Szybki i precyzyjny Robot SCARA. Poznaj rozwiązania od Mitsubishi Electric

Jako wiodący producent automatyki fabrycznej, od programowalnych sterowników po maszyny do przetwarzania laserowego, Mitsubishi Electric jest w stanie wspierać szeroki zakres branż produkcyjnych na całym świecie. Oferuje zaawansowane roboty przemysłowe, które zmieniają dotychczasowe spojrzenie na linię produkcyjną. Pomagają firmom zwiększać wydajność, obniżać koszty i podnosić jakość produktów. W poniższym artykule przybliżamy, jak działa robot SCARA. Przygotowaliśmy również krótkie porównanie dwóch dostępnych serii: RH-FR oraz RH-F.

W jaki sposób działa robot SCARA? 

Roboty SCARA (Selective Compliance Assembly Robot Arm) to specjalistyczne maszyny robotyczne, które charakteryzują się precyzyjną i szybką pracą w płaszczyźnie poziomej, z ograniczoną elastycznością w płaszczyźnie pionowej. Są one powszechnie używane w zakładach przemysłowych do zadań takich jak montaż, pakowanie, przenoszenie materiałów, a także operacji „pick and place”. 

Dzięki swojej konstrukcji, roboty przemysłowe typu SCARA mogą wykonywać zadania z wysoką dokładnością i powtarzalnością. Usprawnia to procesy produkcyjne, zwiększając wydajność oraz redukując ludzkie błędy. Dzięki kompaktowej budowie i łatwym programowaniu można z łatwością dostosować dostępne rozwiązania do różnych linii oraz aplikacji produkcyjnych.

Więcej o robotach SCARA znajdziesz na: https://pgsystems.pl/produkty/76,roboty-typu-scara/

Czym różni się seria RH-FR od serii RH-F?

Roboty SCARA od Mitsubishi Electric są produkowane w ramach serii, a każda z nich oferuje unikalne funkcje i korzyści. Zastanawiasz się, którą z nich wybrać? W dzisiejszym artykule bierzemy pod lupę dwie z nich: RH-FR oraz RH-F. 

Urządzenia z serii RH-FR wyróżniają się przede wszystkim innowacyjnym podejściem do paletyzacji, ponownego sortowania i dopasowywania. Z łatwością integrują się z systemami informatycznymi. Podczas pracy wykorzystują zaawansowane algorytmy i sztuczną inteligencję. Dzięki temu automatycznie dostosowują się do zmieniających się warunków produkcji, co przyczynia się do skrócenia czasu reakcji i zwiększenia efektywności operacyjnej.

Z kolei seria RH-F oferuje trzy główne linie: RH-F, RH-FH-Q i RH-FH-D, z których każda jest zaprojektowana z myślą o specyficznych potrzebach przemysłowych. Dzięki sterownikom nowej generacji robot SCARA RH-F charakteryzuje się wysoką wydajnością i bezpieczeństwem, co sprawia, że jest doskonałym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających zadań przemysłowych. Dodatkowo ekstremalnie krótkie czasy cyklu zapewniają elastyczność działania.

Wybierz automatyzację pod okiem specjalistów z PG SYSTEMS

Zakup robotów przemysłowych to inwestycja, która może znacząco zwiększyć efektywność i konkurencyjność Twojej firmy. Warto jednak pamiętać, że wybór odpowiednich urządzeń to tylko pierwszy krok do sukcesu. Fundamentalne znaczenie ma również współpraca z miejscem, w której pracują specjaliści z zakresu automatyzacji. 

W PG SYSTEMS znajdziesz nie tylko roboty przemysłowe od Mitsubishi Electric, ale również wsparcie specjalistów. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możesz liczyć na profesjonalne doradztwo, propozycje rozwiązań dostosowanych do specyficznych potrzeb Twojej produkcji oraz pomoc na każdym etapie wdrażania technologii. Ponadto korzystając z pakietu bezpieczeństwa dla maszyn i linii produkcyjnych, będziesz mieć pewność, że wszystko działa zgodnie z wymaganiami Dyrektywy Maszynowej i przepisami BHP.

Pamiętaj, że wybierając automatyzację pod okiem ekspertów z PG SYSTEMS, zyskujesz pewność, że inwestycja przyniesie maksymalne korzyści dla Twojej firmy.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content