03.12 (niedziela) Spacer ze św. Mikołajem – w poszukiwaniu magii świąt

Sandomierz małymi krokami przygotowuje się na magiczny czas świąt. Zbliża się niezwykły dzień w roku, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci – Mikołajki! Kochani rodzice, zapraszamy Wasze pociechy na wyjątkowy „Spacer ze św. Mikołajem – w poszukiwaniu magii świąt!”. Zaplanowaliśmy wiele ciekawych atrakcji, w różnych zakątkach Starego Miasta.

To przedświąteczne wydarzenie, na które zaprasza Marcin Marzec, Burmistrz Sandomierza wprowadzi najmłodszych w świąteczny klimat, ale także pozwoli zdobyć nieco cennej i praktycznej wiedzy o mieście, bo kto inny może znać Sandomierz lepiej, jak nie św. Mikołaj?
 
W ramach tegorocznej edycji odbędą się dwa spacery o godz. 10:00 oraz o 13:00, które rozpoczną się na Dziedzińcu Zamkowym.
 
Tego dnia mali poszukiwacze przygód wspólnie ze św. Mikołajem powędrują do Muzeum Zamkowego, gdzie będą czekały na nich „wigilijne opowieści” o szczodrakach, kolędnikach i magii dobrego początku. To będzie prawdziwa lekcja historii w świątecznym wydaniu!
 
Kolejnym przystaniem na trasie spaceru będzie „Widnokrąg – świąteczne czytanie na dywanie”, gdzie dzieci wspólnie wysłuchają magicznych opowieści o zbliżających się świętach i posłuchają utworów związanej z Sandomierzem autorki utworów dla dzieci Anny Kwiecińskiej-Utkin.
 
Przedświąteczną przygodę zakończymy w Ratuszu na parterze, gdzie uczestnicy wezmą udział w „pierniczkowej zabawie”, w ramach której odbędą się słodkie, kreatywne warsztaty wspólnego zdobienia pierniczków. Ekipa św. Mikołaja z pewnością zadba o to, aby każdy tego dnia okazał się doskonałym cukiernikiem!
 
Przygotujcie się na radosne chwile, pełne śmiechu i magii świąt! Niech ten dzień wypełni Wasze serca radością i niezapomnianymi wspomnieniami.
 
Organizatorzy: Sandomierskie Centrum Kultury, Muzeum Zamkowe w Sandomierzu / The Castle Museum in Sandomierz, Widnokrąg, Urząd Miejski.
 
info: SCK
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba Nowakowski
2 miesięcy temu

Hello, nice topic!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content