Kamienica Oleśnickich w Sandomierzu ma odzyskać dawny blask

Kamienica Oleśnickich w Sandomierzu ma odzyskać dawny blask. Najsłynniejszy i najcenniejszy mieszczański obiekt na sandomierskiej starówce przejdzie gruntowy remont.

Sandomierski magistrat ogłosił  przetarg na wykonanie prac, zakładających także renowacje budynku. Otwarcie ofert planowane jest 21 grudnia. Kwota brutto jaką miasto zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi 7. 900. 000, 00 zł, z czego 7 mln zł, stanowi dofinansowanie z Polskiego Ładu.

– Obiekt będzie służył zarówno jako atrakcja turystyczna, ale także swoją przestrzeń znajdą w nim mieszkańcy Sandomierza. Kamienica Oleśnickich w nowym wydaniu to jeden z punktów wyjścia do tworzenia takiej oferty. Z całą pewnością musimy sięgnąć też po strategię marki Sandomierza i na nowo wydobyć jej potencjał – informuje burmistrz Marcin Marzec.

–   Nowa koncepcja Kamienicy Oleśnickich powstała także poprzez wsłuchanie się w Państwa głos w dyskusji z początku tego roku. Zaproponowałem wtedy pójście w kierunku multimediów, Państwo wskazywaliście na bardziej tradycyjne rozwiązania. I taka właśnie jest ta koncepcja. Atrakcje w niej zaplanowane będą głównie angażować odbiorcę manualnie, intelektualnie i kreatywnie. To szczególnie ważne, bo obiekt zaplanowaliśmy z myślą o rodzinach, ale przede wszystkim najmłodszych. Historia połączona z dziedzinami takimi jak matematyka, czy fizyka w sposób wyjątkowy odmieni Kamienicę Oleśnickich – dodaje.

foto: facebook/Marcin Marzec

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
walt
2 miesięcy temu

o ! jak najbardziej !
świetna kamienica a i kardynał Oleśnicki to był nielichy zawodnik !
kawał postaci,którego sława do dziś dotrwała !
a i króla Jagiełłę pod Grunwaldem od śmierci uratował….

Wylli
2 miesięcy temu
Reply to  walt

a wos cio jest jeno ten z kosa

Wylli
2 miesięcy temu
Reply to  Wylli

a przepraszam jest palac zwany zamkiem

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Wylli

nazywaj jak chcesz.
siedziba rodu Tarnowskich,zacnego i zasłużonego.

nie ścigamy się z pięknym piastowskim Sandomierzem na historię tylko uzupełniamy.
to widać zresztą po rejestracjach w Tarnobrzegu tak na osiedlach jak i przed sklepami.
wielu Tarnobrzeżan grało np. w Wiśle Sandomierz,jako Tarnobrzeżanin miałem zaszczyt trzy razy wygrać ligę futsalu w Sandomierzu gdzie mierzyłem się ze świetnymi ekipami i świetnymi zawodnikami i do dziś spotykamy się na boisku i jesteśmy co najmniej życzliwymi wobec siebie znajomymi.

tylko ludzie słabi i mali będą szukali tak tanich zaczepek jak ty i możesz się produkować do woli ale nie jesteś żadnym reprezentantem swojego miasta i ile też żółci byś z siebie nie wyrzucił to i tak pewnych spraw nie zmienisz.
ale dobrze,że choć cel masz w życiu.powodzenia 😉

wojto sandomierz
2 miesięcy temu
Reply to  walt

spoko przyjacielu w mojej pamieci na zawsze pozostaje reakcja mlodziezy wielowiejsko tarnobrzeskie jna widok nyski na sandomierskich blachach ktora podjechala do takowj miejscowosci na dyskoteke lata nie tak bardzo calkiem odlegle zostala obrzucona kamieniami butelkami za takowe wlasnie numery Boze chron nas przed takimi przyjaciolmi sandomierzanie wybierajcie sobie dobrze przyjaciol

wojto sandomierz
2 miesięcy temu
Reply to  walt

a co to czlowieku smieszny soba reprezentujesz potrafisz tylko pluc i obrazac innych nawet juz niezyjacych tfu

Wylli
2 miesięcy temu

brawo sandomierz stolica tego regionu

tom ek
2 miesięcy temu

jest decyzja w sprawie smr oww naszym regionie sandomierskim to okolice stalowej woli brawo

tom ek
2 miesięcy temu

brawo sandomierz po latach niebytu i upokorzen w slynnym wojewodztwie gierkowskim wychodzimy na prosta

Postaw mi kawę na buycoffee.to
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content