Burza w sieci po wpisie na temat pracy oddziału SOR w tarnobrzeskim szpitalu. Internauci odradzają wizytę

Szpital w Tarnobrzegu!!

W dniu dzisiejszym udałem się do szpitalnego SOR z synem. W dniu wczorajszym był na wycieczce pod opieką babci pielęgniarki uderzył się w głowę metalowym narzędziem gdzie guza dość sporego ma na środku głowy , dzisiejszej nocy gorączka blisko 40 st. I wymioty przez pół nocy,dziś rano po obudzeniu się w dużym ciągu gorączka 38 stąd wizyta w szpitalu .

Tak jak zostaliśmy potraktowani to woła o pomstę do nieba.

Lekarz przyjmujący na SOR odnosił się do dziecka arogancko, powiedziałem,bo miałem powiedzieć….takie objawy możliwe ,że mogły się wiązać ze wstrząsem mózgu on nic sobie z tego nie zrobił w dalszym ciągu prowadził dość głośna rozmowę ze mną……w dni jutrzejszym cały oddział ratunkowy dostanie opinie do dyrektora !!!! A wam wszystkim odradzam tu przychodzenia !!!”

– napisał w grupie SPOTTED Tarnobrzeg internauta. Pod wpisem tym pojawiło się już 109 komentarzy, w zdecydowanej większości negatywnie oceniających prace Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Cześć z nich prezentujemy poniżej (pisownia oryginalna):

„W 2022 roku w wigilię karetka zabrała męża do szpitala całą noc byliśmy na sorze lekarz nawet nie zszedł pojawił się rano i powiedział że nic tu złego nie widzi że to zapalenie oskrzeli i do domu a to był zawał niestety mimo wysiłku lekarzy z Sandomierza mąż zmarł w styczniu 2023 roku a tym lekarzem był doktor chociaż nie wiem czy można tak na niego mówić był Ru…i omijać szerokim łukiem tych pseudo lekarzy”

„Niestety nic nowego, SOR w tym mieście to nieśmieszny żart”

„Ten szpital to jakaś porażka. Ludzie leżą na sorze po kilka godzin. Owszem wykonywane są podstawowe badania ale nic poza tym. Finalnie pacjent w stanie dobrym wypisany do domu. Poza tym czekanie w kolejce max 2 osoby to co najmniej pół dnia. A i tak jak się człowiek już dostanie to rzadko kiedy otrzyma pomoc. Nowa Dęba nie robi problemu, zawsze służy pomocą dlatego lepiej się pakować i jechać do Dęby o ile oczywiście jest to możliwe.”

„Ja też się dołączę moja mama trafiła dwa dni przed sylwestrem do szpitala. Leżała 5 dni w których nie robili nic bo jest nowy rok ? Ja się pytam kogo to obchodzi że jest nowy rok jak nie pasuje to zmień zawód. Po 5 dniach jednak stwierdzili ze oni tu nic nie zrobią. Przewieźli Ja do niska Pani doktor odrazu stwierdziła że w takim stanie nie powinni jej transportować po 3 dniach mama zmarła. A lekarz w tbg chciał Ja wypisać do domu w sylwestra żeby później wróciła za 2 dni na zabieg”

„Mój syn też przeciął sobie nożem palce wiozłam go z ręką w reklamowce też czekaliśmy bardzo długo dobrze ze skończyło się na zszyciu a jak by było za późno wiele takich sytuacji tylko się modlić o zdrowie i żeby tam nie wylądować”

„Ja będąc 2 lata temu z córką 5 letnia na oddziale Pani doktor skoczyła do mnie z RYJEM że noszenie córki na pewno nie ułatwi problemu z bólem brzucha przez 2 dni tylko były badania na pasożyty których dziecko nie miało na pewno. Sama niż nie wytrzymałam bo szlak trafić idzie jeśli idziesz o pomoc a nie otrzymujesz tej pomocy jeśli chodzi o dziecko powiedziałam że powinni zamknąć ten oddzial i wychodzę na własne rządzenie rano z dzieckiem. W ciągu 10 minut dziecko o 22 miało robione wszystkie badania nawet prześwietlenia które nie były potrzebne. Na oddziale dziecięcym pracują lekarze którzy robią tam od wieków i kadra się nie zmienia a NASZ SZPITAL nie ciągnie już do dobrego robi się wielki BURDEL a nie szpital pod każdym względem!!”

„To i ja się dorzucę: karetka zabrała mnie z bólem w klatce. Na sorze dostałem doretę i tak sobie leżałem kilka godzin bez ruchu. Jak przestała działać pierwsza to poprosiłem o drugą. Wtedy „lekarz” stwierdził, że mnie wypisują, a niedoje….na pielęgniarka, że jestem ćpunem który potrzebuje się naćpać lekami. Od śmieci ocalił mnie drugi lekarz, który stwierdził żeby jeszcze mi prześwietlić klatkę. Zapadnięte lewe płuco”.

„Nic nie zdziałasz… Wpisze sobie lekarz w kartę co będzie chciał i dyrektor Ci. Powie ze takiej udzieliłeś informacji lekarzowi… Przerabiałam temat w innym. Szpitalu gdzie lekarz skrajnie odwodnionego przez rota wirus niemowlaka odesłał mi. Lekarz z recepta na lizaczki natursept…. Pisałam pisma do. NFZ, do izby lekarskiej i do dyrektora…. Jeśli nie masz nagranej rozmowy z lekarzem nic nie działasz… A uprzedzam lekarz jako pracownika służby państwowej masz prawo nagrywać”.

„Byłam z synem na SOR i usłyszałam słowa ” Że mój syn nie zostanie przyjęty ponieważ SOR jest od ratowania życia a przecież zachowuje się normalnie i jeszcze nie umiera ” Pomijając to że siedziałam 1.5 godz w kolejce, jak można coś takiego powiedzieć”

A co ty myślałeś że jest inaczej że potraktują cię poważnie jak mój syn trafił na sor gdzie o mało wyszedł zastałam dziecko na worku dla umrzyków nieprzytomnego , wyzywano mnie że zła matka ze mnie , miał przetaczaną krew był traktowany jak śmieć potem pan lekarz nie wiedział jakie leki podać dziecko dostało padaczki patrzyłam jak wiążą mojego syna na siłę żeby nie zrobił sobie krzywdy byłam całą noc to nie da się opisać dziecko wybudziło się rano prosząc o szklankę wody po czym usłyszał że jest niczym i nic nie dostanie i że go nie rozwiążą bo nie zasługuje na nic, wybrałam go o 6 rano i wyjechałam skutki tego co tam zobaczyłam i przeżyłam odbiły się tak mocno na moim zdrowiu że dostałam zapaści ..,,,, ludzie nie są traktowani jak człowiek co żyje tylko gorzej nawet zwierząt ludzie tak nie traktują !!!!”

Pytania w sprawie pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wysłaliśmy do dyrektora placówki.

Odpowiedź publikujemy w artykule pn. Dyrektor tarnobrzeskiego szpitala: Pacjenci zawsze otrzymują niezbędną pomoc w ramach działań przypisanych Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu

Subskrybuj
Powiadom o
82 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kidler
6 dni temu

A co na to dyrektor ? Jest w ogóle tam jakiś dyrektor ?

Funeral
6 dni temu
Reply to  Kidler

Niestety ze środowiskiem lekarskim jest zupełnie, jak ze środowiskiem sędziowskim „Państwo w Państwie”. Samo się nie oczyściło i nie oczyści. Pacjent jest na drugim planie, a na pierwszym co ??? Kasa, kasa i jeszcze raz kasa !!! Nie mas pieniędzy, to zdychaj, a przysięga lekarska – Hipokratesa, to mrzonka. Niestety jest coraz mnie lekarzy z prawdziwego zdarzenia, chociaż trafiają się wyjątki niczym „biały bursztyn”.

sancho
6 dni temu
Reply to  Kidler

Tak, z nadania władz PiS.

Ania
5 dni temu
Reply to  Kidler

Służbę zdrowia toczy rak, lekarze od dawna nie składają przysięgi Hipokratesa a jedynie przyrzeczenie lekarskie i potem trzeba stukać kijkiem o parapet aby dostać choćby receptę o wizycie już nie wspominając. W Norwegii lekarz który pracuje na etacie państwowym nie może prowadzić prywatnej praktyki lekarskiej po pracy bo zachodzi oczywisty konflikt interesów, ale w PL nie ma mowy żeby tak zrobić, bo wiadomo o co chodzi……

Obatelka
5 dni temu
Reply to  Ania

Z tym kijkiem o parapet to już przesadzacie. Cóż takiego że jak szalała nieznana i groźna epidemia , to ludzie bezpośrednio pracujący z pacjentami chcieli się ochronić. Robili to jak mogli , aby zachować zdrowie i moc udzielać pomocy. Niech już przestaną o tym trąbić antycowidowcy, bo ciekawe co by oni zrobili na miejscu personelu, pewnie by poszli na wolne, albo zarazili się na początku pandemii i nikt nawet przy pomocy kijka nie dostał się do lekarza czy pielęgniarki.

Kidler
5 dni temu
Reply to  Obatelka

A maski to w jakim celu ktoś wymyślił i nakazywali je zakładać w przychodniach zdrowia ?
A po to żeby chroniły przed wirusami a nie żeby zamykać drzwi przychodni przed pacjentami. Więcej ludzi zmarło z powodu nieudzielenia pomocy lekarskiej niż z powodu tej całej „epidemii”

Obatelka
5 dni temu
Reply to  Kidler

Kto na początku pandemii wiedział wszystko o maseczkach, izolacji, dezynfekcji i w ogóle jak działa wirus. Najpierw były informacje, że ludzie padają jak muchy, a potem dopiero stopniowo się dowiadywaliśmy, nawet do tego stopnia że część ludzi zaprzecza że w ogóle istniał cowid.

Myśliciel
4 dni temu
Reply to  Obatelka

W TV uświadamiali a ludzie i tak zasady lekceważyli.

Ania
5 dni temu
Reply to  Obatelka

No co ty powiesz, ale nie przeszkadzało im za to brać dodatkową kasę i to niemałą, znam to z autopsji.

Obatelka
5 dni temu
Reply to  Ania

Ksiądz się też modli za pieniądze, a co dopiero lekarz.

Myślący inaczej
5 dni temu
Reply to  Obatelka

A prywatnie to mogli lekarze przyjmować pacjentów?

wasyl
5 dni temu
Reply to  Obatelka

Ile dawek wzięłaś , jesteś z siebie zadowolona , może po tym eliksirze masz dobry humor ? Srovid to wymyślona choroba a koronawirusów wokół ciebie jest mnóstwo. Teraz państwo płaci za NOPy , dziękuję ale wiele osób jest po tym eliksirze jeszcze więcej chorych a kasa nie przywróci zdrowia . Ludzie polecieli na hulajnogi , wstyd żyć z takim rozumem i dać się nabrać .

Mieszkaniec
6 dni temu

Ludzie takich czasów dozylismy, że pies jest lepiej traktowany w schronisku niż my w szpitalu. A jeszcze Donald nam ciapatych dziś załatwił

Gosiek
6 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Mówisz o traktowaniu ludzi gorzej niż zwierzęta, a sam nie jesteś lepszy wyzywając kogoś od ciapatych. Zastanów się nad sobą.

Psychiczny
6 dni temu
Reply to  Gosiek

Nie rób się taki miłosierny wobec obcych z inną kulturą a jak widać na granicy bywa, że bez kultury bo kiedyś ci wpierdol spuszczą albo zerżną tyłek. Chcesz tego?

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Psychiczny

Na razie gorszy jest „chrześcijanin” Putin, przez którego robi się chaos w świecie i budzą się demony w różnych częściach świata. To grozi katastrofą.

Mieszkaniec
6 dni temu
Reply to  Gosiek

To sobie weź z dziesięciu jak taki mądry jesteś. Niech przyjadą i się za robotę wezmą a nie lompiarwstwo ,rozboje i gwałty i mieszkanie za darmo. Mi nikt nic darmo nie dał trzeba było zaciskać pas i się dorobić i o to mi chodzi Grzesiu kochany

Psychiczny
6 dni temu
Reply to  Gosiek

wpuść ich do Polski 10 a zaraz będziesz miał ich 100. Oni się rozmnażają jak króliki i z tych 100 zrobi się z czasem 400.

łysy
5 dni temu
Reply to  Psychiczny

Nie tylko rozmnażają ale i ściągają krewnych a arabskie klany rodzinne są ogromne

Bolo
4 dni temu
Reply to  łysy

W PL jeszcze nie jest tak źle ale zachód a szczególnie żabojady to już są w czarnej d***
https://zapodaj.net/plik-kejIvJp8HX

Bolo
4 dni temu
Reply to  łysy

W PL jeszcze nie jest tak źle ale zachód a szczególnie żabojady to już są w czarnej d***

UE-muslims
Działacz
6 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie siej tu fałszywej propagandy. Ministrowie finansów UE co prawda dzisiaj zatwierdzili pakt migracyjny ale przeciwko niemu były Polska, Słowacja i Węgry a premier Tusk powiedział wyraźnie że Polska nie przyjmie żadnych migrantów i na pewno nie będzie za nich płacić z tego względu że przyjeliśmy kilkaset tysięcy migrantów z Ukrainy.

Mieszkaniec
6 dni temu
Reply to  Działacz

No i paliwo będzie po 5,19, przez takich jak ty naiwnych Tusk sprzedaje Polskę. Dalej oglądaj TVN

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Paliwo nie może być za tanie, bo ludzie jeżdżą nawet do kibla samochodem. Przeważnie w samochodzie, nawet w wielkim jedzie jedna osoba.

Kaczor Donald
5 dni temu
Reply to  Obatelka

A zupa pomidorowa jest z ogórków !!! Jak Tusk mówił, że może być po 5,19 to może !!!

Obatelka
5 dni temu
Reply to  Kaczor Donald

Może i będzie , skąd wiesz.

Kaczor Donald
9 godzin temu
Reply to  Obatelka

W twoim przypadku, to prawie na 100% z buraków jest ogórkowa !!!

naleśnik prezesa
6 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie słuchaj już więcej radia maryja i tv trwam ojca dyrektora bo ci zrobią całkowite pranie mózgu i w końcu wylądujesz w psychiatryku no ale jak to wmawiał mlaskający karzeł swoim słuchaczom na wiecach: wszystko to wina Tuska i Niemców

Magi
5 dni temu

Tak trzymaj się konkretów, jak Tusk !!! Twój komentarz 100/100, a głupim radość. Na Tuska głosują z nienawiści, a nie na program!

CPN-K
5 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Tak będzie benzyna za 5 zł/litr, a chleb 30 zł., to się właśnie zaczyna sprawdzać przy tych rządach !?!

Psychiczny
6 dni temu
Reply to  Działacz

Nie wiesz, że Tusk to kłamca? Ze się ustawia w zależności z której strony wiatr wieje? Nie pamiętasz czy nie wiesz jak w jeden dzień rozmawiał u kibica w domu w sprawie budowy stadionu a na drugi dzień publicznie odebrał mu głos w tej samej sprawie?
Tuskowi powiedziała młoda dziewczyna (w TV to było) , że jest kłamcą i to było przed 8 letnimi rządami PiS.
Klapy masz na oczach?

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Psychiczny

Musisz oglądać nie tylko jedną opcję w tv, żeby sobie wyrobić zdanie.

Ewa
5 dni temu
Reply to  Psychiczny

Najgorsi kłamcy to pisowcy i jeszcze zrobili wodę z mózgu takim jak ty. I to jest nieszczęście największe

Myślący inaczej
5 dni temu
Reply to  Ewa

Wszyscy kłamią. Jeden więcej, drugi mniej.

Bolo
4 dni temu
Reply to  Ewa

Widzisz jakąś różnice między pisem a po/ko ? Bo ja nie. Przed tv sie kłócą a jak wyłaczą kamery to sie poklepują po plecach a wczoraj jednogłośnie poparli pomoc ukraincom m.in wypłata 800+ i dostęp do opieki medycznej oczywiście bezpłatnej. Przeciwko była tylko Konfederacja

Adam
9 godzin temu
Reply to  Ewa

Ewa, chyba wąż Cię zwiódł !

Kaczor Donald
5 dni temu
Reply to  Działacz

A co to jeden ze 100 konkretów na 100 dni, że żadnych migrantów na pewno nie będzie ??? Uwierzyłeś w te brednie, to gratuluję !!! Poza tym, to nie będą zwykli migranci, tylko uśmiechnięci migranci w uśmiechniętej Polsce, jak ktoś jeszcze będzie miał ochotę na takie kiepskie żarty.

Malwina
6 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Proponuje zmienić telewizję albo radio bo z tym Donaldem to ktoś Cię nieźle w konia zrobił.

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Zawsze były narzekania, kto by nie był kierownikiem SOR, od lat. Kiedyś korzystałam , trafiałam raz na świetnych, a raz na gburowatych i nieuzytych medyków. Zdarzali się też pijący, którzy zajmowali dużo czasu i sprawiali kłopot. Kiedyś odciążeniem była nocna i świąteczna opieka medyczna, potem zniknęła. Nie wiem czy teraz jest znowu czy nie a przydałoby się odciążenie.

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Ciapatych nie ma, ale są zapewne „zaciapani” po alkoholu,

Babiniec Podlaski i trzy czwarte kiełbaski
6 dni temu

Warto jeszcze dodać że podobnie jak w Sandomierzu na sor przyjmowani są pijani… Razem z tymi trzeźwymi. Mowa oczywiście o tych pijanych wiadomo których.

Babiniec podlaski i trzy czwarte flaszki
6 dni temu

lapy precz od krolewszczyzny

Malgorzata
6 dni temu

Problem polega na tym że w TBG można traktować pacjenta z pogardą i lekceważenie W okolicznych szpitalach też pracują ludzie o takich samych kwalifikacjach i pewnie poborach i tam zupełnie jest inna opieka wiem bo spędziłam kilka miesięcy z chorą mamą w różnych szpitalach ale z takim chamstwem nigdzie się nie spotkałam tylko w Tarnobrzegu .do dzieła Dyrektorze

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Malgorzata

W innych szpitalach chuligani, pijacy demolują SOR i pracownicy się ich boją.

łysy
5 dni temu
Reply to  Obatelka

Lata temu tam byłem ze złamanym niuchem to nie dość że mnie opierdzielili że jestem pijany choć wypiłem tylko jedno piwo to w dodatku tak mi beznadziejnie nastawili niucha że do dzisiaj mam krzywy jak paragraf

Obatelka
5 dni temu
Reply to  łysy

To możesz pić za darmo 🙂

Mieszczanin
4 dni temu
Reply to  Malgorzata

Przecież dyrektor twierdzi że wszystko jest ok to widocznie w jego mniemaniu ludzie konfabulują

Julek
6 dni temu

W tarnobrzeskim szpitalu czas się zatrzymał w ubiegłym wieku.Pacjent nie ma prawa zadawać pytań, prawa do intymności,prawa do wyboru drogi leczenia.Liczy się tylko to co powie jaśnie Pan Dohtor i nie wolno ani pytać ani dyskutować,czy tez nie daj boże domagać się swoich najprostszych praw bo jest się traktowanym jak najgorszy intruz. Kompetencje co poniektórych tez do mocnej dyskusji.

Maja
6 dni temu
Reply to  Julek

Niestety potwierdzam

Mieszkaniec Tbg
6 dni temu

Tarnobrzeski szpital to wylęgarnia pseudo lekarzy chamstwo zero szacunku pseudo dyrektor udaje że problem nie istnieje to jak personel traktuje dzieci to kuriozum, powinniście brać przykład ze szpitala jak nowa dęba życzliwy personel,sprawne funkcjonowanie co minimalizuje kolejki.

Psychiczny
6 dni temu

W Tarnobrzegu we łbach w d… się dochtorkom i pielęgniarkom poprzewracało. Wydaje im się, że są wielcy tego świata. Wielkim się jest w dwóch przypadkach:
1. kiedy się pracuje, najlepiej na jakimś wysokim stanowisku,
2. kiedy jest zdrowie.
Gorzej gdy spada się ze stołka lub dopadnie choroba jeszcze gorzej gdy nieuleczalna.

hurra
6 dni temu

Raz to przewrażliwione mamuśki, które SOR traktują jak lekarza rodzinnego. Dwa to wieloletnie ukatrupiania tego szpitala przez PiS. Jak dodamy te 2 punkty to problemy pewne.

Psychiczny
6 dni temu

Oto Tarnobrzeg ze swoim chamstwem, brakiem empatii. Doktorków interesuje nie pacjent, a budowy domów i coraz nowsze samochody. Znam dwóch doktorków pyskatych z Tarnobrzega. Pyskowali do ludzi podczas wizyt. Nie daje się nie słyszeć jak się nawet przechodzi po korytarzu, bo drzwi nie są uszczelnione a pyski drą tak, żeby ich było pod oknami Przychodni NIEzdrowia słychać. Kiedy w trakcie covida była składka na oddział SOR, czy szpital to też wpłaciłem, ale żadnej informacji nie było w necie ile zebrano i na co wydano. Było to za Stasiaka. Więcej się skusić nie dam na takie składki. Totalnie olewają pacjenta. W Telewizji Lokalnej jak pięknie opowiadał jeden facio z SOR jak to ratują ludzi a tu proszę, pod publiczkę jest OK, a poza tym do bani !!! Propozycja do pacjentów: w razie nieudzielenia pomocy, lekceważenia Was na SOR, telefonujcie na Policje z informacją, że chcecie złożyć zawiadomienie o przestępstwie narażenia Was lub Waszych bliskich na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Domagajcie się stanowczo przyjazdu policji do SOR. Wszak możecie być w złym stanie lub wasi członkowie rodziny. Jeśli policjant nie stawi się to telefonujcie do Dyżurnego Policji Wojewódzkiego i przedstawcie całą sytuację. Jeśli trzeba kierujcie sprawy na drogę sądową. To dziadostwo… Czytaj więcej »

Ewelina
6 dni temu
Reply to  Psychiczny

Pamiętam że za covida była zbiórka wody w butelkach dla SOR

Psychiczny
6 dni temu
Reply to  Ewelina

i środków odkażających i zakup ozonatorów. Chyba to kibice Siarki zafundowali. Teraz na SORze odżyły im d… i rozrabiają.

Psychiczny
6 dni temu
Reply to  Psychiczny

i coś mi świta w tym psychicznym łbie moim, że pralkę zakupili. Jak kto pamięta niech potwierdzi.

Gwidon
6 dni temu
Reply to  Psychiczny

I jak tu mieć dobre serce

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Ewelina

Gdyby tak fundusze przeznaczone na inne cele przeznaczono na służbę zdrowia, to by było lepiej i pożytecznej. Nie chce nawet mówić komu nie dawać , bo by mnie strasznie atakowano.

fiki miki
6 dni temu

w tym szpitalu rzadza pielegniarki ,sa jak swiete krowy

Psychiczny
6 dni temu
Reply to  fiki miki

Za PRL- rządziły salowe.

sancho
6 dni temu
Reply to  Psychiczny

Leżałem tu i ówdzie. Tarnobrzeg na tle innych placówek i tak tragiczny poziom nie prezentuje w tym co jest. Najczęściej bywało sporo gorzej. Odrapane, nie malowane od chyba kilkunastu lat łóżka, same sale podobnie, z łuszczącą się farbą na ścianach i sufitach, chamski personel i ogólnie nie jak w „Leśnej Górze”. Nie ma się czym szczycić, ale z drugiej strony można oczekiwać rozsądnego poziomu obsługi.

Obatelka
6 dni temu
Reply to  sancho

Szpital w Tarnobrzegu jest nowoczesny, tylko obsady brakuje. Szkoda że tak jest bo nie są wykorzystane tak fajne warunki.

Pacjent
6 dni temu
Reply to  Obatelka

W szpitalach potrzebne jest

  • znośne warunki (odmalowane sale, czyste pomieszczenia, sprawne łóżka)
  • empatia wobec pacjenta
  • leczenie pacjenta
  • należyte wyposażenie medyczne
  • jadło, wskazane dietetyczne

Tylko i aż tyle?
Ktoś ma coś do dodania?

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Pacjent

Żeby jeszcze personel nie palił papierosów w ubikacjach dla pacjentów, udając że w szpitalu się nie pali. Tak było niedawno, a teraz ?

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Psychiczny

Święta prawda, decydowały kto ma chodzić , a kto nie. Przeważnie każdy był podobno zdolny do „samoobsługi”, nawet jeśli się chwiał na nogach i oblewały go zimne poty.

Jjjbrae
6 dni temu

Taka jest prawda ten szpital to dno! Dziwnym trafem pacjenci unikają go jak ognia Taki piękny budynek , a standard obsługi dużo gorszy niż w Nowej Dębie lub Nisku. Że wszystkim do Rzeszowa odsyłają Dziękuję

Laptok
6 dni temu

A to mi nowość. Tarnobrzeski szpital to tylko przystanek do tego obiektu na przeciwko, z trumnami a nie stadionu.

Ania
6 dni temu

Dziwne jest to, że mimo tylu alarmów nic się nie dzieje. Lekarze co mądrzejsi odeszli, została zbieranina dawnych studentów za pieniądze i tych zza jakiejś granicy. Tu można wszystko…matka ordynatora jednego z oddziałów mieszkała na tymże oddziale wiele długich miesięcy, na czas kontroli lądowała w schowku na miotły, bo to takie było studenckie waletowanie…rachunek wystawiony na kilka milionów ale dr i cała jego medyczna rodzina zbyt mało zarabiają aby to zapłacić. A ty pracujący ludu szpitala spóźnisz się 5 min i już nagana w aktach… i przyszedł niewielki dyrektor z wielkiego miasta, miał uzdrowić szpital, a tymczasem odbiera czeki w bluzie amerykańskich futbolistów od człowieka, który wiele lat topił tę samą instytucję. Jeśli szukasz tu pomocy to lepiej przewróć się na ulicy i to na granicy miasta, prędzej obcy Ci pomoże lub karetka do innego szpitala zabierze. I tak długo jak będziemy milczeć. Tak długo te hieny będą się karmić nami…. cieszę że sprawa ujrzała światło dzienne, mam tylko nadzieję, że ten dywan jest zbyt mały, aby zamieść tam wszystkie te tematy

Psychiczny
6 dni temu
Reply to  Ania

Na państwowych szpitalach w całej Polsce to niejedna hiena w białym fartuchu się dorobiła majątków i na łapówkach tychże szpitalach też. Państwo płaciło swoje a dodatkowo kieszeń fartucha nadstawiali. Już za komuny to było widoczne.
Znam i taki przypadek, że hiena wzięła łapówkę przed rzekomą operacja, a pacjent już zmarł. Były to czasy, kiedy można było sobie na takie coś pozwolić. Kto miał ich kontrolować? Swoi? Podobni?

Jjjbrae
6 dni temu

Niestety trzeba omijać ten szpital

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Jjjbrae

Był kiedyś taki lekarz, który uciekał od pacjentów, albo ich nie badał, ponoć że strachu. Czy jeszcze pracuje?

piguła
5 dni temu
Reply to  Obatelka

Jeżeli myślimy o tym samym to zmarł jakiś czas temu

Myślący inaczej
5 dni temu
Reply to  Obatelka

Uysy?

sancho
6 dni temu

Dobry przyczynek do dyskusji o ogólnopolskim finansowaniu służby zdrowia. Ile płacimy składki zdrowotnej a ile otrzymujemy za to. Wiem, że każdy ma przed oczami głównie gorączkę synka albo skręcenie kostki, które wiem, że jest bolesne. Popatrzcie jednak ile kosztują procedury typu wszczepienie rozrusznika – około 10 lat płacenia składek, leczenie nowotworu – zazwyczaj jakieś 15 lat składek etc. A gdzie do tego utrzymanie lekarzy rodzinnych, czy ktoś korzysta czy nie z takich usług. Jestem zwolennikiem dużo niższych składek odprowadzanych od zarobków i pewnymi odpłatnościami za to – np. 20zł za pierwszą poradę u lekarza rodzinnego, 100zł za wizytę u specjalisty. To by było dużo bardziej sprawiedliwie. Alternatywą by poprawić poziom ochrony zdrowia jest wyłącznie podwyższenie obecnych haraczy pobieranych od zarobków.

OLO
5 dni temu
Reply to  sancho

Tylko, czy emerytów, rencistów stać byłoby na takie dopłaty. Tych faktycznie potrzebujących porady i leczenia. Tu może być problem.
Wystarczy wprowadzić ograniczenie, jak prywatny gabinet to nie szpital, jak szpital to nie prywata.

Obatelka
5 dni temu
Reply to  OLO

Emeryci też są różni, niektórzy mają nędzne emerytury i brak zdrowia , inni świetne emerytury i dobre zdrowie i jeszcze dorabiają. Biedny emeryt i biedny student to nie tak jak kiedyś.

OLO
5 dni temu
Reply to  Obatelka

Dokładnie o tym piszę. Biedny emeryt że słabym zdrowiem ma dopłacać do opieki medycznej. Nie jestem emerytem, ale znam wiele osób z niską emerytura, którzy pracowali uczciwie i mieli odprowadzane składki.
Problem jest szerszy niż sam brak środków. Ok płatne prywatne zabiegi, wizyty w prywatnych przychodniach, ale badania w publicznych placówkach już powinny być w kolejce jak wszyscy inni. Nie wiem, czy tak jest, nie chce też nikogo obrazić. Nie dziwię się też bo na zdrowie każdy wyda wszystko co ma. Jednak słyszy się rady pacjentów, że w ramach prywatnej praktyki, można badania przeprowadzic na NFZ, sprzęt publiczny, z szybszym – w krótszym terminie. Czy tak faktycznie jest, to mogą się wypowiedzieć Ci co korzystali. Mam nadzieję, że nie.

S, ZERODMIESCIE
6 dni temu

MYSLE, ZE PRAWDA LEZY POSRODKU

ODYSEUSZ
6 dni temu

Bezkarność konowałów kończy się śmiercią i poniżaniem chorych ludzi. Kasta świń którym ciągle mało pieniędzy i ciągle wszystko się należy włącznie z nic nie robieniem !

sie narobiło
5 dni temu

Dyrektorek, to taki sam ignorant, jak większość konowałów z tego ”szpitala”.

Mieszkaniec
5 dni temu

Młodzież nie chce się uczyć teraz na lekarza a to kasiora dzisiaj, że ho ho

Jjjbrae
4 dni temu

Pamiętam wizytę na pediarti z dzieckiem chorym 40 *C ledwo żywym. Najważniejsze były papiery i godzinny wywiad a pacjent co tam pacjent na rękach matki słaniał się z gorączki i odwodnienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to
82
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content