Nowi przedstawiciele miasta w składzie Rady Nadzorczej w TTBS

Prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak wyznaczył nowych przedstawicieli Miasta Tarnobrzega do składu Rady Nadzorczej Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. z siedzibą w Tarnobrzegu.

Zostali nimi: Mirosław Pyryta, Jolanta Socha oraz  Krzysztof Wiesław Strycharz. Wcześniej funkcję tą pełnili: Grzegorz Sarzyński, Marek Oko oraz  Michał Litwin.

Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanieć Tarnobrzega!
17 dni temu

Drodzy Mieszkańcy,

Obserwujemy coraz częściej, że prezydent Łukasz Nowak zatrudnia swoich przedstawicieli w spółkach miejskich. Choć zmiany personalne mogą wydawać się konieczne, mieszkańcy Tarnobrzega oczekują realnych zmian dla nas wszystkich, a nie tylko przetasowań na stanowiskach z politycznym tłem.

Nasze miasto potrzebuje konkretnych decyzji i działań, które poprawią jakość życia mieszkańców. Zamiast powtarzania nepotyzmu, tym razem pod szyldem PiS-u, który steruje Prezydentem Nowakiem, chcemy widzieć:

Poprawę infrastruktury: W tym lepsze drogi, chodniki i komunikację miejską.

Rozwój gospodarczy: Przyciąganie inwestorów i tworzenie nowych miejsc pracy.

Inwestycje w edukację i zdrowie: Lepsze szkoły, przedszkola oraz dostęp do opieki zdrowotnej.

Przejrzystość i uczciwość: Brak nepotyzmu i transparentne zarządzanie miejskimi funduszami.

Mamy dość decyzji personalnych, które służą jedynie interesom politycznym. Tarnobrzeg zasługuje na więcej! Wzywamy Prezydenta Nowaka do podjęcia działań, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom, a nie tylko wybranej grupie.
Dość politycznych gierek – czas na prawdziwe zmiany!

Franek
17 dni temu

Aleś nagadał!
Żeby to wszystko o czym piszesz mogło się wydarzyć, to prezydent musi się otoczyć zaufanymi ludźmi! Stąd te zmiany.

Wyborca
17 dni temu
Reply to  Franek

Ciekawe że są to tylko osoby z pisu i Mecenasi z nadania pisowskiego
Zapytaj w ilu radach nadzorczych z nadania pisu był i jest mecemas Pyryt z nadania pisu
Zapominaja tylko ze to się pamięta I co potem

Ewa
17 dni temu
Reply to  Wyborca

Mecenas Pyryt jest merytoryczny, pani Socha też.

ACHA
17 dni temu
Reply to  Ewa

Rozumiem , że inni mecenasi w Tarnobrzegu nie są merytoryczni.
To jest właśnie ta porażająca narracja pisowców. My Tak inni Nie

Franek
17 dni temu
Reply to  ACHA

Ależ oczywiście, że są… Tylko wszystkich nie powołasz do rady

Zdenerwowany
17 dni temu
Reply to  Ewa

O pani Socha Mecenas ze Spółdzielni Siarkowiec ktora pracowala w tej Spółdzielni razem z Nowakiem
W Siarkowcu jest jeszcze jedna mecenaska do zagospodarowania
Mecenas Dec.

Eustachy
16 dni temu
Reply to  Ewa

Ja też jestem merytoryczny a nie jestem mecenasem

prawnik
17 dni temu
Reply to  Wyborca

Kaliniaki działają. Nowak nic nie może.

I za to też przyjdzie kiedyś się rozliczyć. Już mieszkańcy Tarnobrzega trzeźwo patrzą na to wszystko.

Kto mi wytłumaczy ,ze takie osoby jak
Jacek Maślanka
Wiktor Stasiak
Kamil Kalinka
skazane są dożywotnio na dobre posady z dużym wynagrodzeniem ,bez odpowiedzialności.

Jakie posiadają kompetencje, wykształcenie?, że są promowani a inni odpadają w tzw konkursach.

Eustachy
16 dni temu
Reply to  prawnik

Za komuny wśród towarzyszy było takie powiedzenie: Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cie nie zdradzi. Hasło jest nadal aktualne pomimo że od wyprowadzenia sztandaru PZPR minęło ponad 30 lat

Kazimierz
17 dni temu
Reply to  Wyborca

A z czyjego nadania mają być jak nie z PiSu. Balwanów mamy w rządzie a w terenie to nie obowiązuje.

Wiola
17 dni temu

bardzo dobrze napisał Mieszkaniec

Krystyna
17 dni temu

Ta spółka od lat jest obciążeniem dla miasta, o ile dobrze pamiętam była już w upadłości. Czy miasto nie powinno przyjrzeć się czy opłaca się aby ta spółka wogole funkcjonowała. Kukułcze jajo przekazywane z poprzednika na następcę od lat. Czy nie obciąża ona budżetu miasta, a tym samym nas jako podatników? Już z kilkanaście lat są tam problemy.

Tyle i tylko tyle
17 dni temu
Reply to  Krystyna

Sprzedawca się kuwa znalazł, sprzedaj se jajo.

TBG
17 dni temu
Reply to  Krystyna

Pani Krystyno najlepiej sprzedać znajomemu za półdarmo albo jeszcze dopłacić, a później nowy właściciel będzie zdzierał z nas skórę nie patrząc na nic.

Zaniepokojny Mieszkaniec Tarnobrzega
17 dni temu

Z przykrością obserwuję niepokojące zjawisko, które ma miejsce w naszym Samorządzie Tarnobrzega oraz w miejskich spółkach. Coraz częściej słyszymy o zatrudnianiu „swoich ludzi” oraz osób związanych z partią Prawo i Sprawiedliwość. Tłem tego zjawiska jest poparcie, jakie udzieliła PiS Łukaszowi Nowakowi w wyborach samorządowych.
Jestem mieszkańcem osiedla Ocice i z żalem stwierdzam, że zamiast realnych zmian na lepsze, widzimy jedynie polityczne podziękowania w postaci stanowisk dla ludzi powiązanych z partią. Łukasz Nowak, zamiast skupić się na poprawie jakości życia mieszkańców, zaczyna realizować politykę zatrudniania po linii partyjnej.
To niepokojący proceder, który budzi mój smutek i obawy. Tarnobrzeg potrzebuje prawdziwych, konkretnych zmian – lepszych dróg, rozwoju gospodarczego, inwestycji w edukację i zdrowie, a nie politycznych gierek i nepotyzmu!!!.
Zatrudnianie ludzi na stanowiska tylko dlatego, że mają odpowiednie powiązania polityczne, szkodzi naszemu miastu i podkopuje zaufanie mieszkańców. Apeluję do Prezydenta Nowaka o refleksję i podjęcie działań, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom, a nie tylko wybranej grupie.
Tarnobrzeg zasługuje na więcej. Nie pozwólmy, aby polityka przesłoniła potrzeby mieszkańców.

Franek
17 dni temu

Już to pisałeś dwa komentarze wyżej pod nickiem „Mieszkanieć Tarnobrzega!”
Człowieku ogarnij się, bo się nudny robisz

Wiola
17 dni temu

sama prawda i racja

Babiniec Podlaski i trzy czwarte kiełbaski
17 dni temu

Tak było jest i będzie poza tym jak ktoś wyżej już napisał żeby te wszystkie rzeczy co piszesz prezydent mógł realizować konieczna jest współpraca a co za tym idzie zmiany kadrowe. Normalne to i tyle. Nie nudź.

Tereska
16 dni temu

Jak się jest sterowanym pisowskim popychadłem to trudno o refleksję. Trzeba działać jak każe matka partia. Szkoda tylko, że niektórzy mieszkańcy dali się oszukać na bezpartyjność kandydata ŁN

Waldi
17 dni temu

Cały ten tbs jest niebywałym tworem. Jak to możliwe, że moi znajomi mieszkają tam już 13 lat i ani myślą kupić coś swojego lub chociażby się wybudować. Stać ich na drogie wakacje dwa razy w roku, markowe ubrania, weekendowe wypady, a żyją w mieszkaniu, które według mnie powinno być dla osób o trudniejszej sytuacji zarobkowej lub mieszkaniowej. Te mieszkania powinny być przyznawane na max 5 lat żeby ustabilizować swoją sytuacje finansową i starać się o coś swojego. Ludzie mieszkają tam przez pół życia. Młodzi tułają się po prywatnym wynajmie za krocie, a tu ludzie mieszkają pół życia bo im się tak opłaca.

Babiniec Podlaski i trzy czwarte kiełbaski
17 dni temu
Reply to  Waldi

Poczytaj sobie ustawę o ochronie praw lokatorów to się dowiesz. TTBS to nie prywaciarz że może dać umowę najmu na 5 lat tylko spółka miejska.

mat
16 dni temu
Reply to  Waldi

Nie myl mieszkań TTBS z mieszkaniami komunalnymi bo to dwie różne sprawy

Robert
16 dni temu
Reply to  Waldi

Waldi wybuduj się dziś ty jak cię stać, i nie zazdrość komuś kto ubiera się trochę lepiej niż ty bo go na to stać, bo nie wiesz jakie ludzie tam mają teraz wysokie czynsze więc nie pierdol głupot, bo przypuszczam że ty byś nie utrzymał ze swojej pensji mieszkania w TTBS a chodzi tu o czynsz w wysokości powyżej 1000zl miesięcznie plus kredyt o reszcie opłat za media nie wspomnę więc głupku jak nie wiesz to nie wypisuj bzdur i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Wiola
17 dni temu

Niestety tymi decyzjami kredyt zaufania Nowego Prezydenta Łukasza Nowaka zostaje mocno nadszarpnięty. Zaczyna się obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi

Koniuszy z Dzikowa
17 dni temu
Reply to  Wiola

Każdy poprzedni prezydent tak robił i każdy kolejny będzie robił tak samo

To tyla
16 dni temu
Reply to  Wiola

trzeba było pomyśleć nad urną wyborczą a nie teraz biadolić. Od samego początku było wiadomo czym gość jest nasiąknięty. Wystarczyło popatrzeć kogo ma w sztabie wyborczym, bo to co mówił to jedno a kogo miał za plecami to drugie.

Icek
17 dni temu

Widzę że właściciel sieci aptek jeszcze miał fuchę w radzie nadzorczej ale jak to mawiali rzymianie: pecunia non olet

Valencio
17 dni temu
Reply to  Icek

Na część ZUSu przynajmniej miał.

Bezradny
17 dni temu

Czym zajmują się Ci przedstawiciele?

Myśliciel
17 dni temu
Reply to  Bezradny

Zapewne otrzymywaniem kasy. Za darmo nikt nic nie robi.

Eustachy
16 dni temu
Reply to  Bezradny

Zatwierdzają plan działania w celu ustalenia kierunku rozwoju

Bezradny
16 dni temu
Reply to  Eustachy

Czyli trochę taki dupochron dla prezesów i dyrektorów.

M.Litwin
17 dni temu

Dziękuję przedstawicielom Wspólnika (Miasta) za okazane zaufanie, a także pracownikom Spółki oraz Zarządowi – za dobrą współpracę. Następcom życzę powodzenia.

Zainteresowany
17 dni temu
Reply to  M.Litwin

A kto Pana Litwina typowal do rady nadzorczej TBS?
Teraz dziękuje za pięć 5 lat lat pobieranych z miejskiej spółki diet.
Komu to zawdzięcza?

S, ZERODMIESCIE
17 dni temu

PREZYDENT, ZEBY DOBRZE DZIALAL MUSI WYMIENIC CALE TO WIELOLETNIE DZIADOSTWO, KTORE WSZEDZIE SIE ZASIEDZIALO I NIC NIE ROBILO DOBREGO DLA LUDU, BARDZO DOBRZE PAN DZIALA PANIE PREZYDENCIE, POGONIC CALE TO ,,ZLO,, Z MIASTA I POWOLAC KOMPETENTNE OSOBY. A WIDZE, ZE W NIESMAK TU JEST TYM, KTORZY ZOSTALI POGONIENI , BARDZO DOBRZE.

Ciekawy
17 dni temu

To powiedz dlaczego do rad nadzorczych jest dalej typowana sekretarz która też była typowana jak piszesz w tzw „dziadostwie ’
Tylko nie mów ze to z powodu tytulu doktora

Prośba z Tbg-u
17 dni temu

Ja chcę skoszenia trawy na terenach nad Wisłą. Trawy coraz wyższe i nic się z tym nie robi. Zaczynają się pochylać w kierunku alejek spacerowych. Końcowka takich traw to miejsce oczekiwania kleszczy na żywiciela. Niebawem będzie wylęgarnia kleszczy.

Proponuje wprowadzić na ten teren naturalne kosiarki, owieczki i barańki. One wszystko wystrzygą z perfekcyjną dokładnością co do centymetra.

Stary Barano-Cap
17 dni temu

Pewnie że chętnie tam wpadniemy i zrobimy porządek z tym dziadostwem.

Myśliciel
17 dni temu

Po twoim wpisie wnioskuje, że rzeczywiście jesteś stary barano cap.

Tarnobrzerzanin
17 dni temu

Gdzie można kupić, dostać obywatelstwo ukraińskie bo ja czekam 3 lata na mieszkanie a UK tylko chwile

BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17 dni temu

Teraz jeszcze wurzucić z RDM, MOSiR i Centrum Seniora tą bożkową niekompetentną hołotę i miasto zacznie normalnie funkcjonować

Obywatel
16 dni temu

I wsadzić swoich, bo przecież Teraz Kur.. My. Sami kompetentni, same pisowskie tuzy intelektu przyjdą.

Marzena
16 dni temu

Nic by ci to nie dało bo przykręcają kurek z przywilejami dla tego roszczeniowego narodu

King Kong
17 dni temu

Noo w końcu!! Widzę że ekipa byłego prezydenta aktywna hehe co? Boli? Ma boleć. Wypad z ttbs!!! Prezydencie rób swoje! Goń to towarzystwo jak najszybciej.

Tomek
17 dni temu

…nowa rada nadzorcza …. nowy prezes …. a lokatorów mają w …..

Anka
17 dni temu

całą ta ekipa powiązana z pisem to powinna mieć portret P. Nowaka w sypialni i codzinnie dziękować, że gość został prezydentem.. zresztą wiedzieli, że to jedyna szansa, żeby mieć dalej jakaś posadę…bo tak to gdzie by znaleźli zatrudnienie tak sie zastanawiam ? taki Maślanka – jeden ledwo aut z Siarkopolu a tu baam i jest Dyrketorem Fiansowym… , Stasiak – tylko czekać gdzie mu znajdą pracę.. i to Ci te specjaliści o ktorych mówi P. Nowak ? niech przedstawią swoje „dokonania” odnośnie rad nadzoryczych.. Pyryt, Kozik.. aut z Siarkopolu, a tu nagle już kolejna praca w spółkach miasta… a tak obecny prezdyent mówił o tym że trzeba w Tarnobrzegu zatrzymać młodych ludzi… no to jak oni mają zostać w Tarnobrzegu, tacy co się na czymś znają , jak daje sie pracę tym co mają swoje kancelarie i raczej pracy i nowego miejsca zamieszkania nie szukają jak sie daje ???? gdzie jakies konkursy na te wszystkie stanowiska ? choć sprawdzenie jaki potencjał jest w Tarnobrzegu ? czy mamy zaplecze ludzi którzy mają wiedzę w danej dziedzinie ?? oczywiście ktoś zaraz mi zarzuci że inni też tak robili … ale chyba przyszedł nowy ktory mówił ze to zmieni , że partia która… Czytaj więcej »

Kufa
16 dni temu
Reply to  Anka

Niech idą już na emerytury bo młodzi muszą wyjeżdżać z miasta a stare dziady siedzą, do łopaty niech idą jak się nie napracowali.

Bob Marlej
17 dni temu

I znowu nie było żadnego info o castingu. Mój dyplom MBA z Colegium Tumanum nadal czeka.

mat
16 dni temu
Reply to  Bob Marlej

I raczej nie będzie bo tak się poukładało iż obowiązek ustawowy wszyscy mają gdzieś a nawet jak zorganizują to wiadomo kto wygra bo wymagania są ustawiane pod konkretnego kandydata. Samorząd z roku na rok schodzi na psy niestety liczą się układy układziki. A Ci co zmieniają stołki wstydu nie mają za grosz matołki od wszystkiego i od niczego byle kaskę co miesiąc przytulać i gdzieś mają opinię publiczną i podatników którzy ich utrzymują.

Kto cię tyle lat okłamywał
16 dni temu
Reply to  mat

Zawsze tak było, tylko końcu użyłeś mózgu do myślenia.

mat
16 dni temu

Zawsze nie znaczy dobrze i czas to zmienić, właśnie po to mamy mózgi nie sądzisz?. Ja mojego używam na co dzień a ty chyba nie bardzo skoro piszesz niegramatycznie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
52
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content