Telekomunikacyjny maszt niezgody w Tarnobrzegu – Morzyszowie już stoi

Telekomunikacyjny maszt niezgody w Tarnobrzegu – Morzyszowie został już wybudowany. Zdjęcie masztu  zamieścił w mediach społecznościowych były prezydent miasta – Grzegorz Kiełb. Choć część mieszkańców była przeciw, to wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Temat planowanej budowy masztu w Mokrzyszowie, poruszany był w trakcie spotkania osiedlowego z prezydentem D. Bożkiem, które odbyło się 10 marca br. O lokalizacji prawie 44 metrowego masztu przy ul. Zamkowej, mieszkańcy dowiedzieli się już po wydaniu przez prezydenta pozwolenia na budowę. I o to właśnie mieli największe pretensję.

– Miasto wyraziło zgodę za plecami mieszkańców i my na to się nie zgadzamy (…) Zanim dojdzie do budowy, trzeba przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami – tłumaczył członek zarządu osiedla.

Jak zapewnił prezydent Dariusz Bożek, działania były zgodne z prawem, decyzja wydana jest zgodnie z prawem.

Na pewno podejmę rozmowy z P4 żeby wstrzymali na razie budowę, żeby przeprowadzili jeszcze z państwem rozmowę, żeby znaleźć ewentualnie inne miejsce – mówił 10 marca br. włodarz Tarnobrzega

O przebiegu spotkania osiedlowego pisaliśmy w artykule pn.„Nie decydujcie za mieszkańców, wbrew mieszkańcom”. Spór o lokalizację masztu w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie

Zdjęcie nowo wybudowanego masztu zamieścił dzisiaj w mediach społecznościowych Grzegorz Kiełb.

Słowo prezydenta Bożka jest warte tyle co nic. Maszt w Mokrzyszowie już stoi. Przypomnę, że 10 marca mieszkańcy będący na zebraniu osiedlowym przegłosowali uchwałę przeciwko lokalizacji masztu. Głosowało 127 osób, przeciw lokalizacji było przeciw 126 osób, 1 wstrzymała się od głosu – napisał były prezydent Tarnobrzega.

foto: facebook/Grzegorz Kiełb

Subskrybuj
Powiadom o
128 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
13 dni temu

Siwy kłamczuch mówi co innego a robi co innego…

Wyborca
13 dni temu
Reply to  mieszkaniec

A nadal kandydujacybBożek nigdy się nie przyzna że się pomylił, podjął decyzję bez konsultacji
Druga kadencjacwvtymnskladzievtonporzazka miasta a w szczególności brak kompetencji do zarządzania miastem i działaniami na rzecz dobra mieszkancow
Same potancowki morsowanie spotkania wigilijne z seniorami nievwystarcza
To są działania pozorne naliczone na bieżący sukces
Prawdziwy sukces to wizja potem plan i realizacja ale to wszystko musi być w zgodzie z oczekiwaniami mieszkańców i w zgodzie z prawem
Aby było zgodne z prawem trzeba się nauczyć zgodnie z nim zdobywać środki a nie w drodze poklonow do rządzącej partii
Pokłony to może robić Nadberezny bo on coś znaczy w partii rządzącej a Bożek nie ma znaczenia ani w pis ani w PO ani w PSL
A to oznacza pracowitość aby przekonać dobrym projektem
W tej kadencji tego brakło a w drugiej kiedy już nie można dalej rządzić nastąpi
Udawanie roboty
Luzik
Morsowanie
Taniec do no ale go rana
Wyjazdy służbowe
I uśmiechy do wyborców Jaki jestem ładny i mądry

Meksykanin
13 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Jak typowy nauczyciel ale my mieszkancy mokrzyszowa weźmiemy to pod uwagę przy urnie wyborczej

Matka
13 dni temu
Reply to  Meksykanin

G.K. skazany za łapówkę nagle obrońcą uciśnionych, wolne żarty

Meksykanin
13 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Co chcecie od prezydenta Bożka ??? Macie lepszy zasięg i jeszcze narzekacie i krytykujecie !!! Tusk nie tyle naobiecywał i prawie nic nie zrealizował ze stu obietnic POza zemstą polityczną, a ludzie głosowali za !!!! Mało tego podczas dwóch poprzednich kadencji zrobili Skok na OFE i podnieśli wiek emerytalny oraz na nic nie było pieniędzy łącznie z drogami na RURO 2012, których budowa szła jak krew z nosa !!! Skoro jeden może się realizować, jako premier POzwólcie się drugiemu się realizować, jako prezydentowi miasta i nie marudźcie w końcu wam galerię na wsi budują i lepszy zasięg jest konieczny !!!!

Mieszkaniec
13 dni temu

Ale zasięg by się chciało mieć?

Cycu
13 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Wiesz jakie skutki uboczne wywołuje pole magnetyczne z masztu co ma wpływ na zdrowie ludzi? ale jesteś za tępy żeby to wiedzieć.

WDR
13 dni temu
Reply to  Cycu

To niech przestaną znawco tematu biegać z komórkami. Może będą zdrowsi i tobie też nie zaszkodzi !!!

Urzędnik
13 dni temu
Reply to  Cycu

Nie wprowadzaj pan w błąd forumowiczów. Pole elektromagnetyczne emitowane przez nadajniki telefonii komórkowej w żaden sposób nie wchodzi w interakcje z ludzkim ciałem z tego względu że fala jest zbyt długa i niesie zbyt mało energii a fale radiowe są niejonizujące więc nie są szkodliwe dla zdrowia

Jak
13 dni temu
Reply to  Urzędnik

To zamontuj sobie na swoim domu. Wtedy co i uwierzymy.

ODYSEUSZ
13 dni temu
Reply to  Urzędnik

Podpiszesz się z imienia i nazwiska przy swojej opinii , aby każdy kto w wyniku uszczerbku na zdrowiu mógł od Ciebie żądać rekompensatę pieniężną na drodze cywilnej . Kłamiesz i jeszcze raz kłamiesz w ostatnim czasie norma promieniowania została podniesiona 100 krotnie ! I nikt niczego nie badał jak działą na ludzki organizm , a wystarczy spojrzeć na kolejki na oddział onkologii !

Olo
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Kolego . Konkrety . Ile osób zmarło w wyniku działania pola magnetycznego wytwarzanego przez nadajniki GSM ? Ile osób zachorowało KONKRETNIE w wyniku działania tychże nadajników ? Masz konkretne dane ? Nie . Jesteś taki sam łgarz jak Bozek . Nikt z was ,tak jak i Bożek nie ma konkretów w rękach . Czyli summa summarum ; wszyscy pier…. cie głupoty . Bo konkretów brak …
A GSM rzeczywiście niekorzystnie działa na ludzi . Bo ludzie korzystając z telefonów zamiast się rozwijać kretynieją ….

ODYSEUSZ
13 dni temu
Reply to  Olo

Konkrety skąd konkrety, jak nikt nie badał po podniesieniu 100 krotnie mocy, a przecież to powinno należeć do obowiązków operatorów masztów telefonii. Ale nie trzeba być naukowcem aby powiązać fakty ze sobą i wzrost zachorować na nowotwory po postawieniu masztu ! Ale skoro taki mądrala i przebiegły z Ciebie osobnik to – POKAŻ/WSKAŻ BADANIA KTÓRE POKAZUJĄ IŻ MASZTY TELEFONII SĄ CAŁKOWICIE BEZPIECZNE DLA ZDROWIA . Rzucić każdy może hasło udowodnij,że Twoje słowa są poparte faktami , a nie z dupy wzięte !

Obatelka
13 dni temu
Reply to  Olo

Jeszcze za krótki czas działania żeby to
tak wyraźnie było dostrzegane., ale już w tej chwili ludzie cierpią na bezsenność , choroby neurologiczne, , depresję czy inne choroby psychiczne,itp.

Obatelka
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Smog z kominów ma udowodnione działanie na układ oddechowy, krążenia jest rakotwórczy i czemu nikt nie zrobi z tym porządku? Bo Iksinski ma prawo się tanio ogrzać a Igrekowscy muszą to znosić, nawet dzieci kobiety w ciąży.

Ynteligent
13 dni temu
Reply to  Urzędnik

Żeby wyemitować falę długą to właśnie potrzeba znacznej energii. Fale długie są przy emisjii AM (modulacja amplitudy) i niskich częstotliwościach (np. 225 kHz, program I Polskiego Radia).
Jeśli są montowane przekaźniki telefonii komórkowej to zapewne na fale bardzo krótkie bo częstotliwości pracy mają wysokie.
Telefony, smartfony pracują na małych mocach bo co rusz jest przekaźnik. Podejrzewam, że w granicach widzialności innego przekaźnika są stawiane na masztach.
Jeśli jeden przekaźnik zostanie uszkodzony to… klapa. Nie ma możliwości połączenia się z korespondentem.
Pozostaje zakupić wcześniej CB radio / Cymbał Radio 🙂 / i dmuchać na zimne.

Wyborca
13 dni temu
Reply to  Cycu

U Was bez masztu widać skutki uboczne

Mieszkaniec
12 dni temu
Reply to  Cycu

Jakie są negatywne skutki? 5G spowoduje ze takie nadajniki będą musiały być co parę kilometrów.

WDR
13 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Wszyscy mieszkańcy, którzy są przeciw niech zastrajkują i pokarzą, że mają charakter i przestaną korzystać z telefonów komórkowych !!!

ODYSEUSZ
13 dni temu
Reply to  WDR

Zacznij rozróżniać podstawowe jednostki moc oraz częstotliwość nadajnika, a wtedy będziesz mądrzejszy:)

WDR
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Też korzystasz z telefonu !!!! Wstydu nie masz ???? Przecież, to szkodzi !!!! Widocznie nie czytałeś na ten temat i nie masz MOCY wiedzy w temacie ale i ZASIĘGU oraz nadajesz na innych CZĘSTOTLIWOŚCIACH !!!! Zmień FALE i uważaj na zawał serca, udar mózgu oraz nadciśnienie tętnicze.

Magura
13 dni temu
Reply to  WDR

Wszyscy mieszkańcy i owszem zastrajkują i pokażą, że mają charakter,ale przy urnach wyborczych. Możesz i Ty być tego pewny i pan Bożek.

GES-em
13 dni temu
Reply to  Magura

Czytaj ze zrozumieniem, a nie biegasz z telefonem przy tyłku, bez którego nie potrafisz już żyć. Może w Mokrzyszowie trzeba postawić Wam skansen i wówczas będziecie zadowoleni i do tego znak wolni od telefonii komórkowej !!!!

Tycjan
13 dni temu

Takich masztów jest pełno.Stoja na blokach mieszkamych , kościołach,budynkach publicznych i wszystko zgodnie z prawem. To niby Meksyka ma być wyjety z pod prawa tylko dlatego że kilku rzekomo obronców mieszkańców robi ludziom średniowiecze w głowie.

Cycu
13 dni temu
Reply to  Tycjan

Nie kilku, tylko ponad 160 osób, głosowało przeciw, nie siej propagandy.

Waldek
13 dni temu
Reply to  Cycu

Co Cię suty drą ?

RAF.
13 dni temu
Reply to  Tycjan

Jakie miasto oraz ,,level,, dyskursu taki ,,tY€JAN,,,

Kusy
13 dni temu

Tak wyglądają metody rodem z prlu.

Cycu
13 dni temu

Na tym maszcie powinien zamieścić baner – wypięta d.. e na mieszkańców.!!

mieszkaniec
13 dni temu
Reply to  Cycu

Dobre

Wyborca
13 dni temu
Reply to  Cycu

Masz szansę na ten baner 7kwietnia

Olaf
13 dni temu

Piękny prezent dała firma P4 obecnemu prezydentowi walczącemu o utrzymanie ciepłej wysokoopłacanej posadki dla siebie i swoich klakierów z dwoma fotografami na czele z panem uszem. Mogli poczekać aż ludzie zagłosują ale jak widać oni również chcieli dać pstryczek urzedującemu…

mieszkaniec
13 dni temu
Reply to  Olaf

Pyszałek nie słucha ludzi którzy go wybrali i tak zleciało 5 latek urzędowania, wystarczy tego dziadostwa

stary Tatar
13 dni temu

Bożek chyba nie zdaje sobie sprawy z kim zadarł, nikt ze sztabu go nie uświadomił aby nie zadzierał z „Tatarami” Mieszkańcom nie chodzi o to aby nie stawiać masztu, bo każdy ma telefon. Mieszkańcom Mokrzyszowa nie spodobał sie sposób informowania o tej kontrowersyjnej inwestycji, tzn. braku informacji i robienie z ludzi debili, że przecież wg. Bożka i jego podwładnych informacja była na BiP

Tycjan
13 dni temu
Reply to  stary Tatar
997
13 dni temu

Komedia. Co innego mówi prezydent a co innego robi. Na spotkaniu powiedział, że nie potrzebował opinii konserwatora zabytków ale jak Kiełb wyszukał w dokumentach to dziwnym trafem obudzili się w urzędzie i zapytali konserwatora, wysłali zapytanie po wydaniu zgody na inwestycje. Rozumiecie Państwo o czym to świadczy? Jaki oni tam mają burdel a może inwestor pilnie potrzebował tej inwestycji?

Alicja
13 dni temu

Tego mu mieszkańcy nie darują

Cycu
13 dni temu

PANIE GRZEGORZU – DZIĘKUJEMY za informację, a swoją drogą co na to jeszcze radny rodowity mokrzyszowianin.?

ODYSEUSZ
13 dni temu
Reply to  Cycu

Za co dziękujesz przecież Kiełb nie odkrył ameryki. Mógłbyś dziękować gdyby ofiarnie przykuł sie do masztu przed uruchomieniem -to byłby już jakiś powód !

Wyborca
13 dni temu
Reply to  Cycu

Podziękujcie mu jeszcze za wstyd jaki zafundował Tarnobrzegowi i za maszt, który postawił w 2016 na placu targowym bez konsultacji. Wtedy to było w porządku? Sam nie konsultował, a dziś drze ryja o konsultacje – szczyt obłudy.

Cycu
13 dni temu

A ja chciałem dostać się do prezydenta, poinformowano mnie ze w tyy tygodniu nie przyjmuje. Czyżby s….. Lil.?!

Aksamitny
13 dni temu
Reply to  Cycu

Niemożliwe prezydent Bożek i V-ce Pluta są najlepsi i nie przejmują się niczym, jak też mieszkańcami.

Spółka z O. O.
13 dni temu
Reply to  Cycu

Szczury zaczynają uciekać, z tonącego okrętu.!

janwdupowkręt
13 dni temu

na miejscu mieszkańców wiedziałbym, co z nim zrobić…

Spółka z O. O.
13 dni temu
Reply to  janwdupowkręt

Masz rację, wóz drabiniasty jeszcze stoi na placu czerwonym, tylko czy koniuszny mastalerz pożyczy konia.?!

janwdupowkręt
12 dni temu

ja pisałem o maszcie
a nie o dziadzie

  • to tak dla jasności
ODYSEUSZ
13 dni temu

Pan Bożek i jego stosunek do wyborców, miejmy nadzieję że to w końcu dotrze do ludzi jaki człowiek stoi na czele miasta ! Informuję że wszelkiego tego typu instalacje są wysoce szkodliwe dla ludzkiego zdrowia powodując lawinowy wysyp wszelkich nowotworów !

WZX
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Wyrzuciłeś już telefon i komputer? Śmiało, bo ci zaszkodzi bardziej. Już widać skutki.

ODYSEUSZ
13 dni temu
Reply to  WZX

Nie porównuj telefonu do masztu , bo zarówno to i to szkodzi zdrowiu. A chcesz się przekonać noś przez kilka dni non stop telefon na sercu ,a zobaczysz jak zacznie ci szwankować. I ten sarkazm na koniec – wiesz Ja nie brałem udziału w szopce szprycowej na srovida i dalej żyje, a miałam umrzeć bez szprycy bo tak mówili w tv. Tyś pewnie szczepan więc kto z nas dwóch jest durniem ?

Obatelka
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Widocznie bardziej bałeś się szczepienia niż cowida. A że żyjesz to nic takiego niezwykłego. Wielu ludzi przeżyło i tych szczepionych i tych nie. Z tym że zanim wprowadzono szczepionki ludzie umierali w zastraszającym tempie i to było powodem ich wprowadzenia.

ODYSEUSZ
12 dni temu
Reply to  Obatelka

Bardzo mało wiesz na temat tzw szopki covidowej! Ludziom po wypadkach samochodowych wpisywali w akt zgonu covid tylko dlatego żeby podbijać statystyki i premię dla konowałów itd

Ynteligent
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie przesadzaj. Wszystko jest dopuszczalne w granicach rozsądku. Nie należy:

  • stawiać masztów zbyt blisko zabudowań. Nie tylko ze względów zdrowotnościowych ale też estetycznych
  • rozmawiać zbyt długo przez telefon. Normalna rozmowa wg wszelkich badań powinna wynosić do 3 minut.
  • nie patrzyć w ekran smartfona zbyt blisko twarzy umieszczonego i w ciemnościach przed snem. Powoduje trudności z w zaśnięciu albo szybkie wybudzenie.
  • żyć stale przy telefonach bo to złodziej czasu i można wiele spraw załatwić, kiedy telefon czy smartfon odstawi się na jakiś czas na półkę.

Rozsądek, rozsądek i jeszcze raz rozsądek przy korzystaniu z telefonii komórkowej sprawie, że nie będzie problemów.

Bingo
12 dni temu
Reply to  Ynteligent

A jak robię kupę, to mogę rozmawiać??

Kostkowy Tarnobrzeg
8 dni temu
Reply to  Bingo

Możesz. Przyjemnie w ten sposób spędzisz czas 🙂

Kierownik
13 dni temu

I dobrze zrobił. W Tarnobrzegu mieszka ciemnota. W Stalowej Woli jest podobny maszt i jakoś nikt nie protestował ale tam ludzie widocznie są mądrzejsi.

ODYSEUSZ
13 dni temu
Reply to  Kierownik

A teraz sobie odpowiedz gdzie jest największy wzrost zachorowań na nowotwory ? Nowoczesność nie znaczy że mądrzejsi ..

Tycjan
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Najnowsze dane Narodowego Urzędu Statystycznego Wielkiej Brytanii nie pozostawiają złudzeń:picie alkoholu,palenie tytoniu,otyłość oraz nadmierna ekspozycja na słońce napędzają gwałtowny wzrost nowotworów.

ODYSEUSZ
13 dni temu
Reply to  Tycjan

Kto płaci ten dostaje wyniki których oczekuje. Jakoś dziwnie nikt nie bada pożywienia wszelkiego typu dodatki chemiczne E czy wody chlor, fluor jak bardzo wpływa negatywnie na ludzki organizm – hmm ciekawe dlaczego ?

konowaly-na-uslugachhh
Tycjan
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Pod każdym źródłem informacji które wskażesz z czystym sumieniem mogę powtórzyć za Tobą – kto płaci ten dostaje wyniki których oczekuje.Nieprawdaż ?

Obatelka
13 dni temu
Reply to  Tycjan

Zapomniałeś o najważniejszym – smogu.

Jajcarz
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ruter Wi-Fi „bije” po jajkach bo najczęściej jest w mężczyzn blisko nich umieszczony. No i Wi_Fi to jest stale promieniowanie.

ODYSEUSZ
13 dni temu
Reply to  Jajcarz

Owszem wifi jest również szkodliwe dla zdrowia ale to nie ta skala porównawcza z nadajnikami. Ale masz wifi 2,4 Ghz które jest stosunkowo mniej szkodliwe od tego 5 Ghz (rozchodzi się o moc i częstotliwość jak w mikrofalowce) . Po za tym co z tego że nie będziesz mieć telefonu, wifi jak dookoła ludzie w mieszkaniach mają i co najgorsze nawet tego nie wyłączają na noc !

Gość
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Masz jakieś wiarygodne badania to zapodaj. Inaczej to tylko straszenie ciemnoty

ODYSEUSZ
12 dni temu
Reply to  Gość

Zgłosić się po badania do tych co produkują i montują maszty- ich obowiązkiem powinno być posiadanie owych badań. I tu Cię rozczaruję nawet oni nie mają takich badań , jak myślisz dlaczego ?

Obatelka
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Zacofanie też nie jest dobre, bo palenie w piecach byle czym(99%) jak za króla Ćwieczka jak udowodniono bardzo szkodzi zdrowiu.

Spółka z O. O.
13 dni temu
Reply to  Kierownik

Ciemnota to ty,,, podobny”to wielka różnica, jak nie potrafisz odróżnić.

Wyborca
13 dni temu

To że firma p4 nie wstrzymała budowy masztu do 7 kwietnia świadczy o tym że decyzję podjąla inna osoba z otoczenia Bożka a nie On Sam
Klęska goni klęskę

Tycjan
13 dni temu
Reply to  Wyborca

To że firma p4 nie wstrzymała budowy masztu świadczy tylko o tym ze w swej działalności nie kieruje się kalendarzem wyborczym tylko interesem swoich klientów.Oby więcej takich firm

Daro
13 dni temu
Reply to  Tycjan

Mam telefon w Play. W okolicy tego spornego masztu Play ma bardzo dobry zasięg równiez w pomieszczeniach. Więc nic nie wnosi nowego, co najwyżej wiecej promieniowania. Co innego było w Zakrzowie, tam beda w okolicy Parku Przemysłowego to zero zasięgu było w Play.

Dżesika
13 dni temu
Reply to  Daro

Zmień operatora jak nie masz zasięgu

Genialna kadencja
13 dni temu

To była „Genialna kadencja” , prezydent to „dobry człowiek” tak słodzili mu jego wyznawcy i kandydaci do koryta podczas konwencji wyborczej w TDK. Jak bardzo była genialna i jaki z niego dobry człowiek – wszyscy widzimy.

mieszkaniec
13 dni temu

Nie wiadomo czy zwiekszona moc nadajników 100-krotnie(nie o 100%), którą po cichu podnieśli rządzący podczas gdy wszyscy byli zajęci covidem miała wpływ na obecne „turbo-nowotwory”. Przypadkiem wysyp nagłych zgonów, dziwnych chorób(zakrzepów itp) oraz tych turbo-raków(tak piszą o tym lekarze badacze) zbiegła sie czasowo z akcją podawania eksperymantalnych preparatów na masową skalę. Wiec nie przesądzał bym co najbardziej odpowiada za nowotwory. Ja tam nikomu nie bronię spać z włączoną mikrofalówką z otwartymi drzwiczkami byle by to było w bezpiecznej odległości od mojego domu. A jaka jest ta bezpieczna odległość? Nie wiem ponieważ dla pewnych grup interesów bezpieczniej jest takich badań nie robić.

Maryjan
13 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Tu nie chodzi o zbadanie i stwierdzenie że jest zwiększona zachorowalność na różnego typu nowotwory, czynniki są różne tak samo jak nasze organizmy, tu chodzi o stwierdzenie jaki wpływ ma promieniowanie z antenki przy maksymalnej wydajności na nasze zdrowie, im mnie badziewia w naszym otoczeniu tym lepiej dla nas samych, tak jak wspomniałem obok jest szkoła i nasze młode pokolenie tam spędza większość życia, taka sugestia ale jak wielu nas jest tak wiele zdań

Jajcarz
13 dni temu
Reply to  Maryjan

Zapytaj to młode pokolenie ile ma i używa telefonów, smartfonów.

Maryjan
13 dni temu

No to teraz niezależny audyt przeprowadzony na zlecenie przeciwników jakie promieniowanie i o jakim wpływie na zdrowie ta antenka generuje przy maksymalnej wydajności. Przypomnę że obok jest szkoła. I po temacie.

Daniel
13 dni temu

Po trupach do celu. Pokazal ile warte jest słowo prezydenta ale chyba dane inwestorowi a mieszkańców ma głęboko w d. Czerwona kartka panie prezydencie. Gdyby był pan innym człowiekiem to załatwił by pan to po ludzku, wyłożyłby pan sprawę mieszkańcom po ludzku i po sprawie ale widać, że daleko ma pan mieszkańców gdzieś i po cichu załatwia takie sprawy. Przykro na to patrzeć. Oby głos mieszkańców Mokrzyszowa przesądził o nie dostaniu sie do II tury. Amen.

Mieszkaniec TBG
13 dni temu

Na wszystkich kościołach znajdują się anteny, na starostwie są anteny, na banku PKO SA anteny, ale w ciemnogrodzie nie może jej być

ODYSEUSZ
13 dni temu

Dlatego daj przykład innym i ustaw u siebie na dachu mieszkania, domu czy też przed domem na podwórku. Pokaż jaki jesteś światowiec, może gdy zachorujesz zrozumiesz że to co fajne z zewnątrz nie koniecznie musi być zdrowe dla ludzkiego organizmu

Mieszkaniec TBG
13 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie ma problemu. Działkę mam sporą więc zmieści się maszt i wiatrak który też jest zabójcą ludzi.

Mieszkaniec1
13 dni temu

Prawdziwy ciemnogród

Wyzwanie
13 dni temu

Do puki nie ma wyborów pan db jest prezydentem skoro ludzie mieszkają na osiedlu m-òw są mieszkańcami Tarnobrzeg więc mogą zawetować decyzję prezydenta podać go do sądu wraz z firmą ale czasu jest coraz mniej ale czy to jest na rękę mieszkańców czy pracownicy im będą miały tańsze połączenia więc na czyja to jest korzyść?

Olo
13 dni temu

Może i bym się podniecił tą dyskusją o tym kto kogo …. Ale mam podobne zdanie o Bożku i jego interlokutorze . Bo Kiełb to też niezły „model” …

rowerowy
13 dni temu

Transparentność po tarnobrzesku – tego komentować nie trzeba. Ale ciekawe, że przeszkadza im rzekomo szkodliwe promieniowanie, którego nie widać, a nie przeszkadza im obiektywnie kiepski stan drogi „rowerowej” ze zdjęcia, który widać i podczas jazdy czuć.

mokrzyszowianin
13 dni temu
Reply to  rowerowy

Mieszkańcom nie przeszkada promieniowanie. Byłem równiez na tym spotkaniu i o promieniowaniu praktycznie nie wiele było mówione. Mieszkańców oburzyła arogancja prezydenta w załatwianiu tego typu inwestycji, brak informacji. Bo prezydent twierdzi, że nie musiał informować mieszkańców a informacja była ponoć na stronie www biuletynu informacji publicznej czy;takim tworem gdzie 99,99% mieszkańców nigdy nie zagląda. Od takich informacji ma przewodniczącego osiedla ale on również chciał temat „załatwić” po cichu. Dlatego zrobiło się głośno. Tyle i aż tyle

Mieszkaniec TBG
13 dni temu

To tak jak na Kwiatkowskiego ludzie mieli g… do gadania jak im Grzegorz K. Masz zafundował. Ciekawe ile pod stołem za to było.

rowerowy
13 dni temu

Czyli gdyby mieszkańcy byli informowani przez urząd, że maszt powstanie, to nie mieliby problemu z jego postawieniem? Bo rezultat byłby ten sam.

Jajcarz
13 dni temu

tyle waszego, że se popłaczecie,
tyle waszego, że se popłaczecie
tyle waszego, że se popłaczecie

A bożek i tak zrobi swoje z tymi mundrymi uczonymi w UM

!!!
12 dni temu
Reply to  Jajcarz

albo bez ich udziału.

As
13 dni temu

Uchwała przeciwko lokalizacji masztu gdzie ten maszt uzyskał już prawomocne pozwolenie na budowę. Jeszcze Prezydent mówi na zebraniu ,że będzie namawiał do zmiany lokalizacji. Trzy tygodnie później maszt stoi. Ludzie przestańcie się wreszcie ośmieszać. Takie hece to tylko w Tarnobrzegu chyba są możliwe

Dr Pai hi wo
13 dni temu
Reply to  As

Dokładnie. Tu nawet nie chodzi o szkodliwość czy też nie. Konsultacje społeczne są kluczową kwestią. Siwy morsik obiecywał przed kamerami że wstrzyma i zmieni ewentualnie lokalizację. Taki KŁAMCA na takim stanowisku?

As
13 dni temu
Reply to  Dr Pai hi wo

Mój wpis dotyczył zarówno mieszkańców jak i Prezydenta. Po co było robić szopki jak mleko już się rozlało i żadne uchwały tego nie zmienią. Ciekawe kto w ogóle i po co był inicjatorem takiej uchwały i co Prezydent zrobił ,żeby przekonać inwestora . Prawo mamy niestety takie ,że budują gdzie chcą. Z głosem mieszkających tam ludzi nikt się nie liczy. Jak dostają odmowę to odwołują się do Wojewody i ten każe znowu rozpatrzyć wniosek z sugestią ,żeby pozwolenie wydać . Tak PIS wymądrzył tworząc ustawy

Zbigniew
13 dni temu

Ludzie po co to cale glupawe dyskusje.
Jezeli chcecie sprawdzić czy maszt jest nibezpieczny jak bedzie juz dzialal prosze w odleglosci 100 m podejśc z komorką i zobaczyc ile kresek zasiegu jest na telefonie.
Ide o zaklad.ze jak bedzie dwie to gora!
Czyli mniej niz moze teraz macie w domu.
Kazda amtena emituje fale w poziomie 120stopni i 10 stopni w pionie zatem pelny zakres to dopiero okolo 800 m od anteny ! Tylko ze moc wowczas jest tego rzedu jak w kazdej komorce .
A windowanie sie na nastrojach miszkancow przez polityków np. Kielb niczemu nie sluzy tylko wprowadza ferment.

Dekiel
12 dni temu
Reply to  Zbigniew

„Jezeli chcecie sprawdzić czy maszt jest nibezpieczny jak bedzie juz dzialal prosze w odleglosci 100 m podejśc z komorką i zobaczyc ile kresek zasiegu jest na telefonie.
Ide o zaklad.ze jak bedzie dwie to gora!”

Ja w mieszkaniu mam 4 kreski. Musi, że niedaleko musi być przekaźnik i mi nieźle w dekiel bije.

Robert
13 dni temu

Wygląda to tak ,że sieć powołuje pełnomocnika ,żeby załatwił pozwolenie. Nikt z firmy nawet nie był w naszym mieście zapewne. Ciekawe zatem z kim Prezydent chciał rozmawiać o innej lokalizacji. Dla takiej sieci to żaden partner do rozmów. Zwłaszcza ,że mieli już papiery na gotowo . To się kupy nie trzyma. Po co tak kręcić ?

specyficzna prezydentura
13 dni temu

Niestety ale takich inwestycji w ostatnich 5,5 roku było dużo więcej. Nikt nikogo nie pytał, konsultacje społeczne były urojone, a robiono różne rzeczy. A ostatnią wisienką na torcie jest postawienie ekranów dźwiękochłonnych na końcu ulicy gruntowej tym samym blokując dojazd do osiedla Miechocin z osiedla Siarkowiec. Czy ktoś sie pytał , czy korzystający z tej drogi sie zgadzają? No nie. . począwszy od zamknięcia jeziora na cały 2020 rok, zamykanie szkół podczas covidu dla rodziców dzieci w czasie zimy, zamykanie dworców w zimie, zawężenie obwodnicy do niedopuszczalnych rozmiarów, wybetonowanie jeziora w sposób urągający standardom, nieudana próba sprzedaży i zburzenia budynku gimnazjum nr 3, próba wybetonowania osiedla serbinów(aleja nocy i dni) , wysiedlanie działkowców z dnia na dzień bez wypłaty odszkodowań w stosownym terminie.Mozna wymieniać długą listę,Ale pamiętajmy że to nie prezydent Bożek jest autorem tych pomysłów, tylko jego doradcy, którzy mu cały czas pomagają i za niego rządzą. No to taka specyficzna prezydentura

Anonimowo
13 dni temu
  • Dlatego Hitler, mając takich doradców, przegrał wojnę. a on następna kadencję. Z drugiej strony sam dobierał sobie tych, pożal panie boże doradców z łapanki.
Odp
13 dni temu
Reply to  Anonimowo

No jak by wybuchła wojna w Polsce i na ziemiach tbg-u to oprócz senioròw nikogo tutaj już by nie było a kto ma się nimi opiekować jak młodych nie ma i są o tym mowy ale kwestia jak długo?

Odp
13 dni temu

Ale jak pdb nie zostanie prezydentem to może być dyrektorem lub nauczycielem w jakiej kolwiek w szkole które są coraz mniejsze w edukacji z od końca maja trochę ich zniknie z Podkarpacia ale ja w śród nowych i starych kandydatów nikt z nowym pomysłów nie zaskoczył a debata była w radiu rzeszow?

Ynteligent
13 dni temu

„konsultacje społeczne były urojone, a robiono różne rzeczy.”

Konsultacje to sztuka dla sztuki. By pokazać jak to się władza liczy z lokalsami.

Kazek
13 dni temu

Dla wszystkich którzy uważają że pole magnetyczne nie ma wpływu na tkankę ludzką, to po co chodzicie na pole magnetyczne podczas rehabilitacji. Oczywiście to jest odpowiednio dobrane, mikrofalowe niestety nie leczy!

Kazek
13 dni temu
Kazek
13 dni temu

Zachęcam do oglądania na YouTube program pt. kawa na ławę 5 G w Mokrzyszowie

Ynteligent
13 dni temu
Reply to  Kazek

Link poproszę.

Obserwator
13 dni temu

A ja się dziwiłem co mi tak zapierd..a download na torrentach .Teraz to już wiem .Dziękuję Prezydencie za szybkie łącze .Ps – z 900kb zrobiło mi się 4.2 Mb to je to

Terojan
13 dni temu
Reply to  Obserwator

Zostało ci cmoknięcie go w tylek.

Obserwator
12 dni temu
Reply to  Terojan

Aż tak to nie .Ale po gratuluję wygranych wyborów.Uścisk dłoni i uśmiech wystarczy.

Jan
13 dni temu

Ze spalarnią będzie tak samo.

Robert
13 dni temu
Reply to  Jan

Sprawa jest już przyklepana. Czekają do wyborów. Za duża kasa

Obatelka
13 dni temu
Reply to  Jan

Skoro nie w Machowie, bo tam najlepsza lokalizacja byłaby , to pewnie pojawi się ni z gruszki ni z pietruszki na jakimś Serbinowie, Dzikowie, czy innym – owie. Akurat protestowali żeby nie w Machowie bo robili se tanio kampanię wyborczą i dużo ludzi to łykneło , bo ludziska zmanipulowani i woła spalarnię koło siebie -:(

Tarnobrzeżanin X
12 dni temu
Reply to  Jan

Mnie bardziej niż lokalizacja boli to, że władze miasta widza przede wszystkim interes zagranicznej spółki. Popatrzcie na Sralową Wolę. Tam jest to spółka miejska. I miasto ma na nią wpływ. A tak FCC będzie nam dyktowała cenę odbioru śmieci jaką tylko im się spodoba. Poza tym nie będziemy mogli liczyć na odpowiadnie dotacje na czyjś interes. Tzn. jak dotacje będą to łyknie je prywatna spółka. Zawsze to samo myślenie czyli jak najwięcej sprzedać z tego miasta …. dramat !

walt
12 dni temu

warto sprawdzić jak to się stało,że w Stalowej Woli pewne spółki komunalne są do dziś i komu w Tarnobrzegu zawdzięczamy,że ich nie mamy.
odsyłam zwłaszcza do czasów sprzed lat 15 czy 10 bo to zdaje się dawno temu sprzedane spółki.

Tarnobrzeżanin X
12 dni temu
Reply to  walt

…ale czy będziemy tylko o tym gadać czy można by próbować reaktywować takie spółki ? Jasiu Mleczarz jeszcze śpi sobie w Rzeszowie …ale już niedługo. Na jego miejsce już czeka drugi żupawski cap. Co miasto nie ma już żadnych działek aby reaktywować pewne spółki i szukać źródeł dofinansowania? …. ale łatwiej jest wspierać prywatną spółkę bo na tym skorzysta Dymitrów z kitą.

walt
12 dni temu

ja nikomu nie bronię tylko zdaje się Tarnobrzeg sam w sobie nie ma takiej kasy na inwestycje.
ale zaraz może wygrać ktoś kto te pieniądze znajdzie i będzie nie tylko MKS,MPGK ale i centrum przeładunkowe na dworcu,centrum komunikacyjne,wielkie uzdrowisko a nawet most na Wiśle.
nikomu nie zabraniam marzyć.

Kabaret
13 dni temu

O ironio losu.!! Jeden zostawia zadłużone miasto na ponad 144 ml zł, hasło drugiego z kandydatów to – Tarnobrzeg zasługuje na więcej. ” więcej czego.?? długu.!!

Obatelka
12 dni temu
Reply to  Kabaret

Więcej odkupionych dóbr od hrabiów, które kiedyś zostawili a były z ludzkiej krwawicy…

Ynteligent
13 dni temu

Bożek, podobnie jak Mastalerz mają u mnie przy wyborach czerwone kartki. Ten drugi wcześniej wykazał się arogancja wobec ludu, ten drugi jest podobny tylko bardziej dyplomatyczny.

Ynteligent
12 dni temu
Reply to  Ynteligent

„,ten drugi jest podobny tylko bardziej dyplomatyczny”

Powinno być „ten pierwszy… bardziej dyplomatyczny.

Spełnione Konkrety Mastalerza
13 dni temu

Spełnione Konkrety Mastalerza

www1ww
Działek mało...
13 dni temu

Ciągle brakuje działek nad jeziorem

jj
stary komunista
12 dni temu

brawo mokrzyszow nieoficjalna stolica czwormiasta

walt
12 dni temu

zadziwiające – ostrzegają przed masztami ale w internecie sami spamują 🙂

może być większe zakłamanie ?

Ynteligent
12 dni temu
Reply to  walt

Może internet mają po kablu a nie bezprzewodowy?

Eryk
12 dni temu

No, to pan prezydent Bożek pokazał mi fucka.
Nie omieszkam się zrewanżować. Radnemu Biernatowi również.

Bingo
12 dni temu
Reply to  Eryk

Dopiero teraz się zorientowałeś, robią to od 5 lat

Mokrzyszowianin
12 dni temu

Ja nie mam nic przeciwko powstaniu tego masztu. Uważam, że na pewno nie pogorszy a polepszy to parametry choćby internetu mobilnego. Za to oczywiście nie podoba mi się brak informacji ze strony władz miasta jak i urzędników. Ale tak było za każdej kadencji ! A co z przewodniczącym i radnymi rady osiedla? Bo serio przyznam nie wiem co i czy w ogóle coś określa ich obowiązki na rzecz tego osiedla? Finalnie kończy się to tak, że jedni hurtowo na drugich wylewają pomyje. Zachowanie wielu krzykaczy na ostatnim spotkaniu osiedlowym było tragiczne! Ale też organizacyjnie spotkanie to porażka. Nie działający mikrofon. Zero informacji w formie wizyjnej a tam przecież był telewizor dużych rozmiarów. Urzędnicy siedzący raczej jako statyści. Nie podejmujący własnej inicjatywy aby przekazywać informacje. A na koniec widzisz jak Kiełb z Mastalerzem klepią się po ramieniu … oczy przecierałem. Bo jeszcze pamiętam jak skakali sobie do gardeł. Obłuda jak 150!

Ynteligent
12 dni temu

„A na koniec widzisz jak Kiełb z Mastalerzem klepią się po ramieniu … oczy przecierałem. Bo jeszcze pamiętam jak skakali sobie do gardeł. Obłuda jak 150!”

Niom, co najmniej dziwne. Może na zasadzie, że jak mają mieć jednego wroga to trzeba skonsolidować siły?

Bingo
12 dni temu

No i podwyżka opłaty gruntowej od maja, a w tym roku jeszcze będzie podwyżka wody. Zadłużyli mieszkańców, i jeszcze bezczelni pchają się do koryta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
128
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content