Niemal pół miliona złotych z ministerstwa na rozbudowę zbiorów Muzeum – Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu

Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu otrzymało dofinansowanie projektu pn. Zakup kolekcji broni, malarstwa i pamiątek rodziny Tarnowskich do zbiorów Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu w kwocie 472 000 zł. Całkowity koszt projektu wynosi 601 800 zł.

Dofinansowano ze środków programu Rozbudowa Zbiorów Muzealnych – program własny Narodowego Instytutu Muzeów – 2024 pochodzących z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakup obejmuje 33 obiekty pochodzące ze Zbiorów Dzikowskich jak i przedmioty prywatne rodziny Tarnowskich m.in. broń białą i palną XVIII – XIX w., XIX – wieczne przedstawienia portretowe Jana Długosza, Mikołaja Kopernika czy Piotra Skargi autorstwa Marcina Januszkiewicza i Leopolda Pleessa czy prace rzeźbiarskie Kazimierza Chodzińskiego i Konstantego Laszczki.

Info i fot: Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pytanie
12 dni temu

Kiedy i kto wreszcie postara się o kasę na poprawę ścieżynek rowerkowych (rozrywkowych) w Tarnobrzegu?

S, ZERODMIESCIE
12 dni temu

KTO TERAZ ZWIEDZA MUZEA? CHYBA TYLKO SZKOLY?

Szczepan
12 dni temu

muzea są odwiedzane przez szerokie spektrum zwiedzających i pełnią wiele ważnych funkcji w społeczeństwie. Dlatego inwestowanie w rozwój muzeów i ich zbiorów jest wartościowe i potrzebne. Odwiedzają je Turyści, Rodziny z dziećmi, Studenci i naukowcy, Seniorzy, Pasjonaci i kolekcjonerzy, a także Lokalna społeczność

25 lecie likwidacji gierkowszczyzny
11 dni temu

zamek w tarnobrzegu?hehe dobre w tej miejscowosci nigdy niebylo zadnego zamku a takie zamki jak w tarnobrzegu sa w loniowie i gorkach klimontowskich

Pomysłowy
10 dni temu

Był. Nie znasz historii tego budynku obecnego muzeum.

Dzikowiak
12 dni temu

Dobry cyrk, jak funkcjonowało Technikim Rolnicze wszystkie budynki były w dobrym stanie i funkcjonowały, jako internat, stołówka, budynki godpodarcze, garaże !!! A teraz został już tylko zamek, a wokół same ruiny !!! Jak niewiele czasu minęło, aby zabytkowe budynki doprowadzić do takiej ruiny ! Stan tych budynków i terenów wokół zamku odzwierciedla poziom i umiejętności zarządzania oraz gospodarowania, który widać, jak na dłoni szczególnie po wykonaniu i funkcjonalności obwodnicy, którą najlepiej omijać szerokim łukiem !

Szczepan
12 dni temu

Wzbogacenie zbiorów muzealnych o tak cenne i historycznie ważne obiekty przyczynia się do zachowania dziedzictwa kulturowego, podnosi atrakcyjność turystyczną regionu oraz wspiera lokalną edukację i kulturę. Dofinansowanie z programu Rozbudowa Zbiorów Muzealnych potwierdza wartość i zasadność tej inwestycji.

Historyk
12 dni temu

Brawo dla dyrektora muzeum.

Weronika
12 dni temu

Z.tego niech ta ruinę obok niech wyremontują!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content