Do remontu dróg z pierwszej edycji Polskiego Ładu Tarnobrzeg musi dołożyć prawie półtora miliona złotych

Do remontu dróg z pierwszej edycji Polskiego Ładu Tarnobrzeg musi dołożyć prawie półtora miliona złotych. Środki te przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów poniesionych w związku z wykonaniem robót zamiennych i dodatkowych.

Przypomnijmy, w ramach pierwszej edycji Polskiego Ładu, w Tarnobrzegu trwa remont dziesięciu dróg.  Na realizację tej inwestycji miasto otrzymało ponad 35 milionów złotych, przetarg wygrały firmy: Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego oraz PBI Infrastruktura Kraśnik.

W bieżącym roku wykonawcy wystąpili do miasta o dodatkowe pieniądze, na pokrycie dodatkowych kosztów robot.

Zgodnie z protokołami konieczności do zrealizowania zamówienia pn. ”Budowa i przebudowa kluczowych dróg w specjalnej strefie ekonomicznej, turystyczno-rekreacyjnej oraz centrum miasta Tarnobrzega” zaistniała konieczność wykonania robót zamiennych i dodatkowych. Z uwagi na powyższe w budżecie Miasta Tarnobrzega należy zabezpieczyć łączną kwotę 1.439.907,40 zł celem zapłaty za wnioskowane roboty. Szczegółowy zakres robót zamiennych i dodatkowych opisany jest w protokołach konieczności dla poszczególnych zadań realizowanych w ramach ww. inwestycji. Zadanie nr 1: Przebudowa dróg – M. Curie-Skłodowskiej, Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego, Zwierzyniecka, Dąbrowskiej – 869.494,31 zł. Zadanie nr 2: Przebudowa dróg – Tarnowskiego, Marczaka, Konfederacji Dzikowskiej – 413.312,09 zł. Zadanie nr 3: Przebudowa ul. Kochanowskiego oraz ul. Moniuszki – 157.101,00 zł” – czytamy w uzasadnieniu uchwały, przegłosowanej przez radnych, w trakcie wczorajszej sesji RM.

– Wszystkie protokoły konieczności zostały podpisane w tym „okresie wolnym” po drugiej turze wyborów, bez kontrasygnaty skarbnika – tłumaczy prezydent Nowak.

– Pracując nad tym, zleciłem dokładną analizę przynajmniej „tego co widać” (…) Nie wykluczone, że zostanie zlecona analiza tego co zostało wykonane w sposób dogłębny, czyli wykonanie odwiertów, sprawdzenie, czy rzeczywiście warstwa asfaltowa jest zgodna z założeniami projektowymi – kontynuuje.

– Natomiast po analizie tego co widzimy, na szybko, udało się te milion siedemset złotych obniżyć o 150 tysięcy (…) Dlatego nie wykonaliśmy tych odbiorów, ponieważ faktem jest, że na odbiorze firma wykonująca te zadania zgłosiła gotowość, okazało się,  że nie ma stosownej dokumentacji. Dokumentacja nie została jeszcze przygotowana, a zmian projektowych, tych których teoretycznie nie można było robić, było tam mnóstwo, łącznie ze zmianą położonej nawierzchni,  już nie mówię o węższych przejściach dla pieszych czy zamontowanych tam progach zwalniających – dodaje.

Na wniosek radnego Damiana Szwagierczaka, zostanie zwołana komisja z udziałem radnych, wykonawców, projektantów i osób zajmujących się nadzorem, w celu analizy wykonanych prac, ich zgodności z projektami.

foto: archiwum

 

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zastrachany
16 dni temu

Na miłość boską, tylko nie wykonujcie tzw. dróg rowerowych, bo te co są w Tarnobrzegu to nie mają nic wspólnego z nimi i to są tory przeszkód,

Miras
14 dni temu
Reply to  Zastrachany

Proszę się przyjrzeć temu dokładnie, bo miasta nie stać na odbieranie takich kolejnych fuszerek i niedoróbek, jak obwodnica, a następnie rozliczyć osoby odpowiedzialne za taki stan rzecz, które sprawowały nadzór przy budowie dróg !?!

Zastrachany
16 dni temu

A te żółte płytki na fotografii to co to i po co? Następny tor przeszkód tym razem dla pieszych? Nigdzie, w żadnej miejscowości czegoś takiego nie widziałem.

OLO
16 dni temu
Reply to  Zastrachany

Ehhh, a wystarczy poszukać aby nie wyjść na ignoranta.
Ci piesi co widzą te żółte płytki tak na nie patrzą, że wchodzą na jezdnię bez uwagi i namysłu, bo uważają, że tak mogą.
Natomiast Ci, którzy nie widzą tych płytek wiedzą, że są przed przejściem dla pieszych, wchodzą na jezdnię i trzeba zachować ostrożność.
Wniosek – widzący choć widzą to mają to w…., a niewidzący wiedzą że wejdą na jezdnię i tym samym, że trzeba być uważnym.
Dobre też do nauki dzieci, gdzie jest ta linia stop – rozglądać się.

Ta więc nie strachaj się tylko myśl.

z obserwacji mimo woli
15 dni temu
Reply to  OLO

najlepsze jest to, że w Tbg na tzw. ścieżkach rowerowych też takie same płytki są montowane i jest to nieodłączny element tych tarnobrzeskich torów przeszkód.

Ddd
16 dni temu

To teraz zaczyna wychodzi co były prezydent DB narobił kompletny brak kompetencji i co najważniejsze właściwego nadzoru.

Tedi
15 dni temu
Reply to  Ddd

W czym brak kompetencji? W kładzeniu asfaltu? Po co takie pierdolenie jak się guzik wie. A narobił akurat dużo, wystarczy przejechać przez miasto po nowych drogach. Ale widać, że nie było warto się trudzić dla takich buraków. Dopiero teraz będzie kraina marzeń, miodem i mlekiem płynąca. I nie jest ważne czy głupiej czy mądrzej byle inaczej, po swojemu i przez swojego.

z obserwacji mimo woli
15 dni temu
Reply to  Tedi

Prezydent nie robił dróg tylko klasa robotnicza i nadzorujący budowy.

Urzędnik
15 dni temu
Reply to  Tedi

Skłodowskiej, Mickiewicza, Moniuszki,Kwiatkowskiego,Zwierzyniecka od dobrych 20 lat wymagały remontu i dopiero za kadencji prezydenta Bożka zostały wyremontowane więc proszę tu nie cyganić i dezinformować forumowiczów

Odp
15 dni temu
Reply to  Urzędnik

Jak za bożka zostały wyremontowane to niech teraz się pod tym podpisze że za pewni aby nikt na tych wymienionych remontach nie zrobił sobie krzywdy bo ja wolałem stary szlak niz ten nowy bo gdzie nie postawie kroku muszę uważać więc jest jeden winy a teraz drugi musi poprawiać tylko za czyje

ODYSEUSZ
15 dni temu

Zapamiętamy rządy i inwestycje w mieście ekipy pana Bożka jako byle jakie i na odpierdol. Szkoda bo można było robić modernizację z przyszłością, a nie z ideologią lewicową miast 15 minut i zwężania choćby ulic !

rowerowy
15 dni temu

Kolejna abstrakcja po zawracaniu głowy inwestorowi parku handlowego na pastwisku. Skoro wykonawca dróg zgodził się przy przetargu na określoną kwotę, to jakim prawem chce teraz dodatkowych pieniędzy? Podpisanie protokołów w czasie bezkrólewia mówi samo siebie. Co z tymi którzy je podpisali?

Bezradny
15 dni temu

Błagam za tą fuszerka jeszcze mamy dopłacać, jak będzie padał deszcz polecam każdemu przejść się i zobaczyć ile wody stoi na ulicach remontowanych przez tą firmę (zdjęcia można też zobaczy w Internecie) chodniki położone na odwal się gołym okiem widać że jest krzywo, masa niedoróbek, jeśli ktoś to odbierze w takim stanie to powinien pójść wniosek do sądu.

Odp
15 dni temu
Reply to  Bezradny

Jak ktoś się przyzna z władzy wcześniejszej i z tej co jest teraz do ma dobre sumienie a co mi jest wiadome nie ma dużych zmian w um

Kadra
15 dni temu

Przy tym temacie warto wspomnieć, że nastąpiła zmiana na stanowisku naczelnika Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i Drogownictwa, mianowicie:
P.o. Naczelnik Wydziału: Małgorzta Matyka.

Tak się zapytam
15 dni temu
Reply to  Kadra

To dobrze czy źle?

Kadra
15 dni temu

Poznamy po owocach, poczekajmy kiedy zostanie odnowione oznakowanie poziome itd. Faktem jest, że na dzień dzisiejszy są pewne zaległości ciągnące się od 2018 r.

youtu.be/2m-O_pg0HzM?si=Ch5KS_4W-neWdGhl

Pasażer śmierdziela
15 dni temu
Reply to  Kadra

Wróciła na swój stołek 🙁 .

Kufa i pufa
15 dni temu

Dlaczego miasto ma dopłacać, kto to projektował i sporządzał kosztorysy, że nie doszacował, kosztów. Nie od dziś wiadomo, że przetargi są zawyżane przez wykonawców o jakieś 20 proc. by nie popłynąć. To dlaczego będziemy dopłacać, kto winny niech znika z UM.

Erwin
15 dni temu
Reply to  Kufa i pufa

Bo to pis opracował polski ład …..

Jakub
15 dni temu
Reply to  Erwin

Obowiązki Naczelnika Wydziału TiDpelni ta pani za której rządów powstał ow cudny przybytek, czytaj miejskiej latryny przy ul. Piłsudskiego obłożonej czarnym hiszpańskim łupkiem za bagatela marne 540 tys zł. Należy dodać iż był to rok 2017 gdzie nie było inflacji i drożyzny. Pogratulować ówczesnej Pani Naczelnik i ówczesnemu Prezydentowi Kielbowi twórczego polotu i wizji wielkości za kase z naszych podatków. Swoją drogą krytykuje się byłego Prezydenta Bożka za minioną kadencję i ogrom inwestycji, w tym drogowych. Przecież tak najłatwiej. Ja czekam ciepliwie na sukcesy Prezydenta Nowaka bo jak na razie to mieliśmy dzień dziecka, potańcówkę,powitanie wakacji i fotke sprzed budynku dyrekcji PKP. Ciekaw jesteile to obecny włodarze odwiedził ministerstw i o czym rozmawiał. Jakoś nic się nie chwali, a hak był w opozycji to miał takie szerokie znajomosci z ministrami, wiceministrami, dyrektorami I dobry Bóg wie z kim jeszcze i czego to nie załatwił.

babcia klozetowa
14 dni temu
Reply to  Jakub

Łomatko. Wrzuć na luz. Nie od razu Kraków zbudowano.

Tak poza tym to kibelek jest potrzebny bo gdzie niby można skręcić rogalika? No, może za mniejsza kasę. Mógłby być taki drewniany z serduszkiem. Oaza spokoju :-).
Czasem można skorzystać z kibelka w przychodniach, lokalach gastronomicznych, ale tych coraz mniej. Tak w ogóle to poproszę o informację, gdzie są kibelki wTarnobrzegu, gdzie można skorzystać by skręcić rogalika :-).

Zaczynam listę:
1) kibelek centralny (ul. Piłsudskiego)
2) kibelki w Przychodniach Zdrowia (czynne w godzinach urzędowania medyków)
3) kibelek w Urzędzie Miasta (czynne w godzinach urzędowania urzędników)
4) kibelki w innych urzędach (j.w)
5) kibelki w lokalach, gastronomicznych :piwiarniach, kawiarniach. (czynne w godzinach otwarcia))
6) kibelek na milicji (ul. 1-go maja 2) na parterze w poczekalni dla interesantów, czynny całą dobę.
7) kibelek przy krzaczkach nad Wisełką i w parku 😉

Czekam na dalsze punkty, 8, …. .

babcia klozetowa
14 dni temu

8) kibelek Toi Toi przy stacji PKP
9) kibelek przy dworcu autobusowym
gdzie jeszcze?

babcia klozetowa
13 dni temu

10) kibelek w muzeum

Dżesika
13 dni temu

Babciu jeszcze kibelek w Kauflandzie

Nad jeziorem dla turytow
13 dni temu
Reply to  Dżesika

Miał być w galerii ale nie będzie galeryjki, bo inwestor z dziurawymi kieszeniami i biedny myszą. Nad jeziorem dla turystów na koszt mieszkańców Tarnobrzega, bo my bogaci.

babcia klozetowa
12 dni temu

a to już następne kibelki 🙂
13) kibelki nad jeziorem

babcia klozetowa
12 dni temu
Reply to  Dżesika

Dziękuję za podpowiedź 🙂
12) kibelek w parku Handlowym na ul. Kwiatkowskiego (w pobliżu Poczty Polskiej)

piwotomojepaliwo
9 dni temu

Kible w blokach socjalnych przy Moniuszki tylko często są zajęte bo jeden przypada na kilkudziesięciu mieszkańców

Postaw mi kawę na buycoffee.to
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content