Milion złotych z ministerstwa dla Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu otrzyma dofinansowanie w wysokości jednego miliona złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach konkursu „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości”.

Nasza Uczelnia, dzięki uzyskanym wynikom, znalazła się w gronie tegorocznych laureatów. Minister Nauki ocenił bardzo pozytywnie zarówno nasze zaangażowanie w proces kształcenia, jak również jego efekty (zbadane na przykładzie losów naszych absolwentów). Decyzją Pana Ministra nasza Uczelnia otrzyma dofinansowanie w wysokości jednego miliona złotych. Zainwestujemy te pieniądze w nowoczesne i innowacyjne rozwiązania dydaktyczne dla jeszcze lepszego kształcenia studentów! – czytamy na stronie PUZ Tarnobrzeg.

Dydaktyczna inicjatywa doskonałości – to cykliczna akcja w formie konkursu, której celem jest wsparcie publicznych uczelni zawodowych w doskonaleniu jakości kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym. Jest to dofinansowanie działań projakościowych w zakresie dydaktyki podejmowanych w publicznych uczelniach zawodowych, których absolwenci są poszukiwanymi na rynku pracy ze względu na wysokie kwalifikacje zawodowe.

Aby otrzymać nagrodę laureat musi spełnić następujące kryteria:

– nie może posiadać negatywnych ocen jakości kształcenia na kierunkach studiów prowadzonych w danej uczelni, wydanych przez Polską Komisję Akredytacyjną w latach 2018–2023;

– absolwenci studiów o profilu praktycznym, którzy uzyskali dyplom ukończenia studiów w 2021 r., w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu, muszą uzyskiwać względny wskaźnik zarobków powyżej określonego w komunikacie współczynnika (dotyczy absolwentów studiów pierwszego stopnia, badanie to przeprowadza się w formie monitoringu losów absolwentów).

info: PUZ Tarnobrzeg

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
S, ZERODMIESCIE
5 dni temu

I BARDZO DOBRZE NIECHAJ W NASZYM MIESCIE ROZWIJA SIE SZKOLNICTWO WYZSZE WARUNKI KU TEMU SA I PRESTIZ TARNOBRZEG ZYSKA, NOWE WLADZE MIASTA NIECH SPOJRZA PERSPEKTYWICZNIE I NA TE GALAZ ROZWOJOWA DLA MIASTA

Caps Lock off
4 dni temu

Tobie by się przydało szkolnictwo to podstawowe z wyłączania Caps Locka gamoniu

informatyk
4 dni temu
Reply to  Caps Lock off

Tutaj tylko kurs komputerowy (podstawowy) wchodzi w grę

Ania
4 dni temu

Gratulacje dla szkoły za ciekawe kierunki nauczania, no i dźwig jest na budowie a to unikatowy widok w naszym mieście, obserwuje z okna jak ludzie z małymi pociechami przystają popatrzeć.

Robin
4 dni temu

Dobry i milion ale nie wpadajcie w samozachwyt.
Ja mam pytanie do nowego rektora czy załatwia środki na dostosowanie elewacji na starym budynku PÙZ przy Sienkiewicza tak aby już jesienią pasował do nowego budynku ?
Do nowych władz miasta mam pytanie czy zdążą do nowego roku z budową nowej drogi przy nowej uczelni ?
Tak to już było za Bożka że się nie myślało. Remontował dobre drogi a płytówka przy budowanym nowym budynku uczelni pozostała 🙁 🙂

Pan TarS
4 dni temu

Gdyby uruchomiono kierunki medyczne w tym: lekarski i kierunki wojskowe miasto zyskałoby na randze i klasie. Władze uczelni niech myślą.

Tarnobrzeg moje miasto
4 dni temu
Reply to  Pan TarS

dobry pomysł, żeby tylko pomoc przybyła, byłby to duży zastrzyk dla szpitala w Tarnobrzegu i okolic.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content