Cisza wyborcza. Ani słowa o wyborach

Kampania wyborcza i kampania referendalna zakończą się w piątek 5 kwietnia br. o północy. Wtedy też rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do godz. 21:00 w niedzielę, czyli momentu zamknięcia lokali wyborczych, o ile żadna z obwodowych komisji wyborczych, w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń, nie podejmie uchwały o przedłużeniu głosowania.

W czasie ciszy wyborczej kandydaci nie mogą rozdawać swoich ulotek, wieszać plakatów, organizować spotkań wyborczych. Zakazem objęte są wszelkie wystąpienia polityczne i manifestacje. Nie mogą również występować przeciwko innym kandydatom.

Z założenia cisza wyborcza ma być czasem w którym obywatele po kampanii, mogą zastanowić się, jakiego chcą dokonać wyboru.

UWAGA!

W czasie ciszy wyborczej obowiązuje zakaz agitacji, prezentowania sondaży itp. również poprzez wpisywanie komentarzy na forach internetowych i serwisach informacyjnych. Każdy kto złamie zakaz, musi się liczyć z odpowiedzialnością karną, tak samo jak w przypadku wpisywania komentarzy obraźliwych, pomówień, itp. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami to autor komentarza/opinii odpowiada osobiście za opublikowany wpis, nie redakcja serwisu, na którym został on umieszczony.

Dodatkowo, każdy komentarz zamieszczony w trakcie ciszy wyborczej, będzie wymagał zatwierdzenia!

 

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nie dla Mastalerza w Tarnobrzegu
1 miesiąc temu

Trzeba nazwać rzeczy po imieniu: Mastalerz to Menda

???
1 miesiąc temu

Nie było ładniejszego palca z ładnymi paznokciami do fotografii o ciszy?

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  ???

jezuuu masz oko ,fakt gorsze niż budowlaniec hehheheh.

Jjjbrae
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

I koza w nosie

Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Jjjbrae

łeee

Cichy
1 miesiąc temu

Jak cisza to powinna być zablokowana możliwość pisania komentarzy. Przynajmniej forumowicze odetchną od pisania.

cisza w teorii
1 miesiąc temu
Reply to  Cichy

A jak ktoś napisze komentarz, albo wklei obrazek wyborczy i co wtedy? Kogo będą ścigać, anonima? A wklei, bo da sie jak zechce. Jak rozumiem to kwestia obyczajowa że jest cisza wyborcza, bo jest i już, jednak nie ma narzędzi do jej wdrożenia, facebook działa, fora działają , komentarze działają. W nocy i tak ktoś podrzuca ulotki i znowu podrzuci , do rana będą świeżutkie. Plakaty też dyskretnie się podmienią,wystarczy porównać co dziś, co wczoraj a co jutro, zmiany dyskretnie zachodza

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  cisza w teorii

dawaj, pisz to sprawdzimy:) Chyba że się boisz?

Obatelka
1 miesiąc temu

W kościele nie ma ciszy wyborczej, można sugerować cały dzień.

sąsiad
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

co tak ci ten Kościół przeszkadza?

księgowy
1 miesiąc temu
Reply to  sąsiad

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą który pracuje w firmie reklamowej i uświadomil mnie jakie są koszty banerów. Proponuję żeby każdy zrobil zdjęcie komórką banerow Siwego Dziadka,w swojej okolicy policzymy je póżniej bo ewidentnie idzie tu wielki przewał

Postaw mi kawę na buycoffee.to
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content