Prezydent Bożek nie znał pytania zadanego przez N. Mastalerza ale miał przygotowaną odpowiedź na temat swojego zastępcy

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, kandydat na urząd prezydenta Tarnobrzega Norbert Mastalerz zapytał, za pośrednictwem mediów włodarza miasta, czy posiada wiedzę, na temat ewentualnych problemów wiceprezydenta Mirosława Pluty z cyt: „przepisami związanymi z kodeksem karnym„. Dzień później, pytanie sformułowane przez N. Mastalerza zadaliśmy prezydentowi Bożkowi, który stwierdził, że pytania zadanego przez N. Mastalerza nie słyszał. Odczytał jednak informację w tej sprawie, z kartki, którą wyciągnął z kieszeni marynarki.

W poniedziałek 25 marca br. podczas konferencji prasowej Norbert Mastalerz zadał następujące pytanie:

Chciałbym zapytać Pana prezydenta Dariusza Bożka czy posiada wiedzę o ewentualnych problemach swoich podwładnych związanych z naruszeniem prawa, w tym prawa karnego. I to jest bardzo konkretne pytanie, ponieważ wielu mieszkańców to zagadnienie nurtuje. Niektórzy się obawiają zainteresować tematem, niektórzy by się chętnie zainteresowali tym tematem ale w aspekcie właścicielskim, podległości, obawiają się ewentualnych z tego tytułu nieprzyjemności. A konkretyzując to moje pytanie, to pytanie dotyczy najbliższego współpracownika, zastępcy prezydenta miasta Mirosława Pluty, który jak wiemy według powszechnej opinii na co dzień zarządza miastem a chcielibyśmy potwierdzić u źródła czy Panu prezydentowi Dariuszowi Bożkowi jest coś wiadomo, że jego zastępca ma problemy z przepisami związanymi z kodeksem karnym. Mam nadzieję, że Pan prezydent niezwłocznie się do naszych wątpliwości, naszych pytań ustosunkuje, nie będzie chował głowy w piasek, niczym przysłowiowe, niezwykle sympatyczne stworzenie

We wtorek 26 marca br. podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Wozowni, zapytaliśmy prezydenta Dariusza Bożka, czy posiada wiedzę, na temat ewentualnych problemów wiceprezydenta Pluty z przepisami związanymi z kodeksem karnym.

Prezydent Dariusz Bożek odpowiedział:

Nie słyszałem tego pytania, jeżeli chodzi o pana Norberta Mastalerza. Tak, jak najbardziej posiadam taką wiedzę od mojego zastępcy, na temat postępowania i mam również informację z wymiaru sprawiedliwości. Natomiast pozwolicie Państwo, że przeczytam krótką informację ( w tym miejscu prezydent odczytał treść informacji z kartki, którą wyciągnął z kieszeni marynarki): W związku z informacją, podaną podczas konferencji prasowej kandydata na prezydenta Pana Norberta Mastalerza, dotyczącą zastępcy prezydenta miasta Tarnobrzega Pana Mirosława Pluty informuję, że postępowanie przygotowawcze prowadzone z jego udziałem, nie ma żadnego związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznej a dotyczy jego życia prywatnego. Wskazuję jednocześnie, że Pan Mirosław Pluta nie jest obecnie o nic oskarżony. Tym bardziej pamiętać należy, że jedną z fundamentalnych zasad o charakterze konstytucyjnym, obowiązującym na gruncie polskiego prawa karnego, jest zasada domniemania niewinności. W artykule 32 ustęp 3 Konstytucji RP czytamy: Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sadu”. W tym miejscu prezydent zakończył odczytywanie informacji, dodając cyt: „I tyle mam na ten temat do powiedzenia„.

 

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Paragraf
21 dni temu

Piękne podsumowanie obecnej kadencji. Wie ktoś co przeskrobał pan wiceprezydent? Pewnie dlatego nie startuje do rady powiatu

Wróbelek
21 dni temu
Reply to  Jan Paragraf

Wróbelki na mieście ćwierkają, że to nie jest błaha sprawa. Sam prezydent powiedział, że ma informację z wymiaru sprawiedliwości. Gdyby to była błaha sprawa to wymiar sprawiedliwości nie informował by o tym prezydenta miasta.

obywatel
21 dni temu
Reply to  Wróbelek

Sprawa powinna być rozszerzona,
O umorzenia ?
I nie tylko !

DJB
21 dni temu
Reply to  Wróbelek

Ale brednie piszesz, Prezydent powiedział, że sprawa nie ma związku z funkcją Pana Wiceprezydenta. A wymiar sprawiedliwości ma obowiązek informowania, jeśli jest wszczęte postępowanie karne, nawet to przygotowawcze, gdzie jest mowa o podejrzanym, a nie oskarżonym. To jest rutynowe działanie. Więc lepiej wróbelku przestań ćwierkać i robić sensację z niczego.

obywatel
21 dni temu
Reply to  DJB

ha ha ha – ustawka to tylko .

Mieszkaniec
21 dni temu
Reply to  DJB

Rutynowe działania prokuratury to sprawdzające
Czekamy na wyniki

obywatel
21 dni temu
Reply to  Wróbelek

Ha ha ha – ale byłyby jaja !
– może DZIADkA poinformowali
o absencji w PRACY
i przysłali usprawiedliwienie ??

obywatel
21 dni temu
Reply to  Jan Paragraf

To rzeczywistość ekipy KOZ
” razem ZZZ tarnobrzega „.

Tbg
21 dni temu

Pan prezydent jest jak widać zawsze i na wszystko przygotowany, cieszcie się, że nie odesłał Was do BiP.

DJB
21 dni temu
Reply to  Tbg

Nawet nie ma żadnego aktu oskarżenia, a co niektórzy to już by chcieli skazywać i wsadzać do więzienia. Sensacja z niczego.

Alf
21 dni temu
Reply to  DJB

Ma postawione zarzuty ? Jak tak to już nie taka błaha

DJB
21 dni temu
Reply to  Alf

Zarzuty łatwo postawić, ale od zarzutów do aktu oskarżenia jeszcze daleka droga. A do skazania jeszcze dalsza.

Do DJB
21 dni temu
Reply to  DJB

Czyżby DJB był urzędowym mecenasem?
Sprawdzić koniecznie aby nie został na drugą kadencję

Alf
21 dni temu
Reply to  DJB

Piszesz w liczbie mnogiej. Sprawa dotyczy więc więcej niż jednego. Robi się coraz ciekawiej. Myślę ,że Pan Bożek powinien tuż przed wyborami podać do publicznej wiadomości o co chodzi a nie wyciągać z kieszeni kartkę i czytać gotowe oświadczenie. Ta sprawa rykoszetem uderza według mnie również w niego. Oczekuję zdecydowanie większego szacunku dla wyborców. Druga tura robi się coraz bardziej prawdopodobna. Jak w niej przegracie to na własne życzenie właśnie przez takie akcje jak ta. Buta i arogancja

obywatel
21 dni temu
Reply to  DJB

No to zarzuty ,
poświadczanie nieprawdy
w dokumentach,
korupcja

NIC NIE ZNACZĄ ???

Do DJB
21 dni temu
Reply to  DJB

A cieszysz się z innych kłopotów.
Nie bądź taki hardy

DJB
21 dni temu
Reply to  Do DJB

Nie rozumiem? Z czego niby się cieszę?

obywatel
21 dni temu
Reply to  Tbg

Wszystko z góry przygotowane, wykombinowane jak na spotkaniach z mieszkańcami !

Olo
21 dni temu

Geniala kadencja jak to podsumowali podczas swojej konwencji w TDK. W dalszym ciągu wpadka za wpadką od początku kadencji do finiszu

obywatel
21 dni temu
Reply to  Olo

Jaka załoga taki i szef .

DJB
21 dni temu
Reply to  Olo

Ale jaka wpadka? Wszystko Pan Prezydent wytłumaczył.

obywatel
21 dni temu
Reply to  DJB

Jasno, precyzyjnie i rzetelnie
– jak zawsze .
Jeszcze tylko odesłać na stronę BIP
I JEST GIT !

Do DJB
21 dni temu
Reply to  DJB

Co wytlumacxyl
Ze są zarzuty i że dotyczą one jego zadtepcy
Jak sprawy były zamiatane pod dywan to nastąpiła bezkarnosc

DJB
21 dni temu
Reply to  Do DJB

Jakby była bezkarność to by zarzutów nie było nawet. A skoro są to znaczy że wszyscy są równi wobec prawa. Tyle tylko, że jeśli zarzuty okażą się fałszywe i nie będzie podstaw dla aktu oskarżenia, to sprawa zostanie umorzona.

Luka
21 dni temu

Pluta ma powiazania z P…em i El-Transem,ich trzepalo CBŚ,przecież Pluta też byl w to zamieszany

Fabio
21 dni temu

Ostatni etap kampanii: szukanie haków

Ada
21 dni temu
Reply to  Fabio

Szukanie taniej sensacji…… a gdzie byliście wcześniej jak skazywali byłego Włodarza.

ODYSEUSZ
21 dni temu

Pamiętacie gościa, który nie tak dawno rozjeżdżał autem ludzi w Szczecinie ? Nagle sprawa ucichała i została zamieciona pod dywan- przyjrzyjcie się dobrze kozackie onuce i co widzicie ?!

ukraincy-swinieee
As
21 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Czemu nikt w tym państwie nie weźmie się za takie mendy jak ten odyseusz ? Chyba że pisze te teksty gdzieś spod Petersburga to tam go nie sięgną. Redakcja też w końcu mogłaby z tym coś wreszcie zrobić. Szkoda gadać

łysy
21 dni temu
Reply to  As

Dobrze gość pisze ale to już norma że jak ktoś krytykuje widlarzy i ich banderstan to jest ruskim trollem spod Petersburga a faktem jest że przestępstwa ukrainców w PL są wyciszane

ODYSEUSZ
20 dni temu
Reply to  As

O co sapiesz o prawdę ?

tbg
21 dni temu

tekst pisał kumpel Norberta czy sam Norbert?

Tomek
21 dni temu
Reply to  tbg

A ja oczekuje informacji od kandydata na prezydenta N. Mastalerza w temacie nabycia dziaki/ek za jeziorem. Być może wówczas poznamy cel komunlizacyjny Kopalni Siarki w likwidacji w Machowie. Ten człowiek przez 4 lata swoich rządów zasiał tyle zła i okazal tyle pogardy dla drugiego czlowieka, że niech już sobie podaruje moralizatorstwo. Gdyby facet był powazny, to nie wieszałby po 6 banerów w jednym miejscu jak ma to miejsce w narożniku skrzyżowania Sikorskiego i Zwierzynieckiej. Być może do tego pana nie dociera lub nie jest w stanie zrozumieć, że średnio rozgarnięty mieszkaniec naszego miasta po jednym banerze jest w stanie zrozumieć że oto N. Mastalerz kandyduje na urzad prezydenta, ale gdzież 6 w jednym miejscu to taki próg startowy – chyba raczej stan umyslu kandydata. Panie N. Mastalerz krytykuje pan realizację inwestycji, więc zapraszam pana na ul. Warszawska – po powodzi była remontowana przez Pana ekipę, więc może Pan nam wytłumaczy jak to sieę stało że nawierzchnia się sypie i nie ma miejsca gdzie nie byłoby dziury.

Tarnobrzeski DiM team
21 dni temu

Na DiM teamie jest link o jaką sprawę chodzi https://www.facebook.com/share/p/CLnwsSJRxdh7741R/

Mieszkaniec
21 dni temu

Tego będzie jeszcze wiele
Bozkowe mocarstwo padnie jak każde

Zibi
14 dni temu

Powinien juz szukac pracy najlepiej w szkole w Baranowie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
36
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content