Miejskie pole namiotowe nad Jeziorem Tarnobrzeskim, już w wakacje. Ma to być rozwiązanie tymczasowe

W wakacje 2024 roku nad Jeziorem Tarnobrzeskim ma zostać uruchomione tymczasowe, miejskie, pole namiotowe. Za jego przygotowanie odpowiada MOSiR Tarnobrzeg.

W poprzednich sezonach nie brakowało chętnych do rozbijania namiotów w dowolnym miejscu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Amatorzy tego typu wypoczynku, nie ponosili z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Zgodnie z przyjętym w lutym br. roku przez Radę Miasta Tarnobrzega regulaminem, „na terenach rekreacyjnych nad akwenem obowiązuje zakaz rozbijania namiotów w innych miejscach niż do tego wyznaczone„. Takie miejsce ma powstać do końca czerwca br., pomiędzy Parkiem Linowym a bazą nurkową LOK, na całej długości czyli „od ogrodzenia do ogrodzenia„. Ma to być rozwiązanie tymczasowe, o czym mówi w rozmowie z NW24.pl dyrektor MOSiR Tarnobrzeg, Przemysław Smoliński.

– Musimy ogrodzić ten teren, podłączyć wodę, kanalizację, prąd oraz ustawić sanitariaty z prysznicami i WC. Cennik nie jest jeszcze ustalony, musi wejść w życie zarządzeniem prezydenta Tarnobrzega – tłumaczy dyrektor.

– Jeżeli chodzi o kampery, będziemy chcieli wyznaczyć dla nich odpowiednie miejsce, ale nie będzie to typowe „pole kamperowe”, tak więc nie będziemy mogli z tego tytułu pobierać dodatkowych opłat. Chcemy ustabilizować sytuację nad jeziorem, kampery mają mieć swoje miejsce, namioty swoje a plaża ma być dla plażowiczów  – dodaje.

Unieważniony przetarg na dokumentację pola namiotowo-kempingowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim

W ramach środków unijnych, dedykowanych Miejskiemu Obszarowi Funkcjonalnemu, poprzednie władze Tarnobrzega planowały budowę pola namiotowo-kempingowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Jeziorze Tarnobrzeskim. W styczniu br. ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji tego pola, w lutym br. został on unieważniony z powodu zbyt wysokich ofert, przewyższających kwotę zaplanowana przez miasto na zrealizowanie tego zadania. Do tej pory postępowanie przetargowe nie zostało powtórnie ogłoszone. 

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
S, ZERODMIESCIE
1 miesiąc temu

DOPIERO WTEDY BEDZIE TAM RIKI TIKI TAK

Babiniec Podlaski i trzy czwarte kiełbaski
1 miesiąc temu

Piwak na polu wymiotowym

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Najlepiej wszystko ogrodzić zagrodzić przekopać udeptać,coraz mniej tam przyrody a mogło to być naprawdę piękne miejsce. Niestety prywata wzięła górę każdy szlachcic w zagrodzie….równy wojewodzie. Za 10 lat nic tam nie będzie….wszystko prywatne a chcesz się przejść…to zagroda….albo płać. Szkoda że siarka nas truła tyle lat w imię tego żeby teraz swobodnie nie móc iść na spacer w otoczeniu prawdziwej przyrody.

Krytykant
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Tak poza tym to kostkoza, asfaltoza, metaloza, latarnioza. To nie jest miejsce rekreacyjne tylko Tarnobrzeg-bis. Zrobili miasto z terenu rekreacyjnego.

Współczuje tym co we wskazanym miejscu będą rozkładać swoje namioty. Halas od Wisłostrady jest niemiłosierny. Gwarantuję, że noce bedą nieprzespane, chyba, że turysta włoży stopery do uszu.
NIC sie nie mówi o sadzeniu drzew, zwłaszcza od strony Wisłostrady, gdyby to uczyniono kilka lat wstecz to już byłyby wyrośnięte drzewka.

Prócz psucia tego terenu, miasto nie ma koncepcji dla tego rzekomo terenu rekreacyjnego. Planowane jest postawienie jeszcze jakichś bud (czarnych jak domy pogrzebowe) i zakostkowanie terenu. Ma ją to być budy usługowe czy cóś takiego.

As
1 miesiąc temu

Nieudolność byłej władzy poraża. Tyle czasu wałkuje się ten temat pola dla kamperów i namiotów. Nic nie zrobili oprócz unieważnionego przetargu. Dalej za darmo a opłaty uciekają. To jest niegospodarność. Kanalizacja prąd woda to może za 10-15 tat ram będzie. Dobrze ,że pozbyliśmy się tych nieudaczników. Ktoś wreszcie powinien za to beknąć Ale tu nie tylko pole jest tymczasowe czasami myślę ,że całe miasto tak działa

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content