Miasto powinno wyremontować kuchnię dworską przy zamku Tarnowskich?

Do porządku obrad majowej sesji Rady Miasta prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak włączył uchwałę o zmianach w budżecie, zakładającą przeznaczenie 500 tysięcy zł, na wykonanie dokumentacji projektowej dla budynku kuchni dworskiej, leżącego w sąsiedztwie zamku Tarnowskich w Dzikowie. Później prezydent uchwałę wycofał, dając radnym więcej czasu na podjecie decyzji w tej sprawie. Takie rozwiązanie zasugerował przewodniczący RM Norbert Mastalerz.

Remont popadającego od lat w ruinę budynku po kuchni dworskiej, miałby zostać sfinansowany przy udziale środków unijnych. Dedykowany tym działaniom program, zakłada  dofinansowanie w wysokości nawet 79,1 procent. Aby jednak miasto mogło przystąpić do tego konkursu, musi do końca września br, dysponować gotową dokumentacją projektową. Jej wartość urzędnicy oszacowali na pół miliona złotych.

Głos w dyskusji poprzedzającej głosowanie, zabrał  przewodniczący RM Norbert Mastalerz, sugerując wycofanie uchwały z porządku obrad,  aby radni mieli więcej czasu  na podjecie decyzji. Argumentacja przewodniczącego wynikała przede wszystkim z faktu, iż spór rodziny Tarnowskich ze skarbem państwa nie jest rozstrzygnięty, jest jedynie zawieszony.

– Zanim wydamy pieniądze, których nie mamy, powinniśmy mieć pewność, że to my po wieki będziemy sprawować nadzór właścicielski nad tą nieruchomością – przekonywał Norbert Mastalerz.

Przewodniczący przypomniał, że po oddaniu wyremontowanej bryły zamku, pełnomocnicy rodziny Tarnowskich wystosowali roszczenia wobec miasta, przywołał także sytuację, która miała miejsce przed laty, kiedy to on był prezydentem miasta.

Według N. Mastalerza, pojawił się wówczas przedsiębiorca, zainteresowany kupnem budynku po dawnej kuchni dworskiej. Po rozmowach z ówczesnym szefem związku rodziny Tarnowskich, nieżyjącym już Pawłem Tarnowskim, doszło do wstępnego porozumienia, zakładającego sprzedaż przez miasto wydzielonej parceli, na której stoi budynek po kuchni dworskiej.  Uzyskane z tego tytułu środki finansowe,   miasto miało przeznaczyć na remont zamkowych schodów. Do zawarcia porozumienia jednak nie doszło, działaniom tym sprzeciwił się bowiem brat Pawła Tarnowskiego.

– My chcemy sobie zafundować kuchnie dworską z funkcją hotelowo-restauracyjną, a kto jest pewny, że po latach nie okaże się, iż sędzia który będzie orzekał w tej sprawie stwierdzi, że to nie skarb państwa jest winny rodzinie Tarnowskich odszkodowanie czy zaspokojenie ich roszczeń, tylko miasto? Czy jesteśmy pewni,  że za jakiś czas nie będziemy nowemu właścicielowi płacić czynszu dzierżawczego? – tłumaczył N. Mastalerz.

Przewodniczący RM sugerował również inne rozwiązanie, w którym to nie miasto wyremontuje obiekt tylko prywatny przedsiębiorca. Podniósł również kwestie ewentualnych kosztów remontu, który, jak to w przypadku budynku zabytkowego, rządzi się swoimi prawami i przebiegać musi zgodnie z wytycznymi konserwatora.

Ostatecznie prezydent Łukasz Nowak zdjął uchwalę z porządku obrad i przekazał ją do dalszych prac.

 

Subskrybuj
Powiadom o
92 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szczepan
9 dni temu

Decyzja o wycofaniu uchwały i daniu radnym więcej czasu na podjęcie decyzji jest uzasadniona. Dzięki temu, radni mogą dokładniej przeanalizować wszystkie aspekty związane z inwestycją, uwzględniając zarówno ryzyka prawne, jak i finansowe. Daje to również czas na rozważenie alternatywnych rozwiązań, takich jak zaangażowanie prywatnego inwestora. Wydanie publicznych środków powinno być poprzedzone gruntowną analizą i pewnością, że inwestycja będzie opłacalna i bezpieczna dla miasta w dłuższej perspektywie.

Do Szczepana
9 dni temu
Reply to  Szczepan

Tylko, dlaczego tej analizy nie dokonał prezydent Nowak przed skierowaniem uchwaly pod obrady Rady.
Oj cos widac, ze dedant działa
Zwycięstwo nieprzygotowane.
Kto jest teraz doradcą prezydenta no chyba nie poprzedni Bożka?
Cos z tymi uchwałamii ciągle nie tak.
Podobno to w rękach dotychczasowych Czyli strach się bać.

Tereska
8 dni temu
Reply to  Do Szczepana

Jak widać, rządzie Mastalerz. Prezydent pod jego butem

Szczepan
5 dni temu
Reply to  Do Szczepana

Twoje obawy dotyczące działań prezydenta Nowaka i ogólnego zarządzania uchwałami w Tarnobrzegu są uzasadnione. Wprowadzenie uchwały bez gruntownej analizy i przygotowania, a następnie jej wycofanie, wskazuje na potrzebę poprawy procesów decyzyjnych i doradztwa w administracji miejskiej. Kluczowe jest, aby władze miasta skupiły się na lepszym planowaniu, zatrudnianiu kompetentnych doradców oraz prowadzeniu transparentnej komunikacji z mieszkańcami.

4o

ODYSEUSZ
9 dni temu

Kuchnia dworska to bez wątpienia ciekawy architektonicznie obiekt , który powinien być zachowany dla przyszłych pokoleń. Należy ratować póki można i dokumentować wszelkie wydatki , a w momencie gdzie łaskawie tarnowscy sobie przypomną o kasie okazać rachunki i obciążyć kosztami remontu, konserwacji -od razu stracą zapał do darmowej kasy !

!!!!!!!
8 dni temu
Reply to  NW24

„…ze w dalszym ciągu będziemy w księgach wieczystych właścicielem a nie tylko na umowę z dzierżawcą – N. Mastalerz”

Co to znaczy będziemy? Osoba prywatna będzie czy miasto? Miasto to nie prywatny folwark.

Valencio
9 dni temu

Wiceprezydent ma trochę racji. Po co wydawać $ na coś co po zakończeniu się sporu prawnego trzeba będzie oddać? Niech stoi dalej, niszczeje. Niech to świadczy o podejściu do tematu rodziny hrabiowskiej.

Dzikowiak
8 dni temu
Reply to  Valencio

Kto z rządzących miastem doprowadził do takiego stanu te obiekty niech teraz wykłada kasę. Jak funkcjonowało Technikum Rolnicze, były tak klasy, internat męski i stołówka, a teraz jest ruina !!!!! Powybijane okna, pozrywane podłogi, instalacje elektryczne i centralne ogrzewanie. Ale za budynkiem, gdzie kiedyś były sad one ziemniaki i warzyw o które dbali i plewiła uczniowie mamy ogród i syf po wyburzonych garażach, które przeszkadzały Masztalskiemu. Jak byli użytkownicy, to było wszystko Ok. Teraz niech ten były gospodarz , a obecnie przewodniczący ugryzie się w język ze swoimi frazesami, bo niedługo nie będzie już czego ratować.

!!!!!!!
8 dni temu
Reply to  Dzikowiak

Były gospodarz ino paczeć jak zajmie stołek presidento.

As
9 dni temu

To są niestety pozostałości po poprzedniej ekipie rządzącej. Procesy w tym państwie ciągną się latami. W tym przypadku to chyba bardziej dekadami. Moim zdaniem bez porozumienia ze spadkobiercami ,że o ile odbiorą co jest niestety wielce prawdopodobne to zwrócą miastu wszystkie poczynione nakłady nie powinno się na chwilę obecną bez tego wydawać nawet złotówki. Inaczej to czysta niegospodarność i działanie na szkodę miasta jest. Swoją drogą to dlaczego i na jak długo może być zawieszony taki proces

As. I As
9 dni temu
Reply to  As

Tylko nikt tego nie przekazal. Nowakowi
A mialo byc kompetentnie i merytorycznie
Z dotychczasowym decydentami w urzędzie to nie przejdzie
Zwracam uwage, ze poprzedni też mieli kreta
Patrz właściwy findusz ktory wlasnie się rozlicza
Nie rozumiem pituki Nowaka. Nie po to na niego glosowalismy aby rzadzili nadal poprzednicy za pośrednictwem urzędników
Dodam ze nie chodzi czystki tylko o odsunięcie poprzednich osob decyzyjny ch do zadan nie decyzyjnych tylko wykonawczych wolę Nowaka
Na razie jak widac Cienko Panie Prezydencie.

As
8 dni temu
Reply to  As. I As

Może Nowak nie ma żadnego zaplecza i nie ma kim zamienić ?

Obserwator
9 dni temu

Uchwala nie zostala przygotowana przez Nowaka tylko poprzednika
Kogo zatem slucja Nowak
Nie dokonał zmian w urzędzie i ślepo ufa urzednikom z nadania Bożka.
To nie wrozy nic dobrego
Bozkowi i Plutowi sa zahartowani w szeregmanipulacji czego bylismy swiadkami przez 5lat
Dlaczego urzędnik podduwajacy Nowakoi projekt uchwaly nie powiedzial wszystkiego tylko uwazal to za priorytet
Do przemyslenia przez nowego prrzydenta.
A gdzie doktor od uchwal Czy sprostał oczekiwaniom prezydenta
???

Wyborca Nowaka
9 dni temu

Panie Prezydencie
Brak odpowiednich kompetentnych ludzi wokol Pana.
Nikogo Pan nie odsunal od decyzji.
W urzedzie mowia ze sekretarz dostała jeszcze większe iprawnienia niż za Bożka.
To nie wróży nic dobrego.
Wycofanie ostatniej uchwaly w sprawie kuchni to potwierdza.
Pan powinien miec pelna wiedze a ja posiada ta osoba ktora jest autorem projektu uchwały
Albo Pan nie wymaga albo jest Pan manipulowany przez urzędników
Mastalerz doskonale to wypunktowal
Prosze popatrzeć jak Tusk grozi dymisjsmi za brak lojalności Trzeba sxybko się uvzyc Panie prezydencie

Tbg
8 dni temu
Reply to  Wyborca Nowaka

TUSK NIECH LEPIEJ SAM SIE ZDYMISJONUJE ZA BRAK 100 KONKRETOW I BEZPRAWNE ZNISZCZENIE TELEWIZJI POLSKIEJ !!!!
Nie głosujcie na tych oszustow do Parlamentu Europejskiego.
Moim zdaniem każdemu kto zagłosuje na ludzi Tuska, Hołowni i Kamysza powinna ręka uschnąć 🙂 🙂 🙂 Ta sama którą postawicie krzyżyk przy tych zwijaczach naszego kraju.

nie polityk
8 dni temu
Reply to  Tbg

Tuska uważam za najbardziej fałszywego polityka.

Pamiętliwy
7 dni temu
Reply to  nie polityk

Nie zapomnę jak to jeden z kibiców zaprosił Tuska do siebie do domu w sprawie wybudowania stadionu dla drużyny. Na drugi dzień kiedy tenże kibić przybył na spotkanie z Tuskiem to Tusk w obecności wielu zebranych ludzi i przed kamerami telewizyjnymi nie dopuścił go do głosu. Wredota na całego.

Jjjbrae
9 dni temu

Wynająć z 1 zł prywatnej firmie

!!!!!!!
9 dni temu

W prywatne ręce nie może być budynek przekazany !!!!

Bezradny
9 dni temu

Po pierwsze brak przejrzystego statusu prawnego, po drugie nikt nawet nie pisnął o jakie kwocie mowa, po trzecie czy jest inwestor zainteresowany wynajęciem i prowadzeniem tam biznesu, po czwarte skąd miasto chcę wziąć wkład własny, po piąte czy ktoś oglądał ten budynek od środka bo to studia bez dna trzeba by inwestycje podzielić na kilka etapów a koniec końców i tak się nie zwróci.Nie dla marnowania pieniędzy mieszkańców, tego miasta nie stać kolejny kredyt i zachcianki kilku radnych.

Nauczyciel
9 dni temu

Jeżeli jest możliwość dofinansowania remontu tego obiektu to należy z tego skorzystać bo szkoda żeby ten piękny budynek miał nadal niszczeć. Po remoncie mógłby na siebie zarabiać np. jako hostel z tanimi pokojami do wynajęcia

Koniuszy z Dzikowa
8 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Tanie pokoje to tak się niezbyt dobrze kojarzy

Nauczyciel
8 dni temu

Fakt, źle się wyraziłem. Chodziło mi o tanie noclegi.

Obatelka
7 dni temu

Chyba ci się skojarzyło z pokojami na godziny, tanie są w porządku.

!!!!!!!
8 dni temu
Reply to  Nauczyciel

No własnie, gdzie jest konserwator zabytków, że do tej pory ten budynek nie został należycie zabezpieczony przed dewastacją?

……?
7 dni temu
Reply to  !!!!!!!

Głównym konserwatorem w Tarnobrzegu jest brat radnego Waldemara Stępak od bożka

Obatelka
6 dni temu
Reply to  ……?

Myślałam, że p.Komada.

……?
6 dni temu
Reply to  Obatelka

od kilku lat już nie jest

Witek
6 dni temu
Reply to  ……?

Teraz już wiadomo czemu tak, to wygląda !

Obatelka
7 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Konkurencja nie pozwoli, wszystkie miejskie i przedsiębiorstw hotele niszczeją , żeby chyba nie robić konkurencji prywatnym. W całej Polsce hotele robotnicze, turystyczne , hostele, schroniska są likwidowane, żeby korzystać z prywatnych bardzo drogich albo siedzieć w domu.

Do Redakcji
9 dni temu

Dlaczego zniknął artykuł: Rada Miasta jednogłośnie za przystąpieniem Tarnobrzega do projektu „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem”? Oraz czy i kiedy zostanie przywrócony na portalu?

Urzędnik
8 dni temu
Reply to  Do Redakcji

Przecież jest ten artykuł na stronie głównej

Spostrzegawczy
8 dni temu
Reply to  Do Redakcji

Też tak zauważyłem, że jakiś temat znika a potem znowu jest. Czary jakie czy co?

Tylko mi nie mów, że jeszcze nie
8 dni temu

Budynek niszczeje, czy jest coś jeszcze w średnie uratować ten budynek? Bo dotacji nie będzie później?

Albert
8 dni temu

Uważam że wiceprezydent Mastalerz ma rację ? My nie jesteśmy akcją charytatywną aby bogaczom Tarnowskim którzy dorobili się na wyzysku pokoleń mieszkańców Tarnobrzega fundować takie prezenty o NIE !

Robin
8 dni temu
Reply to  Albert

A kiedy Mastalerz został wiceprezydentem ?
Jest tylko przewodniczącym rady bezradnych(?).

Jeśli chodziło o podział środków które marszałek Ortyl ma juz na stole to nie ma na co czekać bo to duże dofinansowanie.
Mastalerzowi pragnę przypomnieć że miasto wydaje ogromne środki na głupoty nad jeziorem w tym na plany drogi opaskowej i wszystko jest ok.
Jeśli nie kuchnia dworska to proponuję w ekspresowym tępię przejąć od PKP „bliźniaczy” budynek dworca kolejowego. Wyremontować i zrobić tam centrum przesiadkowe. Pomysł z zajezdnią dla MKS w tak atrakcyjnym miejscu i w takiej odległości od dworca PKP uważam za głupie posunięcie. Teren ten powinien w najgorszym przypadku należeć do szkoły.
Przez kaprysy PRZEWODNICZACEGO RADY MIASTA MASTALERZA NIE MOŻEMY TRACIC ZE SRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH ANI ZŁOTOWKI.
Ps Przewodniczący Mastalerz kiedy uruchomicie kursy na trasie Tarnobrzeg-Sandomierz miejską komunikacją samochodową na weekendach? NAJWYZSZA PORA ABY NAPRAWIAĆ BŁĘDY ZE SWOJEJ PRZESZŁOŚC I!!!!

Obatelka
7 dni temu
Reply to  Robin

I te paręset metrów chodnika żeby można było przejść, czy przejechać rowerem, bez stykania się z tirami na szosie.

Dzikowiak
8 dni temu
Reply to  Albert

Ten obiekt skończy marnie , jak Hotel Nadwiślański. Pomyśleć, że oba obiekty buły użytkowane i kiedyś świetnie funkcjonowały, jeden jako hotel, a drugi jako szkoła, internat i stołówka. Widać jakich, to miasto miało nieudaczników za gospodarzy, którzy dbali jedynie o swoje kieszenie i sprzedawali spółki miejski i działki w prywatne ręce. Niedługo przyjdzie jeszcze czas na SP 5 przy Dekutowskiego, jak tak dalej będą dynamicznie działać. Chyba, że POwstanie tam ośrodek dla uchodźców, a to bardzo możliwe przy dzisiejszych rządach tej POżal się Koalicji !!!

!!!!!!!
8 dni temu
Reply to  Dzikowiak

Ta mieścina skończy jak Detroid w USA.

łysy
8 dni temu
Reply to  !!!!!!!

Tyś sam jest jak Detroid

Spostrzegawczy
8 dni temu
Reply to  łysy

Ty jak Kojak 🙂

zapytam
7 dni temu
Reply to  łysy

A skąd łysoniu wiesz jak ten piszacy wygląda?

Obatelka
7 dni temu
Reply to  !!!!!!!

Miasto jest ładne w porównaniu z innymi w okolicy, czy nawet w Polsce. Tylko parę ruin je szpeci , co jest przy chęciach do zmiany.

Mieszczanin
7 dni temu
Reply to  Obatelka

Też tak uważam. Chciałbym żeby kamienica Federbuscha znalazła właściciela i odzyskała dawny blask bo ta pod nr.44 to już ruina i jest kwestią czasu aż się zawali. Oby kamienica Federbuscha nie podzieliła jej losu. A Może miasto powinno postarać się o jakieś dofinansowanie i ją odkupić a po remoncie wynajmować ?

Witek
6 dni temu
Reply to  !!!!!!!

Jak Masztalski się zacznie zabierać za niektóre sprawy, to wiadomo z jakim skutkiem się to wszystko skończ ??? Marnym !!!

Wer
8 dni temu
Reply to  Albert

Mastalerjajrcznica to może być wice ewentualnie w pierdolowie. Ahahah

Krętacz
8 dni temu
Reply to  Wer

Z czasem zobaczysz jak ich wszystkich zakręci i zostanie prezydencikiem.

Lubię to miasto
8 dni temu

A czy ktoś z ,miasta, rozmawial z rodziną Tarnowskich o sprawie własności tego terenu?

S, ZERODMIESCIE
8 dni temu

SZLACHECKI ROD TARNOWSKICH, KTORY DAWNO TEMU OSIADL TUTAJ W TARNOBRZEGU Z PEWNOSCIA NALEZY DO ZACNYCH RODZIN W POLSCE ALE ICH MAJATEK TAKZE W TYM NIERUCHOMOSCI, ROWNIEZ TE ZNAJDUJACE SIE NA TERENIE PARKU DZIKOWSKIEGO. WSPOMNIANY OBIEKT POWINIEN ZOSTAC WYREMONTOWANY MOIM ZDANIEM ZE SRODKOW KONSERWATORA WOJEWODZKIEGO, BADZ Z BUDZETU MINISTERSTWA KULTURY ZE WZGLEDU NA WYSOKA RANGE TAKICH OBIEKTOW, ORAZ WYSOKIE ZNACZENIE OWEGO RODU W POLSCE

sandomiriensis
8 dni temu

no prosze tarnobrzeg ludowy za komuny staje sie szlachecki coz za metamorfoza a poidziekowac komunie ze uczynila ta dziure miastem nawet wojewodzki to nie laska

podatnicy
8 dni temu

dziuro tarnobrzeska jeszcze jakies zyczenia?

Ament.
8 dni temu
Reply to  podatnicy

Tak, Od przygłupów pławskich racz nas wybawić panie

Bartłomiej Głowacki
8 dni temu
Reply to  podatnicy

Mam życzenie żebyś wypierdzielił z tego forum nygusie

Obatelka
7 dni temu

Sprawiedliwość nie pozwala ładować w kieszenie wyzyskiwaczy. Jak zostało upaństwowione, to niech tak zostanie. Wtedy jest sens to remontować i dbać. Inaczej to ponowne dymanie społeczeństwa.

Zniesmaczony
2 dni temu

Nie musisz się tak podlizywać wielkimi literami 🙂

Tarnobrzeg moje miasto
8 dni temu

Tak, miasto powinno wyremontować i w razie w. wystawić Tarnowskim rachunek za remont wliczając rewaloryzację ceny remontu. I tak już wydoili Tarnobrzeg i mieszkańców, kto na nich robił przed wojną? Gdyby nie Siarka zamku i innych obiektów już by nie było.

Obatelka
7 dni temu

Już widzę jak zapłacą. Przejmą wyremontowane i będą się śmiać.

S, ZERODMIESCIE
8 dni temu

PLAWSKA WOLA KOLO ROZWADOWA TO MEGA DZIURA W DODATKU STRUTA RAKOTWORCZYMI WYZIEWAMI ALUMINIUM Z FELG I WYZIEWAMI HUTY, KTO TYLKO ZYW STAMTAD UCIEKA A JAK LAS WYTNA WOKOL I POWSTANIE MIEDZ Z CHINCZYKAMI TO BEDZIE NICZYM CZARNOBYL

Obatelka
7 dni temu

Mają wyciąć 1000 ha lasu. Jak ktoś ma trochę wyobraźni, to blednie że strachu.

Fart miasta
8 dni temu

Chcemy modernizacji, chcemy zakładów pracy i dobrej komunikacji miejskiej, chcemy pociągów do Rzeszowa , chcemy SIMów nowych bloków dla młodych, chcemy nowych dróg

chcemy
8 dni temu
Reply to  Fart miasta

jak chcecie to se zrobcie

Krętacz
8 dni temu
Reply to  Fart miasta

Chcemy połączeń kolejowych Hetmana do Wrocławia, chcemy połączeń kolejowych do Warszawy, chcemy mieć przyzwoity dworzec kolejowy z kasą, chcemy normalnych dróg rowerowych ( nie rozrywkowych) torów przeszkód, chcemy… i nic nie dostaniemy.

Robert
8 dni temu
Reply to  Fart miasta

Za co ?

Obatelka
7 dni temu
Reply to  Fart miasta

Chcę festynów, dyskotek, dancingów i wszelkich tańców w kilku miejscach naraz dla ludzi w różnym wieku. Smuta niech się skończy, bo ciągła żałoba przeszkadza w życiu, powoduje brak relacji, możliwości poznawania się i samotność. Stąd tylu singli.

Erosoman
7 dni temu
Reply to  Obatelka

Chce Pani po prostu bolca???

Obatelka
7 dni temu
Reply to  Erosoman

Właśnie na odwrót. O „bolca ” łatwo, ale trudno o uczucia, a bez nich życie jest puste.

Stwierdzam,że
7 dni temu
Reply to  Obatelka

Pełno singli i singielek bo ludzie coraz głupsi i nie chcą się z nikim wiązać, bo też nie chcą mieć kłopotów.

Mieszkanka
6 dni temu
Reply to  Stwierdzam,że

Jakich kłopotów? Latka lecą a potem na emeryturze nawet nie będziesz miał z kim pogadać przy kawie czy ci pomóc w jakiejś sytuacji. Samotne życie to nic dobrego

Monia
7 dni temu
Reply to  Obatelka

Teraz nastały czasy internetu fejsa i portali randkowych. To nie lata 90-te że ludzie poznawali się bezpośrednio na parkiecie dyskotek czy przy stolikach w knajpach i pamiętam że kiedyś wystarczyło iść w piątek lub sobotę do największej tarnobrzeskiej dyskoteki czyli Tapimy i można było kogoś fajnego poznać

Obatelka
7 dni temu
Reply to  Monia

Właśnie szkoda , że to minęło, ale może jak się ludzie znudzą tym klikaniem , abstrakcją
, celuloidowych życiem, powrócą do życia w realu. Trzeba próbować do tego wrócić, może jeszcze się uda i nie stracimy następnych pokoleń, a one sensu i radości życia?

Spostrzegawczy
8 dni temu

Remont tego budynku, jeśli w ogóle do niego dojdzie, powinien być prowadzony równolegle z remontem alejki prowadzącej do arboretum i też po drodze do wspomnianego budynku. To co tam jest to nie alejka spacerowa a następny tor przeszkód jak drogi rowerowe w Tbg.

Stwierdzam,że
7 dni temu
Reply to  Spostrzegawczy

Czemu bałwany minusują? Ślepi jesteście? Nie widać, że park nie jest do końca zrobiony należycie? Nawet mur w arboretum jest zniszczony.

Tarnobrzeg moje miasto
7 dni temu

Serbinów czeka na modernizację całego osiedla. Najwięcej ludzi tu mieszka. Władze miasta zaniedbały to osiedle czas zmienić.

Obatelka
7 dni temu

Wyremontować i oddać Tarnowskim. Ha ha ha. Lepiej te kamienice na rynku.

Mieszczanin
7 dni temu
Reply to  Obatelka

Kamienice na rynku są prywatne więc miasto nic do nich nie ma

TBG
7 dni temu
Reply to  Mieszczanin

to przejąć w cenie działki i obniżyć o koszty naprawy budynku, okaże się, ze właściciel musi dopłacić

Obatelka
7 dni temu
Reply to  Mieszczanin

Jako gospodarz chyba coś ma.

Działacz
5 dni temu
Reply to  Mieszczanin

Nie wszystkie

Pomysłowy
7 dni temu

Wraz z remontem kuchni, jeśli w ogóle do tego dojdzie, powinna być wyremontowana ścieżka do arboretum, znajdującym się tuż obok budynku. Ścieżka jest w fatalnym stanie.

Jjjbrae
7 dni temu

Niech sobie Tarnowscy wyremontują

ZUZA
7 dni temu
Reply to  Jjjbrae

U NAS TYLKO ZŁODZIEJSTWO I NIEGOSPODARNOŚĆ TERAZ W SIARKOWCU JAKAS AFERA Z GARAZAMI SPOŁDZIELCY NAPISALI LIST O KONTROLE BO SĄ GOLENI DO GOŁEJ SKÓRY A CFANIAKI POWYNAJMOWALI GARAZE POD SPÓŁDZIELNIĄ I NIE TRZYMAJĄ TAM SAMOCHODÓW TYLKO MAJĄ WARSZTATY I MAGAZYNY, CENA WYNAJMU OCZYWIŚCIE KILKA RAZY MNIEJSZA NIŻ ZA DZIAŁALNOSC GOSPODARCZĄ A PREZESY MAJĄ TO WSZYSTKO W D.. NIECH UCZCIWY PŁACĄ DUŻO JAK SĄ TACY GŁUPI I NAIWNI

Stwierdzam,że
7 dni temu
Reply to  ZUZA

Prezesy wszelakich spółdzielni to cfaniacy.

ferdek kiepski
6 dni temu
Reply to  ZUZA

Największy wkurw to mają pracownicy. taki byznesmen zapakuje garaż szpejami a auto albo dwa stoi na parkingu za darmo.No i gdzie ma postawić swoje pracownik albo klient spółdzielni ?

stara siara
5 dni temu
Reply to  ferdek kiepski

Jeden z prezesów ma kumpla co już pare lat budowlanke trzyma w garazu a 3 auta na placu za fri. jak ktos policzy ile na tym spóldzielnia jest stratna to i prorok sie zainteresuje

Brrr
7 dni temu

A może zamiast snuć wywody, że radni powinni mieć czas nad zastanowieniem się jak chcą głosować nad modernizacją budynku należałoby wszcząć rozmowy z Tarnowskimi nt. własności budynku. Jak się nie spróbuje to żadne „zastanawianie” nic konstruktywnego nie wniesie. No ale jakoś nie spodziewałem się konstruktywnych pomysłów po niejakim Mastalerzu. Trzeba sobie pogadać i tyle …

Alf
6 dni temu

Wiadomo dlaczego zniknął Waść obywatel ?

Tarnobrzeg moje miasto
6 dni temu
Reply to  Alf

Dołączam się do pytania

Stwierdził
6 dni temu

, że bez Bożka to już nie to samo.

Tuptup
6 dni temu
Reply to  Alf

Może stwierdził – Panie prezesie zadanie wykonane.

janusz&grażyna
5 dni temu
Reply to  Tuptup

Obywatelu wróć, smutno tu bez Ciebie !

Zadowolony
5 dni temu
Reply to  Alf

Tak chciał, tak poczynił. Amen

Postaw mi kawę na buycoffee.to
92
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content