Kolejne „maszty niezgody” mają stanąć w Tarnobrzegu. Co na to prezydent Nowak? (video)

Po Zakrzowie, gdzie udało się zmienić lokalizacje i Mokrzyszowie, gdzie maszt, mimo protestów mieszkańców został wybudowany, przyszedł czas na osiedla Miechocin i Przywiśle. Tam również firmy telekomunikacyjne chcą postawić maszty. W obu tych przypadkach lokalizacja budzi sprzeciw.

Pomysł postawienia masztu telekomunikacyjnego na prywatnej działce,  w pobliżu ronda, rozpoczynającego od ul. Sikorskiego obwodnicę Tarnobrzega, jednogłośnie oprotestowali mieszkańcy osiedla Miechocin, którzy pojawili się na sobotnim zebraniu osiedlowym. Negatywnie do tej lokalizacji ustosunkował się również zarząd osiedla. Przeciwny jest również prezydent Nowak, który poinformował o toczących się z operatorem rozmowach, w sprawie zmiany miejsca postawienia masztu. 

Z kolei na osiedlu Przywiśle, budowa masztu planowana jest na terenach zielonych na Skalnej Górze, w sąsiedztwie remontowanego boiska „Wembley”, przedszkola, bloków i tzw. Lasku Bulońskiego. I w tym przypadku zarząd osiedla negatywnie zaopiniował tę lokalizację.

foto&video ze spotkania na osiedlu Miechocin: Agnieszka Nycz

Fragmenty spotkania na osiedlu Miechocin

Subskrybuj
Powiadom o
61 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szczepan
1 miesiąc temu

obecne dowody naukowe sugerują, że maszty telekomunikacyjne, w tym te wykorzystywane do 5G, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, o ile przestrzegane są ustalone standardy ekspozycji. Jednakże, ze względu na ciągłe obawy społeczne, temat ten pozostaje przedmiotem aktywnych badań i monitorowania.

Promieniowanie elektromagnetyczne (EMR): Maszty telekomunikacyjne emitują promieniowanie elektromagnetyczne w postaci fal radiowych. Jest to rodzaj promieniowania niejonizującego, co oznacza, że nie ma wystarczającej energii, aby jonizować atomy lub cząsteczki i bezpośrednio uszkadzać DNA.

Istnieją międzynarodowe i krajowe standardy dotyczące ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne, opracowane przez organizacje takie jak Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP). Standardy te mają na celu zapewnienie, że poziomy promieniowania emitowane przez maszty są bezpieczne dla ludzi.

Liczne badania na temat wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie wykazały, że przy poziomach ekspozycji poniżej ustalonych limitów, nie ma dowodów na szkodliwe działanie zdrowotne. Na przykład, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stwierdziła, że obecne dowody nie sugerują, aby promieniowanie z sieci komórkowych, w tym 5G, miało negatywny wpływ na zdrowie.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Powtórka z historii – czy aby nie tak samo głosiła propaganda o szczepionkach na covid ? Zacznijcie myśleć a nie ślepo wierzy w to co wam powiedzą korporacyjne mafie !

flejker
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Lepiej wierzyć w to, co na osiedlu gadajo, że syn szwagierki sąsiadki spod piątki szczepionke wziął i kaszle do dzisiaj. Potwierdzone info.

Komisarz ALEX
1 miesiąc temu
Reply to  flejker

Syn niechaj sobie przeprowadzi detoks przeciwrobaczny to mu kaszel przejdzie. Wiele dzieci kaszle , chodzą po lekarzach bez skutku a okazuje się, że mają robale w sobie. Wiele osób ich ma bo jedzą niemyte owoce, bywa, że zerwane bezpośrednio z krzaka. Bylem świadkiem jak niewiasta (najwyraźniej bez mózgu) wzięła niemytą truskawke na placu targowym do spożycia. Potem zdziwione, że w nich robale siedzą. To samo czynia w lasach z jagodami a nie biorą pod uwagę, że mogą się bąblowica zarazić.
Ludzie generalnie to ciemniaki w zakresie higieny i mycia owoców i warzyw.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Komisarz ALEX

Chodziłeś kiedyś zbierać jagody w lesie albo kupowałeś i też zapewne myłeś albo odkażałeś! Ludzie kaszlą głównie po szczepionkach na srovida które obniżyły praktycznie całkowicie odporność po za tym one powodują zakrzepice. Więc po raz kolejny powielasz kłamliwą propagandę globalistów. Niech zgadnę szczepiony na srovida , tylko do takich ludzi nie dociera prawda i fakt że zostali oszukani !

Eryk
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Pełna zgoda!
nasi przodkowie nam chuja dali i żyjo.
to znaczy: na mchu jadali.

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Komisarz ALEX

Znalazł się oświecony , taki który wszystko wie. Ludzie dawniej i teraz jedzą warzywa i owoce bez mycia i żyją , przynajmniej nie biorą do ust oprysków bo na tym polega rolnictwo , rolnictwo z glifosatem w mące pszennej i innych warzywach . Jeśli jesteś taki oświecony to czym można usunąć IZMALIL w owocach cytrusowych . Każdy się musi przyzwyczaić do zarazków .

Komisarz ALEX
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Wujek google podpowiada:

marekskoczylas.pl/ksiazki/27,zneutralizuj-chemie-z-pozywienia-i-odzyskaj-zdrowie

dietetycy.org.pl/jak-myc-owoce-cytrusowe/

morele.net/wiadomosc/ozonowanie-zywnosci-po-co-i-jak-sie-go-uzywa/16356/

wasyl
30 dni temu
Reply to  Komisarz ALEX

dzięki za info

Krzysiek
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

To wyrzuć tele nie używaj mikrofali a także wifi . Tel ma każdy i nie widzi świata poza nim. Ale jak postawić maszt to nieee bo szkodliwe . Ale 24gidz na dobę z tel to cacy .

Zniesmaczony
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

Piszesz głupoty. Nie ma „obecnych” jednoznacznych dowodów naukowych, że nie stanowią zagrożenia, ponieważ jest co najmniej tyle samo dowodów naukowych, że stanowią zagrożenie. Na razie czas badań jest za krótki żeby to jednoznacznie stwierdzić. A po za tym był las zielony (wycięty z premedytacją), czas na las stalowy, który jak okiem sięgnąć rozrasta się w zastraszającym tempie. Pytanie: czy tych wszystkich „operatorów” nie da się grupować na wspólnych masztach tak jak to jest w wielu cywilizowanych krajach?

Komisarz ALEX
1 miesiąc temu
Reply to  Zniesmaczony

„Pytanie: czy tych wszystkich „operatorów” nie da się grupować na wspólnych masztach tak jak to jest w wielu cywilizowanych krajach?”

i z dala od siedzib ludzkich.
No, za wyjątkiem kościołów bo wtedy wszystkie grzechy operatorów będą odpuszczone, plebanek będzie miał zysk za dzierżawę terenu no i anteny będą konsekrowane.

Komisarz ALEX
1 miesiąc temu
Reply to  Szczepan

„obecne dowody naukowe sugerują, że maszty telekomunikacyjne, w tym te wykorzystywane do 5G, nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, o ile przestrzegane są ustalone standardy ekspozycji.”

Prawdy nikt nie powie , bo by firmy zbyt dużo straciły.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Panie Prezydencie, proszę pilnie przyjrzeć się sytuacji w blokach TTBSu i ostatnich działań prezesa tej spółki, który nielegalnie usuwa podzielniki ciepła i chce przejąć ogrzewanie od PECu, aby ratować sytuację finansową spółki, która pod jego sterami jest tonącym okrętem.

Dlaczego ten człowiek jeszcze nie stracił stanowiska? Przecież swoimi działaniami szkodzi mieszkańcom, którzy na Pana głosowali. Proszę działać!

Tarnobrzezanin
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

A co z tym urzędem
Ci co spodziewali się ze odejda odżylini i dalej rządzą

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Mial Pan Panie Prezydencie poprawic wizerunek urzedu.
Pora zaczac dzialac bo za chwile bedzie Pan mial najwiecej uchylonych uchwał ali zarządzen
Pierwsze miejsce na Podkarpaciu
Wymienic rady nadzorcze to chyba nie probkem
A tymczasem byly przeydent z zadtepca maja się dobrze
Tak przygotoeali urzad ze trudno cos zrobic wlacznie z Zastępca
Ale trzeba dobrych prawników i poradza
Nie bedzie latwo ake ma Pan za soba kapital w postacu zaufania mieszkańców
Niech wreszcie ktoś Panu powie ze mieszkancy oczekuja od Pana zmian
Chowanie glowy w pisek spowoduje spadek zaufania
Z Pana wybou i ciesza sie Ci ktorzy na Pana glosowali i ci ktorzy nie glosowali

Komisarz ALEX
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Jeśli to prawda o usuwaniu liczników to co to ma na celu?
Wresja sledcza:
może być tak, że blok (wszyscy mieszkańcy) zużywa określoną ilość ciepła i ta calość zostanie podzielona na poszczególne mieszkania według metrażu. W tym przypadku lokatorzy będą płacić za innych lokatorów, nie zaoszczędzą przykręcając kaloryfera.
Będą płacić za innych? Tych co im stale zimno i grzeją na full? Komuna wraca?

przeciwnik podzielników
1 miesiąc temu
Reply to  Komisarz ALEX

Przestań pieprzyć z tą komuną jak nie masz argumentów. W innych miastach całe osiedla zrezygnowały z podzielników i nie płaczą, że dzieje się krzywda. Policz ile płaci się za obsługę tych durnych rozliczeń i zobacz jak cię szanuje sąsiad na przestrzeniach wspólnych (nie zamykając drzwi i okien) to dopiero zobaczysz gdzie można zaoszczędzić.

Propozycja
1 miesiąc temu

Jeśli komuś jest za zimno to należ:
y
1) w przypadku kobiet: zamówić do grzania pod pierzyną,jakiegoś miska z agencji towarzyskiej dla kobiet
2) w przypadku mężczyzn: zamówić do grzania pod pierzyną, pulchną Marychę z agencji towarzyskiej.
Proponuje szukać w promocji, bo wliczone w usługę będzie dodatkowo bzykanko 🙂

Z telefonem
1 miesiąc temu
Reply to  Propozycja

Fajne 🙂

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Maszty to cicha depopulacja ludności. Są bardzo szkodliwe dla ludzkiego organizmu powodują zatory, udary , zawały i wysyp wszelkiego rodzaju nowotworów !

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

posiadasz telefon komórkowy ?

Magura
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

No to przyszła pora na niepopularne decyzje panie Prezydencie .Krytykować zawsze jest łatwo. Podjąć mądre decyzje, zadawalające mieszkańców,to już inna jazda.Zobaczymy jak p.Nowak to rozwiąże.

meloman
1 miesiąc temu
Reply to  Magura

Już o mieszkańców tak dbać nie musi. Byle by nie dbał o interes operatorów.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Nie porównuj telefonu do anteny z gigantyczną mocą i częstotliwością na kilkanaście , dziesiąt kilometrów , bo w tym momencie się ośmieszać intelektualnie !

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Megaustawa5 G – z art. Pawła Wypychowskiego ; Powstrzymanie 5G jeśli nawet jest zakończone sukcesem nie przyniesie efektu zdrowotnego , ponieważ jest cała masa sztucznego promieniowania ze wszystkich poprzednich G , urządzeń Wi-Fi. satelitów , innych bezprzewodowo połączonych urządzeń , starych i nowych w tym korzystających z fal milimetrowych tj. wszystkie nowe, bezprzewodowo promieniujące technologie jako 5 G z masowym MIMO – tzn. zwielokrotnienie jednoczesnej obsługi wielu użytkowników z wąskimi wiązkami promieniowania co pozwala na dużą pojemność sieci z zachowaniem wydajności i zminimalizowaniem zakłóceń. Anteny promieniują we wszystkich kierunkach mniej niż stacje istniejących technologii 2/3/4 G ale mocniej w kierunku użytkownika z telefonem 5G . Dalej patrząc , jeżeli nie masz telefonu 5G w domu czy dłoni promieniowanie jest małe a jeżeli zaczniesz używać 5G to gęstość mocy od stacji bazowej wzrasta od żądanej ilości i szybkości transmisji . Oglądanie filmów w rozdzielczości 4K z sobą , która je ogląda to promieniowanie z tego urządzenia jest tysiące razy większe niż rozmowa telefoniczna. W ŚWIECIE 5G STRZEŻ SIĘ LUDZI – BEZPRZEWODOWYCH ZOMBIEWOKÓŁ SIEBIE A ZWŁASZCZA TYCH CO ROBIĄ ZE SWOIMI SIEJĄCYMI ZNISZCZENIE ZABAWKAMI 5G. NIE KUPUJ I NIE UŻYWAJ ZABAWEK 5G A JEŻELI FAKTYCZNIE CHCESZ ZROBIĆ COŚ ZNACZĄCEGO PRZECIWKO 5 G… Czytaj więcej »

Krzysiek
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Wiesz w jakim kierunku rozchodzą się fale z takiego masztu ?? A w jakim z tel trzymanym przy głowie ?? O kto tu się ośmiesza ??

Z telefonem
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nadajniki telefonii komórkowej nie musza mieć gigantycznej mocy. Maszty są stawiane tak, by jeden maszt „widział” drugi maszt. W telefonii komórkowej to są bardzo wysokie częstotliwości i tak musi z masztami być. Działają w zakresie swojej widzialności.

Ekspert
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Technologia 5G budzi mnóstwo kontrowersji. Pracuje ona na wyższych częstotliwościach od 4G co wiąże się z większą emisją promieniowania elektromagnetycznego a to przekłada się na zwiększenie szans na pojawienie się chorób m.in. nowotworów mózgu

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Ekspert

Nie używaj 5G i stroń od ludzi mających zabawki 5g w użyciu.

Krzysiek
1 miesiąc temu
Reply to  Ekspert

U ciebie już się pojawił

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

…..i odchyły jakie u Ciebie można zaobserwować. Sugeruję teleport do czasów Średniowiecza.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Śmiej się śmiej pogadamy jak dostaniesz glejaka mózgu- wtedy zatęsknisz za średniowieczem !

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Odpowiedź znasz po wcześniejszym wpisie – komentarzu . Pozdrawiam , mogę napisać więcej lub polecić lekturę za 100 zł .

gocha
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

chyba dobrze wiesz że glejak mózgu to w 98% wina genów,nie wprowadzaj ludzi w błąd!,choroba ta nie ma nic wspólnego z promieniowaniem elektromagnetycznym a już na pewno nie z masztami które generują tą energię w znikomym natężeniu szkodliwości dla kogokolwiek

wasyl
30 dni temu
Reply to  gocha

W tym kierunku jesteś w błędzie , to nie wina genów tylko to spożywasz przetworzone ze składnikami E i innym chemicznym syfem . prosty przykład , czemu żólte sery są faszerowane dodatkami takimi jak chlorek magnezu i inne w składzie . Choroby przewlekłe są ULECZALNE tylko trzeba kupować żywność nieskażoną lub taką która tego syfu chemicznego nie przyjmuje , np. pszenica to sam glifosat a orkisz jeśli nawieziesz nie wyda plonów . PRZY KUPNIE ŻYWNOŚCI CZYTAĆ SKŁAD A NIE PCHAĆ WSZYSTKO DO WÓZKA A POTEM NARZEKAĆ NA RAKA I INNE CHOROBY . SAM CUKIER TO NARKOTYK A KSYLITOL I ERYTRYTOL NIE LEPSZE BO TO ALKOHOLE . Czemu pryskają przed zbiorem kaszę gryczaną glifosatem , utrzymuje wilgoć , jest cięższa i rolnik zarabia a klient potem płaci za wilgoć. Wystarczy posłuchać ludzi spod Annopola gdzie ta kasza jest uprawiana . Doszedłem do tego że mięso i jego przetwory w sklepach , marketach są z azotynami więc kupuję na rynku i O DZIWO 200% lepsze niż te sklepowomarketowe. CZYTAJ ETYKIETY I BĄDŹ ZDROWA .

wasyl
1 miesiąc temu

Wyjaśnione wcześniej nt 5 G

Komisarz ALEX
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

A czy te maszty nie mogą być postawione w innych miejscach z dala od zabudowań?

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Komisarz ALEX

To pytanie do operatorów , czemu tak bardzo ich ciągnie z tymi masztami wśród ludzi niczym muchy do gó*na! Naprawdę czy komuś do życia jest potrzebny dwa., trzy a nawet pięciokrotny szybszy internet – raczej nie wystarczy to co jest a 5G to nowa i nie przebadana technologia !

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Wyjaśniłem , pozdrawiam . Życzę zdrowia i ucieczki od tych co mają w rękach zabawkę 5G.

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Już zabija 2G , 3 G , 4 G . Prosty sposób mniej używać telefonów i będzie OK , bo oni muszą utrzymać sieć a jak nie będą mieli z czego – ograniczą .

gocha
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Kto ci takich głupot do głowy nawkładał!,nie ma dowodów na to aby miały wpływ na zdrowie a tym bardziej życie człowieka,chłopie obudź się !,czysta propaganda wiecznie żywa!

Tarnobrzeżanin X
1 miesiąc temu

Ani w Mokrzyszowie ani w Miechocinie ani na Przywiślu nikt nie chciał i nikt nie wybudował masztu telekomunikacyjnego. Szkoda, że rozmawia się o jakiejś fikcji. Przypomnienie dla niekumatych: chodzi o WIEŻE.

Yyyyy_ale
1 miesiąc temu

Z .mieszkańcami tego miasta idzie się dogadać jak z D… . Gdyby chcieć wszystko konsultować nie powstało by nic.

Komisarz ALEX
1 miesiąc temu
Reply to  Yyyyy_ale

Słuchać trzeba głosu narodu. Inaczej można być wywiezionym na taczkach.

:-D
1 miesiąc temu
Reply to  Komisarz ALEX

Kogo wywieźli na taczkach do tej pory? Proszę o przykład.

Z telefonem
1 miesiąc temu
Reply to  :-D

To zapewne przenośnia.

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Yyyyy_ale

Idzie się dogadać tylko NIKT IM nie wyjaśnia działania 5g a także 2/3/4 G. To też promieniowanie .

As
1 miesiąc temu

Za rządów PIS u zostało uchwalone prawo , które pozwala budować maszty prawie wszędzie nie licząc się z opinią mieszańców. Jak Prezydent nie wyda zgody uchyli to Wojewoda. Jak zrobi to po raz drugi miasto zapłaci odszkodowanie a maszt i tak powstanie Proste

ciekawy
1 miesiąc temu

Czy Kalinka jest już wiceprezydentem, bo występował w Dębie razem z PŁN?

S, ZERODMIESCIE
1 miesiąc temu

PANIE PREZYDENCIE TWARDE NIE DLA MASZTOW NA NASZYCH OSIEDLACH NIECH SOBIE JE STAWIAJA Z DALA OD ZABUDOWAN TARNOBRZEG TO DUZE MIASTO POWIERZCHNIOWO, WIEC TERENOW NA TE CELE NIE BRAKUJE

Patrząc z boku beż emocji
1 miesiąc temu

Oczywiście może przedłuzac procedury wydania decyzji a i tak na końcu będzie jak wyżej opisał As.Takie prawo w tej materii

wysokie wiezowce
1 miesiąc temu

brawo ta osada i jej maszty

Chcemy czy nie
1 miesiąc temu

i tak jesteśmy w promieniach

Lista urządzeń promieniujących w okolicy ludzi:
1) maszty telefonii komórkowej
2) telefony, smartfony
3) kuchenki mikrofalowe
4) liczniki wodne (radiowy odczyt stanu licznika)
5) liczniki, podzielniki ciepła na kaloryferach (odczyt stanu licznika)
6) Wi-Fi. Stale promieniowanie często na wysokości … jajek 🙂
7) dzwonki do drzwi mieszkań/ domków jednorodzinnych (bezprzewodowe)
8) zabawki radiowo sterowane, modele samolotów i inne…
9) drony
9) CB radio montowane w samochodach
10) radary wojskowe

Coś zapomniałem napisać?

Chcemy czy nie chcemy i tak jesteśmy w miejscach promieniowania. Takie czasy.

wasyl
30 dni temu
Reply to  Chcemy czy nie

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE TO TO SAMO CO KUCHENKA MIKROFALOWA – JUŻ SA WYNIKI BADAŃ NA ZDROWOTNOŚĆ . TYLKO KUPOWAĆ I JEŹDZIĆ W AUREOLI PROMIENIOTWÓRCZEJ . SZWABSKIE MEDIA O TYM PISAŁY .

Patrząc z boku beż emocji
1 miesiąc temu

To może być ciekawy przypadek pokazujący jak Prezyden zamierza sprawować władze.Pożadanym dla Niego I mieszkańców stanem jest zmiana lokalizacji na miejsce nie budzące takich emocji ale jak wiadomo do tanga trzeba dwojga .Załóżmy że inwestor pozostanie przy obecnej lokalizacji złożył wszystkie dokumenty wymagane przez prawo.Brak podstaw PRAWNYCH do odmowy.Jaką decyzję powinien podjąć prezydent. Na pewno ten przypadek będzie uważnie obserwowany przez potencjalnych inwestorów czy warto tu inwestować bo czy spełnienie wszystkich wymogów prawnych jest gwarancją uzyskania pozytywnej decyzji.Pierwszy poważny test dla Prezydenta i jego ekipy.Jeden z poprzednich Prezydentów próbowałem już rzucać kłody pod nogi inwestorowi który działał w ramach prawa i jak to się skończyło dla finansów miasta zorientowani wiedzą

Ciocia Marysia
1 miesiąc temu

Ja tam nie mam smartfona tylko klawiaturowy i żadne fale mi nie emitują

wasyl
30 dni temu
Reply to  Ciocia Marysia

To skąd masz sygnał w swoim klawiaturowym telefonie ,że możesz dzwonić i rozmawiać . Satelity też promieniują .

aka
1 miesiąc temu

Maszty stoją w mieście już od dobrych 15 lat są na budynkach i stoją w terenie( chyba z 16 szt),dziwne że nagle zaczęto o tym mówić,skoro szkodliwość tego urządzenia jest znikoma,czytam i nie wierzę,niektórym pora zorganizować jakieś szkolenia z zakresu wiedzy o tym,albo trzeba wrócić do szkoły na wykłady o falach elektromagnetycznych,i ich zastosowaniu i ew.szkodliwości w postaci masztu na wysokim podniesieniu,co za naród!,czyste średniowiecze!kiedyś jak powstał telefon też nadworni wizjonerzy i stręczyciele żądni poklasku przewijali temat co dziennie aby wzbudzić w narodzie strach przed nowym,dziś jest podobnie

Caps Lock off
1 miesiąc temu
Reply to  aka

W Mokrzyszowie już kury jajek nie niosą 😛

łysy
30 dni temu
Reply to  aka

A 15 lat temu było 5g czy jest dopiero od kilku lat ? pomyśl zanim coś napiszesz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
61
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content