Tarnobrzeg: Złote Gody w zamku

18 kwietnia, w Sali Wielkiej Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu 14 par odebrało z rąk prezydenta Dariusza Bożka Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP. Większość jubilatów miała na swoim koncie złote, czyli 50-letnie jubileusze. Rekordziści, sakramentalne „tak” powiedzieli sobie 67 lat temu.

– 50 lat razem to jest pół wieku bycia nie obok, ale ze sobą. Ludzie często bywają obok siebie, ale wy byliście ze sobą. Wspieraliście się, wspieracie i wspierać się będziecie. Kochaliście, kochacie i kochać będziecie – mówił do jubilatów prezydent Dariusz Bożek. – To jest tak piękny moment i wzruszający, bo przy takich okazjach, sam sobie liczę ile z moją żoną jesteśmy już lat i my też zbliżamy się do naszego 50-lecia. To okazja do zastanowienia się nad tym jak my razem idziemy przez życie i jak potrafimy razem przechodzić przez te dobre i mniej dobre momenty naszego życia. Najważniejsze jednak, że jesteśmy, jesteście razem i przekazujecie swoim dzieciom wartość rodziny, wartość dwojga kochających się ludzi i niech to młode pokolenie patrzy na Was.

 Wśród jubilatów którzy otrzymali medale za wieloletnie pożycie małżeńskie znaleźli się Państwo; Lucyna i Wacław Jurgielewiczowie, Anna i Jerzy Stache, Regina i Zbigniew Kalitowie, Anna i Tadeusz Traczowie, Zenobia i Józef Niedźwieccy, Janina i Józef Napieraczowie, Adela i Władysław Ozgowie, Teresa i Aleksander Fliskowie, Kazimiera i Stanisław Wicherscy,  Stanisława i Jan Antończykowie, Krystyna i Andrzej Kowalikowie, Maria i Jakub Podkowowie,  Henryka i Jurand Lubasowie oraz Krystyna i Marian Świszczowie.

– Szanowni Jubilaci, kochajcie się, wspierajcie się i pokazujcie rodzinie i tym młodym, że jak się raz powiedziało „tak”, to niech ono trwa. Niech to „tak” zawsze pokazuje, że są rzeczy ważne i ważniejsze. Mówią, że miłość zwycięży wszystko i Wy jesteście tego najlepszym dowodem. Miłość potrafi zwyciężyć wszystko – powiedział składając życzenia jubilatom prezydent Dariusz Bożek.

Uroczystość uświetnił mini koncert przygotowany pod kierownictwem Anny Pintal.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krol tarnobrzegu
1 miesiąc temu

a od kiedyz to w tarnobrzegu mamy zamek?

łysy
1 miesiąc temu

Tyle lat z jedną babą – szacunek dla tych panów!

Spółka z O. O.
1 miesiąc temu
Reply to  łysy

Każdy kij ma dwa końce – również dobrze można zadać pytanie – tyle lat z jednym chłopem,!

Swingers
1 miesiąc temu
Reply to  łysy

Oficjalnie, a nieoficjalnie ???

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Jeszcze Bożek gody sobie zrobił, aby tylko jakieś zdjęcia do gazety poszły przed wyborami. TYLKO NOWAK panie Bozek

Kończ Waść, wstydu...
1 miesiąc temu

O znowu Dariusz. Ależ on ma parcie na szkło.

złote gady na zamku!
29 dni temu

Do Tarnobrzega przyjechała wielka kolekcja złotych gadów. Umieszczono je w zamku. Oto i one !
comment image

Postaw mi kawę na buycoffee.to
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content