Jak profesjonalnie niszczyć dane zawarte na różnych nośnikach?

Dokumentacja przeważnie przechowywana jest w formie papierowej, ale nie musi tak być. Dane coraz częściej znajdują się na cyfrowych nośnikach informacji. Niezależnie od sposobu archiwizacji, po upływie określonego czasu konieczne jest usunięcie wrażliwych informacji. Aby to zrobić w sposób prawidłowy, trzeba jednak wiedzieć, jak. Firmy i instytucje rzadko zatrudniają specjalistów w tym zakresie, dlatego najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów.

Co jest ważne w przypadku niszczenia papierowej dokumentacji?

Dokumentacja w formie papierowej musi być utylizowana z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Dane osobowe, finansowe czy medyczne nie mogą dostać się do wiadomości osób niepowołanych. Dlatego, kiedy archiwum jest duże, najlepiej zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w utylizacji akt, takiej jak Destroy. Podjęcie takiej współpracy stanowi gwarancję skuteczności. Dokumenty odbierane są z siedziby firmy. Podczas transportu znajdują się w bezpiecznych pojemnikach, a trasa pojazdu śledzona jest przez sygnał GPS.

Prawidłowe niszczenie dokumentów odbywa się w specjalnie chronionych budynkach pod okiem wyszkolonego personelu zobowiązanego do zachowania tajemnicy służbowej. Wszyscy pracownicy posiadają zaświadczenie o niekaralności. Ze względu na obecność licznych barier fizycznych i logicznych nie ma obaw, że do niszczarni dostanie się ktokolwiek niepowołany. Wydajne instalacje niszczące umożliwiają ponadto bardzo efektywne działanie, co jest szczególnie istotne w przypadku dużych archiwów. Wejdź na stronę: destroy.pl/niszczenie-dokumentow/, aby dowiedzieć się więcej.

Jak niszczyć dane przechowywane na cyfrowych nośnikach?

Informacje są często przechowywane na nośnikach cyfrowych. Można wśród nich wymienić: dyski HDD, płyty CD/DVD, Blue-ray, karty pamięci USB, karty kredytowe, taśmy magnetofonowe i video (VHS), dyskietki i mikro-chipy, folie do prezentacji, bezpieczne koperty do przewozu pieniędzy, a także kopie zapasowe taśm. Pomożemy Państwu w bezpiecznej utylizacji takiego sprzętu. Pod adresem: destroy.pl/niszczenie-nosnikow-danych/, znajdują się wszystkie istotne szczegóły. Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o zamówieniu usługi utylizacji.

Należy także pamiętać o tym, że usunięcie informacji z cyfrowych nośników nie jest wystarczające, ponieważ może dojść do ich ponownego odczytania. Aby odzyskanie danych stało się niemożliwe, konieczna jest ich fizyczna utylizacja. W tym celu wykorzystujemy specjalną metodę demagnetyzacji, które umożliwia skuteczną likwidację nośnika informacji. Dyski twarde niszczone są zgodnie z normą ISO 21964, która stanowi międzynarodowy standard w tym zakresie. Jeśli przechowujesz ważne informacje na dyskach HDD, postaw na takie rozwiązanie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu i będziesz mieć pewność, że nikt nie odzyska dostępu do danych. Kliknij link: destroy.pl/niszczenie-dyskow-twardych/, aby dowiedzieć się więcej.

artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
walt
3 miesięcy temu

niszczarki to już ponad miesiąc pracują w każdym ministerstwie by zacierać ślady pisowskich szwindli.
ale jak ktoś dobrze poszuka to i ten od respiratorów z Albanii okaże się nie tyle ozdrowieńcem co zmartwychstańcem 😀

Konsument
3 miesięcy temu

Ja to kosze papiery swoimi zębami a potem jem i popijam wodą 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content