Powiększa się grono „Zasłużonych dla Miasta Tarnobrzega”

Władysław Jakubowicz, Aleksander Dyl, Danuta Wójcikowska, Agnieszka Wojciechowska, Lilly May Niezabitowska i pośmiertnie Jan Rawski zostali włączeni do grona „Zasłużonych dla Miasta Tarnobrzega”.

Decyzję w sprawie przyznania tytułów podjęli miejscy radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega 5 czerwca br. Akty nadania tytułów wręczone zostaną podczas uroczystej sesji, która odbędzie się w lipcu.

 Tytuł „Zasłużony dla Miasta Tarnobrzega” może być nadany osobie fizycznej, osobie prawnej, organizacji społecznej oraz jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej. W przypadku osób fizycznych – może być nadany obywatelom polskim i cudzoziemcom.

Wyróżnienie przyznaje się za zasługi, działalność, wkład pracy w dziedzinie: rozwoju miasta, aktywnej promocji, edukacji, nauki, kultury i sportu, działalności społecznej i samorządowej, ratowania życia ludzkiego i mienia, ochrony zwierząt i roślin, inicjatyw społecznych i gospodarczych, obronności Ojczyzny.

Władysław Jakubowicz – nauczyciel młodzieży i nauczycieli, który pracy w oświacie poświęcił 50 lat swojego życia. Założyciel i dyrektor Wojewódzkiej Pracowni Dydaktyczno-Technicznej, dyrektor Studium Nauczycielskiego,  dyrektor Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej nr 3 i Studium Nauczycielskiego w Tarnobrzegu, które przekształcone zostało w Kolegium Nauczycielskie. Jeden z najbardziej zasłużonych dla tarnobrzeskiej oświaty pedagogów, którzy przyczynił do wykształcenia 3500 nauczycieli. Obecnie wiceprezes Stowarzyszenia Tarnobrzeski Bank Żywności.

 Aleksander Dyl – operator filmowy, reżyser, dokumentalista, autor zdjęć, twórca filmowy. Z filmem i fotografią związany od lat 70. ub. wieku. Działacz kultury, organizator wystaw, konkursów, ma na swoim koncie współpracę przy wielu produkcjach telewizyjnych i filmowych. Autor fabularyzowanego dokumentu o Marianie Ruzamskim i o życiu artystycznym w przedwojennym Tarnobrzegu pt. „Prowincjonalny trójkąt artystyczny” Autor filmu „Siarkobiografia”. 

Danuta Wójcikowska – właścicielka zakładu piekarniczego aktywnie działająca w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Tarnobrzegu, filantropka od kilkudziesięciu lat wspierająca różne środowiska i instytucje niosące pomoc dzieciom i potrzebującym.  

Agnieszka Wojciechowska – instruktorka tańca Studia Tańca i Ruchu FRAM w Tarnobrzegu. Swoją pasją i zaangażowaniem od wielu lat nie tylko uczy, ale i kształtuje charakter młodych tancerzy. Organizatorka wydarzeń dla dzieci, warsztatów i akcji charytatywnych.

 Lilly May Niezabitowska – żeglarka, zawodniczka Jacht Klubu „Kotwica” Tarnobrzeg, reprezentująca miasto Tarnobrzeg na zawodach krajowych i międzynarodowych, multimedalistka Mistrzostw Polski, dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy w kat. juniorów. Złota medalistka Mistrzostw Europy w Olimpijskiej klasie ILCA 6w U21.

Jan Rawski – popularyzator lokalnej historii mający zasługi w wydaniu monografii Miechocina, a także pamiętników dotyczących m.in. odzyskiwania niepodległości w 1918 roku w Tarnobrzegu i powstania tzw. Republiki Tarnobrzeskiej. Odkrywca białych plam lokalnej historii. Autor artykułów wspomnieniowych i historycznych. Kronikarz i darczyńca, dzielący się swoimi zbiorami pamiątek, dokumentów i nagrań z badaczami oraz muzeami i instytucjami kultury.   

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Propozycja
12 dni temu

Jeszcze proponuję babcie klozetowe, za utrzymanie czystości w kibelkach. Prezesików spółdzielni mieszkaniowych (niekoniecznie z Tarnobrzega) i ich podwładnych, tych co w trąbę umiejętnie robią na każdym etapie, członków spółdzielni. Prezesika TTBS za podwyżki czynszów i zrobienie tym samym w trąbę mieszkańców bloków TTBS-sowskich….
Czekam na inne propozycje.

Tarnobrzezanin
12 dni temu
Reply to  Propozycja

Uwazam ze 5 wyroznionych jest na siłę
Moim zdaniem wystarczy jeden ale naprawdę Zasłużony.
Tylko czekac jak o nadanie tytulu wystapi Bozek o odznaczenie swoich urzednikow. Bo ptzeciez jego zdaniem ofiarnie pracowali na rzecz miasta.
Odznaczenie nalezy przewartosciowac.

S, ZERODMIESCIE
12 dni temu

KACZORA I MORAWIECKIEGO ZA TO, ZE WSZYSTKIM WOKOL ROZDAWALI MILIONY NA INWESTYCJE A TARNOBRZEG DOSTAWAL OCHLAPY I WIELKIE GOWNO NA ROZWOJ SWOJEJ STREFY PRZEMYSLOWEJ, PODCZAS GDY ALUMINIOWA WOLA OD NICH DOSTALA MILIONY TAKA BYLA SPRAWIEDLIWOSC PISU

Dodatek
12 dni temu

i dostawał kler kupę szmalu. Zamiast je wykorzystać dla szpitali, szkolnictwa etc…

Czas na SeRBinóW
10 dni temu

Serbinów w ruinie a ci dalej głupotami się zajmują

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content