Kolejne konsultacje w sprawie koncepcji przebudowy placu Bartosza Głowackiego (zdjęcia oraz video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję spotkania, w trakcie którego poznamy zaktualizowana koncepcje przebudowy placu Bartosza Głowackiego, w Tarnobrzegu.

KOMUNIKAT

Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza mieszkańców do udziału w spotkaniu podsumowującym konsultacje społeczne ws. przebudowy placu Bartosza Głowackiego

Spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne ws. przebudowy placu Bartosza Głowackiego w dniu 28 maja br. o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta Tarnobrzega, ul. Kościuszki 32, sala nr 201.

Na spotkaniu przedstawiona zostanie koncepcja – zagospodarowanie terenu placu – zaktualizowana po uwzględnieniu uwag mieszkańców oraz przedsiębiorców.  

Konsultacjom społecznym podlegała dokumentacja przebudowy placu Bartosza Głowackiego, przygotowana przez studio projektowe ARCHIGRAF z Niska. Za jej wykonanie miasto zapłaciło niemal 80 tys. zł.

WIZUALIZACJA: Wizualizacja przebudowy Placu Bartosza_6K8GF8

Koncepcja „nowego” Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu zakłada między innymi demontaż istniejącej fontanny oraz budowę fontanny posadzkowej wyposażonej w tryskacze wraz z podświetleniem, przebudowę płyty rynku wraz z wyrównaniem schodów stanowiących upamiętnienie dawnego budynku ratuszowego oraz wymiana istniejącej kostki na kostkę w jasnym kolorze, przebudowę oświetlenia ulicznego, demontaż istniejących i montaż nowych elementów małej architektury, nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin ozdobnych.

Projekt został poddany pod konsultacje społeczne, przeprowadzone drogą elektroniczną (od 14 marca br. do 5 kwietnia br.) i stacjonarnie, które odbyły się 3 kwietnia br. w Tarnobrzeskim Domu Kultury (obszerny fragment konsultacji w TDK tutaj).

***************************************************************************************************************

Przebudowa placu Bartosza Głowackiego ma zostać sfinansowana ze środków dedykowanych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Środki dla MOF Tarnobrzeg w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027 wynoszą 16 437 546 EURO, w tym dla Tarnobrzega to kwota 7 676 695,47 EURO, przy wkładzie własnym na poziomie 15%.

Oprócz przebudowy tarnobrzeskiego rynku, pieniądze te mają zostać przeznaczone na inwestycje nad Jeziorem Tarnobrzeskim, modernizację TDK, budowę tężni wraz z infrastrukturą towarzyszącą na Skalnej Górze oraz na remont pomieszczeń w budynku stajni i ujeżdżalni w zespole zamkowo – pałacowym w Dzikowie (Wozowni). Szerzej na ten temat pisaliśmy w artykule pn. Miejski Obszar Funkcjonowania: Ponad 41 mln dla Tarnobrzega

foto: archiwum

LIVE

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robin
22 dni temu

Moim zdaniem jedyne rozsądne wyjście to wyburzyć tą paskudę w której jest społem I biedronka bo nikt nie potrafił dopasować tego pomnika PRL do rynku.
Nasadzić w to miejsce krzaczorow bo podobno gawiedź tego oczekuję i puścić kury bo za komuny tam chodziły i będzie git. Nadal rosnące szuwary na działce przy Sikorskiego I krzaczory na rynku to pro ekologiczne i pro unijne. Zadowolony pon Ortyl pobłogosławi to wszystko z europarlamentu bo znów kasa na rozwój pójdzie do Mielca I Stalowej Woli a w Tarnobrzegu na głupoty.

Z ostatniej chwili.
21 dni temu
Reply to  Robin

Stalowa Wola będzie miała kosmiczny projekt SPACE 4 TALENTS z unijnym dofinansowaniem w kwocie pięciu (?) milionów. Tarnobrzeg będzie miał fanaberie Bożka i Nowaka?

Tylko vidu bez słychu
21 dni temu

5 miliony euro

S, ZERODMIESCIE
21 dni temu

TO FANABERIA BOZKA, ZEBY ZROBIC REMONT PLYTY RYNKU POWINNO SIE NAJPIERW WYREMONTOWAC LUB ODBUDOWAC CO NIEKTORE TAM KAMIENICE? MOIM ZDANIEM NIE JEST POTRZEBNA AZ TAK GRUNTOWNA ,,REWOLUCJA,,PRZY PRZEBUDOWIE TEGO DUZEGO,CENTRALNEGO PLACU MIASTA, LEPIEJ PIENIADZE PRZEZNACZYC NA INNE CELE W MIESCIE NP WYKUPU DODATKOWEGO TERENU POD PRZYSZLE CENTRUM KOMUNIKACYJNE TAK, ABY BYLO ONO W PELNI FUNKCJONALNE WIELKOSCIOWO I ZASPOKAJALO POTRZEBY PASAZEROW, ZEBY ZNOWU NIE POWSTAL MALY,,GNIOT,,,KTORY NIE SPELNI OCZEKIWAN? JAK JUZ BUDOWAC TAKA INWESTYCJE TO Z GLOWA, A NIE PO ,,BOZKOWEMU,, CZYLI NIJAK

informatyk
21 dni temu

Masz rację.
Ale jest szansa że w tym roku wyłączysz tego caps locka ? Bo jak nie umiesz to ja ci wyłączę

Caps Lock off
21 dni temu
Reply to  informatyk

Wielokrotnie to sygnalizowałem tej osobie. Niestety widać dalej brak szacunku do innych.

Romek
20 dni temu
Reply to  Caps Lock off

Przebudowa placu za miliony zł, nic nie zmieni o jakiej turystyce wy tu mówicie , tej jednodniowej nad jeziorem, z okolicznych wiosek, czy tej przejazdowej w drodze do stalowej woli do galerii, TBG nigdy nie był postrzegany jako atrakcja turystyczna i nie będzie oprócz riviery nad jeziorem, proszę spojrzeć na liczbę osób odwiedzających muzeum i zamek to mówi samo za siebie, więc wydajniej grubej kasy uważam za pomyłke , ale „światowi” wiedzą swoje.

Romek
20 dni temu
Reply to  Romek

Chyba że „oświeceni” chcą się równać ze Szczawnicą, Krynicą lub podobnymi ośrodkami naprawdę turystycznymi o ciekawszych miejscach nie wspomnę…..utopicie tylko pożyczone pieniądze, na które miasta i tak już nie stać.

Romek
20 dni temu
Reply to  Romek

Nadchodzą duże podwyżki cen gazu i prądu, właśnie dostałem cennik z PGNiG z cenami od lipca , jak zobaczyłem to usiadłem, chociaż zarabiam naprawdę dobrze i nie narzekam, ale wiem że osoby starsze, emeryci i gorzej zarabiający bedą mieli poważne problemy z zapłaceniem rachunków, a wy chcecie pompować kasę w rynek, zamiast pomyślę o realnym obniżeniu lub zatrzymaniu rosnacych kosztów utrzymania sie mieszkanców Ja kupiłbym na początek swój tabor śmieciarek żeby nie płacić komuś kupę kasy za to, i pomyślnym w końcu o tym aby nie mieć najdroższej wody w PL, bo chyba nadal płacimy dubeltówki, ale pewnie się mylę, ale za to posiedzimy sobie na nowym rynku za miliony i tym się pocieszymy.

Nauczyciel
20 dni temu
Reply to  Romek

Żywność też idzie w górę pomimo zapowiedzi marketów że utrzymają 0% VAT

Malgorzata
20 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Zerowy VAT nadal utrzymują pomimo zapowiedzi jego podwyższenia a obecnie ze wszystkich krajów unijnych w Polsce i Rumuni żywność jest najtańsza

Nauczyciel
20 dni temu
Reply to  Malgorzata

Szanowna pani ceny żywności to nie wszystko bo ważna jest realna wartość pieniądza tzn.ile dóbr i usług możemy kupić za określoną kwotę jaką dysponujemy. Znalazłem w sieci grafikę jak wypadamy na na tle innych państw europejskich.

Screenshot_20240530-1032593
Jest nadzieja
20 dni temu
Reply to  Romek

By Tarnobrzeg stał się choć trochę atrakcyjniejszy turystycznie to trzeba wytyczyć szlak rowerowy zwany Wiślaną Trasą Rowerową.
Z Nagnajowa do Tarnobrzega jest przewidziana budowa drogi rowerowej, wałem. Dalej już nie, a potrzebna jest w kierunku Tbg- Sandomierz i w drugim Nagnajów- Baranów Sandomierski.
Te trzy miasta powinny być takim szlakiem połączone. Oznakowanie powinno być wykonane.
Taki szlak powinien być wytyczony z terenu jeziora, na skarpie wiślanej na Skalnej Górze, przez teren rekreacyjny nad Wisłą, w pobliżu kościoła oo.Dominikanów, w kierunku do Zomecku (Muzeum), i z parku dzikowskiego do Muzeum Siarkowego.
Wszak rowerzyści, kiedy jadą trasą rowerową to chcą coś niecoś też zwiedzić.

Tutaj linki o Wiślanej Trasie Rowerowej:

polskanarowerze.pl/wislana-trasa-rowerowa-i/
velomapa.pl/szlaki/regiony/wislana-trasa-rowerowa

Przed linkami należy wstawić https://

łysy
20 dni temu
Reply to  Jest nadzieja

Wystarczy żeby wał od przywiśla do nagnajowa był przystosowany dla rowerów i już będzie ok bo ja np jestem wędkarzem i lubię sobie pojechać rowerem na ryby w stronę mostu

Eryk
19 dni temu
Reply to  Caps Lock off

to człowiek stary, niedowidzący na oboje oczu.
Dajcie mu spokój.

Jarek
21 dni temu

Jeśli chcemy mieć miasto przyjazne mieszkańcom, zielone, ładne i przyciągające turystów nie tylko na dwa dni to zacznijmy myśleć a nie marudzić. Jeśli chcemy by ludzie wracali do tego miasta i w nim żyli to należy wyjść poza schematy. Wiele miast inwestuje dziś w przebudowy rynków głównych.
Możemy pozyskać na to środki zewnętrzne, akurat na ten cel i wiele dodatkowych by uatrakcyjnic Nasze miasto by żyło się w nim lepiej i piękniej.
Marudzenie że coś jest do bani jest zatrzymaniem się w czasie. Z takim podejściem nic nie będzie nigdy zrobione.
A potem żałujemy bo mocno jesteśmy do tyłu z wszystkim. Bo nie potrafimy pozyskiwać funduszy i ich wykorzystywać. Tarnobrzeg buduje teraz galerie handlową gdzie inne miasta mają takie od kilku lub kilkudziesięciu lat. I tak jest z wszystkim w tym mieście. Mądre zarządzanie wszystkim to kiwintencencja rozwoju w każdym aspekcie.
Ludzie chcą żyć i odpoczywać w przyjaznych miejscach.

Janusz
21 dni temu
Reply to  Jarek

Dokładnie tak

Miastowy
20 dni temu
Reply to  Jarek

W Tarnobrzegu o przyjazność miejsca do wypoczynku się nie dba. Już w fazie projektowania. Jak można spędzać w sposób przyjazny w miejscu gdzie jest za dużo samochodów, kostki, metalu a zbyt mało zieleni. A to wszystko widać nad jeziorem.

Tragik
21 dni temu

Akustyka w tej sali jest tragiczna? Jeśli się mówi bez mikrofonu.

Zielony
21 dni temu

Niewiele więcej przybędzie zieleni w porównaniu z tym co jest aktualnie na Placu Czerwonym.
Plac Czerwony dalej będzie nazywany nieoficjalnie Placem Czerwonym, a nie Zielonym.

Dżesika
21 dni temu
Reply to  Zielony

Widać że jesteś zielony ciekawe tylko czy w innych tematach też jesteś zielony

Zielony
21 dni temu
Reply to  Dżesika

Nie. Jestem czerwony 🙂

Tylko vidu bez słychu
21 dni temu

Skąd wkład własny na fanaberie? Chyba nie z pożyczki lub sprzedaży majątku mieszkańców?

Ciekawość
21 dni temu

Czy będzie na tym placu taka sama szalet miejski taki sam jak za czasów PRL?

Valencio
21 dni temu
Reply to  Ciekawość

Nie. Będzie inny.

Zielony
21 dni temu
Reply to  Ciekawość

Nie będzie potrzebny. Potrzebę można będzie załatwiać pod krzaczkiem i okazyjnie użyźnić glebę. Krzaczków będzie wg. projektu dostatek :-). Miejsca na kibelek nie przewidziano.

Daria
20 dni temu
Reply to  Zielony

Ty może i tak załatwiasz potrzeby jak prosty człowiek pierwotny ale inni chcą to robić dyskretnie i kulturalnie

Lejek
19 dni temu
Reply to  Daria

Są tacy co nie patrzą na otoczenie ino leja pod pierwszym lepszym drzewem.

Grzegorz
17 dni temu
Reply to  Lejek

I to przy małych dzieciach

rowerowy
21 dni temu

Mamy to. Nowy prezydent kontynuuje projekt poprzednika, polegający na przebudowie za miliony placu będącego w przyzwoitym stanie technicznym w celu jego… uatrakcyjnienia. O ileż więc zasadniejsze jest wykonanie nawierzchni asfaltowej na kostkowych obecnie ciągach dla rowerzystów na ulicach w mieście w celu doprowadzenia ich do należytego stanu technicznego a tym samym poprawy bezpieczeństwa i wygody rowerzystów. Cóż, czekamy dalej – dzień 22 ze 100.

Rowerowy 2
21 dni temu
Reply to  rowerowy

Na początek niech żółtymi liniami oddzielą ścieżki rowerowe od chodników bo narobili ciągów pieszo-rowerowych 🙂 🙂 po których środkiem uwielbiają chodzić pudernice.

Dżony Łoker
21 dni temu

Znowu ktoś na kostce zarobi a zieleni mało.Jeśli zmieniać to tak żeby te zmiany na plus było widać.Stop betonowaniu miast!!!

mieszkaniec2
20 dni temu

Proszę zająć się tematem pijaków na dworcu PKS. To już nie jest śmieszne, grożą pracującym tam ludziom i przechodniom

były wyborca Nowaka
20 dni temu
Reply to  mieszkaniec2

Przebudowa placu,molo a teraz jeszcze czytam potańcówki.Zagłosowałem na Nowaka bo miałem dosyć pajacowania Bożka, dosyc wyrzucania moich pieniędzy na bzdury,dosyć prezydenciny który czas pracy spędzal w przedszkolu albo u seniorów.I co sie zmieniło ? NIC !!!!! Łukasz Bożek czy Daiusz Nowak po prostu to samo.Nieswoje pieniadze rozdaje się lekką ręka. Miałem zagłosować na Webera w najbliższych wyborach ale tego nie zrobię i odradzam innym. to już Mastalerz czy Kalinka bardziej nadają się na prezydenta a nawet Małgorzata Zych bo nie zajmują się bzdurami tylko sprawami miasta 1111111

basia
20 dni temu

PŁN w urzędzie nie ma nic do powiedzenia kręcą nim urzednicy bożkowi i bozkowi donoszą o każdej decyzji. Dopóki w UM nie zostanie wymieniona kadra to w naszym mieście nic się nie zmini na lepsze.

Miastowy
20 dni temu
Reply to  basia

Słusznie, trzeba ich wypier…ć ze stanowisk kierowniczych.

belfer
19 dni temu
Reply to  Miastowy

Wygląda na to że urzedujący prezydent straci jakiekolwiek poparcie i zaufanie w rekordowym tempie na długo przed upływem 100 dni kadencji. Powinie mieć świadomość że większość wyborców zagłosowała PRZECIW Bożkowi a nie ZA nim. Powtarzanie tych samych błedów z nadzieją na inny wynik nie świadczy dobrze o PŁN że tak sobie pozwolę sparafrazować znane powiedzenie.

S, ZERODMIESCIE
20 dni temu

PANIE PREZYDENCIE, NAJLEPIEJ ABY WSZYSTKIM TARNOBRZEZANOM DOGODZIC W TEJ KWESTII TO NAWIAZAC STOSUNKI DYPLOMATYCZNE NA LINII TARNOBRZEG DUBAJ, WYBURZYC TE WSZYSTKIE NORY WOKOL RYNKU I ROZPOCZAC TAM BUDOWE BURDZ CHALIFFA II,WTEDY PRZYNIESIE TO MIASTU I ROZGLOS NA SWIAT I TLUMY TURYSTOW I LUDZISKA ZAROBIA A DO KASY MIASTA WPADNIE WIELE DUKATOW I PO PROBLEMIE I WILK SYTY BEDZIE I OWCA CALA

Nauczyciel
20 dni temu

Proponuję w miejscu dawnego ratusza postawić tego typu drewnianą altanę która oprócz funkcji estetycznej mogłaby pełnić funkcję praktyczną czyli zapewnić schronienie w razie nagłego deszczu czy burzy a wewnątrz ławki

Screenshot_20240530-101212
Monia
20 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Nawet potańcówki mogłyby się pod nią odbywać

Postaw mi kawę na buycoffee.to
40
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content