Ł.Nowak do prezydenta: Zadanie „Nasze Nowoczesne Przedszkola” powinno być zrealizowane ze środków Budżetu Miasta

Za pośrednictwem interpelacji radny, kandydat na prezydenta oraz autor projektu pn.”Nasze Nowoczesne Przedszkola„, zwraca się do prezydenta Dariusza Bożka, z prośbą o niezwłoczne ogłoszenie przetargu na zadanie „Nasze Nowoczesne Przedszkola”. Według Ł.Nowaka, w związku z faktem odrzucenia przez RIO odwołania w sprawie zwycięskiego projektu BO, zadanie to powinno zostać zrealizowane ze środków Budżetu Miasta.

PEŁNA TREŚĆ INTERPELACJI RADNEGO:

W związku z faktem odrzucenia przez Regionalną Izbę Rozrachunkową na posiedzeniu w dniu 06.02.2024, odwołania w sprawie zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego „Nasze Nowoczesne Przedszkola”, proszę o niezwłoczne ogłoszenie przetargu na zadania zawarte w tym projekcie, ze środków Budżetu Miasta Tarnobrzega.

Projekt „Nasze Nowoczesne Przedszkola” , jest projektem który przywrócił mieszkańcom wiarę w idę „Budżetu Obywatelskiego”, który w ostatniej kadencji został zdeptany i sprowadzony do zerowej rangi. (trzy z czterech projektów zostały przez RIO, zakwestionowane).

Na projekt zagłosowała rekordowa liczba mieszkańców (1800), wierząc że pozwoli on odmienić oblicze tarnobrzeskich Przedszkoli. Wielkie zaangażowanie Dyrekcji Przedszkoli, Nauczycieli, Rodziców i samych dzieci, nie może być zaprzepaszczone błędami Magistratu (Przypominam, projekt przeszedł weryfikację formalną i merytoryczną). Sytuacja która ma miejsce w naszym mieście związana z Budżetem Obywatelskim jest niedopuszczalna i uderza, w szeroko rozumiane Społeczeństwo Obywatelskie. Żaden zwycięski projekt za Pana Kadencji nie został dokończony co jest Skandalem.

Założenia projektu wymagają prac budowlanych które mogą być przeprowadzone na przemian w dwóch wakacyjnych miesiącach (lipiec, sierpień). Dlatego bardzo proszę o ogłoszenie przetargu niezwłocznie jeszcze w miesiącu Lutym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
62 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborcy Miechocin
21 dni temu

ulica 12 Października najstarsze osiedle miasta dziura na dziurze leje kratery wodospady jeziorka dziękujemy wszystkim i obecnym prezydentom TBG

Tarnobrzeżanin X
21 dni temu

A może byś się ogarnął i zobaczył, że ta ulica jest na liście ulic do remontu z Polskiego Ładu. Trzeba wysilić trochę swój mózg a nie płakać po forach internetowych!

Tarnobrzezanka
21 dni temu

Nie mierz miarą swojego ogarnięcia innych jak wbiją łopatę Najstarsze osiedle ale ulicowo hodnikowo zaniedbane zapimniane

Tarnobrzeżanin X
21 dni temu
Reply to  Tarnobrzezanka

pierdu pierdu bo ja chcę na już to tak musi być … zalecam meliskę Pani „hodnikowa”

Lena
20 dni temu

Zapraszam do Ocic. U nas w osiedlu przez ostatnie 5 lat nie zrobiono nawet paru metrów kwadratowych chodnika nie wspominając o położeniu zwykłego dywanika asfaltowego. I co mamy powiedzieć?

Dona
20 dni temu
Reply to  Lena

Nowak nie jest przypadkiem z Ocic?

Tarnobrzeżanin X
20 dni temu
Reply to  Dona

no nawet dla swojego dimu tam rondo za miliony monet chciał budować

odp
20 dni temu
Reply to  Dona

jest z tbg-u ale mieszka w ocicach

Memento
20 dni temu
Reply to  Lena

Jezioro pochłania całe miasto. Tylko głupiec o tym nie wie. Dla przyjezdnych poświęci się nawet swoich mieszkańców – oj zguba, zguba powiadam wam.

Tarnobrzeżanin X
20 dni temu
Reply to  Lena

Ej no k#rwa sorry a gdzeie niby miano zrobić nawet ten 1m chodnika? Jeżdże tą drogą nie raz, Płoty na krawędzi asfaltu… aż strach że jakieś zwierzę wyskoczy. Jakiego rozwiązania oczekujesz? Radny Nowek chciał podgrzewanego ronda pod swoim domem …a Ty?

Lena
20 dni temu

Zapraszam na nowe osiedle domów jednorodzinnych lub też ul. Ocicka od zjazdu z ul. Orlat Lwowskich w kierunku przejazdu przez tory kolejowe. Jest sporo miejsca gdzie spokojnie mieści się chodnik a z tego co mówił mi znajomy w miejscach gdzie tego miejsca brakuje dopuszczane jest odstępstwo i może być zawężony. W naszym osiedlu od lat mamy zastój inwestycyjny. Ostatni raz bodajże w 2016 wyremontowano kawalek ul. Ocickiej od skrzyżowania w kierunku jeziora. Faktycznie postęp cywilizacyjny na miarę XXI w. Dwa lata temu nie złożono nawet jednego projektu do małego budżetu obywatelskiego a w ubiegłym roku jak zgłoszono to został odrzucony bo zgloszony zakres inwestycyjny przekraczał 40 tys. I ktoś tu chce kandydować na prezydenta. Co niektórzy kandydaci naprawde mają dobre samopoczucie i wysoka samoocenę.

To Tarnobrzeg jest TU
20 dni temu
Reply to  Lena

Wszystko pochłania jezioro, w które inwestują a ono przynosi co roku ogromne straty + ogromny kredyt do spłaty przez mieszkańców Tarnobrzega. Dlatego czas na inwestycje w strefę Machów i Zakrzów, inwestycje drogowe w tym budowę nowych dróg, budowę centrum komunikacyjnego, inwestycje w osiedla, a na końcu jak coś zostanie to w jezioro dla przyjezdnych.

Tarnobrzeżanin X
20 dni temu
Reply to  Lena

Leno bierz znajomego i idź ludziom mieszkającym przy Ocickiej powiedz aby przesuneli płoty na potrzeby wybudowania chodnika. Sądzę, że częstą odpowiedzią jaką dostaniesz to „sprdl” I sprawa się zamyka. To jest wiocha, z której na siłę zrobiono miejskie osiedle. Pytanie jest też takie jaką Ty inicjatywę podejmujesz? Czy cała Twoja inicjatywa to płacz na tym forum? Byłaś, rozmawiałaś w tej sprawie z Nowakiem? Z ciekawości pytam.

Pis
20 dni temu

Nowak to pis a pis już nic nie może i to będzie bardzo długo
Prezes nie będzie wieczny.

Jan z bagien
17 dni temu

Co się czepiasz kobiety, kameleon mieszka w Ocicach a reprezentuje Siarkowiec.

Wyborca
20 dni temu
Reply to  Lena

Nowak z pisu Nie spodziewaj się cudów
Czasy kiedy dawano swoim się skonczyl
Wałcz o kandydata który ma zdolności negocjacyjne i taka cechę szczególnie jak będzie mówił to będzie wiedział o czy mówi
Z żalem twierdzę że obecny prezydent tylko mówi a o czym mówi wie tylko ego Zastępca.

Dlatego do wyboru Stróż lub Zych nikt więcej

znawca tematu
17 dni temu
Reply to  Wyborca

Analiza trafna ale propozycja wyboru tragiczna: między dżumą a cholerą 🙂

Damian Karbowniczak
19 dni temu
Reply to  Lena

Droga Leno . 1) na ulicy Ocickiej będzie realizacja pierwszego etapu jesli chodzi o chodniki miejskie . Przetarg wygrał Rejon Dróg Miejskich. Realizacja w roku 2024. Bedzie wykonany odcinek naprzeciwko Domu Strażaka. Dlaczego tam ? Bo własnie tam mieszkańcy Ocickiej najbardziej oczekują od lat odwodnienia a chodnik ma także spełnić taka role. https://nadwisla24.pl/2023/11/20/tarnobrzeg-rdm-wraz-z-partnerem-wyremontuja-chodniki-w-miescie/ Oczywiście trzeba postulować o kontynuację budowy chodnika w stronę Orląt Lwowskich oraz w stronę przejazdu kolejowego. Dwa lata temu ( 2021) owszem nie był złożony projekt mały z Budzetu Obywatelskiego. zarząd osiedla w ktorym jestem członkiem tego nie zrobił ( był okres wakacyjny, mielismy urlopy, poprostu nie doplinowalismy tego w ustawowym terminie) za co mogę tylko przeprosić, w zamian jako Żarząd klubu celem naprawy złozylismy wniosek na remont trybuny na stadionie i czesć funduszy przewidzianych na BO dostalismy , trubuna została wyremontowana wieć to nie jest tak że w danym roku nic się nie wydarzyło. Nikt z mieszkańców( mieszkancy także moga zgłaszać projekty ) także nie złożył wniosku co zawsze mnie dziwi bo sam jako mieszkaniec Osiedla zanim zostałem członkiem zarzadu takie projekty zgłaszałem. Rok temu ( 2022 ) mały projekt został złożony na oswietlenie chodnika pomiedzy ulica Konwaliową a Ocicka . W edycji 2023 został złożony… Czytaj więcej »

zniesmaczony
17 dni temu

Może i fajnie gadasz ale budżet 3 rok z rzędu pada przez jednego kolesia.

Jan z bagien
17 dni temu
Reply to  Lena

Brawo – fakty są bezlitosne

Koniuszy z Dzikowa
20 dni temu
Reply to  Lena

Ja wam przewodniczącego osiedla i zarazem radnego nie wybierałem

Wyborca
20 dni temu
Reply to  Lena

Macie w Ocicach Partyke Nowaka i likwidatora kopalni Motyke

Pytańko
19 dni temu
Reply to  Wyborca

Partyka to z łOcic? A ja myślałem, że tylko łOcicanki to z łOcic.

Donek
17 dni temu
Reply to  Lena

Zabierzcie go na zawsze to wam z budżetu zrobi 70 m chodnika po 4 latach. Chętnie desantu z Siarkowca się pozbędziemy.

Robin
21 dni temu

Szkoda ze radni (czytaj bezradni) nie kazali prezydentowi wykonać odwiertu wód siarczkowych z budżetu miasta.
Koniec wydawania naszej wspólnej kasy na małych emigrantów, seniorów i remontowanie dobrych jeszcze dróg !!!!
Tarnobrzeg w czarnej dupie! TYLKO INWESTYCJĘ PROROZWOJOWE!!!!

Do zapamiętania
20 dni temu
Reply to  Robin

Przeciwko wodom siarczkowych Bożek z całą rada i pis
Za spalarnia : Bożek z całą rada i pis.

O tym należy pamiętać przy wyborach

sam zapamiętaj
19 dni temu

Wbij sobie do tego swojego pustego baniaka, że pis jest przeciwny spalarni. Myślisz, że jak powtórzysz te swoje brednie kilka razy na forum to ludzie ci uwierzą?

zmęczony biciem piany
17 dni temu

I niech wreszcie ta spalarnia powstanie – skończy się jojczenie a zaczną się przyjęcia do pracy , o która tak wszyscy płaczą. W Stalowej przygotowują budowę większej niż nasza i nikt nie płacze. Jeden inwestor w nowodębskiej strefie nad jeziorem niech nie judzi – widziały gały gdzie inwestowały. Lepiej zajmijcie się smrodem z suprów.

Mieszkaniec
21 dni temu

Takie samo zdanie mam na temat remontu przedszkoli to powinno być wykonane z budżetu miasta. To samo mały projekt na osiedlu Sobów będzie robiony parking dla dwóch nauczycielek dojeżdżających z Sobowa samochodami, bo się przespacerować nie chce. I ciekawe czy jak słychać ten parking ma być na terenie szkoły, to pytam jak z tego projektu będą korzystać mieszkańcy osiedla panie radny i sołtysie Sobowa.

Wyborca
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Sołtys z Dobowa idzie razem z Bożkiem do wyborów
Tyle w temacie

Wyborca
21 dni temu

Do apelu Nowak powinien złożyć wniosek o natychmiastowa realizację wszystkich odrzuconych projektów z wodami siarczkowymi włącz nie
Rozumiem raz odrzucenie ale wszystkie tej kadencji
Mieszkańcy zwracali prezydentowi uwagę że coś że służbami prawnymi tej kadencji nie jest za dobrze
Ale prezydent branal dalej
Nikt w urzędzie nie wyciągnął wniosków
Myślę że czas na wyborców aby wyciągnęli wnioski

obywatel
21 dni temu
Reply to  Wyborca

On to powinien złożyć mandat bezradnego i się wycofać ze startu w wyborach samorządowych ale trzeba by mieć odrobinę honoru i przyzwoitości !

Do radnego Nowaka
20 dni temu
Reply to  Wyborca

Mieszkańcy proszą o realizację wszystkich zwycięski ch projektów a odrzuconych na skutek Nieudolność Urzędu Bożka

obywatel
21 dni temu

Bo tu macie pisowca który kandyduje na stołek w urzędzie – autora projektu BUBLA.
To jest namiastka tego jakby wygrał , czyli wypisz i wymaluj obecny szaman
Prawo swoje , RIO swoje a partacz swoje aby zabłysnąć i się chwalić bublem .
No cóż zachowanie rodem z SM Siarkowiec – patologii !

Wyborca
21 dni temu
Reply to  obywatel

To prawda Chyba ten projekt ogarniał radny Nowak
Ale kto by tam pytał prawników
Cała kadencję nikt prawników nie pytał bo jeszcze by utudnili
Nawet na komisjach nie byli zaoraszani
Dlaczego pytam?
Skoro 3 razy nie radzilli sobie z budżetem obywatelskim to dlaczego Nowak i cała berzradna rada nie zapytała prawnika

Czas na zmiany
Dla mnie należy wybrać Stróża dla Wykazania że może nauczyciel być dobrym prezydentem

Każdy z tych kandydatów lepszy od obecnego prezydenta
Dla dobra miasta trzeba o tym pamiętać.

obywatel
21 dni temu
Reply to  Wyborca

Od początku twierdziłem, że te projekty zgłaszane w większości to są projekty urzędasów, bezradnych i cwaniaków z nimi powiązanych co kosztem mieszkanców chcą realizować swoje hobby .
Tak było nawet że słynną ścianka wspinaczkowa ( zwana bożkową) tak jak i obecnie reszta .

Najlepsze to są remonty w OSP w ramach BO – czysta bezczelność i arogancja cwaniaków ( tak zwane ogólnodostępne – co jest fikcją tak jak z przedszkolami ..

Teraz pisowski cwaniak rodem z mafii spółdzielczej chce realizować tylko ZA CO ?
Chyba cwaniak chce jeszcze aby szaman z kumplem z dymitrowa znowu wzięli KREDYCIK ( chwilówkę) aby podreperować swoje EGO bezradnego który wymyślił i zgłosił BUBEL ?

Nie ma to jak wycierać sobie ryjka wolą mieszkanców aby ukryć swój BUBEL i bezprawie .

Jeśli ktoś chciał oddać głos na pisowca to na czas na zastanowienie się i nie marnowania głosu ?

zmęczony biciem piany
17 dni temu
Reply to  Wyborca

Nie stać nas na tak drogie eksperymenty.

Ludwik
21 dni temu

Zaczęło się odwracanie kota ogonem. Ewidentnie zawiniły służby w Urzędzie Miasta, jednak sam projektodawca też się nie popisał składając taki wniosek. Nie ma dla mnie żadnego znaczenia czy projekt poparło 1800 osób czy 5000. Jak projekt jest nieregulaminowy to trafia do kosza.

Wyborca
21 dni temu
Reply to  Ludwik

Tak jest! do kosza ! i dla pamięci historycznej po przegranych wyborach.

Wyborca
21 dni temu

Prezydent Bożek nie jest w stanie dopilnować ważnych spraw bo jest na każdej uroczystości miejskiej i zewnętrznej Dużo też wyjeżdża samochodami służbowym.
Brakło czasu
Wczoraj było uroczyste otwarcie ważnej dla miasta instytucji CASINO
Tak z ciekawości czy była reprezentacja władz miasta.????

Murat
21 dni temu

Sam głosowałem na ten projekt. Radny ma rację, i nie sądować się już za nasze. Przyznać się do błędu i tyle

Wyborca z Siarkowca
21 dni temu

Pisowski Kandydat Łukasz Nowak fatalnie i na kolanie przygotował projekt który miałbyć wyborczy a tu klops. Teraz szuka winnego.

obywatel
21 dni temu

Chyba podobnie było poprzednio z tym słynnym ” osiedlem marzeń ” na osiedlu Siarkowiec ?

Marta
20 dni temu

Człowieku, wygadujez bzdury. Od kilku lat każdy jeden zwycięski projekt nie jest realizowany. I tu jest problem.

Jeżeli, którykolwiek projekt zawiera błędy to jest odrzucany przez urząd miasta z powodów formalnych lub merytorycznych. Tak się nie stało, więc zupełnie nie tu jest problem

Mikolaj
20 dni temu
Reply to  Marta

Pan Radny wielce oburzony nazywa cała sprawę skandalem. Zgodzę się z faktem, iż na etapie weryfikacji odpowiednie służby Prezydenta Miasta powinny odrzucić projekt i byłoby po sprawie. Mam zasadnicze pytanie, czy to czasami nie Radni Miasta podejmowali podczas sesji w dn. 24.04.2019 r. uchwałę w sprawie budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega, która z drobnymi zmianami obowiązuje do dzisiaj. W § 7 regulaminu jest wyraznie określone jakie projekty nie spełniają kryterium ogolnodostepnosci. Radni uchwalając prawo miejscowe powinni być zorientowani w przepisach, które sami stanowią. Zwykły mieszkaniec miasta nie musi się znać w kwestiach regulaminowych budżetu obywatelskiego, ale radny proceduracy uchwałę powinien nie tylko znać treść uchwał, co więcej nawet poinstruować pytajach w tych kwestiach ludzi. Odnośnie ogolnodostepnosci zglaszanego projektu obywatelskiego akurat w tej konkretnej sprawie, to radnemu powinna zapalić się czerwona lampka, gdyż na ogrodzeniach przedszkoli w Tarnobrzegu są zainstalowane tabliczki informujące o zakazie wstępu na teren przedszkoli. Dzisiaj mleko się rozlało i jest akcja poszukiwania winnych.

Do Mikolaja
20 dni temu
Reply to  Mikolaj

P ty oblem w tym że w urzędzie miasta nikt za nie należy te wykonywanie obowiązków nie odpowiada.
Po pierwszych wypadkach prezydent powiniez zwrócić uwagę prawników aby nie do puszczali do niezgonej z prawem uchwały w obieg.
Ale to to skontroluje. Radni tej kadencji tylko głosowali bez znajomości tematu.
Prezydent ściągał prawników z Rzeszowa Rzekomo najlepsi bo za duże pieniadze
Kto to rozliczy. Panie Mikołaju
A przed wyborami zero pokory, zero przyznania się do pomylki.
Jest za to narracja
NIE MAM Z KIM PRZEGRAĆ

Pycha kroczy przed upadkiem mówił klasyk

Basia
20 dni temu
Reply to  Marta

Wygrywają projekty przygotowane przez władze miasta i z tego powodu przechodzą pozytywną ocenię władz. Potem wbrew prawu są na siłę wykonywane.

Prawnik
20 dni temu
Reply to  Basia

To są prawnicy w urzędzie? A może nikt ich nie pyta bo układ miał wszystko załatwić

obywatel
19 dni temu
Reply to  Marta

TO wina Tuska !
Jak zawsze ?

Jjjbrae
20 dni temu

Świnie do koryta

Głosują y na budżet obywatelski
20 dni temu

Kto zada publicznie na sesji albo w mediach Bożkowi pytanie????
Jak to się stało że żaden projekt nie został zrealizowany w ramach budżetu o został uniwazniony przez RIO
Jakie są rozstrzygnięcia NSA na skutek skargi prezydenta Bożka w sprawie budżetów obywatelskich
Kto odpowiada za prawidłowość skargi prezydenta ponieważ Bożek przekonywał radnych że to on ma rację
Czy ktoś poniósł odpowiedzialność za akceptację merytoryczna uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego i poprawność uchwały pod względem prawnym
Dlaczego tolerowane jest bezprawie
Mieszkańcy taj już się przyzwyczaili do bezprawie że nie reagują
Może wybory to zmienią????

I jeszcze jedno pytanie do wyjasnienia
Kto z radnych zada pytanie w sprawie ryczały na samochody dla ściślego kierownica, prezydentów, skarbnika sekretarza
Mieli czy nie mieli i dlaczego zarządzenie prezydenta w tej sprawie zostało zmienione dopiero w styczniu br

Kto top
20 dni temu

Matko Boska Dzikowska, uratuj Tarnobrzeg. Amen

Tarnobrzeżanin X
20 dni temu

Chcemy ronda w Ocicach im. Łukasza Nowaka !

obywatel
20 dni temu

Ha ha ha

Mieszkaniec
20 dni temu

Proszę bardzo tylko niech się wypowie czy to rondo to będzie za działalność w pisie czy dlatego że jest synem tatusia

obywatel
19 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Co się czepiasz TATUSIA ,- jego tatuś to porządny chłop i człowiek .

Szkoda tylko że ten bezradny związał się z takimi jak PIS oraz że pracuje w tej bandzie SM Siarkowiec
BO TO MU CHLUBY NIE PRZYNOSI
A WRĘCZ działa na jego szkodę .
Sam fakt , że współpracuje z taką kłamliwą księgowa i jej podobnych. jak też prezio de facto „ociec” tam wszystkich zatrudnionych niczym DON TURKEONE.
Tam na palcach jednej ręki można policzyć porządnych ludzi .

TO wszystko rzutuje na jego opinię
i gdyby tylko w jego otoczeniu tego nie było to byłaby inna sytuacja a tak jest jak jest .
Sam się w to wpakował na swoje życzenie A SZKODA !

NA OPINIE DOBRĄ pracuje się przez lata a pozbywa zaledwie w kilja dni
A SZKODA bo miał ku temu predyspozycje .

Obywatelu...
19 dni temu
Reply to  obywatel

tak czytam twoje wypowiedzi i muszę przyznać, że jesteś nic nie wartym bytem, oceniającym człowieka po tym gdzie jest, a nie kim (jaki) jest.
Ja osobiście uważam, że radny Nowak jest najlepszym kandydatem na stanowisko prezydenta. Dzięki swojej działalności w radzie miasta ma pojęcie o jego funkcjonowaniu, bolączkach itd. A taki choćby Stróż… no cóż kolejny dyrektor szkoły… to już było i jakie są tego skutki – widać… Omijajmy z daleka kandydatów znikąd!

Tarnobrzeżanin X
19 dni temu
Reply to  Obywatelu...

A ja widzę to tak …. że gdyby był nawet najlepszym kandydatem to z racji jego PIS-ostwa …. miałby teraz szlaban gdziekolwiek wyżej. I znów Tbg dostawało by rykoszetem po dupie. Bo nikt ze zlepionej kolalicji nie jest aż tak głupi aby się teraz nabrać na jego bezpartyjność i niezależność.

obywatel
19 dni temu

Zgadzam się w zupełności i podejrzewam , że nie najlepiej na tym wyjdzie Pan Łukasz Nowak .
Znam wielu ludzi co głosowali wcześniej na PIS i ich kandydatów
ale teraz nie zagłosują z powodu osób które za nimi stoją i na okoliczności które ostatnio wychodzą : żona w Word, kalinkopol – zatrudnienie swoich z rodziny i politykierów PiS oraz swoich dokonań ( pomysłodawcy projektów do BO).

Zresztą przy obecnym zadłużeniu miasta to następcy pozostają tylko kredyty, pożyczki ( chwilówki) i zaciąganie kolejnych zobowiązań nawet na wkłady własne, świecidełka na ulicach itd .
Wątpliwe jest aby ktoś kto obecnie funkcjonuje w samorządzie miasta miał odwagę zrobić porządek, czystki z ludźmi niekompetentnymi w urzędzie i zacisnąć pasa kosztem urzędasów i lokalnych potrzeb politykierów , działaczy z fundacji, stowarzyszeń itd .

SZKODA, że otacza się takimi ludźmi bo raczej mu to szkodzi niż pomaga a predyspozycje miał bez wątpienia ale czy teraz wyborcy dadzą się nabrać na bezpartyjność tak jak szamanowi na ten numer – zobaczymy ?

obywatel
19 dni temu
Reply to  Obywatelu...

Też tak myślałem i myślę ale nie z tym zapleczem i tymi ludźmi co za nim stają .
Nie ma co ukrywać, że za każdym kandydatem stoją ludzie którzy będą współdecydować lub decydować ( jak obecnie mieszkaniec z dymitrowa) .
Najlepiej by wyszedł jakby wystartował ze swojego komitetu bez tych ludzi , z nowymi osobami nie związanymi z dotychczasowymi miejskimi politycznymi działaniami .

Powiem ci więcej – już na niego kiedyś głos oddałem w wyborach samorządowych i pewnie bym też teraz oddał głos gdybym nie przyrzekł Andrzejowi, że już nigdy do wyborów nie pójdę ( żadnych) oraz gdyby za nim nie stali pisowcy .

To ci powiem jako były wyborca głosujący na PiS w wyborach a teraz to jeb…. tylko PiS i wszystkich którzy stoją ramię w ramię z PIS .
Bardzo a to bardzo zawiodłem się na tych z PIS bo oni tylko pilnowali swojego koryta i żłobu .

viking
17 dni temu
Reply to  obywatel

Przecież on tam nie pracuje tylko bywa i pobiera pensję.

wkurzony
18 dni temu

A z czego powinny być realizowane chodniki w mieście? Radny N wsadził do BO remont chodnika między ul. Kopernika a św Barbary i w dodatku roboty realizowano w środku zimy. Zobaczymy jak to wszystko rozmarznie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
62
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content