Były prezydent Tarnobrzega ma nową pracę

Były prezydent Tarnobrzega ma nową pracę. Dariusz Bożek nie wrócił do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, gdzie przez lata był nauczycielem a w latach 2001–2011 pełnił funkcje dyrektora placówki.

Dariusz Bożek został kierownikiem Tarnobrzeskiej Delegatury Podkarpackiego Kuratorium. Na stanowisko to został rozpisany konkurs, do którego przystąpił tylko jeden kandydat. ( wymagania konkursowe – tutaj)

– Konkurs został przeprowadzony oraz rozpisany z uwagi na zmiany organizacyjne i wejście w życie 1 czerwca 2024 r. nowego Regulaminu Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, na mocy którego powołano w Krośnie, Przemyślu oraz Tarnobrzegu delegatury Kuratorium. Zgodnie z zapisami regulaminu pracą delegatury kieruje dyrektor – informuje NW24.pl Katarzyna Kwiatanowska-Rodkiewicz, z rzeszowskiego kuratorium.

– Pan Dariusz Bożek spełnił wszystkie wymogi formalne zawarte w ogłoszeniu o pracę. Komisja konkursowa w trakcie naboru oceniała przygotowaną przez kandydata koncepcję pracy. Ponadto przeprowadzono rozmowę kwalifikacyjną, w trakcie której oceniono znajomość przepisów prawa oraz wiedzę merytoryczną. Komisja oceniała również kompetencje miękkie kandydata tj.: kultura osobista, komunikatywność,odporność na stres oraz motywacja do pracy – dodaje.

Poprzednim kierownikiem placówki był Dariusz Bździkot.

Zgodnie z Ustawą o Służbie Cywilnej z dnia 21 listopada 2008 r. (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 409) w przypadku osób podejmujących po raz pierwszy pracę w służbie cywilnej umowę o pracę zawiera się na czas określony wynoszący 12 miesięcy. Po upływie min. 8 miesięcy pracownik podlega pierwszej ocenie w służbie cywilnej. Po uzyskaniu pozytywnej oceny zawierana jest umowa na czas nieokreślony.

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miras
9 dni temu

Co fachowiec, to fachowiec !!!

Woźny
9 dni temu
Reply to  Miras

Jak widać bezkonkurencyjny.

Złota rączka
9 dni temu
Reply to  Miras

Dobre komisja oceniła również motywację do pracy !!! A co to takiego ???BUDŻETÓWKA !!! Wieczne żerowanie oraz wygodne i bezstresowe życie w tym przypadku na koszt podatnika.

Nauczyciel
7 dni temu
Reply to  Złota rączka

Szanowny Panie nie jest tajemnicą że wynagrodzenia w sferze budżetowej nie są wysokie ale ta praca to przede wszystkim SŁUŻBA SPOŁECZEŃSTWU a czy bezstresowa to proponuję zatrudnić się „na państwowym” i przekonać się o tym na własnej skórze a po kilku latach pracy na pewno zmienisz pan zdanie.

Złota rączka
6 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Nie znam żadnego, który zrezygnował i wykończył się z przemęczenia ! Służba społeczeństwu, a to dobry żart na miarę tych służących !?!

Nauczyciel
5 dni temu
Reply to  Złota rączka

Pan wiesz co to jest syndrom wypalenia zawodowego ? Proszę sobie poczytać na ten temat

Złota rączka
4 dni temu
Reply to  Nauczyciel

Jak się wypalił/a zawodowo, to do cegielni wypalać cegłę na budowę, sprzątaczkę, ewentualnie kasę do Biedronki !!! Nie ma przymusu bycia nauczycielem, księdzem, policjantem, prostytutką itd., każdy na swój rozum i wolną wolę No chyba, że jest NAUCZYCIELEM.

Jjjbrae
2 dni temu
Reply to  Złota rączka

Ciągle mu mało

szatniarz
1 dzień temu
Reply to  Złota rączka
szatniarz
1 dzień temu
Reply to  szatniarz

:))

Konrad Wallenrod
9 dni temu
Reply to  Miras

Wszystko z Tarnobrzega przenoszą do innych miast, albo zamykają, sprzedają, a tu proszę wejście w życie 1 czerwca 2024 r. nowego Regulaminu Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, na mocy którego powołano w Krośnie, Przemyślu oraz Tarnobrzegu delegatury kuratorium i mamy kierownika. Tylko po co w Tarnobrzegu ta delegatura, jak spec były prezydent, nauczyciel i dyrektor w jednej osobie chciał sprzedać SP 5 przy Dekutowskiego ! Teraz można spojrzeć przez inny pryzmat na wizytę ministry edukacji Barbary N. w Tarnobrzegu i puszczanie oczka podczas kampanii wyborczej w jej kierunku przez byłego już bezpartyjnego prezydenta, a obecnie kierownika tejże delegatury !

Zbychu
7 dni temu

Dokładnie. A stacji krwiodawstwa jak nie ma tak nie ma

Eldorado
2 dni temu
Reply to  Miras

Jakby miał odrobinę honoru, toby nie startował w tym jednoosobowym konkursie.

Nierób
9 dni temu

A PO przegranych wyborach na stanowisko prezydenta miasta mówił, że musi odpocząć, gdyż praca na tym stanowisku była wyczerpująca !!!

Jjjbrae
9 dni temu

Tylko po co taka funkcja w tym żałosnym mieście?

Mejster
9 dni temu

Ludzie no gdzie nauczyciel może pójść do roboty ? Przecież na budowie to trzeba coś umieć albo przynajmniej mieć chęci do pracy

Dowcip
9 dni temu

Milicjant drogówki zatrzymuje samochód. Podczas kontroli pyta kierowcę:
– Wasz zawód?
– Dyrektor.

ORMOwiec
9 dni temu
Reply to  Dowcip

Komuna jak była tak jest nic sie nie zmieniło

Dowcip
9 dni temu
Reply to  ORMOwiec

Za komuny było przejrzyściej, bo była 1 partia władzy z dwiema partyjkami pomocniczymi, wiadomo było, że żeby awansować trzeba było należeć do którejś z nich, a prezesi, dyrektorzy itp. byli mianowani.

walt
6 dni temu

I fajnie.
Zasłużony Tarnobrzeżanin i za mojego życia póki co zdecydowanie najlepszy prezydent ostatnich 30 lat czym sprawił, że stanęła przeciw niemu koalicja od obłąkanej fanki putina przez harcerzy jajecznicy po pisowców.
Szacunek panie prezydencie.
Wpis ma na celu wzbudzenie skrajnych emocji i rozniecenie kolejnej gównoburzy 😛

Proktolog
5 dni temu
Reply to  walt

Walt od czytania tych Twoich wypocin dostałem kolejny raz niestrawności, czego następstwem była sraczka. Jeszcze do tego błyskawice za oknem i rozpętała się totalna gównoburza. Jednocześnie w tym momencie zaczęły mną targać skrajne emocje, gdyż skończył mi się papier toaletowy. Wówczas uświadomiłem sobie, że Walt stał przed moją osobą kilka dni temu w kolejce w Biedronce i kupił ostatnie rolki papieru toaletowego na rabacie. Siedząc na kiblu pomyślałem, że może dobrze, że Walt nabył ten papier toaletowy, gdyż może na nim spisać swoje złote myśli, a ja tymczasem urwałem fragment wyborczej i wytarłem dupasa mówiąc stanowcze NIE dla takich posranych i niczym podpartych komentarzy Walta, które rozpalają jedynie jelito grube do czerwoności.

Jjjbrae
2 dni temu
Reply to  walt

Miasto z każdym rokiem coraz bardziej się pogrąża. Najlepszy prezydent, zbudował super obwodnicę ha

Postaw mi kawę na buycoffee.to
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content