Rada Miasta jednogłośnie za przystąpieniem Tarnobrzega do projektu „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem”

5 czerwca br. na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega została podjęta uchwała intencyjna dotycząca przystąpienia do ponadregionalnego projektu „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem”.

Projekt zakłada utworzenie nowego, wspólnego produktu turystycznego, który będzie się składał z nowoczesnej trasy rowerowej biegnącej wzdłuż rzeki Wisły i jej dopływów wraz z dodatkowo towarzyszącą jej infrastrukturą rowerową.

 Trasa „Blue Valley” ma przebiegać przez obszar czterech województw: podkarpackiego,świętokrzyskiego, lubelskiego i mazowieckiego.

 Realizacja projektu finansowana będzie w maksymalnie 85% z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027.Pozostała część kosztów tj. wkład własny w wysokości 15%, zostanie zabezpieczona przez Województwo Podkarpackie.

Umowa ramowa dotycząca projektu została zawarta 14 kwietnia 2023 r. i określa zasady współpracy na rzecz wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027, która została zawarta pomiędzy Województwem Podkarpackim a Gminami: Baranów Sandomierski, Gawłuszowice, Gorzyce, Padew Narodowa, Radomyśl nad Sanem oraz Miastem Tarnobrzeg.

 Realizacja projektu pn. „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem” uzależniona będzie od uzyskania dofinansowania przez Województwo Podkarpackie w ramach procedury aplikacyjnej.  Miasto Tarnobrzeg przystępuje do projektu w charakterze partnera.

 Za przystąpieniem do projektu zagłosowali wszyscy obecni na sesji radni.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
12 dni temu

Tak, ścieżka rowerowa to kolejny cudny pomysł na który z niecierpliwością czekają wszyscy mieszkańcy, sprawi ona że problemy miasta i mieszkańców odjada w sino dal.

Bezrobotny z rowerem
12 dni temu
Reply to  Romek

Takie ścieżki rowerowe powinny powstać w pierwszej kolejności do Stalowej Woli, Nowej Dęby, Gorzyc, Mielca i Sandomierza, aby Tarnobrzeżanie mogli dojeżdżać do pracy, której niestety w Tarnobrzegu brak, tak jak nowych inwestorów, rozsądnych inwestycji i miejsc pracy!

Dodatek
12 dni temu

„… aby Tarnobrzeżanie mogli dojeżdżać do pracy,…”

i jest niewiele połączeń autobusowych.

S, ZERODMIESCIE
12 dni temu

TO AKURATNIE POPIERAM BO TERAZ DUZO OSOB W NASZYM MIESCIE I NIE TYLKO JEZDZI ROWERAMI, WIEC PRZEMIESZCZANIE SIE TAKA TRASA JAK NAJBARDZIEJ WSKAZANE, TYM BARDZIEJ, ZE NASZE MIASTO TERYTORIALNIE JEST MOCNO ROZLEGLE

niedzielny kierowca
12 dni temu

Trzeba jeździć po mieście rowerem bo benzyna coraz droższa i rujnuje budżet domowy a samochodem tylko do kościoła wcześniej oczywiście obowiązkowo myjnia bo brudnym autem do kościoła to nie wypada jechać

Dodatek
12 dni temu

a już tym bardziej nie można autkiem wjechać do samiuśkiego wnętrza kościoła 🙂

Pytający
12 dni temu

1) Po jaką cholerę taka „wystrzałowa” konstrukcja?
Nie wystarczy skromna budowla ta dolna pozioma cześć?
2) czy na kładce przewidziana jest kostka czy asfalt?

rowerowy
12 dni temu

Ta estakada to pomyłka. No i jest to kolejny podejmowany lub kontynuowany projekt, od którego zasadniejsze jest wykonanie nawierzchni asfaltowej na kostkowych obecnie ciągach dla rowerzystów na ulicach w mieście w celu doprowadzenia ich do należytego stanu technicznego a tym samym poprawy bezpieczeństwa i wygody rowerzystów. Cóż, czekamy dalej – dzień 30 ze 100.

Bingo
12 dni temu
Reply to  rowerowy

Tarnobrzeg ma być kurortem dla okolicy, co oznacza wiele udogodnień dla turystów i niewiele dla mieszkańców. Ba, dla mieszkańców wręcz niedogodności w postaci kosztów, zaniedbań w osiedlach itd. Natomiast te 5% przybyszy jeziornych, którzy zajrzą przy okazji do miasta, uda się do niego samochodami, więc dla nich ścieżki rowerowe z asfaltu nie są potrzebne.

rowerowy
11 dni temu
Reply to  Bingo

A rowerzyści na wielu ulicach wypchani z jezdni na pseudo-drogi pieszo-rowerowe, więc można pomykać autkami.

Tylko mi nie mów, że jeszcze nie
12 dni temu

Czas na strefę i duże inwestycje.

Jaanek
12 dni temu

Szanowni komentujący, zapraszam Was na sesję rady miasta aby swoje przemyślenia tam przedstawić. Sądzę, że nie jesteście tylko mocni w internecie. Nieprawdaż?

Dodatek
12 dni temu
Reply to  Jaanek

Tyle Waszego , że se popłaczecie, tyle Waszego, że se popłaczecie, tyle Waszego, że se popłaczecie ….
na sesjach i poza nimi. Une (te w UM) i tak zrobio według własnego widzi mi sie.

Olo
12 dni temu

Jak widać ,słychać i czuć ,nowa „ekipa” – sojusz „egzotyczny” PISu z Mastalerzem zajmuje się najważniejszymi dla miasta i regionu sprawami . Po pierwsze to „zainstalowano” Mastalerza w UM . Ma dostęp do kuchni i patelni ,przy okazji powsadzał swoich przydupków na stołki . Drugi „członek” ( nazwa jak najbardziej zamierzona) triumwiratu miasto ma w d…. . Aktualnie „wozi” po regionie portrety Obajtka . Trzeci zrobił się nagle milczący ,taki typowy anonim . Można by rzeczy typowy anonimowy Kowalski ,gdyby nie nazywałby się Nowak …. „Niezależny kadydat”. Ten to nawet nie bardzo wie co ma robić . Bo Kalinki musi słuchać , ten na razie Tbg ma w ….. ,a Mastalerz i tak robi co chce i też Tbg ma w…..,a Nowak z miastem został jak Himilsbach z angielskim . Radni zadziałali za to w słusznej sprawie . Uchwalili ze bedą robili „wszystko” zeby wyglądało ze coś robią . W ten „obraz sielskości” wpisuje się też „Nad wisłą 24” . Coraz bardziej przypomina „wieści gminne” i to kiepskie . Na koniec dosyć tego „sielskiego” . Mam nadzieję że ostatni naiwni wierzący Mastalerzowi,Kalince i Nowakowi otrzeźwieli ….. Nic nie zrobią dla was ,dla miasta i regionu . Tylko dla siebie .A… Czytaj więcej »

Nieanonim
12 dni temu

Warszawa ma swoją kładkę nad Wisłą, Tarnobrzeg też musi mieć kładkę nad wisło(stradą) – czyli kolejna ze słomianych inwestycji.

Gdyby nie było ścieżki rowerowej, rozumiem – ALE JEST ŚCIEŻKA WZDŁUŻ WISŁOSTRADY, więc po co dublować drogi? Ktoś chce, przyjedzie z Sandomierza gotową już ścieżką, a przy okazji nie wpadnie pijany do Wisły gdy spadnie z wału.

Dodatek
12 dni temu
Reply to  Nieanonim

Nie każdy chce jechać na ścieżce przy jeziorze w weekendy w słoneczne upalne dni i ryzykować potrącenie pieszego.
Kładka ma sens ale ze ścieżkami rowerowymi (asfaltowymi) od Baranowa Sandomierskiego przez Tarnobrzeg i dalej do Sandomierza, jako fragment tzw. Wiślanej Trasy Rowerowej.
Nawet nie macie pojęcia, jak rowerzyści spoza Tarnobrzega będą wdzięczni za taką realizację ścieżek rowerowych. Wszak w trzech miejscowościach jest co zwiedzać i po co przyjechać.
Apel do budowniczych i projektantów: mniej betonu, więcej drewna i zieleni. Amen

chcemy
11 dni temu
Reply to  Dodatek

a co u was mozna zwiedzac?

Pomysłowy
11 dni temu
Reply to  chcemy

W Baranowie zomecek, w Tarnobrzegu dwa muzea i interesujący Kościół oo Dominikanów, w Miechocinie kościół zabytkowy, w Sandomierzu rynek z zabytkami. Jak kto chce to i obiekty ciekawe do zwiedzenia znajdzie.

25 lecie likwidacji gierkowszczyzny
10 dni temu
Reply to  Pomysłowy

to sandomierz jest u was? to chyba cos cie sie pomylilo przyjacielu

Myśl
9 dni temu

baranie, trzeba było sprecyzować pytanie to i odpowiedź byłaby inna. Pod pojęciem „u was” można rozumieć w regionie a nie tylko w Tarnobrzegu.

no nie?
9 dni temu
Reply to  Myśl

w tarnobrzegu nie ma zadnego regionu jest tylko powiatowka

Mieszczanin
10 dni temu
Reply to  Pomysłowy

Nie raz widziałem w okolicach zamku i parkingach w okolicach rynku samochody z rejestracjami z różnych województw a nawet zagranicznych więc jednak turyści tu przyjeżdżają

niezadowolony
9 dni temu
Reply to  Mieszczanin

Przyjeżdżają samochodami. Rowerami przybędą, kiedy będą przyzwoicie wykonane drogi rowerowe, a że raczej na asfaltowe się nie zanosi to ich wielu nie będzie.

Wer
11 dni temu

Pytanie do pismaków czym jest ścieżka rowerowa nowoczesna od nie nowoczesnej. Po pierwsze to wg. przepisów są to drogi rowerowe pismaki ahahaha

Pomysłowy
11 dni temu
Reply to  Wer

To są drogi rozrywkowe :-), trzęsawkowe, zakrętowe, krawężnikowe 🙂

Tarnobrzeg moje miasto
11 dni temu

Kiedy rewitalizacja zdegradowanego osiedla Serbinów – chodniki połamane, można nogę zwichnąć i zęby wybić, osiedle jest reliktem niegospodarności i nieudolności tarnobrzeskich władz, przykładem olewania ludzi. Wstyd i hańba.

za darmo - to dobra cena
9 dni temu

Bardzo dobry pomysł, a nawet jeszcze lepszy bo Tarnobrzeg nie ponosi żadnych kosztów. Ja i moje dzieci bardzo zadowolone.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content