Nowy II wicewojewoda podkarpacki

Tomasz Lorenc jest nowym, II Wicewojewodą Podkarpackim. W imieniu Premiera Donalda Tuska Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła mu dzisiaj powołanie na to stanowisko.

Tomasz Lorenc zastąpi Pawła Bartoszka, który II Wicewojewodą Podkarpackim był między styczniem a majem tego roku, obecnie zaś zajmuje stanowisko starosty tarnobrzeskiego.

Nowy wicewojewoda studiował administrację na rzeszowskiej filii UMCS w Lublinie, prawo na UMCS w Lublinie oraz prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Był m.in. zastępcą dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie, a w latach 2010-2018 wójtem gminy Wielkie Oczy. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim będą mu podlegać m.in. sprawy związane z Wydziałem Środowiska i Rolnictwa.

foto: Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów
info: PUW Rzeszów

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
S, ZERODMIESCIE
12 dni temu

SZKODA ZE JUZ NIE MA PANA BARTOSZKA NA TYM STANOWISKU

Wyborca.
12 dni temu

Szkoda Ale szanuje decyzje ze jednak moze nie podołać z braku kompetencji.
Co innego samorzad a co innego rządowa posada.

Jjjbrae
12 dni temu

Czekamy na 3 i 4

Robin
11 dni temu

Bartoszek zdezerterował. A szkoda bo mógł coś dobrego zrobić dla regionu Tarnobrzeskiego. Szkoda ze nie zastąpił go nikt z Tarnobrzega – lewackiego regionu w podkarpackim bastionie PiS.
Popatrz czerwony Tarnobrzegu jak Tusk I jego wojewoda ma Was w czterech literach… I wy nadal chcecie na nich głosować do Parlamentu Europejskiego ?!

no nie?
10 dni temu
Reply to  Robin

tbg nie jest regionem tylko rejonem inazcej powiatowka

Ada
9 dni temu

Kiedy piąty i dziesiąty? Żłób jeszcze pełny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content