Ile kosztuje dobry materac 120×200 do spania?

Wybór materaca 120×200 cm powinien być przemyślany – na łóżku spędzasz około jednej trzeciej doby, a od odpowiedniej regeneracji zależy często Twój poziom energii w ciągu dnia. Nieprawidłowo dobrany materac może powodować ból pleców i zmęczenie. Właściwie dobrany materac zapewni natomiast pełną regenerację ciała i sił witalnych. Podpowiadamy, za ile można kupić bardzo dobry materac 120×200, czyli na szersze łóżko jednoosobowe. Gdzie szukać najlepszych okazji?

Ile kosztują najdroższe materace 120×200?

Drogie materace 120×200 kosztują około 4000–5000 zł, choć wiadomo, że górna półka właściwie nie ma limitu cen. Przyjrzyjmy się bliżej budowie przykładowego materaca na szersze łóżko jednoosobowe

Materac multipocketowy 120×200 jest zbudowany z kilku warstw, które zapewniają wysoki komfort snu. W skład takiego materaca wchodzą na przykład:

  • sprężyny multipocketowe z podziałem na 7 stref podparcia – co to oznacza? Rdzeń materaca wypełniają setki sprężyn, gdzie każda jest zamknięta w niezależnej kieszeni. Powierzchnia ugina się tylko tam, gdzie działa na nią siła nacisku, więc jest bardzo cicha i nie zapada się. Równomiernie rozkłada ciężar ciała. Materac jest podzielony wzdłuż na 7 anatomicznych stref podparcia, dzięki czemu wystające części ciała, na przykład biodra czy ramiona, nie są uciskane, gdy leżysz na boku czy na plecach. Materac dopasowuje się do kształtu sylwetki, zapewniając miękkie, lecz stabilne podparcie;
  • profilowana pianka termoelastyczna VISCO – pianka ta ugina się pod wpływem ciężaru i temperatury ciała. Gdy wstajesz, materac powoli wraca do pierwotnego kształtu. Pianka daje efekt przypominający nieco delikatny masaż, precyzyjne wsparcie kręgosłupa i właściwe rozłożenie ciężaru ciała. Nie ma mowy o punktowych uciskach;
  • pianka lateksowa – to materiał zapewniający wysoką wygodę. Wypełnia on wierzchnie warstwy najdroższych materaców 120×200 cm. Efekt spodoba się osobom szukającym wysokiego komfortu. Pianka jest sprężysta, przepuszcza powietrze i niweluje punktowe naciski. Do tego jest niezwykle higieniczna i polecana dla alergików;
  • włókno klimatyzujące zapewnia dobrą wentylację materaca o każdej porze roku.

Ile kosztują materace 120×200 ze średniej półki cenowej?

Niezwykle komfortowe materace 120×200 możesz kupić już za około 2000 zł. Jak zbudowany jest przykładowy model? Dla osób o słusznej wadze lub preferujących twardsze materace dobrym wyborem będzie materac kieszeniowy z wkładem kokosowym, pianką termoelastyczną VISCO i perforowanym lateksem. Kokosowa warstwa stabilizuje materac i nadaje mu twardość H4, nie pozbawiając go przy tym wygody. Lateks zapewnia komfort termiczny i wysoką higienę snu.

Osoby lżejsze mogą wybrać materac 120×200 za około 2000 zł o twardości H3 lub H2 – wiele produktów jest dwustronnych i można samodzielnie wybrać już podczas użytkowania, która twardość posłania będzie dla nas lepsza. Za tę cenę bez problemu znajdziesz materace multipocket obłożone piankami termoelastycznymi i latekstem.

Ile kosztują najtańsze materace 120×200?

Ceny komfortowych materaców 120×200 zaczynają się już od około 800–900 zł. Są to proste, ale wygodne materace z rdzeniem z kieszeniami sprężynowymi. Wierzchnie warstwy stanowią higieniczne i trwałe pianki poliuretanowe. Ekonomicznym rozwiązaniem może być też położenie na dotychczasowym materacu toppera. Taka nakładka pozwala zwiększyć twardość lub miękkość materaca i wpłynąć w niedrogi, lecz skuteczny sposób wygodę materaca.

Gdzie szukać doskonałych materaców w dobrej cenie?

Ogromny wybór materaców różniących się cenami, rozmiarami i technologiami znajdziesz na stronie Heisberg. Dostępne są tam zarówno ekonomiczne materace i nakładki, jak i najbardziej zaawansowane technologicznie materace dla miłośników królewskiego wypoczynku. Pamiętaj, że na cenę materaca 120×200 cm wpływa też pokrowiec. Droższe są te z włóknem klimatyzującym i ekstraktem z włókna aloesu. Jednak w tym przypadku za ceną idzie też jakość. Odporny na zabrudzenia i rozciągnięcia, a do tego nadający się do prania pokrowiec będzie służył Ci znacznie dłużej niż standardowy ochraniacz.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content