Tarnobrzeg chce kupić ostatnią cześć Kolekcji Dzikowskiej

Tarnobrzeg chce kupić ostatnią cześć Kolekcji Dzikowskiej, którą obecnie miejscowe muzeum ma w depozycie. 80 przedmiotów wyceniono na kwotę 1 mln 300 tys. zł. Muzeum- Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu zamierza wystąpić do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie tego zakupu.

Przedmiotowa część Kolekcji zawiera 80 przedmiotów (meble, obrazy, grafiki,rzeźby) w tym także zespół broni białej, jakiej do tej pory Muzeum nie posiadało. Wszystkie one znajdowały się w Dzikowie do wybuchu II wojny światowej. Zakup tej części kolekcji sprawi, że będzie ona miała pełny charakter, co jeszcze bardziej podniesie jej rangę (…) Zakup ostatniej części „Kolekcji Dzikowskiej” znacząco zwiększy zarówno atrakcyjność oferty kulturalnej w mieście, jak i wartość turystyczną Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały, która będzie podejmowana podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

80 przedmiotów wyceniono na kwotę 1 mln 300 tys. zł. Dotację takiej wysokości miasto chce przekazać muzeum. – Zmian dokonuje się w związku z zabezpieczeniem środków na zakup przez Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu ostatniej części „Kolekcji Dzikowskiej”, która znajduje się w nim jako depozyt (…) Cena zakupu ustalona została przez dwóch niezależnych i licencjonowanych ekspertów ministerialnych (…) Muzeum- Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu zamierza wystąpić do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie tego zakupu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.615-zmiany-w-budzecie_2645764

Przypomnijmy, w 2021 roku, za 4 mln zł Tarnobrzeg kupił od rodziny Tarnowskich cześć Kolekcji Dzikowskiej. Niemal cała kwota – łącznie 3 mln 920 tysięcy złotych, to pieniądze z resortu kultury. W sumie do muzeum w Dzikowie trafiły zabytki, których wartość oszacowano na 32 mln zł.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
99 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Chyba raczej BOŻEK chce kupić, jak chce to niech kupi za swoje a nie zadłuża miasto na swoje zachcianki

Murgrabia
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

To miasto niestety przypomina prywatny folwark ! A mieszkańcy są traktowani niczym chłopi pańszczyźniani !

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Murgrabia

Akurat mieszkańcy popierają zakup Kolekcji Dzikowskiej. A tacy malkontenci jak Ty kompletnie nie rozumieją znaczenia sztuki i historii dla rozwoju miasta. I nawet nie będę próbował tego tłumaczyć, bo dla Was to co by Prezydent Bożek nie zrobił dla miasta, to jak rzucanie pereł przed wieprze. Nigdy tego nie docenicie.

Echo Dna
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

ważne że ty wielki koneser i mecenas sztuki doceniasz więc my już nie musimy być spolegliwi wobec geniuszu twojego pracodawcy

Morgrabia
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Którzy, to mieszkańcy ???? Pewno Ci z osiedlu wiejskich, gdzie nie zrobiono przez pięć lat nic poza wyłączeniem lamp ulicznych nocą, zarośniętymi i zaniedbanymi rowami bez odpływów oraz nieremontowanych drogami !!! A kolejna grupa, to mieszkańcy, którzy dojeżdżają do pracy w Stalowej Woli, Mielca, Nowej Dęby, Gorzyc i Sandomierza, tylu inwestorów prezydent ściągną, że mieszkańcy nie wiedzą do której z tych miejscowości dojeżdżać !!! Ale jak kultura, taka sztuka !!!

poinformowany .
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Bożek oświadczył publicznie ,ze największy jego sukces tej kadencji to zakup kolekcji dzikowskiej.
Pod rozwagę mieszkańców.

Echo Dna
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

zwłaszcza ze jest najlepiej zarabiającym Prezydentem w Podkarpaciu

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Echo Dna

Bo ma najwięcej do roboty i wcale nie tak duży aparat urzędniczy do pomocy, w porównaniu z innymi miastami. Zresztą, wynagrodzenie Prezydenta przegłosowała Rada Miasta.

Jul
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Faktycznie. Morsowanie i potańcówki są bardzo wyczerpujące. „I nie tak duży aparat urzędniczy do pomocy” -człowieku nie ośmieszaj się już bardziej.

Echo Dna
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

żebyście tylko obaj przepukliny nie dostali od tej harówy za publiczną kasę

Środkowy palec
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Cipek ma więcej honoru od Ciebie, bo jego trzeba wepchnąć, a Ty wchodzisz sam.

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Chłopie co ty bredzisz. Całą robotę w danym zakresie odwala pracownik wydziału merytorycznego um. Jaka wiedzę ma prezydent np. o wydawaniu praw jazdy czy pozwoleń na budowę? Od tego jest pracownik urzędu posiadający wiedzę np. na temat prawa budowlanego czy innego kodeksu w danym zakresie.
Wierz mi że każdy dokument który wpływa do um trafia do danego wydziału. Tak jest w każdej gminie i mieście.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Ja pierd ????? znowu oszust, kłamca i złodziej bredzi jak naćpany czy też nachlany .
Razem ze swoim idolem jesteście tyle samo warci , jedno gówno, śmierdzi od was na kilometry !

Janek
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Nie ośmieszaj się z tą pracą !!! Zwolnijcie się i do innej roboty, jak się tak w urządzić przemęczacie i taka wam krzywda !!! Poniedziałek – piątek i każdy weekend wolny oraz święta do tego trzynastka !!! Mieszkańcy zaufali i poszli do urn oddali swe głosy „niczym perły rzucane przed wieprze”, którym się tak spodobało koryto, że nie mogą się z nim rozstać !!!

walt
1 miesiąc temu

byłoby bardzo fajnie ! jestem na tak.

Grzesiek
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Okoliczni mieszkańcy najpierw ratowali zamek i rzeczy się w nim znajdujące narażając życie i zdrowie w trakcie pożaru, a potem odbudowali zamek po pożarze. Następnie przez tyle lat było tam Technikum, gdzie dbano o budynki i tereny wokół, a teraz jeszcze szlachcie trzeba za coś płacić??? Wolne żarty !!! Wystarczy, że miasto zabezpieczyło teren i budynki przed dewastacją. Proszę zobaczyć, jak wyglada dawny internat, stołówka, budynki gospodarcze. Godne pożałowania. Może rzecznik miasta opowie p. Bożkowi, jak kiedyś wyglądały te budynki i teren !!!!

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Grzesiek

dla mnie czymś naprawdę wspaniałym jest,że onegdaj w naszym skromnym Dzikowie w takiej pipidówie jak nasza (zwłaszcza wtedy) wisiały obrazy Rembranta czy prace Durera !
jeszcze gdyby to kosztowało dziesiątki czy setki milionów a w tej cenie to są one dla Nas,dla naszej spuścizny,dla tradycji miasta wręcz bezcenne.

co do powrotu Tarnowskich to ja o to nie drżę a nawet gdyby to jakiś bogaty zacny ród spokojnie w takim mieście jak nasze znajdzie swoje miejsce.
a uwierz mi raczej nie honoruję feudalnych tytułów i od 30 lat krzyczę i no mas reyes ! 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

W du??? sobie wsadź te zbędne , większości mieszkanców zbędne rzeczy .
Mieszkańcy się tym dziadostwem najedzą .
Darmozjady wydać chcą kasę na pierdoły i głupoty aby zadowolić potrzeby finansowe byłych ciemiężycieli okolicznych miejscowości !
Kto powstrzyma tych szalenców ??

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

po co miałbym własną dupę tak nadwyrężać ?
coś dużo masz tych do odytniczych skojarzeń,przypadek ?

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Nie podniecają się tak bo to nie koniec tego co jeszcze Tarnobrzegegowi będą chcieli sprzedać Tarnowscy. Na koniec zażyczą sobie kasy za wyremontowany zamek.
Tylko koniec ery Bożka i bezradnych może nas od tego uratować.
Nie ma na centrum komunikacyjne obok dworca PKP a są na napychanie kieszeń Tarnowskim.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

centrum komunikacyjne to może być w mieście wojewódzkim a tu może być ewentualnie przystanek gdzie zatrzyma się kilka środków lokomocji.

ja też żałuję,że przez Tarnobrzeg generalnie mało pociągów jeździ a jak już to poza szynobusem albo w słabych godzinach albo w słabym czasie gdziekolwiek dojeżdżają ale nie decydują o tym wcale władze miasta Tarnobrzega.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

A do pierd???? zamku niewielu mieszkanców wchodzi bo to mają w du!!!!.
Natomiast z centrum korzystali by nie tylko mieszkańcy ale i przyjezdni chcący zrobić zakupy z okolicznych miejscowości ( i nie tylko).
Byłoby przydatne i nie generowałby samych kosztów jak ten tzw zamek czy pojeb???? ścianka , stanica czy urojone pole kamperowe nad zalewem ?

Gowniany Jasio
1 miesiąc temu
Reply to  walt

I nie ma kasy wTbg gdzie można kupić bilet z wyprzedzeniem na pociągi z Rzeszowa, Lublina, Rozwadowa.

Pln
1 miesiąc temu
Reply to  Gowniany Jasio

Są takie firmy co sprzedadzą z z swoją prowizja ale nie ma takich rzeczy których się nie da kupić s jak tego ludzie nie chcą to miasto robi się malutkie ale problemy coraz większe a dyrektor zamku nie ma gdzie kupować i się targować bo nie ma na to chętnych i brakuje pracy jak może być w zasięgu pracy ale jakie zaszły duże zmiany co im zależy aby tbg-u był tanim miastem dla mieszkańców i by była liczba taka sama jak w Londynie czy w Tokio

Rolnik postępowy
1 miesiąc temu
Reply to  Pln

A jakie to firmy bilet w Tbg sprzedadzo? Pytom bo ja ino furo jeżdże.

Tadek
1 miesiąc temu

Orbis polonisz Itaka bla bla car itp

Poinformowany
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Ale ten Walt poinformowany.
Skąd ma te wieści rodem z ratusza

Mieszczanin
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Całkiem możliwe i zgodnie z prawem

Obatelkau
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Tego co wzięli i o co walczą niestety nie da się cofnąć, szkoda tylko że na tym nie koniec.

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Centrum nie ma ale nie ma też normalnego dworca , jeden PKP niedostępny i oddalony od dworca PKS (toaleta 7-15), trudno się dostać z jednego na drugi. Przystanek przy PKP w błocie,trudno się poruszać w normalnych butach itp. Ale snoby muszą mieć obrazy , bo uważają że brak kibelka i załatwianie się pod krzakiem i prawdziwy brak kultury radykalnie zmieni posiadanie dzieł za miliony.

Rolnik postępowy
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Hej, jak u nos na wsi za stodołę chodziły za potrzebo. Przy PKS jest murek, koło sklepu chińskiego i kedyś za tym murkiem to jak za stodoło można było się odlać :-).
Na PKP tyż tak można ino w krzokach, ale już z każdy strony wos bedzie widać bo i od obwodnicy :-). Zostaje ino śmierdiel Toi-Toi albo czekanie na pociąg.

Obatelkau
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Jak to się ma w zestawieniu : drogie obrazy które hrabia spienięża z ruderami wokół. Czy nie wstydzą się sprzedawać takich pamiątek za kasę na luksusowe życie? Dlaczego mieszkańcom, z których tylko jednostki znają się na malarstwie ma bardziej zależeć na pamiątkach niż właścicielom? Czemu nie dadzą ich za darmo, czy też nie udostępnią muzeum , jeśli je tak kochają i może nie mogą ich bezpiecznie przechowywać i konserwować.

Rolnik postępowy
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelkau

„Tarnobrzeg chce kupić ostatnią cześć Kolekcji Dzikowskiej, którą obecnie miejscowe muzeum ma w depozycie.’
Une chyba już som w muzeum ino trza za nie zapłacić. 

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Onegdaj to może było skromnie ,nawet nędznie, ale teraz nie musi a nawet nie powinno , tylko żeby tak nie było jak dawniej nie wolno być rozrzutnym.

Do Walt
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Walt to na zmianę DJB
Kiedyś trzeba się będzie wytłumaczyć z zakresu czynności u rzędzie Za co się otrzymywało pieniądze.
Już PO tłumaczy się ze zlecenia profesorowi takich lukrowanych wpisów za duża kasę
U nas może być mniejsza ala znaczna na warunki lokalne

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Do Walt

jestem cały czas do dyspozycji i czekam na wezwanie stosownych komisji lub prokuratury 🙂

choć instrukcje na nowy tydzień z magistratu jeszcze nie nadeszły 😀

Koniuszy z Dzikowa
1 miesiąc temu
Reply to  Grzesiek

Będą tak kupować i kupować a za jakiś czas się okaże że ta odkupiona kolekcja będzie większa niż była 100 lat temu i nie będzie już miejsca w zamku a przecież trochę tych mebli, obrazów i poroży myśliwskich się spaliło w 1927

Obatelka
1 miesiąc temu

Sprzedający za to będą się bujać po świecie i żyć beztrosko gdzieś wygodnie i jakoś nie będzie im żal że sprzedali tak cenne pamiątki. Przed wojna ktoś na nich robił i teraz nadal robi i będzie robił jeszcze przez lata spłacając zakup.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Grzesiek

Dekret Bieruta odebrał nieruchomości. Ruchomości też ale zostały odebrane i stanowią teraz prywatną własność Tarnowskich. Co kto ratował i co odbudował ma prawnie nic do rzeczy z tą sprawą

Obatelkau
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Honor i wdzięczność też się nie liczy, tylko kasa jak przez wieki.

Zibi
1 miesiąc temu
Reply to  walt

A później co Waldku, licytacja komornicza na dominikańskiej? Przestań się człowieku ośmieszać. Taki z Ciebie intelektualista a nawet studiów nie skończyłeś i żyjesz tylko i wyłącznie z rodzinnego interesu.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

niebieskie ptaki żyją ambrozją i marzeniami przyjacielu a ty jak zwykle sprowadzasz to do przyziemnych problemów jakże zresztą mi obcych 😉

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Zibi

zresztą zerknij wyżej bo tu mnie nawet o dotacje z magistratu podejrzewają 🙂 kto zliczy te wszystkie źródła i koryta ? 😉
a do końca miesiące trzeba jeszcze złożyć pita dotyczącego wynajmowanych lokali dlatego mam tak mało czasu tu zerkać.
bo wczoraj to jak większość Tarnobrzeżan spacerowałem i byłem wśród kolorowego tłumu nad jeziorem.

Bob Marlej
1 miesiąc temu

Oczywiście, że w tym mieście nie ma ważniejszych potrzeb niż skupowanie gratów po Tarnowskich. Swoją drogą ja też mam kilka precjozów które mógłbym wam za milion złotych sprzedać. Mam kalesony po dziadku Ludwiku w których przeżył zssyłkę na syberię, mam również liczną kolekcję puszek oraz samorodek siarki z zamkniętego już wyrobiska na którym dzisiaj znajduje się nasz akwen wodny, nasze jezioro z widokiem na komin. Mam również kilof po ojcu, który za darmo pobrał z zakładu pracy. Różne rzeczy się wtedy z kombinatu wynosiło, ale co się udało w zakładzie załatwić to nie kradzione. Takie były czasy, tak się żyło. Z drugiej strony skoro miasto kupuje te starocie od Tarnowskich a środki w 90% są z budżetu państwa to chyba nie ma co robić gównoburzy. Ale musiałem, tak dla zasady. Taki już jestem. Nie pozdrawiam i nie zapraszam do dyskusji.

Obatelkau
1 miesiąc temu
Reply to  Bob Marlej

Państwo nie ma w co ładować kasy tylko do kieszeni Tarnowskim?. Z budżetu to nie znaczy że z kosmosu. Przychodnie bez lekarzy, oddziały likwidowane, a tu jakieś bogackie zapędy. Naprawdę nie wmawiajcie ludziom że jak będą mieć dzieło sztuki za miliony to będzie im się lepiej żyło.

Roman
1 miesiąc temu

Super

znany malarz
1 miesiąc temu
Reply to  Roman

Co super ?

obywatel
1 miesiąc temu

Ja pierd???? znowu tarnobrzeskie histeryki chcą kupić na kredyt zbędną i nikomu niepotrzebne eksponaty aby zadowolić hobbystów i swoje EGO na koszt mieszkanców

Mnich
1 miesiąc temu

Proszę o podanie nazwisk tych rzekomych rzeczoznawcę! Osobiście jeżdżę do Krakowa wyceniać to co uda się mi kupić na giełdach staroci, wycena jednego przedmiotu kosztuje od – 100zl wzwyż.Dlatego nazwiska rzeczoznawca powinny nie być tajemnica, o ile takowy to wyceniał.

Chłop z Mazur
1 miesiąc temu

Czekajta już dostanieta pieniądze od Tuska 🙂 🙂 🙂
Chociaż nie będzie na nowe fabryki , nie będzie na Centralny Port Konunikacyjny to może.
Może w pakiecie dostaniecie na tęcząwa flagę dla Bartka tego z Rynku.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Chłop z Mazur

do lotniska w Rzeszowie mamy bliżej niż na pola w Baranowie 🙂

Chłop z Mazur
1 miesiąc temu
Reply to  walt

A co Tusk będzie budował lotnisko w Rzeszowie ? 🙂 Z tego w Jasionce to się bardzo nie nalatasz 🙂 No chyba że do Niemiec na szparagi 🙂

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Chłop z Mazur

wiosna już blisko więc już się pakuję by lecieć na prace polowe do Niemca.
uczciwiej płaci niż polski kapitalista 🙂

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Chłop z Mazur

Lepiej było za miliardy mierzeję przekopać . Projekty PiS nie zwrócą się nigdy a tylko długi do spłaty . Za co mielibyśmy pobudować CPK ? Koszty to setki miliardów. Próbowali Koreańczyków zainteresować .Nic z tego nie wyszło. Pożyczek wystarczy tylko na zbrojenia i tyle.

Arbeitgeber
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Alf proponuję jedź na szparagi do Niemiaszków, bo w Polsce nic się nie opłaca. Tam Cię docenią !!!

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Arbeitgeber

W sumie to nigdy nie mówię nigdy

Jozo
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

To se jedz, nasze miejsce jest w Tarnobrzegu i praca ma być tu, a nie skupowanie eksponatów.

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

PiS by CPK zrobiło a ci od rudej wrony nic nie zrobią bo szwaby zakazały no i piniędzy nima i nie będzie. 8 lat od koryt bi odsunieci to muszą to nadrobić dlatego nima na nic.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

a tak wczoraj lotnisko w Baranowie zazieleniało i tyle 🙂

wolny będzie airport Radom u marka suskiego bo akurat dwie linie się wycofują więc po co przepłacać ?

Szczepan
1 miesiąc temu

No i super wzbogacimy dziedzictwo kulturowe miasta, ale także dobrze wpłynie na rozwoju lokalnego patriotyzmu, wzrostu atrakcyjności turystycznej oraz budowania więzi społecznych poprzez pielęgnowanie historii i kultury regionu.
Zakup ostatniej części Kolekcji Dzikowskiej ma wiele korzyści, zarówno kulturowych, jak i społecznych. Po pierwsze, poszerzenie zbiorów muzealnych o tak cenny zbiór historyczny nie tylko zwiększa wartość kulturową miasta, ale także podnosi jego rangę jako miejsca o bogatym dziedzictwie. Posiadanie kompletnego zestawu przedmiotów związanych z historią Dzikowa, które znajdowały się tam przed II wojną światową, jest niezwykle istotne dla zrozumienia i upamiętnienia lokalnej historii.

Dbanie o zachowanie i eksponowanie takich zbiorów jest istotne dla budowania poczucia lokalnego patriotyzmu wśród mieszkańców. Posiadanie pełnej Kolekcji Dzikowskiej staje się symbolem troski o dziedzictwo kulturowe miasta oraz o jego historię, co może przyczynić się do wzmocnienia więzi społecznych i dumy z przynależności do danego miejsca.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Jakie dziedzictwo kulturowe, jaki patriotyzm ???

To tylko piewcy lokaje Tarnowskich tego typu brednie opowiadają i sieją tępą propagandę !

Teraz znowu wrócili i chcą drenować kieszenie biednych mieszkanców miasta i dalej żreć na ich koszt .

Jak tacy dobrodzieje , patrioci itd, to dlaczego NIE PODARUJĄ tego MIASTU ?

Zenuś
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

wolałbym żeby podarowali naszemu Neronowi coś na wzór konia trojańskiego

Do Mieszkania
1 miesiąc temu
Reply to  Zenuś

V kolumna jest już w mieście. Robi wszystko by cofnąć miasto do 1953 roku. Na razie im się udaje, ale ciemność zostanie zagoniona przez jasność.

Obatelkau
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Jakoś nie widzę troski o kulturę tylko walkę o kasę. Górnolotne słowa nie zaćmia prawdziwych intencji.

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Skąd się tam wzięły? Z niewolniczej pracy.

Lubię to miasto
1 miesiąc temu

Jestem całym sercem za zakupem 🙂

Do Mieszkania
1 miesiąc temu

Wolę tańsza wodę i śmieci. Eksponaty za drogie na mieszkańców, chyba, że je opchniemy z zyskiem.

Robin.
1 miesiąc temu

Wy urzędasy od Bożka to dostajecie jakąś ekstra kasę za wypisywanie tych pochlebnych głupot czy robicie to w ramach zwykłego wynagrodzenia ?

Echo Dna
1 miesiąc temu
Reply to  Robin.

po prostu lubiom te robote

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

I dobrze, że dba o dziewictwo Tarnobrzega

Chłop z Dzikows
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Szkoda, że nie dba tak o budżet i kieszenie mieszkańców, jak Tarnowskich.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Jakie KuPVA dziedzictwo Tarnobrzega ???
Pogieło cię czy propagandą zadziałała ?

Tycjan
1 miesiąc temu

Oczywiście popieram tak jak do tej pory popierałem. te zakupy.Tak trzymać hejterom wystarczy dać igrzyska i będą bujać w swoim świecie co widać

Alf
1 miesiąc temu

Miasto zrobiło dotychczas doskonały interes kupując finalnie za 100 000 coś co jest warte 320 razy tyle. Jeżeli można to powtórzyć to trzeba spróbować

Do Mieszkania
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Sprzedajemy i zbudujmy spalarnię gminną. Tylko gdzie taki jeleń co by to kupił.

Jjjbrae
1 miesiąc temu

Po co? Lepiej wyremontować chodnik

Januszek
1 miesiąc temu

Za swoje niech kupują Zrobić zrzutkę w radzie miasta plus prezydenci!!!!

Jan Nowak
1 miesiąc temu

Miasto upadnie zostaną tu sami starcy kustoszem będzie prezydent .ale obrazki będą!!!

mariusz sandomierz
1 miesiąc temu

tarnobrzegu wielki i slawetny stqrozutny grodzie gdzie ty masz ten swoj zamek?

Multi lotek
1 miesiąc temu

NAD jeziorem – z piachu.

Laptok
1 miesiąc temu

eh te kompleksy wiochmana pławo

mariusz sandomierz
1 miesiąc temu
Reply to  Laptok

to wy macie kompleksy dzikowoanie nazywajac palac tarnowskich zamkiem

Wołodya
1 miesiąc temu

czy nie ma innych potrzeb pierwszej pomocy? gdzie inwestorzy? gdzie praca w Tarnobrzegu dla nas?

Zenuś
1 miesiąc temu
Reply to  Wołodya

no przecież pracy jest w h…j w UM tylko trzeba się umieć zaprzyjaźnić z cesarzem!

Echo Dna
1 miesiąc temu
Reply to  Zenuś

można też napisać artykuł o boskości ekscelencji albo pstryknąć mu zdjęcie na plakat

Nowak
1 miesiąc temu

Tarnobrzeg nie chce kupić!!!! Jedna osoba z krosna chce !!!

Pln
1 miesiąc temu
Reply to  Nowak

Akurat jest jeszcze jedna i jest dyrektorem muzeum ale są ludzie co kolekcjonują starości ale w naszym muzeum powinno być coś innego o takich firm co z nimi spół pracowali ale czy znajdą się tacy ludzie po wyborach i będą pamiętali co wydarzyło się w t mieście po 59?

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Pln

Od pokoleń związana z Tarnowskimi.

Tadek
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Coś mi się wydaje że takich nazwisk jest więcej tylko najgłośniej o nich

SRODMIESCIE
1 miesiąc temu

ZA TE KILKA MILIONOW PRZEZNACZONYCH NA TE BLYSKOTKI DO TEJ PORY, MOZNA BY SPOKOJNIE WYBUDOWAC CHOC JEDEN BLOK Z TANIMI MIESZKANIAMI DLA MLODYCH MIESZKANCOW MIASTA, ALE PAN BOZEK MUSI ZASPOKOIC SWOJE FANABERIE, KTORE W MUZEUM OGLADA MOZE 5 PROC MIESZKANCOW

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  SRODMIESCIE

Sądzę że nawet mniej, bo przeważnie to ” zorganizowane” grupy, czyli jakby nie z potrzeby tylko przy okazji.

Zenuś
1 miesiąc temu
Reply to  SRODMIESCIE

grubo poniżej 1%

Echo Dna
1 miesiąc temu
Reply to  SRODMIESCIE

do dopiero przymiarka tycia do podwodnego miasta

Rampol
1 miesiąc temu

w całej tej kolekcji dzikowskiej najbardziej podobają mi się ramy

Rozum
1 miesiąc temu

Niech mnie ktoś ośweci w jaki kurła magiczny sposób:”Zakup tej części kolekcji sprawi, że będzie ona miała ełny charakter, co jeszcze bardziej podniesie jej rangę (…) Zakup ostatniej części „Kolekcji Dzikowskiej” znacząco zwiększy zarówno atrakcyjność oferty kulturalnej w mieście, jak i wartość turystyczną Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały, która będzie podejmowana podczas najbliższej sesji Rady Miasta.” skoro obecnie mamy ją w depozycie i wiemy, że to w żaden sposób nie przekłada sie na wzrost odwiedzin naszego muzeum. Więc w jaki sposób to sprawi, że jeszcze bardziej podniesie jej rangę? Kurła jak? Dlaczego Bożek wraz ze swoją ekipą myśli, że wszyscy mieszkańcy to debilie?

Echo Dna
1 miesiąc temu
Reply to  Rozum

bo sądzi wg siebie

Robert
1 miesiąc temu

Pewnie że tak Zamiast mieć coś materialnego dla miasta lepiej obcym skórokopom płacić po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie

Błażej
1 miesiąc temu

1.300.000 zł to kupa kasy. Jak miliona wyłoży ministerstwo, resztę sponsorzy to niech kupują bo miasto jest za biedne żeby tak szastać pieniędzmi

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Błażej

Prawie tyle dajemy na prywatny klub sportowy. Na szkolenie młodzieży tylko 80 000

Postaw mi kawę na buycoffee.to
99
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content