01.03 (piątek) Spotkanie autorskie z powieściopisarzem Waldemarem Wnukiem, w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu zaprasza na spotkanie autorskie z Waldemarem Wnukiem autorem powieści wydanych zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Wydarzenie odbędzie się w piątek 1 marca br. początek godz.17.

Szkolę średnią ukończyłem w Zespole Szkół Górniczych. W latach 1992-1997 studiowałem Historię na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie oraz 1998 Rachunkowość i Finanse na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

W latach 2004-2019 pracowałem w Wielkiej Brytanii, gdzie zaangażowałem się w Technologię Szkła Okiennego.

Swoje zainteresowania pisarskie elaborowałem w Szkole Średniej pod kierunkiem Pani Profesor Ewy Kawalec. Rozwinąłem w okresie studenckim. Tam powstały moje wczesne poezje, eseje, dramaty. Dopiero na emigracji, powstały moje powieści. Zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim.

Środki, które uzyskałem w trakcie swej emigracyjnej, kariery zawodowej pozwoliły mi na publikację wybranych utworów z mojego dorobku pisarskiego. Dołączyłem zatem do grona self-publishers, czyli do pisarzy, którzy publikują się sami i sami promują swoją twórczość. Niektórzy w ten sposób próbują zrealizować swoje marzenie o zostaniu pisarzem. Jest to bardzo popularna forma i wielu sławnych pisarzy poszło tą drogą.

Podjąłem pewne kroki dla promocji swych utworów na świecie. Między innymi: Spotkanie Autorskie w Bibliotece Centralnej w Birmingham. Uczestnictwo w szeregu wystaw międzynarodowych. Stworzono też krótki film na podstawie mojej „Athenais” https://youtu.be/aod5os-ug-E Przeprowadzono wywiad w radio „Writers on the air”. Rozesłano informacje o moich książkach do setek mediów i wydawców z całego świata. Miałem tez zaszczyt przeprowadzić Wieczór Autorski w 2017, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu – pisze o sobie tarnobrzeżanin.

info: MBP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content