Enea Siarkopol rozpoczyna walkę o finał Ligi Mistrzyń. Pierwszy mecz już w czwartek 29 lutego

– Nasza drużyna nie jest faworytem dwumeczu z Linz AG Froschberg w półfinale Ligi Mistrzyń – mówi Zbigniew Nęcek, trener broniącego tytułu Klubowego Mistrza Europy KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 29 lutego o g. 20:15 w Linzu, a rewanż w sobotę 2 marca o g. 18:00 w Tarnobrzegu. Transmisja pierwszego meczu półfinałowego: tutaj

– Oczywiście będziemy walczyć o każdą piłeczkę i każdy punkt. W meczach półfinałowych wystąpimy w składzie: Yang Xiaoxin, Elizabeta Samara, Fu Yu, Kinga Stefańska. Ze względu na ciężką kontuzję zerwanie ścięgna Achillesa nie będzie mogła zagrać nasza liderka Han Ying. To bardzo przykra sprawa dla samej zawodniczki, ale również olbrzymie osłabienie naszego zespołu – powiedział Zbigniew Nęcek.

W LM nie występuje Natalia Bajor, dla której priorytetem w sezonie olimpijskim jest wywalczenie kwalifikacji i start w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. – Natalia nie mogła wystąpić we wcześniejszych meczach ze względu na kolizje terminowe z turniejami rankingowymi serii WTT – dodał szkoleniowiec.

Zbigniew Nęcek przypomniał również dramatyczne mecze z rywalkami z Linzu w półfinale Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22.

– W pierwszym spotkaniu w Tarnobrzegu, grając bez Han Ying, przegraliśmy 2:3, ale w rewanżu w Linzu – występując już z Hanią – wygraliśmy 3:1 i dzięki temu wywalczyliśmy awans do finału Ligi Mistrzyń. Później zdobyliśmy tytuł najlepszej drużyny Europy – stwierdził trener.

W drugiej parze 1/2 finału rywalizować będą – 27 i 29 marca – czeski SKST Plus Hodonin (klub Natalii Partyki) i francuski Etival ASRTT.

źródło: PZTS

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content