Ogólnopolski protest rolników. Droga wojewódzka nr 872 relacji Majdan Królewski – Baranów Sandomierski w miejscowości Durdy zablokowana

W najbliższy wtorek (20 lutego br.), na terenie miejscowości Durdy w powiecie tarnobrzeskim, odbędzie się zgromadzenie publiczne organizowane przez rolników. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Od 20 lutego br. do 14 marca 2024 r., w miejscowości Durdy w gminie Baranów Sandomierski odbędzie się protest rolników. Zgromadzenie publiczne osób, będzie połączone z zablokowaniem ruchu przez samochody ciężarowe, osobowe oraz ciągniki rolnicze. Z informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że w proteście może uczestniczyć kilkadziesiąt pojazdów wolnobieżnych.

20 lutego br. o godz. 11, droga wojewódzka nr 872 relacji Majdan Królewski – Baranów Sandomierski w miejscowości Durdy będzie całkowicie zablokowana.

Planowany jest objazd drogą wojewódzką nr 985 relacji Tarnobrzeg – Mielec lub drogą krajową nr 9 relacji Radom – Rzeszów.
Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać tarnobrzescy policjanci. Funkcjonariusze apelują o zrozumienie i cierpliwość oraz stosowanie się do wydawanych poleceń.

UTRUDNIENIA W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM – tutaj

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jjjbrae
1 miesiąc temu

Proponuję jechać pod sejm albo urzędy i tam działać a nie blokować drogi tak jakby była to wina zwykłych ludzi

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  Jjjbrae

Jak widać nie rozumiesz istoty strajku. Jeśli pojadą pod sejm to rząd jak miał w d..pie tak dalej będzie ich miał. Jeśli rolnicy blokują drogi to automatycznie „strajkują” wszyscy no bo a to nie dojedzie towar do sklepu materiał do fabryki więc tworzy się tzw przestój.

Pamietam parę lat temu wielki „strajk” kierowców na podwyżki cen paliwa. Miało to polegać na tym żeby w danym dniu nie tankować i nic z tego nie wyszło bo albo kierowcy zatankowali się na zapas albo wcale nie strajkowali. Sens miałby strajk wtedy jakby kierowcy na stacjach tankowali za 5 zł wracali na koniec kolejki i znów tankowali za 5 zł generując tym ogromne kolejki na stacjach.

Nie możesz gdzieś dojechać bo rolnicy zablokowali Ci drogę? Bardzo dobrze znaczy że odgórne decyzje rządzących nie dotykają tylko rolników ale również Ciebie.

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu

No bo gdyby nie decyzję rządzących nie było by strajku a co za tym idzie zakorkowanych dróg

Obatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jjjbrae

100/100/
Obywatel nie może ponosić konsekwencji niezadowolenia rolników.

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  Obatel

Tylko ze tu chodzi nie tylko rolnictwo a to że UE narzuca wszystkim swoje fantazje pod płaszczykiem ekologi.

Szczepan
1 miesiąc temu

a to ok. to blokujmy drogi

RAF.
1 miesiąc temu
Reply to  Obatel

Tu nie chodzi o ,,niezadowolenie,, tylko o być o tu i teraz ,,obywatelu,, a jak zabraknie żywności? Tj. Zboża mięsa itp. Z ,,metką,, made in Poland. A ceny w ,,niemieckim i portugalskim markecie,, poszybuja do góry to co ???.Na ,,jakimś,, forum napiszesz że ,,obywatel,, nie może płacić tyle za takiej jakości żywność. Nie rozumiemuiesz że oni walczą o godność swoją i prawdziwych obywateli…

walt
1 miesiąc temu

żeby protest był zauważalny i uciążliwy to musieliby zablokować najruchliwszą drogę czyli DK9 z Radomia do Rzeszowa.
względnie obwodnicę Mielca co jest łącznikiem do autostrady A4.
a nie ścieżkę między Majdanem a Durdami.

zza wegla
1 miesiąc temu
Reply to  walt

zablokuj se reszte mozgu oszolomie

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  zza wegla

Nie każdy tak potrafi jak ty.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  zza wegla

ja tylko podpowiadam protestującym co muszą zrobić bym ich zauważył.
a drodze w Durdach ich cholera nie zobaczę.

jechałem dwa tygodnie temu do Rzeszowa i wracałem w niedzielę i nie było,mimo zapowiedzi,żadnych protestów.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Myślę ,że na wymienionych przez ciebie drogach jest zakaz dla pojazdów wolnobieżnych

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

może tak być…

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Dokładnie

Zyga
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Walt DK9 była prawie cały dzień zablokowana tydzień wcześniej choćby całe rondo w Łoniowie, nawet na NW24 miałeś zdjęcia. Policja zoorganizowała objazd i tyle z uciążliwości.

Szczepan
1 miesiąc temu

zablokować dworzec pks, busy i pkp!

Wawo
1 miesiąc temu

Brawo dla rolników , jednak proponuję na Warszawę i Brukselę tam jest rak

Alf
1 miesiąc temu

Jak tydzień temu pisałem ,że robi się anarchia to zdziwuenie było. Zobaczymy czy za miesiąc też będziecie popierali blokowanie dróg. Decyzję zapadają w Brukseli. Tam jednak nikt nie pojedzie . Lepiej utrudniać życie zwykłym obywatelom na miejscu

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Unia to nic innego jak reaktywacja III Rzeszy niemieckiej w innym opakowaniu. Gdy to zrozumiecie, że żyjemy w jednym wielkim eurokołchozie pod niemieckim butem ! Polacy czas na POLEXIT i wybory na Polaków na polskim sejmie a nie polsko-języcznych szubraców działających na Naszą szkodę !

Nowl-lad-hitlera
Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Porównywanie Unii Europejskiej do III Rzeszy jest skrajnie nieuzasadnione i niestosowne. Unia Europejska jest projektem politycznym mającym na celu współpracę i integrację państw europejskich w celu zapewnienia pokoju, stabilności i dobrobytu na kontynencie. Oczywiście, istnieją różne opinie na temat Unii Europejskiej i sposobu jej funkcjonowania, ale porównywanie jej do nazistowskich reżimów jest niestosowne i nieprzydatne do konstruktywnej dyskusji.
POLEXIT, czyli wyjście Polski z Unii Europejskiej, także nie jest rozwiązaniem, które większość Polaków popiera. Członkostwo w UE przynosi wiele korzyści gospodarczych, politycznych i społecznych, które warto doceniać. Zamiast wycofywać się, lepiej jest dążyć do konstruktywnej współpracy i negocjacji wewnątrz UE, aby chronić interesy Polski i innych państw członkowskich. Współpraca i dialog są kluczowe dla budowania silnej i jednolitej Europy.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Widzisz jakąś różnice, bo Ja nie? Proponuję zacząć od powtórki z lekcji historii! Gdybyś nie wiedział jako kraj z każdym rokiem, oddajemy coraz więcej ze swojej suwerenności (sprzedajemy wolność niczym Judasz za srebrniki, po to ginęli nasi przodkowie)na rzecz niewybieralnych urzędników w Brukseli. Jaki to mały dobrobyt choćby w Polsce – jeszcze nie tak dawno przed rządami PIS i jego 500+ jak wielki panował odsetek głodnych dzieci, czy dzisiejszym emerytom żyje się lepiej. Mówisz o spokoju i bezpieczeństwie, a nie widzisz płonących aut we Francji, Holandii. Walkę lewicowych władz UE z Kościołem i prawami do wychowywania swoich dzieci, zgodnie z wola rodziców itd. Zaczyna się jedne wielki zamordyzm poczytaj o Agendzie 2030 , gdzie Nowy Ład jest jednym z jego elementów

III-rzesza-bis
Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Rozumiem, że jesteś zaniepokojony sytuacją polityczną i społeczną, ale warto pamiętać, że każdy ma różne perspektywy i doświadczenia. Jeśli chodzi o kwestię suwerenności i roli Unii Europejskiej, to rzeczywiście są różne opinie na ten temat. UE jest unią państw, która podejmuje decyzje wspólnie w wielu kwestiach, co może budzić kontrowersje w kontekście suwerenności poszczególnych krajów członkowskich.
Co do argumentu o poprawie warunków życia, warto zauważyć, że analiza społeczno-ekonomiczna może być złożona i zależy od wielu czynników. Programy społeczne, takie jak 500+ w Polsce, mogą przynosić korzyści dla niektórych grup społecznych, ale również budzić dyskusje na temat długoterminowych skutków dla gospodarki i polityki społecznej.
Co do kwestii płonących aut we Francji czy Holandii, to warto zaznaczyć, że protesty i demonstracje są częścią demokratycznego procesu, choć oczywiście mogą wywoływać obawy co do stabilności społecznej i politycznej. Walka o prawa jednostki, w tym prawa do wychowywania dzieci, także jest istotną kwestią, która wymaga równowagi między interesami jednostki a interesami społecznymi.
Agenda 2030 oraz Nowy Ład są złożonymi zagadnieniami, które mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i postępu społecznego. Rzeczywiście, ich realizacja może budzić różne interpretacje i obawy, ale poczekajmy na więcej szczegółów żeby oceniać.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Co do kwestii płonących aut we Francji czy Holandii, to warto zaznaczyć, że protesty i demonstracje są częścią demokratycznego procesu” czytam i nie dowierzam , chyba sam nie wierzysz w to co piszesz !

__EU__
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Nie wiem czy to porównanie do III Rzeszy jest niestosowne. Podam przykład z 2 lat „pandemii” w UE mieliśmy największy zamordyzm i segregację sanitarną wraz z przymuszaniem do eksperymentalnych szczepień, coś ci to przypomina? Eksperymenty na ludziach? Totalna propaganda? segregacja ludzi na gorzej traktowanych i lepiej? Część społeczeństwa np. nie mogła wchodzić do barów, restauracji a nawet pracy.

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  __EU__

Pijani nie mogą prowadzić samochodów, a trzeźwi mogą. Też segregacja. Czasami segregacja jest potrzebna. Jednak Porównania do III Rzeszy są zazwyczaj bardzo delikatne i kontrowersyjne. Ale zrozumiałe jest, że ludzie odwołują się do historii, aby zrozumieć i wyrazić swoje obawy w obliczu wydarzeń współczesnych. Ważne jest jednak, aby przestrzegać ostrożności i unikać nadmiernego porównywania, ponieważ każda sytuacja ma swoje własne konteksty i subtelności. Można dyskutować na temat działań podjętych przez rządy w odpowiedzi na pandemię, ale należy robić to z rozwagą i poszanowaniem dla różnic między tymi wydarzeniami.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

to 3 Rzesza czy Związek Sowieckich Republik Europejskich ? 🙂

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  walt

To i to było wymysłem lewactwa ! Przypominaj tym wszystkim że zarówno Lenin, Stalin, Hitler byli lewakami żadnymi prawakami ! Tak właśnie ogłupia się Narody przekłamując historię

walt
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

reasumując – od czasów Jezusa wszyscy byli lewakami i wszystko co złe to LEWACTWO 😀

walt
1 miesiąc temu
Reply to  walt

nieprzypadkowo rymuje się z ROBACTWO 😀

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jezus też był lewakiem. Gandi, Budda też. Prawy jest tylko Korwin, j.e. Putin i Orban.

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nauki Jezusa miały bardziej charakter lewicowy. Jego nauczania często podkreślały miłosierdzie, współczucie, równość i pomoc potrzebującym, co są wartościami często kojarzonymi z lewicą. Jezus zachęcał do dzielenia się majątkiem, opieki nad ubogimi i wykluczonymi społecznie oraz do miłości bliźniego jako fundamentalnego przykazania. Te wartości są zatem bardziej zgodne z lewicowymi ideami społecznymi.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Od kiedy lewactwo jest kojarzone z miłosierdziem, dobrocią, współczuciem? Przecież największe zbrodnicze reżimy wywodzą się wprost od lewactwa ZSSR, UE czy też komunistyczne Chiny. Co propaguje lewica w POlsce :tabletka PO, dobrowolna aborcja, Ochrona roślin i ptactwa kosztem ludzi – przecież to jest zbrodnia wobec ludzkości !

Szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

po pierwsze, lewica jako ideologia niekoniecznie identyfikuje się z zbrodniami popełnianymi przez niektóre reżimy, takie jak ZSRR czy komunistyczne Chiny. Ideologia lewicowa często opowiada się za wartościami takimi jak równość społeczna, sprawiedliwość społeczna i troska o słabszych członków społeczeństwa. Wiele osób identyfikujących się jako lewicowe angażuje się w działania charytatywne, pomoc dla potrzebujących i obronę praw człowieka.
Jednakże, jak w przypadku każdej ideologii, realizacja tych wartości może być różna w praktyce, a niektóre rządy czy ugrupowania, które określają się jako lewicowe, mogą popełniać zbrodnie i łamać prawa człowieka. To samo dotyczy reżimów określających się jako prawicowe.
Jeśli chodzi o sytuację w Polsce, kwestie takie jak dostęp do antykoncepcji, aborcji, ochrona środowiska naturalnego mogą być postrzegane jako sporne, ale niekoniecznie jako zbrodnia wobec ludzkości. Te tematy wywołują emocje i dyskusje, ale ważne jest, aby prowadzić je z szacunkiem do różnych poglądów i uwzględniać prawa i godność wszystkich ludzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
33
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content