Mirosław Pluta odwołany z funkcji wiceprezydenta Tarnobrzega

Zarządzeniem prezydenta Łukasza Nowaka, z funkcji wiceprezydenta Tarnobrzega został odwołany Mirosław Pluta. Najbliższemu współpracownikowi Dariusza Bożka, zostanie zaproponowane inne stanowisko.

Dariusz Bożek powołał  Mirosława Plutę na stanowisko wiceprezydenta w listopadzie 2018 roku. Zarządzeniem z dnia 13 maja br. z funkcji tej odwołał go nowy włodarz miasta – Łukasz Nowak.

Przez okres równy okresowi wypowiedzenia M. Pluta zachowuje prawo do wynagrodzenia w wysokości przysługującej przed odwołaniem. Wynagrodzenie to od stycznia 2022 roku wynosi 19.928,10 zł brutto.

Ponieważ odwołanie następuje w okresie ochrony przedemerytalnej, M. Plucie zostanie zapewniona inna praca, odpowiednia ze względu na jego kwalifikacje zawodowe.

Jeżeli Pan Mirosław Pluta nie wyrazi zgody na podjęcie innej pracy, o której mowa w § 3 niniejszego zarządzenia, w terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania na piśmie propozycji jej podjęcia, stosunek pracy ulegnie rozwiązaniu z upływem okresu równego okresowi wypowiedzenia. Bieg okresu równego okresowi wypowiedzenia rozpocznie się od dnia otrzymania na piśmie propozycji podjęcia pracy – czytamy w zarządzeniu prezydenta Nowaka.

Zarządzenie: akt

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
67 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Babiniec Podlaski i trzy czwarte kiełbaski
5 dni temu

Zaraz wyleją się pomyje na nowego prezydenta że go dalej zatrudnia i że jeszcze trzyma na wypowiedzeniu itd. a ludzie pisząc takie bzdury nawet nie zdają sobie sprawy że to wszystko regulują przepisy i prezydent nie może sobie robić ot tak co chce jakby był alfą i omegą…

Szczepan
5 dni temu

póki co tylko Ty zwróciłeś na to uwagę.
Dariusz Bożek na vice i będzie git.

Historyk
5 dni temu
Reply to  Szczepan

Przecież Bożek w trakcie swojej przegranej na szczęście kampanii. przedwyborczej poinformował mieszkańców, że odwołał Plutę, więc kolejny raz chciał ograć mieszkańców i oszukać ! Niewiarygodne jak władza potrafi zdeprawować nauczyciela !

Babiniec Podlaski i trzy czwarte kiełbaski
3 dni temu
Reply to  Historyk

Nie odwołał. Media pisały że wybrał nowego zastępcę. Faktycznie wybrał swojego Człowieka na zastępcę gdy Bożek wygra ewentualnie wybory. A ludzie wiadomo jak to odebrali, że mamy nowego zastępcę a Pluta odwołany…

Wyborca
5 dni temu

Jak na razie to robi wszystko z praeem
A stanowisko winno byc adekwatne do skali umiejetnosci A te sa marniutkie

Ariel
5 dni temu

Czemu mają się wylewać pomyje ??? Jest w mieście tyle pracy chociażby pielenie krzaków przy drodze, które zostały nasadzone, koszenie i czyszczenie rowów melioracyjnych, czyszczenie chodników.

Trawa
5 dni temu
Reply to  Ariel

Zwlaszcza pielenie w pasie drogowym
Niech sprobuje Zlecil to pracownikom TBS i ci z narażeniem zycia plewili w słońcu
Takie to byly gospodarskie decyzje
Połowa roślin uschla a polowa padla po zimie na skutek soli

Babiniec Podlaski i trzy czwarte kiełbaski
5 dni temu
Reply to  Trawa

Pracownicy TBS na pewno nie pracowali. Jak już to zatrudnili podwykonawcę. Serio księgowa albo sekretarka mieli się tym zająć.

Bożkowy
5 dni temu

Ostatecznie to nie ważne czy byli to urzędnicy TBS czy wynajęci przez spółkę ludzie na polecenie prezydenta .
A osoba odpowiedzialna za nasadzenia powinna odpowiedzieć za niegospodarność i tyle temacie. Jak do tego dodać płotki zimowe dla ochrony roślin to już robi się ruga sprawa.

……?
5 dni temu
Reply to  Bożkowy

To chyba pomysłodawcą była pani naczelnik wydziału ochrony środowiska za czasów Kielba a później Kalinki

Eldorado
5 dni temu
Reply to  Ariel

Dać mu łopatę i do RDM-u Tarnobrzeg, niech teraz pracuje na rzecz miasta i mieszkańców w końcu nieźle zarabiał, a niewiele robił !!! Niech teraz zabierze się za robotę i naprawia krawężniki na drodze obwodowej, chodniki, czyści i kopie rowy, zrywa i układa kostkę brukową na chodnikach !!! Byle tej roboty nie nadzorował naczelnik Trzeciak, bo dalej będzie totalna partanina i niedoróbki !!! Poza tym honoru za grosz, gdyż mógł sam zrezygnować ze stanowiska, a nie do końca drenować kieszenie mieszkańców płacących podatki !!! Teraz widać, jak na dłoni, jak mu na sercu leżało dobro miasta i mieszkańców Tarnobrzega !!!

Zabiniec Płaski, dwie trzecie Piaski
5 dni temu

Wyleją się i będą wylewać, krety będą mącić i kopać dołki , ekipa Bożka będzie mieć używanie przez najbliższe 5 lat. Będą atakować gdy tylko nadejdzie moment. Ale my, czytelnicy musimy trzymać silną postawę i nie dać się prowokować. Głosowałem za Nowakiem, będę mu wierny, będę go wspierał, to mój prezydent. Tak trzeba postępować, trzeba mieć kręgosłup moralny i klarowne poglądy, przekoniania. A nie być chorągiewką na wietrze, co napiszą, to wszystko jak łykać jak te pelikany

Olo
5 dni temu

„Prowokacje” ,”silna postawa” ,”wierność” ,”kręgosłup moralny”,”poglądy” . Co wy bierzecie ze takiego rozwolnienia dostajecie?Kompleksy leczy się u psychiatry . Kto to jest „My”? Póki co to jesteś ty niemoto i twoje rozwolnienie ….
Ps . Dlaczego minusując wypociny Zabińca z „automatu” dopisał się plus ? Wybory się skończyly . Fagas Kalinki rządzi już w mieście ,już nie trzeba nic fałszować ….

Zabiniec Podlaski
5 dni temu
Reply to  Olo

To wszystko z życia wzięte. Dla ciebie pojęcia „kręgosłup moralny” i pozostałe są obce. Ale dla mne i głusująch na Nowaka powinny są to jasne sprawa. Jad w komentarzach zawsze będzie sie wylewał, służy to temu aby zniechęcić tych co głosowali. To znane prowokacje. NIE DAMY SIĘ!

Wyborca
5 dni temu

Ja tez głosowałem na Nowaka pomimo, ze PiS to nie moja bajka
Ale kiedyś zagłosowałem na Bożka To byla moja osobista porażka
Takiej pazernosci nie kompetencji nie widzialem
Ale maja racje ci którzy przestrzegają przed kretami
Jak nie oczysci pola to padnie jak poprzednik

Mieszkaniec
5 dni temu

Bardzo dobry ruch panie Nowak , już po tej decyzji nie żaluzje , że oddałem głos na pana. A Bożek ludzi w konia robił, że niby tydzień przed wyborami kita Pluto przestał być zastępcą prezydenta a powołał nowego.

meloman
5 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Nikt nigdy nie oświadczył, że MP przestał być wice. Nie wiem gdzie to mogłeś przeczytać. To, że zrozumiałeś zapowiedź powołania MSz na to stanowisko nie jest jednoznaczne z tym, że MP zrezygnował.

nie ośmieszaj się
4 dni temu
Reply to  meloman

weź nawet nie broń tego poprzednika oszusta. Napisane jak byk że jutro Pluta odchodzi jeśli wyborcy zagłosują w drugiej turze na Bożka. Zdanie jest dwuznaczne, ale można wyciągnąć wniosek że Pluta miał być odwołany dzień po wydaniu oświadczenia. I co?

Marek
4 dni temu

Proszę ważyć słowa. Pisanie o kimś, że jest oszustem bez dokładnych podstaw nadaje się na pozew.

jan
4 dni temu
Reply to  Marek

Dzwoń na policje parówo

Myślący inaczej
4 dni temu
Reply to  Marek

Jeśli coś jest prawda to nie może być powodem do składania pozwów. A poprzednikowi coś mu facio wygarnął w sprawie masztu w Mokrzyszowie. Na zebraniu. To jak to nazwać, kiedy mówi się coś innego niźli czyni? Pomyłka urzędnicza?

Brrr
4 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Ludzie jak Wy klaskacie uszami na to, że Prezydent obejmujący władzę zwalnia poprzedniego vice – bo to przecież anomalia na skalę kosmosu. To ja chyba nie mam więcej pytań.

Teebgg
5 dni temu

Dokładnie. Teraz przydałoby się unowocześnienie struktury tak jak to zrobiło większość miast wokół. Biura mało istotne wcielić do wydziałów a wydziały dostosować tematycznie do swoich zadań bez łączenia w molochy. Nie będzie problemu z przepływem informacji .

Urzednik
5 dni temu
Reply to  Teebgg

A Bozek powolal pelno biur ze swoimi ludźmi.
Chyba teraz licza się ze pójdą fo domu.
A w ostatnim tygodniu urzedowania za zgodą sekretarz urzędnicy dostali nowe umowy i podwyżki
A teraz ta sama sekretarz bedzie wypowiadala w imienou nowego prezydenta

To nie jest normalne

Urzędnik
5 dni temu
Reply to  Urzednik

Wiele razy to powtarzałem że do służby cywilnej nie idzie się dla pieniędzy. Służba cywilna to służba ludziom i należy się nam godziwe wynagrodzenie ale mimo to choć mam dwa fakultety to zarabiam mniej niż szwagier tirowiec po zawodówce

Misio
5 dni temu
Reply to  Urzędnik

Trzeba było iść do zawodówki

Gwidon
5 dni temu
Reply to  Misio

Ja na CNC zarabiam więcej niż urzędas czy nauczyciel

Pedagog
4 dni temu
Reply to  Gwidon

Do szkolnictwa też się nie idzie dla pieniędzy tylko z powołania a niektórzy tak jak moja osoba już od dziecka chcieli wykonywać ten zawód. Wielu pedagogów niestety nadal musi dorabiać na korepetycjach, jako instruktorzy czy w winny sposób i pomimo dysproporcji w zarobkach każdy zawód jest potrzebny

Myślący inaczej
4 dni temu
Reply to  Urzędnik

i mniej niż „majstry” co fuchy po godzinach odstawiają bez kas fiskalnych. Za byle g… stówę sobie liczą. Państwo na tym traci.

Wyborca
5 dni temu

Ale kosili kasę
Takie wynahrodzenie pobiera skarbnik i sekretarz
Zadnego umiaru i brak pokory
Nowak winien się temu przyjrzeć

meloman
5 dni temu
Reply to  Wyborca

Wątpię, pokorne cielęta potrafią ssać 2 matki. Tak mówi przysłowie.

życzliwy pracownik
5 dni temu

Zobaczymy kto zostanie wiceprezdentem ??????? jak myslicie????

Mieszkaniec
5 dni temu

Będzie pewnie Kalina a w za niego dobrodziej Stasiak likwidator

Wiktoria
5 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

O Jezu Stasiak do WORD
To będzie jak z Zakladami Chemicznymi

życzliwy pracownik
4 dni temu
Reply to  Wiktoria

same strattttttttty

Z Tbg
5 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

To nie likwidator tylko jeszcze jeden Skoczek w Tbg-u

Zabiniec Podlaski
5 dni temu

Myślę że Bożek zostanie wice i będziemy mieć kabaret w mieście. Albo może zostanie R.Niedbałowski i każdy będzie zaskoczony

Ola
4 dni temu

Pan Bożek nie zostanie vice, bo Kalinka na to nie pozwoli „prezydentowi” 😉

Bożena
4 dni temu
Reply to  Ola

Nie po to mieszkańcy odsunęli Bożka od prezydentury, żeby teraz nowy prezydent powoływał go na wice…

Myślący inaczej
4 dni temu
Reply to  Bożena

Nieprzewidywalne są wyroki boskie, wyroki sądowe w Tbg i postępowania prezydentów tarnobrzeskich. Jamen

Tadeusz Rydzyk junior
5 dni temu

No to biorąc pod uwagę kwalifikacje wyżej wymienionego, bedzie to stanowisko operatora szaletu miejskiego.

Trzeciakowa
5 dni temu

PBI teraz upadnie a wraz z nim konsorcjum Panka?

Decyzja
5 dni temu

A przeciez spodziewal sie tego.
Mógł sam zrezygnować.
Ale nie bo kasy szkoda. Za 3 miesieczne wypowiedzenie jeszcze ok. 60 tysiakow w kieszeni.

czas na zmiany
5 dni temu

No i tak ma być. Zmiany kadrowe, czas na prawdę. Najpierw Pluta, nastepny Mędrykowski, prezes RDM, wodociągów i kilku dyrektorów szkół powinno w trybue natychmiastowym pożegnać sie ze stanowiskami.

Wyborca
5 dni temu
Reply to  czas na zmiany

I kilku urzędników Zwlaszcza ci którzy zarabiaja powyzej 16 koła

Odp
5 dni temu
Reply to  Wyborca

Ale Tarnobrzeg jest bogatym miastem i nie tylko pan Pluta powinien zarabiać 19 ty tylko każdy mieszkaniec tego miasta a jak tak nie może być to miasto nie jest równe z mieszkańcami

Tarnobrzezanin
5 dni temu
Reply to  czas na zmiany

Ten od Wodociągów to natychmiast
Kumpel a nie prezes

Mieszkanka
5 dni temu

No ale przecież za Plute był powołany Szczytyński czy było dwóch vice ? Bo już się pogubiłam

Ddd
5 dni temu
Reply to  Mieszkanka

DJ Szczyta, miał być powołany na vice, jeśli by Bożek wygrał. A że tak się nie stało, więc żadnej funkcji prócz radnego nie pełni.

Ryś
4 dni temu
Reply to  Ddd

I chwała Bogu, bo to człowiek bardzo butny i zadufany w sobie

anonim
5 dni temu

nowak pisior juz zaczyna swoje pokazywac swoich powpycha on sie nie nadaje na prezydenta ludzie go nie chca długo nie pobedzie prezydentem odechce sie mu albo go wywala

Gwidon
5 dni temu
Reply to  anonim

Ty jak byś prezydentem był to też byś swoich powpychał i jak tak samo

Bożena
4 dni temu
Reply to  anonim

Każdy jeden tak robi (i prezydent i prezes i dyrektor), bo każdy chce pracować z ludźmi zaufanymi!
tylko malkontenci, którzy albo nigdy nie pracowali, albo nie potrafią pogodzić się z porażką wypisują takie bzdury jak anonim.

mieszkaniec
5 dni temu

Mastalerz jest zastepcom prezydenta

Magura
5 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Tak samo jak iTy mistrzem ortografii.

Z Tbg
5 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Lepiej by nie byl bo znowu zacznie mi wyskakiwać z każdej szafy i z każdej w chałupie szuflady.

S, ZERODMIESCIE
5 dni temu

A URZAD GMINY W BARANOWIE GO NIE CHCE? DOBRZE,ZE JUZ NIE MA ANI JEDNEGO, ANI DRUGIEGO NA PREZYDENTURZE BO MIASTO POSZLOBY NA DNO A ONI CZEKALI BY NA TLUSTE EMERYTURY O TO IM TYLKO CHODZILO

JDJB
5 dni temu

Czyli jakby Darek z Krosna wygrał do byśmy mieli dwóch wiceków!!!

Ola
4 dni temu
Reply to  JDJB

Proszę sobie darować te konfabulacje i nie wprowadzać ludzi w błąd.

Maśka
4 dni temu
Reply to  JDJB

Może trzeba było słuchać ZE ZROZUMIENIEM i nie powielać takich plotek? DB powiedział, że JAK WYGRA, to Pan Pluta nie będzie vice. Nie wygrał, więc Pan Pluta pełnił swoje obowiązki do czasu odwołania go przez nowego prezydenta. Wszystko zgodnie z przepisami. Co tu jest niezrozumiałego?? Czy naprawdę każdemu tłukowi trzeba to tłumaczyć, bo ciężko użyć mózgu i chwilę pomyśleć?

Wim
5 dni temu

Kucykowy do roboty, w końcu typ nie będzie kasę za pierdzenie w stołek .

Mietek pocięgło
4 dni temu

jestem ciekaw czy wraz ze zmianą władzy zmieni sie podejście urzedników w UM chociażby do próby załatwienia czegoś przez e-mail. Obecnie możecie sobie pisac @ do UM. Oni tam mają strategię – po co odpisywać na @ – możemy udać, że żaden e-mail nie przyszedł do nas i mamy spokój. Próbowałem trzykrotnie – za każdym razem to samo – cisza.

Babiniec Podlaski i trzy czwarte kiełbaski
4 dni temu

To zależy co chcesz mailowo załatwić. Na pewno urząd nie rozpatrzy Ci sprawy przez maila. Ewentualnie mogą Ci odpisać co należy zrobić aby sprawa była rozpatrzona albo mogą olać i udać że nic nie przyszło, wszystko zależy na jakiego urzędnika trafisz. Tak samo z lekarzami. Ja zawsze zwracam się pisemnie i wtedy UM musi odpowiedzieć do 30 dni zgodnie z kpa.

Jjjbrae
4 dni temu

20 tys brutto no pięknie w mieście upadku i dziadostwo

meloman
4 dni temu
Reply to  Jjjbrae

Łukasz i jego zastępca ile będą brać? Zrzekną się połowy pensji? Wystąpią o jej ograniczenie?

Maśka
2 dni temu
Reply to  meloman

Na pewno! 😀 Pan Łukasz odda na ten piach do piaskownicy!

Edek z fabryki kredek
4 dni temu

Kto to taki brzydki i ma nos jak diabeł chuja na tym zdjęciu?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
67
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content