowania jeziora kosztem mieszkańców, niech płacą jachciarze stowarzyszenia i ci co czerpią tam swój biznes.

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Boruta

Ale na drogi są inne programy i dofinansowania. Te ponad 9 mln to są wyłącznie na określony cel. Mamy podziękować i zrezygnować z dofinansowania? Jeśli chodzi o inwestycje drogowe to trzeba jeszcze wiele zrobić, ale proszę popatrzyć obiektywnie, ile w tej kadencji już zostało dokonane jeśli chodzi o remonty i modernizacje dróg.

Z Tbg-u
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Dokonane, ale nie do końca ,jakby Tarnobrzeżanie sobie tego życzyli

BLANT
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Należało starać się o dofinasowanie na budowę Aquaparku z prawdziwego zdarzenia przy Szkole Podstawowej nr 10, lub innym miejscu, który służyłby wszystkim mieszkańcom. Bo niestety ciężko dostać się na basen w Tarnobrzegu, który powoli przypomina skansen pomimo remontów. A tu robimy stanicę dla wybrańców.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

jak będzie powstawała to przecież nie będę przykuwał się w proteście do instalacji.

może to być jednak taka inwestycja jak stadion – że koniec końców to i tak my mieszkańcy musimy fundować bogatym i uwłaszczonym akcjonariuszom rozrywkę a oni bezpłatnie z niej korzystać.

nie wiem czy w takiej sytuacji budżetowej dokładałbym miast kolejne koszty i czy to jest rozsądne.

ale na wiele rzeczy jako mieszkaniec miasta czy kraju nie mam wpływu i tyle.
a różnić też trzeba się umieć,pozdrawiam 🙂

Wolf Pomarencz
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Z ciekawości zorientowałem się w temacie i działki są jeszcze do sprzedaży ale ceny są tak zaporowe że ktoś tu się z h***** za łby zamienił poza tym ja osobiście bym nawet za 20.000 tam nie kupił działki
Już lepiej poszukać działki na Mazurach – miejsce 100 razy bardziej atrakcyjne

Jerzy
3 miesięcy temu
Reply to  Wolf Pomarencz

Za nieduże pieniądze w warmińsko-mazurskim można kupić nawet siedlisko z starym poniemieckim domem

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Wolf Pomarencz

to już kwestia preferencji.
też uważam,że w tych cenach jest naprawdę spory wybór.

Rabarbar
3 miesięcy temu

Koło chuja mi wisi ta stanica. Ściągnijcie jakichś inwestorów którzy dadzą dobrą prace,ogarnicie komunikacje miejską pajace!!!

Hugo
3 miesięcy temu
Reply to  Rabarbar

Dość sponsorowania przez mieszkańców Tarnobrzega – jeziora dla bogatych mieszkańców ościennych miast. Dość. Niech zacznie przynosić w końcu zyski i z zysków finansować wkłady własne. My mieszkańcy mamy dość. Chcemy godnej pracy i taniego życia w Tarnobrzegu. Wybory już za 5 miesięcy – zmiany są potrzebne.

cala prawda cala dobe
3 miesięcy temu
Reply to  Hugo

zalew ten przypomne powstal za publiczne pieniadze i pobieranie oplat za wjazd na jego teren jest calkowicie nielegalne trzeba to zglosic na europejskiego wymiaryu sprawiedliwosci

Hugo
3 miesięcy temu

Zgłaszają plawioku

Z Tbg-u
3 miesięcy temu

Nie sr… w swoje gniazdo. Mimo, że tego miejsca unikam to nie zdecydowałbym się na składanie skarg.

1000 lat Osieka
3 miesięcy temu
Reply to  Hugo

mieszkancy tarnobrzegu powinni placic za przejazd mostem w sandomierzu

Hugo
3 miesięcy temu

Ile lat ma plawo?

baczynskiego huta
3 miesięcy temu
Reply to  Hugo

a dzikow?

czegewara
3 miesięcy temu

a charzewice

Finansista
3 miesięcy temu

Jak wpadłeś na tak genialny pomysł ?Jesteś geniuszem finansowy i pewno skarbnikiem Osieka ! Tacy wybitni ekonomiści, jak Balcerowicz, Rostowski, Petru powinni się od Ciebie uczyć. Proponuję jeszcze postaw rogatki w Osieku i pobieraj haracze za przejazd.

walt
3 miesięcy temu

powinieneś osobiście pobierać to myto.
szybko by ci nakładli na gębę cepów i byś miał co wspominać 🙂

Daria
3 miesięcy temu

Gwiazdą stalowowolskiego sylwestra miejskiego będzie znany polski DJ C- Bool

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Daria

I co z tego ??
Wiele miast rezygnuje z tych imprez obcinając zbędne wydatki ?

Finansista
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Za to władze w Tarnobrzegu oraz wielu innych dużych miastach, jak Warszawa imprezy Sylwestrowej dla mieszkańców nie zorganizują. Ale nie martwcie się, bo te pieniądz i tak zostaną wydawane, tylko na inną imprezę, jak WOŚP. Tak się ludzi robi w konia tłumacząc rezygnację z imprez Sylwestrowych kosztem cięcia zbędnych wydatków. Może orkiestra powinna grać w Sylwestra !!!

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Finansista

I bardzo dobrze belfer robi – bo na potancówki by brakło !
Wszystko na kredycik , nawet te światełka noworoczne , mola, stanice ???

Niebawem miernoty z bezrady będą udzielać zgody na zaciągnięcie zobowiązań , bo belfer premie swoim w urzędzie dał ( a świń, wieprzy, knurów i macior tam pełno)!

Kasa
3 miesięcy temu
Reply to  Finansista

Dla Jurka wyznawcę hare krishna , jak ostatnio mówił W. Gadowski w swoim komentarzu tygodnia.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Kasa

gadowski ultrakatolicki oszołom.wielki autorytet rzeczywiście 🙂

Hare
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Teraz przynajmniej wiem dlaczego ta orkiestra jest tak kolorowa.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Hare

zawsze była.zbierałem dla nich kasę już 25 lat temu.
fajne nawet jako sejmik uczniowski koncerty robiliśmy na hali MOSiR i nie tylko zresztą.fajne czasy.

Wicek
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Dziwne bo piszesz jak stary komuch.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Wicek

42 letni to nie takie stary jeszcze 🙂

Tycjan
3 miesięcy temu
Reply to  Finansista

Mijasz się z prawdą. Władze naszego miasta organizują imprezę sylwestrową na PL.B.Głowackiego

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ale mi to sylwester. Zganianina na mrozie , kilka k godzin, zamiast gdzieś w pomieszczeniu , w ludzkich warunkach. Nawet za komuny ludzie nie obchodzili sylwestra jak bezpańskie psy.

Wspominam:
3 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Za komuny było ciekawiej w noc Sylwestrową. Bale były w lokalach, a było ich nieco w Tbg. Zimy były śnieżne i było jakoś fajniej.

Zenek
3 miesięcy temu
Reply to  Daria

A kto miałby grać dla cebuli jak nie c bool?

Internauta
3 miesięcy temu

No proszę, druga stanica !!!
Jak dotychczas nikt nie wystąpił o finansowanie sadzenia drzew nad jeziorem w tym utworzeniu pasa z drzewami izolującego Wisłostradę od terenu jeziora.
Nie pomyślano o wyłożeniu ziemi na betonowych, ukośnie ułożonych dziurawych płytach przy plażach i zasianiu na niej trawy, a tu drugą stanica się im marzy. Zbędny „luksus” dla wybranych.

Coraz bardziej mnie od tego terenu to wszystko (betonoza, asfaltoza, lampioza, metaloza i poronione pomysły) zniechęca.

Jan
3 miesięcy temu
Reply to  Internauta

Za to nasadzono w pasie drogowym.

oracz
3 miesięcy temu
Reply to  Internauta

i debiloza w twoim wydaniu. płyty chronią wisłostradę i wał przeciwpowodziowy .

Doopcia
3 miesięcy temu
Reply to  oracz

Sprawny masz mózg? Może i chronią, pewnie taka ich rola ale mogą być pokryte ziemią i zielenią. Wszak to podobno teren rekreacyjny.

??? !!!
3 miesięcy temu
Reply to  oracz

Czytałeś? Jest napisane:

Nie pomyślano o wyłożeniu ziemi na betonowych, ukośnie ułożonych dziurawych płytach przy plażach i zasianiu na niej trawy, 

Mowa o płytach betonowych przy plażach.

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  Internauta

Prywaciarze wykupili działki w obrębie jeziora za marny gr rosz i będą inwestować za dotacje w złotych i euro w”inwestycje” na zarobek.

Weronika
3 miesięcy temu

http://www.adfinanse.pl/nowa-fabryka-baterii-do-samochodow-elektrycznych-w-stalowej-woli/ informacja stulecia Volkswagen zainwestuje w Stalowej Woli 2 MLD Euro i stworzy 3 tyś miejsc pracy !!!!!!!

Weronika
3 miesięcy temu
Reply to  Weronika

Jednak nie wiadomo czy to prawdziwe info także brać z dystansem. Ktoś napisał na swoim prywatnym blogu.

Zdrowia
3 miesięcy temu
Reply to  Weronika

Łykasz jak młody pelikan wszystko o pławo.

baczynskiego huta
3 miesięcy temu
Reply to  Weronika

brawo stalowka stolica regionu sandomierskiego

Jan
3 miesięcy temu
Reply to  Weronika

Jezeli to prawda,to zamiast stanicy budowac szybką kolejdo st.woli.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Jan

szynobus już obsługuje szybko i sprawie połączenie Tarnobrzeg-Rozwadów.

Jan
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Mialem na mysli cos w stylu kolejki grodzisk warszawa,obslugującą ludzi do i z pracy.

Tarnobrzeg to my
3 miesięcy temu
Reply to  Jan

Po co? Jak przyjdzie ktoś mądry to w Tarnobrzegu powstaną zakłady pracy i co najwyższej komunikacji miejskiej ci braknie. Po co jeździć do stalowej jak tam nic nie ma, wypompowana wydmuszka i tyle.

Jan
3 miesięcy temu

Do tej pory nie powstały ,to juz nie powstaną. Jedyna szansa dla nas to sypialnia stalowej woli.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Weronika

tylko się cieszyć i pogratulować sąsiadom !

Donek
3 miesięcy temu

Tak, stanica żeglarska nad jeziorem to faktycznie „duża” potrzeba dla ludzi i miasta. Kiedy remont wisłostrady? Odcinek prowadzący do Tbg w fatalnym stanie, dziury, jakieś poprzecinane odcinki, woda stojąca na drodze po opadach deszczu.

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  Donek

Asfalt tak nisko i położony i cieniutko że w razie deszczu szosa staje się rowem. Począwszy od Dzikowa , gdzie parę lat temu zdarli nowy asfalt i położyli nowy(niższy i cieńszy) po obecne inwestycje.

Leszek
3 miesięcy temu

To teraz drodzy tarnobrzeżanie czas na zakup łódki a przynajmniej kajaka, każdy musi mieć…hahaha

Jan
3 miesięcy temu

Moze wreszczie remont kina wisla. Od 20 lat zamkniete,popada w ruinę.

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Jan

rzecz w tym,że nadal jest w rękach prywatnych a nie miasta Tarnobrzeg.

Z Tbg-u
3 miesięcy temu
Reply to  walt

i kilkanaście lat wstecz podobno był w rękach tego samego właściciela co budynek dawniej, derekcji szpitala przy ul. A.Mickiewicza. Vis a vis szpitala. Jak jest teraz to nie znaju.

Sandra
3 miesięcy temu
Reply to  Z Tbg-u

Przecież za prezydenta Dziubińskiego miasto sprzedało kino Wisła biznesmenowi z Italii który ogłaszał że powstanie tam nowoczesne kino z włoską restauracją

Tutaj to ty
3 miesięcy temu
Reply to  Sandra

Dolicz jeszcze dworek w Mokrzyszowie, ten z drzewami w środku

Tycjan
3 miesięcy temu
Reply to  Sandra

Nie kłam.Od kiedy to miasto sprzedawało nie swoje nieruchomości.?

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Sandra

Bzdury wypisujesz – miasto nie było właścicielem tego budynku a mleczko nic nie sprzedał .
Może przed wojną tak !

Mógł odkupić ten budynek ale frajer miał to w dupie jak i miasto !

Doopcia
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Nie było miasto właścicielem? To kto w takim razie był właścicielem przed sprzedażą kina Wisła?

Tycjan
3 miesięcy temu
Reply to  Doopcia

Pamiętam ogłoszenie o sprzedaży..Sprzedającym był samorząd województwa podkarpackiego.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Doopcia

Masz internet ??
To poszukaj !

Tarnobrzeg to my
3 miesięcy temu
Reply to  Doopcia

Budynek mógł być odkupiony za grosze, ale rezydent olał temat, wolał sprzedawać jak leciało dobrodziejstwo miasta. Piekło czeka .

Tycjan
3 miesięcy temu

Cena wywoławcza jak na ówczesne czasy nie była mała bo wynosiła- jeśli mnie pamięć nie myli- 420 tyś.Po drodze następnie zmieniało właścicieli a jeden z nich zaproponowł chyba jeśli mnie pamięć nie myli za ok 1.5 mln by miasto odkupiło.Za te sumę władze miasta nie były zainteresowane.Były ale za zdecydowanie mniejszą kwotę Potem kupił to obywatel Włoch i jak wygląda to teraz każdy widzi

Jan
3 miesięcy temu
Reply to  Tycjan

Co to 420 tys nawet na owczesne czasy? Kino czyli budynek sokola nalezal się mieszkancom jak psu buda. Mleczko będzie się smazył w smole ,oj będzie.

Jan
3 miesięcy temu

Mniej więcej w tym okresie jego zastępcą był Wielki Historyk ,obecny Pan na Zamku.

Mieszkaniec
3 miesięcy temu
Reply to  Jan

Stalowa Wola ostatnio odkupiła kino Ballada od prywatnego podmiotu i będzie tam przeprowadzać generalny remont, który przywróci kino bo zostało zamknięte w 2016 roku.

Marzena
3 miesięcy temu
Reply to  Jan

Bzdury. Dziubiński miał dwóch zastępców Stasiaka i Wójtowicza przez cały okres swoich rządów

Tycjan
3 miesięcy temu
Reply to  Marzena

Mijasz się z prawdą .Z błędu pomoże Ci wyjść wujek google

CLEO
3 miesięcy temu
Reply to  Jan

czy dr Neron Z.

Z Tbg-u
3 miesięcy temu

Czekam na wykonanie drogi opaskowej wokół jeziora, asfaltowej, a nie z kostki !!!!
Tylko na miłość boską nie wykonujcie przy niej chodników, dróg rowerowych, nie montujcie lamp ulicznych bo zepsujecie naturalny krajobraz wokół jeziora.

Mniam
3 miesięcy temu

Się czepiacie a nie widzicie oczami wyobraźni, jak wspaniale musi smakować jajecznica o wschodzie słońca na jachcie przycumowany w takim porcie 🙂 🙂 🙂

Vincenzo
3 miesięcy temu
Reply to  Mniam

Nie dobra – bo zimna, niepodgrzana.

Obatelka
3 miesięcy temu

Czy będzie w tym roku czynne jedyne lodowisko w mieście przy szkole nr.9. Czy będzie oszczędzanie kilku żarówek i skromną obsługę? Czy w porównaniu do wydatków na jezioro nie wstyd oszczędzać paru złotych dla mieszkancow a szczególnie dzieci i młodzieży. To lodowisko miało być w zamian za zburzony basen odkryty, a teraz nie ma ani basenu ani lodowiska.

KotlinPremium
3 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Zawsze mogą ogłosić, ze jest zbyt ciepło i nici z lodowiska.

Myśliciel
3 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Nie będzie lodowiska bo nie będzie śniegu. Pomyśl zanim napiszesz.

Gosc
3 miesięcy temu
Reply to  Myśliciel

Nie chodzi o narty i zjazd tylko o lyzwy i ślizganie.

Krzysztof
3 miesięcy temu

Oby ta inwestycja nie skończyła jak stok w Siedleszczanach .Po zakończeniu trwałości projektu wszystko co się dało sprzedano za bezcen ,a reszta powoli popada w ruinę.Nsjpierw zadbajmy o to co mamy a później po konsultacjach budujmy kolejne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
168
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content