Komisja rewizyjna na „nie” w sprawie absolutorium dla prezydenta Tarnobrzega. Wniosek poparło RIO

Radni komisji rewizyjnej przegłosowali wniosek o nieudzielenie prezydentowi Tarnobrzega absolutorium za 2023 rok. Decyzja nie była jednogłośna: 2 radnych poparło ten wniosek, 1 był przeciwko i 2 wstrzymało się od głosu. W 2023 roku prezydentem Tarnobrzega był Dariusz Bożek. 

Komisja Rewizyjna miasta Tarnobrzega odnośnie sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Tarnobrzega za 2023 r. wniosła zastrzeżenia, co do:

1. wysokości zaległości wykazanych w przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu Miasta Tarnobrzega stwierdzając brak działań Prezydenta w celu poprawy ściągalności wobec budżetu Miasta,
2. zaniechania dochodzenia należności wobec budżetu gminy co jest jednocześnie uszczupleniem dochodów,
3. całkowitego braku realizacji dużego projektu Budżetu Obywatelskiego,
4. bardzo niskiego poziomu realizacji inwestycji 71,9 % ”

Z uwagi na powyższe ustalenia i zastrzeżenia Komisja Rewizyjna postanowiła zaopiniować negatywnie wykonanie budżetu Miasta Tarnobrzega za 2023 r. i wystąpić z wnioskiem do Rady Miasta o nieudzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Tarnobrzega za 2023 r.

Wniosek komisji o nieudzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Tarnobrzega za wykonanie budżetu w 2023 roku, pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie, z uwagą w uzasadnieniu, cyt.: „Przedstawione przez Komisję Rewizyjną zastrzeżenia, które stały się podstawą wydania negatywnej opinii o wykonaniu budżetu podlegają ostatecznemu rozpatrzeniu przez Radę Miejską, która jest organem kontrolującym i oceniającym realizację budżetu przez Prezydenta. Uchwała organu stanowiącego w sprawie absolutorium dla organu wykonawczego powinna wynikać wyłącznie- zgodnie z art. 18 ust. 2 pkt 4 ustawy o samorządzie gminnym- z dokonanej oceny wykonania budżetu.”

W skład Komisji Rewizyjnej miasta Tarnobrzega wchodzą: Robert Niedbałowski (przewodniczący), Beata Pięta, Damian Szwagierczak, Robert Popek oraz Kamil Kalinka.

Sesja absolutoryjna odbędzie się w czwartek 27 czerwca br. w Tarnobrzeskim Domu Kultury, początek godz.9.

opinia-rio-dot-wniosku-komisji-rewizyjnej_2803315-2

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
20 dni temu

I bardzo dobrze. Jechać z tym dziadostwem poprzedniej kadencji! Rozliczyć i upublicznić wszystkie zaniedbania! A oprócz tego dokładny audyt w TTBSie! A pana redaktora proszę o niepublikowanie zdjęć Papy, bo aż mnie mdli jak sobie przypomnę te wszystkie jego „działania” – pożal się Boże…

MieszkaniecII
20 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

A ja jak sobie przypomnę raport o RDM to mi słabo. Kalinka przed wyborami dużo krzyczał na ten raport,
A teraz z jego rekomendacji do rady nadzorczej poszli ci który z nadzorowali tę spółkę.
Czy takie upartyjnienie kiedyś się skończy.

Nawet RIO wnioskuje o nieudzielenie absolutorium. To były tak nieudolne rządy. Teraz trzeba się prezydencie Nowak wziąść do roboty a nie wysyłać urzędników do rad nadzorczych z dietą.
W urzędzie zostało dużo do naprawienia po Bożku. Osoby zaufane Bożkowi ,które prezydent Nowak obdarzył tym samym zaufaniem pewnie wiedzą jak zrobić porządki .

Erosoman
20 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Przyłączam sie do prośby-to była porażka i chcemy to zapomnieć.

Wreszcie
20 dni temu

Brawo Komisja Rewizyjna.

Czas na merytoryczne obrady i wnioski a nie na spotkania koleżeńskie jak w poprzedniej kadencji.

Trzeba umieć podejmować trudne i uzasadnione decyzje.

Mnie się widzi
20 dni temu

4. bardzo niskiego poziomu realizacji inwestycji 71,9 % ”

Ja się na tym nie znam, ale trza cóś zostawić do wykonania na potem. Bo jak wszystko w jednym roku się wybuduje to co dalej ludziska będą robić?

S, ZERODMIESCIE
20 dni temu

BOZEK TO DO NICZEGO SIE NIE NADAWAL WIEC I TAKA OCENE DOSTAL, TO BYL STARY LANSER I DOBRZE, ZE GO JUZ NA PREZYDENTURZE NIE MA, BO NIC DLA MIASTA JUZ BY NIE ZROBIL TYLKO LANS

Erwin
19 dni temu

Napisz człowieku kto dla miasta zrobił więcej. NIKT……nie pisz więc bzdur

obywatel
18 dni temu

Zobaczysz za pięć lat wielkie GÓW.. w wykonaniu chłoptasia pisiora, wtedy się zdziwisz. Może nawet odszczekasz to co wypisujesz.Narazie pojedzie chwilę na tym, co zrobili i zdobyli poprzednicy, potem sie okaże, co są w stanie wskórać.

Robin
18 dni temu

Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Obłudnicy. Gdyby Bożek był dalej prezydentem to by absolutorium było:) Dalej lizanie dupy by było i popieranie głupich pomysłów jak przez minione 5 lat. Teraz gdy jest zwykłym radnym to chura na Józia 🙂 Taki ten Polski naród jest. Tusk tylko ich tak omotał i nawet jeśli kłamie i rozwala kraj podając jego resztki na tacy Niemcom to i tak głuptoki na niego i jego przystawki głosują.Co za prymitywny i głupi naród Do nich mam pytanie.Co wam Łukacijewska przywiozła w podzięce za głosy. Może jakieś euro na komunikację miejską ? Bo w tych samochodzikach udających miejskie autobusy było już chyba z 50 °C w ten jeden upalny dzień.
A lato i upały dopiero się zaczynają.
Co do Nowaka to jakoś czarno to widzę. Kasy od Ortyla wystarczy tylko i jak zawsze dla Stalowej Woli. A po naszym szpitalu wojewodzkim widać że marszałek ma nas mieszkańców w czterech literach. Nowa władza w mieście chyba też bo zaczęli od potańcówek a nie od rozmow z Ortylem i zmian w naszym szpitalu.

Gość
18 dni temu
Reply to  Robin

Głosowali na Łukacijewską z Sanoka (?) 🙂 🙂 🙂 choć mieli Zychową z Tarnobrzega. Głupcy jak ktoś ma dbać o Tarnobrzeg I zabiegać o nasze głosy skoro za friko oddajecie je na kogoś z drugiego końca województwa!!!
Ciekawe czy lokalna telewizja TVL zapyta europoseł co robi dla Tarnobrzega bo tylko ją promowali przed wyborami.

Pasażer na gapę
18 dni temu
Reply to  Robin

Jakie autobusy są I komfort jazdy w nich każdy widzi. Ale nawet na to „cudeńko” nie ma gdzie kupić biletu !!!
Czy to prawda że punkty które je kiedyś sprzedawały mają grosze za ich rozprowadzanie ?! Jeśli tak to zamiast radnym miejskim dawać na wejściu podwyżkę diet powinno się zwiększyć marżę sklepikarzom tak aby problem z brakiem biletów zniknął raz na zawsze.

Jan
18 dni temu

Bezradni miejscy z rady niskich lotów oddajcie swoje diety na poprawę komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu. Moim zdaniem wielu z was z obecnym przewodniczącym doprowadziliście do upadku Miejską Komunikację Samochodową w Tarnobrzegu więc zasiadajcie w tej radzie za friko. Sam prestiż z tego siedzenia powinien wam w zupełności wystarczyć.

Bartosz Głowacki
17 dni temu
Reply to  Jan

To by było dobre posunięcie jak by przez rok lub dwa obradowali za free

Postaw mi kawę na buycoffee.to
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content