W środę spotkanie na temat alternatywnego dojazdu dla mieszkańców os. Mokrzyszów na czas budowy ronda

Prezydent Tarnobrzega zaprasza na spotkanie dotyczące ewentualnej potrzeby budowy alternatywnego dojazdu dla mieszkańców os. Mokrzyszów na czas budowy ronda zlokalizowanego w Mokrzyszowie przy wiadukcie. Odbędzie się ono w Remizie OSP w Mokrzyszowie (ul. Zamkowa 1A) w najbliższą środę 26.czerwca br., o godz. 19.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami podanymi przez tarnobrzeski magistrat, budowa ronda na ul. Sienkiewicza na wysokości powstającego kompleksu handlowego, w sąsiedztwie wiaduktu, ma ruszyć do połowy lipca br.

– Rozmawiamy z PKP o możliwości udostępnienia alternatywnej drogi łączącej osiedle Mokrzyszów z centrum Tarnobrzega na czas budowy ronda. Sugerowanym przez nas tymczasowym rozwiązaniem jest poprowadzenie ruchu drogą biegnącą wzdłuż torów, od ronda przy ul. Skłodowskiej Curie do przejazdu kolejowego na ul. Zakrzowskiej. Liczymy, że takie rozwiązanie z PKP uda się wypracować – poinformował 13 czerwca br. prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak.

info: UM Tarnobrzeg
foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
S, ZERODMIESCIE
19 dni temu

NA JUZ TRZEBA MYSLEC O BUDOWIE NOWEJ ALTERNATYWNEJ DROGI DLA ULICY SIENKIEWICZA, NA LINII CENTRUM> OS.MOKRZYSZOW, BO RUCH NA PRZECIAZONEJ UL. SIENKIEWICZA BEDZIE CORAZ TO WIEKSZY , GDYZ WE WSCHODNIEJ DZIELNICY MIASTA CORAZ WIECEJ ZACZYNA SIE BUDOWAC CO CIESZY.

Tarnobrzeżanin X
18 dni temu

nie na już ale na przedwczoraj … nikt nie pomyślał o choćby możliwości „wpięcia się” w pseudo-obwodnicę centru miasta w okolicach zakrętu i wyprowadzenia ruchu poza Stale. Ale współpraca gmin jest tylko na papierze niestety.

Mieszkaniec
19 dni temu

Szanowny Panie Prezydencie, super że dba pan o mieszkańców Mokrzyszowa i stara się im zapewnić drogę alternatywną. Dałbym sobie rękę uciąć, że gdyby rządził poprzedni prezydent, to zrobiłby dla tamtych mieszkańców w tej sprawie wielkie G. (Tak jak to pokazał w sprawie masztu). Ale ponadto cały czas proszę o zmiany w TTBSie, bo nie jestem w stanie zrozumieć, że nadal otacza się Pan ludźmi z ekipy Bożka. Dla mnie zgroza i co najmniej niezrozumiałe.

Pada
19 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Dobrze bajerują, a dobra bajerka to połowa sukcesu. Wszystkich speców od głupot odsunąć na niskie stanowiska, żeby nie mieli już wpływu na nic. Obrócili miasto w dziadostwo.

Waldek z Ocic
19 dni temu

Panie Nowak zobaczymy już mówi sie w Mokrzyszowie że planuje Pan zakorkować miasto, ludzię już się buntują i podpisują protest. Bardzo niepokojące są obecne ruchy magistratu i wydziału drogowego. Skutki tych decyzji mogą być opłakane. Może dojść do paraliżu komunikacyjnego wywołanego brakiem doświadczenia i złymi decyzjami niekompetentych urzędników. Panie Nowak masz Pan zrobić tak aby nie było żadnych korków i mieszkańcy Mokrzyszowa mogli dojechać do pracy i wrócić do domu nie stojąć w gigantycznych korkach. Mieszkańcy od Pana tego wymagają. Do roboty !

ODYSEUSZ
19 dni temu
Reply to  Waldek z Ocic

A co ma Nowak zrobić przynieść na plecach drugi wiadukt -tylko od kogo pożyczyć:) Zaniedbania i nieudolność poprzedników wychodzi jak na dłoni !

Miras
19 dni temu
Reply to  Waldek z Ocic

Większość ludzi z Mokrzyszowa i Ocic jedzie do pracy w przeciwnym kierunku, bo do Stalowej Woli i Nowej Dęby, więc nie pisz takich bzdur !!!

Padaka
19 dni temu
Reply to  Miras

Plawiaku co ty wiesz padał u

Tytus
19 dni temu

Kiedy Sienkiewicza bis z nowym wiaduktem jest potrzebna

Zigi
18 dni temu
Reply to  Tytus

Lub tunelem, może będzie trochę taniej!

Odp
17 dni temu
Reply to  Tytus

No to teraz w okolicach głównej drogi czyli Sienkiewicza jest koło 4 rod blisko siebie ale ciszy na innych ulica łączących się z główną nie ma i nie ma żadnych reakcji policji i straży o bezpieczeństwo mieszkańców na drogach i chodnika bo w jednym miejscu są światła które za niedługo będą nosiły nazwę śmierci więc gdzie są interwencje pracowników UM wypadki już tam są tylko kwestia czasu jak do idzie do potrącenia pieszych

Kalinka & Nowak TIM
18 dni temu

Budowa ronda przy nowej galerii w Mokrzyszowie wywołała poważne kontrowersje i protesty mieszkańców. Planowana droga alternatywna na czas budowy może sparaliżować komunikacyjnie dojazd mieszkańców Mokrzyszowa do Tarnobrzega. Mieszkańcy obawiają się, że plany przedstawione przez Prezydenta Łukasza Nowaka mogą zakorkować i zablokować miasto, co tylko pogłębia ich niepokój.

Protest mieszkańców Mokrzyszowa wynika z braku głębszej analizy i merytorycznego podejścia do problemu. Mieszkańcy domagają się bardziej przemyślanych rozwiązań, które uwzględnią ich codzienne potrzeby i zapewnią sprawne funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Problem jest złożony, a decyzje Pana Łukasza Nowaka budzą liczne wątpliwości i obawy co do skuteczności proponowanych rozwiązań.

za darmo - to dobra cena
17 dni temu

jak to miasto ma się rozwijać jak tu problem stanowi budowa ronda. 2 miesiące i po kłopocie.

Ktoś
18 dni temu

Już raz w wyborach oszukano mieszkańców w sprawie masztu, ale była nagroda wejście do Rady ciekaw jestem jakie teraz kłamstwka uskutecznią

Sondaż
18 dni temu

„od ronda przy ul. Skłodowskiej Curie do przejazdu kolejowego na ul. Zakrzowskiej”
Od rowu melioracyjnego na Zakrzowskiej do ronda koło stawów jest ok 900 m drogi nieutwardzonej. A już droga wzdłuż torów to katastrofa. Budowa ronda startuje w połowie lipca.
Nie ma fizycznej możliwości żeby tą drogę poprawić. Kto to ma finansować. Nie wspomnę już o uzgodnieniach na kolei które trwają miesiącami. Także nie liczmy na jakieś alternatywne opcje, zostają MEGA korki na Sienkiewicza lub objazd przez Zamkową i Ocice. Cała reszta to zwykłe bicie piany. Game Over .

S, ZERODMIESCIE
18 dni temu

WIELU TU PLAWIAKOW Z BUSZU KOLO ROZWADOWA NIEPOTRZEBNIE SIE PLUJE, CHCAC ZASIAC FERMENT, ALE TO SIE WAM NIE UDA NA WASZE NIESZCZESCIE PREZYDENT NOWAK TO SWIATLY CZLOWIEK I DOBRZE WIE CO ROBI. A WY PILNUJCIE SWEGO BUSZU BO KOLO ROZWADOWA BO NADBEREZNY WKROTCE WYTNIE GO W PIEN I CO WAM ZOSTANIE W PLAWIE? TRUCIZNA W POWIETRZU Z ALUMINIUM I RTECI

Zygmunt z Mokrzyszowa
17 dni temu

Panie, weź się Pan do roboty i zrób wreszcie porządną drogę do osiedla Mokrzyszów! Ludzie tu jeździć nie mogą, Kałuże, błoto – no istny dramat!

Panie Prezydencie, dość tego bajzlu! Chcemy mieć normalną drogę, a nie stać codziennie w korakch, żebyśmy mogli spokojnie do domów dojechać, bez strachu, że zaraz samochód nam się rozleci. Do roboty, Panie Prezydencie, i zróbcie coś z tą drogą, bo tak dłużej być nie może!

Z poważaniem, Mieszkańcy Mokrzyszowa

Postaw mi kawę na buycoffee.to
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content