Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Oferty szkół w Tarnobrzegu

13 maja br. ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Absolwenci podstawówek mają czas na złożenie wniosku do 14 czerwca 2024 roku do godziny 15:00. W tarnobrzeskich liceach, technikach i szkołach branżowych prowadzonych przez miasto przygotowano aż 2512 miejsc.

– Mam nadzieję, że każdy ósmoklasista znajdzie dla siebie odpowiadającą jego zainteresowaniom i ambicjom klasę oraz, że z oferty tarnobrzeskich szkół średnich skorzysta wielu uczniów z całego powiatu tarnobrzeskiego i sąsiednich gmin – mówi Łukasz Nowak, prezydent Tarnobrzega.

– Czas szkoły średniej to okres wytężonej nauki, ale także zawierania znajomości i osobistego rozwoju, dzięki któremu można dalej ruszyć w świat. Wybór nie jest łatwy, ale w odpowiedzi na oczekiwania młodych ludzi i oczekiwania rynku pracy, tarnobrzeskie szkoły przygotowały naprawdę bogaty wybór kierunków kształcenia oraz ciekawą ofertę edukacyjną. Jest w czym wybierać – dodaje.

Oferty tarnobrzeskich szkół:

– LO im. M. Kopernika przygotowało 792 miejsca w 11 profilowanych klasach. LO w ZS „Górnik” – 160 miejsc w pięciu klasach profilowanych. LO w ZS-1 – 32 miejsca i LO w ZS-3 „Budowlanka” – 120 miejsc w czterech klasach o profilach: pielęgniarsko – rehabilitacyjnym, animator czasu wolnego, ratowniczo – pożarniczym i bezpieczeństwo wewnętrzne.

Ofertę edukacyjną przygotowały także cztery technika.

– Technikum w ZS „Górnik” – 264 miejsca w klasach o profilach: automatyk, elektromobil, elektronik, elektryk, grafik, mechanik, pojazdów samochodowych, programista, teleinformatyk.

– Technikum w ZS-1 – 192 w klasach o profilach: technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, technik reklamy, technik organizacji turystyki.

– Technikum w ZS-2 – 300 miejsc w klasach o profilach: technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu, technik eksploatacji portów i terminali, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik logistyk, technik rachunkowości, technik spedytor i technik turystyki.

– ZS-3 – 410 miejsc w klasach o 12 profilach: technik robót wykończeniowych z aranżacją wnętrz, aranżacji wnętrz, budownictwa, spawalnictwa, energetyki odnawialnej, geodezji z elementami nawigacji, budowy dróg, gazownictwa, inżynierii sanitarnej, inżynierii środowiska i melioracji, chłodnictwa i klimatyzacji i ochrony środowiska.

Ofertę mają także szkoły branżowe:

– Branżowa Szkoła I Stopnia (ZS „Górnik”) – 32 miejsca w klasie o profilu mechanik pojazdów samochodowych, Branżowa Szkoła I Stopnia (ZS-1) – 160 miejsc w klasach o profilach: cukiernik, fryzjer, kucharz, piekarz i sprzedawca i Branżowa Szkoła I Stopnia (ZS-3 Budowlanka) – 210 miejsc w klasach o profilach: monter zabudowy i robót wykończeniowych, ślusarz z elementami spawalnictwa, monter sieci i instalacji – hydraulik, dekarz, murarz – tynkarz, stolarz, betoniarz – zbrojarz.

Od 21 czerwca do 8 lipca br. uczeń ma czas na dostarczenie świadectwa do wybranej szkoły i dostarczenie zaświadczenia o wynikach egzaminu ośmioklasisty. 16 lipca br. opublikowane zostaną listy zakwalifikowanych, a 19 lipca br. o godz. 10:00 listy przyjętych.

info: UM Tarnobrzeg

foto: pixabay

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Weronika
1 miesiąc temu

Wszystkie odroczonej orly dostaną się do liceum bo jest ich mało Masakra jaki poziom reprezentują

????????
1 miesiąc temu

Chce być zawodowym gangsterem. Chcę usuwać, likwidować skorumpowanych, działających na szkodę państwa polskiego polityków i innych darmozjadów, szkodników, bandziorów. Jaką szkołę musze skończyć, by nim zostać.

Dori me...
1 miesiąc temu
Reply to  ????????

Seminarium duchowne. Przynajmniej tak zrobił Rydzyk. i teraz przestawia te pionki.

Jjjbrae
1 miesiąc temu
Reply to  Dori me...

Nie musisz nic szkoły wystarczą dobre chęci i parcie do przodu

Szczepan
30 dni temu
Reply to  ????????

poważnych konsekwencji prawnych, w tym długotrwałego więzienia. Zamiast tego, jeśli masz silne poczucie sprawiedliwości i chcesz walczyć z korupcją oraz innymi formami przestępczości, istnieją legalne i konstruktywne ścieżki, które mogą pomóc ci osiągnąć te cele .Pamiętaj, że przemoc i nielegalne działania prowadzą jedynie do chaosu i cierpienia, zarówno dla jednostek, jak i dla społeczeństwa jako całości. Działając zgodnie z prawem, możesz osiągnąć znacznie więcej i przyczynić się do budowania lepszego i sprawiedliwego społeczeństwa.

Gość
1 miesiąc temu

Mam nadzieję ,że w końcu rodzice i uczniowie pójdą wreszcie po rozum do głowy i nie pójdą do tej lecącej na łeb na szyję w rankingach szkoły. Dzieci szkoda na zmarnowanie

Jjjbrae
1 miesiąc temu

Mam pytanie gdzie młodzież będzie pracować po tych szkołach w mieście, w którym nic nie ma?

Eustachy
1 miesiąc temu
Reply to  Jjjbrae

Zawsze można dojeżdżać, do Rzeszowa, Stalowej czy Mielca

Koto
30 dni temu
Reply to  Eustachy

to jedz baranie, o stalowej po co? trollu

arlej
30 dni temu

W Tbg edukacja stoi na dobrym poziome, są szkoły średnie o super kształceniu zawodowym, ciekawych dla obecnej młodzieży kierunkach, spawalnictwo, aranżacja wnętrz – takie mi się obija o uszy. Dużo młodych dojeżdża do nas ze świętokrzyskiego, jest ok.

grzechuflondra
23 dni temu
Reply to  arlej

spawalnictwo takie ciekawe? rozumiem ciekawym nazwać automatyka, programistę albo coś w tym stylu. ale technik spawacz?

Buszujący+w+ryżu
23 dni temu

Znaczy przygotowano 2610 miejsc dla ósmoklasistów, których jest szacunkowo 260 w mieście. Dodajmy drugie tyle z okolicy, a i tak wychodzi, że nie ma po co się uczyć, bo konkurencja żadna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content