Tarnobrzeskie uwagi do planowanej budowy obwodnicy Sandomierza

Nie możemy dopuścić, by mieszkańcy Tarnobrzega zostali wykluczeni komunikacyjnie” – prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak podczas spotkania w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Kielcach w sprawie planowanej budowy ul. Lwowskiej Bis rozmawiał o konieczności uwzględnienia w tych planach ulicy Krańcowej. Obecnie Krańcowa łączy się z  Lwowską. Plany inwestycyjne połączenia już nie zakładają.

W spotkaniu z dyrektor ŚZDW Barbarą Kieres uczestniczył burmistrz Sandomierza Paweł Niedźwiedź oraz prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak. Obecność prezydenta Tarnobrzega na spotkaniu dotyczącym budowy obwodnicy Sandomierza związana była z tym, że plan budowy wspomnianej drogi nie zakłada połączenia ulicy Krańcowej, leżącej w granicach administracyjnych Tarnobrzega, z planowanym węzłem komunikacyjnym u zbiegu ulic Lwowskiej i Warszawskiej.

– Przedstawiłem propozycję, by od strony planowanego ronda na ul. Lwowskiej zapewnić dojazd do tego ciągu komunikacyjnego także mieszkańcom Tarnobrzega z ul. Krańcowej, tak, by mogli dojeżdżać do swoich posesji bez konieczności nadrabiania 3 kilometrów – tłumaczy prezydent Nowak.

Argumenty włodarza Tarnobrzega spotkały się ze zrozumieniem inwestora. Podczas kolejnego spotkania, które zaplanowano na 25 czerwca, wykonawca przedstawi koncepcję zawierającą główne założenia projektowe planowanej inwestycji z uwzględnieniem wnoszonych przez stronę tarnobrzeską uwag. Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji odbędą się też konsultacje, w których swoje ewentualne uwagi będą mogli zgłaszać także mieszkańcy ul. Krańcowej. 

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bob Marlej
1 miesiąc temu

Pytaliście gdzie jest Bob Marlej, dlaczego nie udziela się na forum. To wszystko przez polski a od październikowych wyborów niemiecki wymiar niesprawiedliwości. Za swoje poglądy wygłaszane na tym forum stałem się więźniem politycznym Tuskolandu. Spędziłem dwa miesiące w platformerskich kazamatach pod pretekstem jazdy po pijaku na rowerze, w warunkach recydywy. Owszem, może byłem akurat w ciągu a mocno wiejący wiatr mógł mnie nieco zarzucać na Wisłostradzie na boki, ale to jeszcze nie powód by znanego influencera wrzucać do lochu. Kto z was nie miał syndromu za ciasnych butów niech pierwyj rzuci kamieniem. I teraz Nowak bajdurzy coś o uwagach do obwodnicy Sandomingo. Na co nam te wszystkie drogi, ulice, dupostrady skoro człowiek, kulturalnie po paru Harnasiach nie może pojechać po kolejne gdy mu braknie? Swoją drogo, dlaczego w tym smutnym jak kalinka mieście nie ma jakiegoś pogotowia alkoholowego? Przydałby się jakiś alko-uber. Ja mógłbym wozić, ale znowu mnie zamkno. I nawet jak człowiek ma pomysł na biznes to zawsze psu w d…e. I jak tu nie pić?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Bob Marlej

a pogoda barowa to tym bardziej jak nie pić ?
to i tak nie najgorszej represji Boba poddano skoro nie musiał karnie na lidlową farmę na szparagu u Niemca odpokutować by Rodacy na lidlowym ryneczku mogli je sobie w dwóch wiązkach promocyjnie zakupić 😉 😉
Bodnar jednak daje cień nadziei,że po Bobie przyjdzie czas i na zera,szejków i inne zdolne dzieci partii tylko pewien lokator musi zwolnić żyrandol a podmienić go trzeba kimś pewniejszym niż ministrant marszałek.amen.
u bukmachera już można stawiać czy czasami popularny długopis in blanco nie podpisze ułaskawień każdemu z partii karmicielki tak na wszelki wypadek,kursy,że tego nie uczyni wysokie choć szansa na wygraną mizerna 🙂
a może i Bob o taki akt łaski wystąpił ?

Bob Marlej
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Wrócę do kwestii alko-ubera w Tarnobrzegu. Ostatnio znów było głośno o koniach z morskiego oka. Tarnobrzeg ma już swoje morskie oko, a za sprawą znanego prestidigitatora Norberta Mastalerza doczekało się ono swojego konia. Czy Norbert nie mógłby pójść o krok dalej i zabrać wszystkie konie z Zakopca aby powozić nimi turystów nad naszym akwenem wodnym? Teren płaski więc nie padałaby by te konie jak muchy, a przy okazji woziłyby piwko. Przecież to istny samograj! Przebrać tych woźniców w lasowiackie sukmany i trzepać hajs na ceprach z Jadachów i Koprzywnicy. Ja bym w to poszedł, ale jak już wiecie, prowadzić pojazdów również konnych nie mogę.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Bob Marlej

zdaje się,że każdy taksiarz za odpowiednią odpłatą takie zakupy zrobi.
pewności jednakowoż nie mam gdyż nie korzystam z takich dobrodziejstw.
natomiast jasnym jest,że taki rodzaj pomocy rodzinnej czy sąsiedzkiej być powinien wszak człek nie wielbłąd i napić się musi i każdy kumaty to wie.
ja dajmy na to w życiu kieliszka chleba potrzebującemu nie odmówiłem a kilka żywotów nawet uratowałem darując czy fundując zimnego harnasia bądź odpowiednika tego zbója potrzebującemu wszak w piśmie napisano – spragnionych napoić i nawet ja,ateusz,na wszelki wypadek się tego trzymam pamiętając co sam Pascal polecał/zakładał 😉

p.s. nie ten Pascal od przysłowia Pascala w podwórkowej piłce 😛

Bob Marlej
1 miesiąc temu
Reply to  walt

I za to Cię lubię Walt. Masz przy okazji u mnie 0,5l Parkowej. A niech stracę! Golden loch whiskey dla mojego przyjaciela Walta. Na zdrowie!

Jjjbrae
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Mozna ćwiczyć

Misiu
1 miesiąc temu
Reply to  Bob Marlej

W Kauflandzie jest promocja na Harnasie 4 puszki za 10 zł ale podejrzewam że ty bojkotujesz niemieckie sieci

Bob Marlej
1 miesiąc temu
Reply to  Misiu

Słuchaj Misiu Pluszowy, jak głupi Niemiec mi za bez cen oddaje srebra rodowe to biorę co mi się należy i śmieje mu się w twarz, że frajer. Jak dajo to biorę, jak bijo to uciekam, jak grajo to tańczę.

Felga
1 miesiąc temu
Reply to  Bob Marlej

Jak na razie to mądry Niemiec dyma ciebie i śmieje ci się w twarz bo to oni rządzą tym całym eurokołchozem
Co do reszty to masz rację

Kasia
25 dni temu
Reply to  Bob Marlej

Lecz się człowieku. Omamy to objaw poważnej choroby

Podpowiadacz
1 miesiąc temu

Teraz pora na spotkanie obu el.Presidento Tarnobrzega i Sandomierza w celu omówienia połączenia drogi rowerkowej kończącej się we Wielowsi z drogą prowadzącą aż do mostu a, że to technicznie raczej niewykonalne to proponuje taką łącząca oba miasta drogę rowerkową asfaltową, popełnić w pobliżu wału Wiślanego. Sandomierz to już wiele w tym kierunku popełnił bo wyjeżdżając od mostu w kierunku Wielowsi, już jest wyłożona fajowa droga asfaltowa dla autek, ale jest możność zjechania z niej na krótki odcinek asfaltowy dla pieszych i rowerzystów prowadzący w kierunku walu wiślanego. Warto ten odcinek pociągnąć asfaltem jeszcze kaławeniuś, do granicy miasta Sandomierza z granicą Tarnobrzeskiego rejonu.

okejos?
1 miesiąc temu

tbg niech swoje uwagi glosi w rzeszowie a ie na ziemi swietokrzyskiej

Kinder Gand
1 miesiąc temu
Reply to  okejos?

pławiak

Czyngis Cham
1 miesiąc temu

I to jest Prezydent!
Wyobrażacie sobie, żeby Papa Smurf interweniował w tej sprawie?!
On by nawet nie wiedział o takim problemie!

Otwórzcie oczy
1 miesiąc temu

Tak stalowa Wola dyma wszystkich dookoła, Nisko chce wciągnąć i zlikwidować powiat, z Sandomierza i Tarnobrzega chce wyciągnąć ludzi, wykluczając komunikacyjnie, gospodarczo i mieszkaniowo. Przejrzyjcie na oczy, bo niedźwiedź jaki jest każdy widzi. O

mala miejscowosc wielkie aspiracje
1 miesiąc temu

wiselka z kim ty trzymalas?

Kinder Gand
1 miesiąc temu

widzicie jak stalowiaki za pomocą układów chcą wykiwać Tarnobrzeg, komunikacyjnie, ws. spalarni (celowo skłócili społeczeństwo), zablokowali w strategii województwa rozwój gospodarczy Tarnobrzega, wszystko na rekreację i jezioro, przynoszące rok w rok duże straty, brak nowych dróg, brak pociągów, zablokowane remonty dworca i torów, Tarnobrzeg zrobili czarną dziurą. To nie przypadek

S, ZERODMIESCIE
1 miesiąc temu

PLAWO KOLO ROZWADOWA TYLKO ZA RZADOW PISU COS ZYSKALO, TERAZ KUDLATY RWIE WLOSY Z GLOWY JAK TU Z DLUGOW WYJSC BO NAOBIECAL LUDZIOM CUDA NA KIJU A KASY JUZ BRAK, DO TEGO LUDZIE Z PLAWA UCIEKAJA BO RAKOTWORCZE ALUMINIOWE TRUCIZNY W POWIETRZU WISZA A JAK WYTNA 1000 HEKTAROW LASU W OKOL TO TYLKO WSPOLCZUC TYM LUDZIOM TAM

Miras
1 miesiąc temu

Trzeba było się interweniować i korygować błędy podczas budowy obwodnicy Tarnobrzega, a nie teraz udawać ekspertów. Zróbcie wreszcie porządek z obwodnicą Tarnobrzega i wyciągnijcie konsekwencje wobec osób, które nadzorowały i doprowadziły do budowy tego bubla, a szczególnie naczelnik Trzeciak !!! Bo w tej chwili sprawniej i szybciej, pomimo dużej ilości skrzyżowań i świateł przejeżdża się przez Centrum, niż tą nieudaną drogą obwową.

Pomysłowy Romek
1 miesiąc temu
Reply to  Miras

Trzeba poszerzyć drogę , wybudować ścieżki i tunele koszt około 30 mln,

Felga
1 miesiąc temu

Jakie ścieżki i tunele ?

Felga
1 miesiąc temu
Reply to  Miras

Jeszcze teraz jak montują ekrany i zrobili wahadło to trochę trzeba sobie postać

wiaTR
1 miesiąc temu

„Nie możemy dopuścić, by mieszkańcy Tarnobrzega zostali wykluczeni komunikacyjnie”. Przecież Tarnobrzeg jest komunikacyjnie i ogólnie wykluczony we wszystkim od wielu lat! Gdzie byli do tej pory wszyscy prezydenci i radni, że dopiero teraz zauważono ten problem ???

Jjjbrae
1 miesiąc temu
Reply to  wiaTR

Można szynobusem jechać do Lublina i Rzeszowa ,ale tylko do 16

Jan Drogowy
1 miesiąc temu
Reply to  wiaTR

Ale wreszcie zauważono 🙂

Widzę od lat
29 dni temu
Reply to  wiaTR

Sam się Tarnobrzeg wykluczył. Zamiast dbać o interesy miasta to te na górze przez wiele lat dbały o swoje interesy, kasę w portfelu.Tak poza tym to tez była niezgoda.

Dawid
25 dni temu
Reply to  Widzę od lat

Można „podziękować” byłym prezydentom którzy tak nieudolnie rządzili od 2000 i nie potrafili dogadać się z PKP. W latach 90 z Tbg było kilkadziesiąt połączeń kolejowych wzdłuż i wszerz – studenci co jeździli 20 lat temu do Wrocławia,Krakowa,Łodzi czy Szczecina pamiętają. Nawet nad Bałtyk był bezpośrednio pociąg co prawda tylko w wakacje ale był

Postaw mi kawę na buycoffee.to
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content