We wtorek zaprzysiężenie prezydenta Tarnobrzega i wybór prezydium Rady Miasta

We wtorek, 7 maja br. na Zamku Tarnowskich odbędzie się I sesja Rady Miasta Tarnobrzega IX kadencji. Uroczystość, podczas której zaprzysiężony zostanie wybrany 21 kwietnia br. prezydent Łukasz Nowak, a także radni oraz wybrani zostaną Przewodniczący i Wiceprzewodniczący RM Tarnobrzega rozpocznie się o godz. 11.

Pierwszą sesję Rady Miasta Tarnobrzega nowej kadencji zwołuje zgodnie z ustawą Kodeks wyborczy komisarz wyborczy w Tarnobrzegu. Zgodnie z porządkiem obrad, 7 maja odbędzie się: złożenie ślubowania przez radnych Rady Miasta Tarnobrzega wybranych w głosowaniu w dniu 7 kwietnia 2024 r., wybór Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega, wybór Wiceprzewodniczących Rady Miasta Tarnobrzega oraz złożenie ślubowania przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega wybranego w ponownym głosowaniu w dniu 21 kwietnia 2024 r.

Treść ślubowania określonego przez ustawę o samorządzie gminnym, brzmi następująco: „Obejmując urząd prezydenta Tarnobrzega, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta.” Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania: „Tak mi dopomóż Bóg„.

Złożenie ślubowania prezydent potwierdza podpisem pod treścią ślubowania. Akt ślubowania komisarz wyborczy przesyła niezwłocznie przewodniczącemu rady. Informację o dacie złożenia ślubowania komisarz wyborczy podaje do publicznej wiadomości mieszkańców gminy w formie komunikatu w Biuletynie Informacji Publicznej w terminie 14 dni od dnia złożenia ślubowania.

Łukasz Nowak będzie ósmym prezydentem Tarnobrzega. W latach 1990-1998 funkcję tę pełnił Stanisław Żwiruk. Od 1998 do 2010 r. Jan Dziubiński, 2010-2014 Norbert Mastalerze, 2014-2018 Grzegorz Kiełb, w 2018 r pełniącymi obowiązki byli Kamil Kalinka i Anna Pekar. Od 19 listopada 2018 r. do 6 maja 2024 r. prezydenckie obowiązki pełnił żegnający się z urzędem Dariusz Bożek.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hurra
14 dni temu

Poda w końcu zastępcę?

Bob Marlej
14 dni temu
Reply to  hurra

Jeśli chceta żeby wreszcie było normalnie to ja mogę się podjąć tej fuchy, ale nie za darmo. Po drugie primo, drzwi mojego gabinetu zawsze będą dla was otwarte, zwłaszcza, że nie zamierzam w nim przebywać bo uważam to za stratę czasu. Zamierzam pracować w terenie, być blisko ludzi i blisko ludzkich spraw. Uważam, że przy dobrym piwerku na winklu da się poruszyć i załatwić więcej spraw aniżeli w ciasnych gabinetach tarnobrzeskiego magistratu. Po trzecie primo, jezioro. Domagam się aby wreszcie powstał ten obiecany Neptun tudzież Posejdon. Zawsze mi się myli. Mam już nawet firmę i inspektora nadzoru którzy zadbają o to, żeby każdy był zadowolony. Spalarnia? Jestem na nie! Ale mogę podjąć się rozmów z inwestorem, anóż przedstawi mi jakieś atuty i zmienię zdanie. Krótko mówiąc, to w waszym zasr… interesie jest abym to ja był waszym wiceprezydentem. Ja się prosić was nie będe. Jak chcecie, żeby dalej była taka maniana to se wybierajta to co zwykle i nie zawracajcie mi głowy.

Sąsiadka
14 dni temu
Reply to  hurra

Kamil Kalinka PIS

gocha
14 dni temu
Reply to  hurra

wiadome mi iż nie od razu, ale będzie to kobieta p.A.P.

hurra
13 dni temu
Reply to  gocha

Eeee… a nie Marian?

świat w płomieniach
14 dni temu

A gdzie podzieje się stasio siarkopolowiec?

meloman
14 dni temu

KMWTW

Greb
14 dni temu

Skarbnik i Sekretarz Ci sami ?

plotka
14 dni temu
Reply to  Greb

Chyba nie ,Jak ci sami to strzał w kolano .

Śledczy
14 dni temu
Reply to  Greb

Nie ma rzeczy, zjawiska, które trwa wiecznie. Mam nadzieję, że będzie wymiana i obniżenie pensji nowo wybranym dla dobra miasta. Dość rozrzutności kasy na stanowiska tego nie warte.

Konrad
14 dni temu

Panie Nowak stoisz przed pierwszym sprawdzianem i od razu najważniejszym.
Wybór zastępcy od razu ustawi cię w pozycji z szansami na sukces, albo z pewnością na klęskę. Chyba wiesz o tym, dlatego wstrzymywałeś się z zapowiedziami.
Drugi problem to Przewodniczący RM. Tutaj masz podobny problem, chociaż nieco mniejszego kalibru.
Tak więc czeka cię sporo zasadzek.
Dostałeś od wyborców szansę zatarcia swojego hańbiącego Twój życiorys okresu współpracy z partią katobolszewicką. Tylko szansę jednak.

Parafianin
14 dni temu

Złośliwcy piszą „Skarpetkowy Prezydent” ale nie wiedzą że stópki Prezydenta elekta były obmywane i całowane w Wielki Czwartke przez Księży z Parafi Św Barbary. Te stopy zaznały cudu i dlatego Pan elekt, apostoł nie chodzi w skarpetkach

S, ZERODMIESCIE
14 dni temu

NARESZCIE KONKRETNY PREZYDENT NIE JEST WAZNE Z JAKIEJ PARTII, LICZY SIE CZLOWIEK I JEGO POMYSLY NA PODNIESIENIE GOSPODARCZE TARNOBRZEGA Z KOLAN, JA NOWEMU PREZYDENTOWI ZYCZE JAK NAJLEPIEJ, CHOCIAZ PIS TO NIE MOJA BAJKA, DOBRZE ZE JUZ ODCHODZI NIEUDOLNY BOZEK ZE STOLKA

hurra
13 dni temu

Pierwszy test przed nowym. Odkomarzanie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content