Część drogowych remontów w Tarnobrzegu na ukończeniu. Niebawem ruszą kolejne

Niebawem w Tarnobrzegu mają rozpocząć się pierwsze prace związane z remontem dróg i chodników w ramach dofinansowania z drugiej edycji Polskiego Ładu. Tymczasem w mieście nadal realizowane są zadania z pierwszej edycji tego rządowego programu. Mimo iż zgodnie z umową, termin ich zakończenia upływa 5 sierpnia br. to jest szansa, że cześć prac zakończona zostanie przed świętami wielkanocnymi tj. przed końcem bieżącego miesiąca.

Przypomnijmy, w ramach dofinansowania z pierwszej edycji programu „Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”, w Tarnobrzegu wykonywane są trzy duże zadania: tj. 1. Przebudowa dróg: ul. M. Curie-Skłodowskiej, ul. E. Kwiatkowskiego, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Zwierzyniecka, ul. M. Dąbrowskiej. Cena brutto wykonania zadania: 20 768 681,63 zł. 2. Przebudowa ul. J. Kochanowskiego oraz ul. S. Moniuszki. Cena brutto wykonania zadania: 7 121 854,71 zł oraz 3. Przebudowa dróg: ul. prof. S. Tarnowskiego, ul. M. Marczaka, ul. Konfederacji Dzikowskiej. Cena brutto wykonania zadania: 9 114 928,29 zł.

– Jest duża szansa, że większość robot wykonywanych na terenie osiedla Serbinów i na ul. Kochanowskiego i Moniuszki zostanie skończona do świat wielkanocnych mimo, że zgodnie z umową, termin ich zakończenia upływa 5 sierpnia 2024 roku – informuje prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

– Natomiast trochę później prace zakończą się na terenie osiedla Dzików, czyli ulic Tarnowskiego, Marczaka i Konfederacji i jeżeli pozwoli pogoda, to pewnie to będzie to kwiecień, może maj – dodaje.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
1 miesiąc temu

Niech już nic ale to nic nie konczy
Bo ten pośpiech będzie drogo kosztowal
Naprawy gwarancyjne usuwanie usterek i kary umowne. Wow

Patrzymy i widzimy
1 miesiąc temu

Gdzie coś zwęzimy? Te tanie remonty, a kasa była, ale aby taniej.

SRODMIESCIE
1 miesiąc temu

OD 5 LAT TYLKO SLYSZE O REMONTACH JEDNYCH I TYCH SAMYCH ULIC W MIESCIE, NUDNE TO JAK FLAKI Z OLEJEM, A CO NOWEGO INNEGO W MIESCIE SIE BUDUJE, BO JAKOS ZADNEGO ZURAWIA BUDOWLANEGO NIE WIDAC W PRZECIWIENSTWIE DO INNYCH MIAST, A TO TYLKO SWIADCZY O NIEUDOLNOSCI PREZYDENTA I JEGO SLUZB W UM

janwdupowkręt
1 miesiąc temu
Reply to  SRODMIESCIE

totalnych nieudaczników wybieramy
i takich mamy.
spokojnie:
niebawem wybierzemy ponownie.
nie lepszych..
nie mądrzejszych…

Rzeszowiak
1 miesiąc temu
Reply to  janwdupowkręt

Głosujecie notorycznie na politologów i nauczycieli to do kogo pretensje? To tak jakby mieć pretensje do garbatego że dzieci ma proste

janwdupowkręt
1 miesiąc temu
Reply to  Rzeszowiak

w pełni się z Tobą zgadzam.
wybieramy debili, a później się dziwujemy…

Anioł
1 miesiąc temu
Reply to  SRODMIESCIE

Najczęściej remontowana ulica w Tarnobrzegu to ul. Moniuszki. Czy to już ostatni przed III wojną światową remont?

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Mam nadzieję że odpowiedzialny za odbiory tych ulic podejdzie do tematu bardzo rzetelnie, bo jak patrzę na ulicę przy której mieszkam M. Dąbrowskiej to remont pozostawia wiele życzenia.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

A kto niby ma odbierać ?
Histeryk z Krosna, w-fista z dymitrowa , zaopatrzeniowiec z nowej dęby ???
Może Potancówka z urzędu czy też DJB ??

SZAMAN nieźle to wykombinował :
– przed wyborami ( najlepiej część)!
– terminy tak ustalone , że tylko chwalić
( przed terminem niby odbiór )?

Nieudacznik chce wyjść na geniusza ?

No gdy więcej belfra, politologa, socjologa na stołek do gabinetu w urzędzie ?

Wawo
1 miesiąc temu

To jest żenujące! Na Moniuszki od 6miesiecy nie było żadnego pracownika! Syf, piach ,smieci!W zwiazku z tym ,że droga ciągle nie jest oddana ,nie było odśnieżania chodników , oraz nikt nie sprząta ! W kwietniu minie rok jak droga została jedno kierunkowa ! Nie kursują autobusy oraz busy ! Jest to droga w centrum Tarnobrzega !!!!! Remont drogi został wykonany w 3 miesiące i jesteśmy wdzięczni gdyż mamy nowe parkingi oraz , brak dziur w asfalcie oraz nowe latarnie i w końce jest jasno ! Jednak to jest jakiś cyrk z czasem inwestycji !!!!

Anioł
1 miesiąc temu
Reply to  Wawo

Cyrkowy Tarnobrzeg!!! Nie dość, że betonowy, kostkowy, metalowy, szablonowy, to jeszcze cyrkowy 🙂

OLO
1 miesiąc temu
Reply to  Wawo

Nooo ale na chwilę przed wyborami będziecie widzieć konferencje z odbioru, przecinania wstęg, abyście wiedzieli komu to zawdzięczacie. Radośnie, że już koniec, pobiegniecie głosować na zbawcę, który UWOLNIŁ ulicę.
Przecież, to aż widać gołym okiem, dlaczego tyle to trwa i po co to tyle trwa.

schyłek prezydentury
1 miesiąc temu
Reply to  OLO

Ludzie nie zapomną i nie zagłosują. Pewnych rzeczy nie da sie zapomnieć tak jak zamknięcia jeziora na jeden rok. I tych niedokończonych dróg też sie nie da. Wystarczy przypomnieć co prezydent Bożek robił przez ostatnie 5 lat,jaki bałagan był wokół każdej inwestycji

schyłek tej prezydentury
1 miesiąc temu

I po raz kolejny prezydent Bożek rozkopie całe miasto na cały rok, po to aby robić wszystkie remonty na raz, będą poblokowane ulice, nieodebrane, wszędzie chaos i bałagan, ulice stojące odłogiem? Ludzie takiego chaosu nie tolerują i nie oddadzą ponownie głosu na tego prezydenta. Ostatnie 5 lat tak wygląda, wszedzie rozkopane, wszedzie bajzel,wszystko pozaczynane. I po raz kolejny prezydent Bożek rozkopie całe miasto na cały rok, po to aby robić wszystkie remonty na raz, będą poblokowane ulice, nieodebrane, wszędzie chaos i bałagan, ulice stojące odłogiem? Ludzie takiego chaosu nie tolerują i nie oddadzą ponownie głosu na tego prezydenta. Ostatnie 5 lat tak wygląda, wszedzie rozkopane, wszedzie bajzel,wszystko pozaczynane.

widzoncy podobnie
1 miesiąc temu

Myślałem, że tylko ja widziałem bałagan na budowach, ale widzę, że i inni też to dostrzegli. Cieszy mnie to. A powyżej sama prawda napisana. Rozkopany Tarnobrzeg i bałaganiarstwo. Nikt nad tym nie panuje.

Redakcji nadwisla24
1 miesiąc temu

Radakcja powinna zadać pytanie prezydentowi Miasta
Ile dotychczas kosztowało miasto zachwalanie osiągnięć Bożka i planów na przyszłość w kampani przed wyborami
Aktywność prezydenta , filmiki konfetencje ogłoszenia wyjazdy i inne koszty powinny być podane w tzw rok do roku
To znaczy koszty poniesione w roku poprzednim z obecnym i ostatni kwartał ubiegłego roku
Bożek ewidentnie od dnia ogłoszenia o starcie wykorzystuje urząd do kampanii podczas gdy inne komitetu wydają własne srodki
Bo ogłoszenia w nadwisla24 są płatne z komitetu wyborczego Bożka Podobnie jak ogromne plakaty w mieście i jego drużyny
Trzeba o to zapytac
Wybory muszą być z tymi samymi warunkami.

Jjjbrae
1 miesiąc temu

Umarłe miasto

Buszujący+w+ryżu
1 miesiąc temu

W mojej ocenie żadna poprzednia prezydentura nie przyniosła tak wielu dużych inwestycji w infrastrukturę

schyłek tej prezydentury
1 miesiąc temu

Co ty człowieku gadasz, w każdej kadencji były remonty różnych dróg, przebudowy, chociażby 2010-2014 a także przed 2010 , dużo sie budowało. Ta kadencja skupia sie wyłącznie na remontach, inne tematy leżą. Sezon miasta trwa od maja do września, potem nic sie nie dzieje, jest stagnacja.

Wojciech
1 miesiąc temu

Tymczasem na Zwierzynieckiej zrywają właśnie asfalt który kładli na rondzie tuż przed Bożym Narodzeniem. Ktoś wie o co w tym chodzi?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content