Prezydent Tarnobrzega bez wotum zaufania i absolutorium

Tarnobrzescy radni nie udzielili wotum zaufania prezydentowi miasta. Choć obecnie funkcję tą sprawuje Lukasz Nowak, to ocena ta dotyczy poprzedniego włodarza miasta – Dariusza Bożka. Radni nie udzielili także absolutorium prezydentowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Po rozpatrzeniu „Raportu o stanie miasta 2023” i debacie na temat zawartych w nim informacji, radni nie udzielili prezydentowi Tarnobrzega wotum zaufania.

Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 2 radnych ( D. Szwagierczak i W. Stępak), przeciw było 4 ( N. Mastalerz, R. Niedbałowski, B. Pięta i M. Turbacz).

Od głosu wstrzymało się zaś 12 radnych (W. Golik, P. Gospodarczyk, K. Kalinka, B. Kapuściak, A. Martyniak, J. Nowak, S. Partyka, R. Popek, A. Surowiec, M. Szczytyński, W. Szwedo i A. Turek).

W głosowaniu udziału nie wzięli D. Bożek i M. Cąpała.

Za tym, aby pozytywnie skwitować wydatkowanie miejskich pieniędzy w 2023 roku głosowało 4 radnych ( D. Bożek,  W. Golik, D. Szwagierczak i W. Stępak), przeciw było 4 ( N. Mastalerz, R. Niedbałowski, B. Pięta i M. Turbacz).

Od głosu wstrzymało się zaś 12 radnych (M. Cąpała, P. Gospodarczyk, K. Kalinka, B. Kapuściak, A. Martyniak, J. Nowak, S. Partyka, R. Popek, A. Surowiec, M. Szczytyński, W. Szwedo i A. Turek).

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym wójt (burmistrz, prezydent miasta) co roku do 31 maja przedstawia radzie raport o stanie gminy (miasta). Po debacie nad raportem rada głosuje nad udzieleniem wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) wotum zaufania. Wotum zaufania udzielane jest bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady gminy (miasta). W przypadku nieudzielenia wójtowi wotum zaufania w dwóch kolejnych latach rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta.

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
16 dni temu

Nagle się jebani ocknęli

Myśliciel
16 dni temu
Reply to  jan

Ale to nowi radni, większość, a nie z poprzednich wyborów.

Ciekawy
16 dni temu

W urzędzie są w szafach same trupy.
Tylko ze te szafy będzie trudno otworzyc bo drzwi trzymaja te same osoby co za Bożka te trupy wkładały . I co ciekawe nadal wkładają do szaf decyzję ale juz Nowaka. Najwięcej trupów jest w szafach miejskich spółek,bo dotyczą prezesikow

Babiniec Podlaski i trzy czwarte kiełbaski
16 dni temu

A co daje takie wotum? Bo z tego co widzę to taka formalność tylko.

Specjalista od finansów
16 dni temu

„Himalaje Hipokryzji” jak to zwykł krzyczeć – radny Kamil Kalinka Pani Sekretarz Jolanta Majchrzak, przez ostatnie lata odpowiedzialna za funkcjonowanie spółek miejskich, jest postacią budzącą kontrowersje i niechęć wśród wielu pracowników urzędu. Powiązana z partią Prawo i Sprawiedliwość, zyskała reputację osoby wyrafinowanej i cynicznej, której styl zarządzania nie zawsze spotykał się z aprobatą współpracowników. Znana z bezkompromisowego podejścia i trudnego charakteru, nie jest lubiana w urzędzie, co dodatkowo pogłębia napięcia w zespole. Jolanta Majchrzak przez lata otrzymywała potężnę wynagrodzenie zbliżone do wynagrodzenia prezydenta miasta, co wywoływało frustrację i niezadowolenie wśród wieloletnich pracowników a nawet mieszkańców, którzy o takich zarobkach mogą jedynie marzyć. Jej pensja stała się symbolem nierówności i źródłem licznych dyskusji na temat odpowiedzialności i efektywności zarządzania miejskimi spółkami. Dziś, w ironiczny sposób, otrzymała od Łukasza Nowaka i Kamila Kalinki nagrodę w postaci bardzo intratnej posady w radzie nadzorczej w jednej ze spółek miejskich. Decyzja ta wywołała falę oburzenia, zwłaszcza w kontekście jej dotychczasowej pracy, która była wielokrotnie krytykowana za brak efektywności i należytego nadzoru. Mimo licznych i negatywnej opinii wśród współpracowników, jej wpływy i powiązania polityczne pozwoliły jej na utrzymanie wysokiej pozycji. Tego rodzaju decyzje budzą pytania o priorytety i standardy zarządzania w lokalnych strukturach władzy oraz podsycają… Czytaj więcej »

prawda
16 dni temu

To jest zagadka >Jak można chronić osobę która szkodzi Prezydentowi i Miastu każdego dnia. Gdby była w porządku do Bożka to nie dopuściłaby do takiego bezprawia w spółkach i takich zmian w umowach menadżerskich prezesów. Tylko ,ze to były jej decyzje ,jJak pamiętamy Bożek te decyzje akceptował bez mrugnięcia okiem.

Abu Dabu
16 dni temu
Reply to  prawda

i nastepna zagadka: jak można było mianować Donaldusia na płemieła skoro przed rządami 8 letnimi PiSu szkodził Polsce i Polakom. Naród Polski dziwna naród.

Kufa
16 dni temu
Reply to  Abu Dabu

Nie będzie we wsi Pławo Abudaby, zostaną długi. Chichot losu.

Ania
16 dni temu

PIS tak działa. A co się działo z przestępcami z PIS? Dostali mandaty europosłów. W nagrodę. Ryba psuje się od głowy

Nauczyciel
16 dni temu
Reply to  Ania

Nie dostali tylko zostali wybrani w demokratycznych wyborach szanowna pani a to że „siedzieli” to już inna inszość

Śmierdziel
16 dni temu
Reply to  Ania

Pozwolę sobie przypomnieć, że to chyba z PO POlityk został wyciągnięty z pierdla (karany sądownie) i wyfrunął do Brukselki.

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości
16 dni temu

Apelujemy do Was o rozwagę i ostrożność w kontaktach politycznych. Każdy, kto zdecyduje się na współpracę z Norbertem Mastalerzem, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Ostrzegamy, że wejście w koalicję z nim może okazać się kosztowne i przynieść wiele problemów, których będziecie żałować przez długi czas.
Ponadto, chcemy przypomnieć, że Młodzi Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości również mają swoje oczekiwania. Liczymy na to, że ich zaangażowanie w ostatnią kampanię wyborczą zostanie docenione i nagrodzone. Oczekujemy, że znajdą oni swoje miejsce w miejskich spółkach i jednostkach podległych, gdzie będą mogli otrzymać dobrze płatne stanowisko.

Tuptup
16 dni temu

Taniutka prowokacja

Ania
16 dni temu

PIS to zło

Tuptup
16 dni temu
Reply to  Ania

Natomiast PO to samo dobro.

łysy
16 dni temu
Reply to  Tuptup

Mój dziadek to by powiedział że ONI wszyscy to są jednym h**** robieni

Tubka
15 dni temu
Reply to  łysy

jedną maścią są smarowani czy z PiS czy z PO.

anonim
16 dni temu

za pisem sie nie jest nowak nie ma zaufaia ten z pisu nie robi nic długo nie pobedzie prezydentem słucha kalinki

Magura
16 dni temu

Nie wiem, czy zauważyliście,ale radni ukręcili też bat na nowego prezydenta.Bo skoro nieudzielenie absolutorium w dwóch kolejnych latach może skutkować referendum w sprawie odwołania prezydenta, to jak prezydent nie zadba o większość w radzie miasta lub też ją utraci,to radni będą mieli prawo spróbować go usunąć że stanowiska w drodze referendum. Czyli musi też dbać o koalicję i interesy koalicjantów.

Donek serduszko
16 dni temu

Bożek na pewno bardzo się tym przejął…

mieszkaniec
16 dni temu

Bożek był najlepszym prezydentem robił wszystko dbał o miasto dofinnsowania były remonty rada to sobie może z taka rada u ludzi miał zaufanie

Śmierdziel
16 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Zarówno prezydent jak i cale kierownictwo UM nadawał się do wymiany. Pora na inne myślenie, inną pracę urzędu, inne ciekawsze projekty. Tarnobrzeg ma nieciekawe projekty. Tylko stawia klocki i betonuje/ kostkuje miasto.Pora na zmiany.
Pora też na likwidacje lokalnych mafii.

Pasażer na gapę
16 dni temu
Reply to  Śmierdziel

Tego gówna (układow) nikt nie ruszy bo po to się tam pchają żeby siedzieć w tym szambie po uszy i dbać tylko o swoje interesy. Pytanie za 100 punktów. Jak zmienić myślenie radnej Kapuściak i ludzi którzy na nią głosowali?
Na ostatniej sesji ożywienie i koncert życzeń radnych. Tu chcemy ławeczkę tu jakieś inne bzdety i miejska kasa będzie się rozchodzić w ch…Wszystko dla dobra mieszkańców 🙂 🙂 🙂 wy radni powinniście tłumaczyć ludziom że Tarnobrzega nie stać już na potańcówki I bzdety. ZACZNIJCIE W KONCU MYSLEĆ O ROZWOJU TEGO MIASTA A PIENIADZE NA BZDETY MOZE ZA 25 LAT SIE ZNAJDĄ.
Na początek nasi bezradni zacznijcie w swoich okręgach wyborczych sprzedawać bilety na tą niby komunikację miejską bo nie ma ich gdzie kupić !!! No za coś chyba te podwyżki na początku kadencji sobie przyznaliście .

Stanisław
16 dni temu

Co tak Kapuściakowa, najzabawniejsze było jak ojciec z trybuny składał interpelację do syna prezydenta o jakieś tam bzdety.

Koniuszy z Dzikowa
15 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Jak by był najlepszy to by został wybrany na drugą kadencję w 1 turze

Czas na SeRBinóW
14 dni temu

Mieszkańcy osiedla Serbinów czekają na generalny remont osiedla. Do radnych bezradnych – ludzie weźcie się do roboty, bo osiedle jest obrazem nędzy i niegospodarności władz miasta z bezradnymi. Potrzeba około 12 mln, szukajcie dofinasowań, kasa na remonty takich osiedli była i jest, tylko trzeba wytężyć umysł i przezwyciężyć niechęć do roboty.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content