Jakub Sudoł nowym prezesem TTBS. Zastapil Ł. Mędrykowskiego

Zmiana na stanowisku prezesa miejskiej spółki Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Łukasza Mędrykowskiego zastąpił Jakub Sudoł.

Komentarz prezydenta Tarnobrzega, Łukasza Nowaka:

W dniu dzisiejszym nastąpiła długo oczekiwana przez mieszkańców zmiana na stanowisku prezesa Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.  Dotychczasowego prezesa Łukasza Mędrykowskiego zastąpił bardzo doświadczony w spółdzielczości Jakub Sudoł. Bardzo mocno wierzę, że jego doświadczenie pozwoli spółce wyjść na prostą i pozwoli w przyszłości wrócić do budowy mieszkań czynszowych. Bardzo również jest dla mnie ważne, aby nowy prezes naprawił relacje z mieszkańcami i odbudował zaufanie mieszkańców do spółki. Tym samym chciałbym podziękować dotychczasowemu prezesowi za jego pracę w spółce.

Jak informuje rzeczniczka prezydenta: Jakub Sudoł ma 57 lat, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w utrzymaniu technicznym i inwestycjach w zasoby mieszkaniowe i komunalne. Posiada wyższe wykształcenie, co gwarantuje kompetencje potrzebne do podejmowania skutecznych decyzji na rzecz rozwoju miasta. Jako aktywny członek społeczności Tarnobrzega, Jakub Sudoł był zaangażowany w poprawę warunków życia mieszkańców. Od trzech kadencji w Zarządzie Osiedla Stare Miasto. Rodzina Jakuba Sudoła od kilku pokoleń mieszka w Dzikowie.

**********************************

Jakub Sudoł bez powodzenia startował w wyborach do Rady Miasta Tarnobrzega, z ramienia KWW Łukasza Nowaka.

foto: facebook

Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Beret
15 dni temu

Zdecydowanie za późno ale lepiej późno niż później. Teraz zrobić porządny audyt!! Natomiast tamtemu panu nie dziękujemy. Niech składa cv do biedronki, lidla, kebaba. Może gdzieś go przyjmą no bo człowiekiem jest i żyć musi

Kufa i pufa
15 dni temu
Reply to  Beret

Partia znajdzie mu pracę szybciej niż myślisz.

Beret
15 dni temu
Reply to  Kufa i pufa

A możesz określić w jakiej tenże jegomość jest partii? Bo ja już się pogubiłem. Czy w PO? tym PO co w kampanii prezydenckiej krytykował szefa struktur Masztalerza. Czy też może w marginalnej Nowoczesnej? Czy może już w Trzeciej drodze?

Nie polityk
15 dni temu
Reply to  Beret

Zapytaj papy Smerfa. W jednej drużynie grali.

Kufa i pufa
15 dni temu

Dzikowa nie ma już 60 lat.

Mieszkaniec
15 dni temu

Panie Prezydencie, dziękujemy! Wreszcie era tego pyszałka, który pozjadał wszystkie rozumy dobiegła końca. Te ostatnie 5 lat to tak naprawdę czas zapaści tej instytucji:
– gigantyczne podwyżki czynszów
– ogromna pensja prezesa
– wyprzedaż za bezcen gruntów spółki
– wiele złych i błędnych decyzji wbrew mieszkańcom (próba eksmisji lokatorów, przegranie przetargów nad jeziorem, zmiana sposobu rozliczania wody i znów gigantyczne podwyżki i cuda polegające na tym, że jedni mieszkańcy płacą za 1m³ wody 30 zł a inni za ten sam 1m³ wody płacą nawet 80 zł.

Mam nadzieję, że nowy prezes przeprowadzi porządny audyt, któremu będą towarzyszyły wnioski do prokuratury i co najważniejsze, że nowy prezes posprząta po tzw. synku, bo tatuś już jest w kuratorium.

Beret
15 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

W samo sedno!! Nic dodać nic ująć.

zorientowana
15 dni temu
Reply to  Beret

Prezesie niech pan jak naszybciej posprząta to szambo w Wozowni ktore zrobili Mirosław P, Dariusz B i Damian Sz. Trzeba przejrzeć umowy wynajmu i protokoły straży pożarnej bo jak cos się stanie dzieciom to pan będzie odpowiadał.To jest robota na wczoraj !!!!!

Ewa
15 dni temu
Reply to  Beret

Bzdury i zwykle paszkwile. Miało być merytorycznie a jest tylko zmiana na swoich….

Prawnik
15 dni temu
Reply to  Mieszkaniec
  1. Dodam ze wszytkie niegospodatne decyzje zatwierdziła rada nadzorcza TBS w sklad ktorej wchodzili Mecenasi z badania Bożka a takie jak sprzedaż gruntow Bożek Sekretarz i Rada Miasta
  2. Kto to w kpncu rozliczy
Yeti
14 dni temu
Reply to  Prawnik

Nikt tego nie rozliczy, nie licz na cuda, uposażenia pochłaniają znaczne kwoty, dlatego dobrze nie będzie. Trzeba ograniczyć wysokość zarobków Radom, prezesom i dyrektorom.

Kasa
14 dni temu
Reply to  Yeti

Każde stanowisko kierownicze w urzędach, radach nadzorczych, spółdzielniach mieszkaniowych to dobry sposób na nachapanie się kasy kosztem ludu pracującego.

znawca tematu
14 dni temu
Reply to  Kasa

bez jakiejkolwiek odpowiedzalności za swoje działania

znawca tematu
14 dni temu
Reply to  Prawnik

Niezatapialna „pani doktor sekretarz” ma znaczne udziały w poprzednim bałaganie, będzie miała i w obecnej kadencji

Niezatapialna
14 dni temu
Reply to  znawca tematu

Doktor Sekretarz w kadencji i Bożka wzywala na dyeanik prezesów spółek. Rozliczała i tak ogólnie to byla najwazniejsza
Jak obecnie Kalinka ocenia te sytuację. Udaje, nie zauwaza ze jego powiernica ktora powolal nie sprawdziła się.
Otoz jest po pisowsku. To nasz człowiek to jego nie ruszamy. Zrobiła tyle zla Nozkowi, ze za to nalezy się nsgroda.y
Rada Nadzorcza w spolce RDM to kwiatek do wynagrodzenia 20 tys.
Pytanie do Nowaka
Jest transparentnie i jest w to decyzja w ramach porządku.? Czy też w ramach decyzji władz pisu
Mieszkańcy mają prawo to wiedzieć

Kalinka & Nowak TIM
15 dni temu

Nie mogę uwierzyć, że Pan Jakub Sudoł, członek PiS, został mianowany na funkcję prezesa TTBS Tarnobrzeg. To jakby dać stery statku osobie, która nigdy wcześniej nie widziała morza. Wszyscy pamiętamy jego zachowanie w ostatniej kampanii wyborczej – ciągłe pouczanie innych, doradzanie, jakby był jakimś „wujkiem dobra rada”. Teraz ten pan, który nigdy nie wykazał się kompetencjami ani doświadczeniem na takim stanowisku, będzie musiał zmierzyć się z rzeczywistymi problemami, które trapią TTBS. Wybór Sudoła na prezesa to krok wstecz dla TTBS. Jestem pewien, że szybko okaże się, że jego teoretyczne rady nie przynoszą żadnych praktycznych rezultatów. Przed nim stoi zadanie, które wymaga prawdziwej wiedzy i doświadczenia, a nie tylko politycznych układów i populistycznych sloganów. Oczywiście, teraz będzie miał idealną okazję, by udowodnić swoje umiejętności, ale obawiam się, że jedyne, co zobaczymy, to kolejne nieudolne decyzje i brak konkretnych rezultatów. Zarządzanie TTBS to nie miejsce na eksperymenty z ludźmi bez odpowiednich kwalifikacji. Nasza spółka potrzebuje lidera, który zna się na rzeczy, a nie kolejnej osoby, która tylko potrafi mówić i pouczać innych. Zobaczymy, jak Pan Sudoł poradzi sobie z wyzwaniami stojącymi przed TTBS. Może w końcu zrozumie, że teoria to jedno, a praktyka to zupełnie inna sprawa. My, mieszkańcy Tarnobrzega, możemy tylko… Czytaj więcej »

Czas na rozliczenia
15 dni temu

Twtaz czekamy na rozliczenie poprzedniej ekipy z radą nadzorcza wlacznie i czekamy na skuteczność nowego prezesa którego tez mieszkancy rozliczą
Dzień Dziecka dla TBS się skończył

Kalinka & Nowak TIM
15 dni temu

Rozliczenie działań to jedno, a dobre rządzenie to drugie, to w przypadku Pana Sudoła pojawiają się uzasadnione obawy dotyczące jego kompetencji, skuteczności, a przede wszystkim doświadczenia, którego mu brakuje.
Niepokój wśród, najemców TBS, potęguje fakt, że nawet członkowie tarnobrzeskiego PiS określają go jako „pisowskiego marudera”. To rodzi pytania o to, czy osoba o takim wizerunku i braku odpowiednich kwalifikacji jest właściwym wyborem do zarządzania TTBS ?
Czy nasze miasto zasługuje na to, by ryzykować powierzając odpowiedzialne stanowisko komuś bez wystarczającego doświadczenia? Czy nie powinniśmy domagać się większej przejrzystości i kompetencji ? Zdecydowanie Tak

Ela
14 dni temu

Mieszkańcy oczekiwali zmian, ale żeby okazały się naprawdę dobre. Prezesa należy rozliczyć i wyciągnąć konsekwencje. Tyle lat ciągłe podwyżki.

hurra
14 dni temu

Ma doświadczenie. Akurat on ma. Dajmy mu pół roku rok i wtedy oceniajmy.

Kalinka & Nowak TIM
15 dni temu

Mieszkańcy Tarnobrzega wyrażają głębokie obawy i rozgoryczenie związane z nową nominacją na stanowisko prezesa TTBS Tarnobrzeg. Nowy Prezydent Łukasz Nowak, pokazał właśnie, że nie posiada odpowiedniego zaplecza fachowców do pełnienia swojej funkcji.
Powołanie Pana Jakuba Sudoła na prezesa TTBS to jaskrawy przykład tego braku profesjonalizmu. Pan Sudoł, znany głównie ze swojej przynależności do Prawa i Sprawiedliwości oraz z pouczania innych i bycia „wujkiem dobra rada”, nie posiada ani odpowiednich kompetencji, ani doświadczenia w zarządzaniu tak ważną instytucją.
Decyzja Prezydenta Nowaka o mianowaniu kogoś tak nieprzygotowanego świadczy tylko i wyłącznie o tym, że brakuje mu wsparcia specjalistów i zamiast tego nominuje osoby powiązane politycznie. Mieszkańcy Tarnobrzega czują się zawiedzeni i oszukani. Oczekiwali, że nowy prezydent postawi na profesjonalizm i kompetencje, a nie na polityczne układy.
Tarnobrzeg zasługuje na lepsze zarządzanie i ludzi, którzy naprawdę potrafią sprostać wyzwaniom, przed jakimi stoi nasze miasto. Niestety, jak na razie, Łukasz Nowak tylko potwierdza, że nie jest w stanie zapewnić takiego poziomu przywództwa.

Obserwator
15 dni temu

A pozostawienie na stolku sekretarz świadczy y o braku kadr na odpowiedzialne stanowiska
Bozek przegral na takiej decyzji chociażby przez brak dobrego Nadzoru nad spolkami miejskimi i zmianami w umowach z prezesami spolek. Te zmiany to korzyści dla prezesów
A tak zaufalismy Nowakowi ze zrobi. porządek. Przecież znal raport ze Spolki RDM
Bedziemy obserwowac. Koniec braku odpowiedzialnosci
Pis tez tak myslal ze za nic nie będzie odpowiadał
I jeszvze jefno W poprzedniej kadencji Tarnobrzeg mial. Najwięcej uchylonych uchwał
Nadzor miala sekretarz
I proszę nie mówić ze to hejt i paszkwile
W poprzedniej kadencji każda krytyka to był hejt i nękanie. Tyle ze to nieprawda co pokazaly WYBORY
Dzisiaj dalej poprzednia wladza nie wyciąga wnioskow tylko glosi GORZKIE ŻALE

Kalinka & Nowak TIM
15 dni temu
Reply to  Obserwator

Nadzór nad miejskimi spółkami zawsze był kluczowym elementem zarządzania miastem, a jego efektywność ma bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców. W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele kontrowersji wokół nadzoru sprawowanego przez Panią sekretarz Jolantę Majchrzak. Obecny Prezydent Nowak oraz wiceprezydent elekt Kalinka wyrazili poważne zastrzeżenia co do sposobu zarządzania tymi spółkami, co budzi pytania o zasadność jej awansu i powierzenia jej dodatkowych obowiązków.

Odp
14 dni temu

Tak ale pan Nowak ze swoim kolegą Kalinka nie pokazują reportażu o sytuacji że o godzinie 19 nie ma nikogo na ulicach tego miasto bo mogę go nazwać upadły anioł a pozostali pracownicy nie pokazują swojej twarzy w śród ludzi aby zadać pytanie czy co ci się podoba w tym mieście a co nie i dla tego jest efekt widoczny codziennie że możemy być drudzy po Korei wymierającym wszytko narodem na globie zemi

obserwator
14 dni temu
Reply to  Obserwator

wreszcie ktoś zauważa negatywna rolę (niekompetencję)na stanowisku sekretarza

Gwoli ścisłości
14 dni temu

Jakub Sudoł nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości

S, ZERODMIESCIE
15 dni temu

BARDZO DOBRZE PREZYDENT NOWAK ROBI I OBY TAK DALEJ, BO ,,CIEPLE KLUCHY,, W POSTACI BOZKA NICZEMU NIE POTRAFILY POWIEDZIEC NIE, WSZYSCY ROBILI CO CHCIELI

Zuzia
15 dni temu

Pelna zgoda
Nowak niech działa tylko w sposob kompetentny
Nie wolno wymieniać na stołkach decyzyjnych ludzi marnych na marnych
Tego należy się obawiać

Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości
14 dni temu

Jako Młodzi Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości pragniemy wyrazić nasze gorące poparcie dla ewentualnej nominacji Pana Kamila Kalinki na stanowisko wiceprezydenta Tarnobrzega. W obliczu obecnej sytuacji naszego miasta, która wymaga zdecydowanych i przemyślanych działań, wierzymy, że Kamil Kalinka jest jedyną szansą na stabilizację, rozwój i nowe perspektywy dla Tarnobrzega.
Pan Kamil Kalinka posiada wszystkie cechy, które charakteryzują dobrego lidera. Jego przywódcze umiejętności są nie do przecenienia. Przede wszystkim, Pan Kalinka cieszy się ogromnym szacunkiem wśród władz wojewódzkich i regionalnych, co jest niezbędne do skutecznego zarządzania miastem i realizowania ambitnych projektów. Jego autorytet sięga również szczebla ministerialnego, co otwiera przed Tarnobrzegiem wiele drzwi do współpracy i wsparcia na najwyższych poziomach władzy.
Nie możemy także zapomnieć o szerokich znajomościach Pana Kalinki w polskim i europejskim parlamencie. Te kontakty są kluczowe w kontekście pozyskiwania funduszy oraz realizacji międzynarodowych projektów, które mogą przynieść naszemu miastu korzyści na niespotykaną dotąd skalę.
Pan Kamil Kalinka to lider, który łączy w sobie wizję, determinację i umiejętność budowania silnych relacji. Jego powołanie na wiceprezydenta Tarnobrzega będzie krokiem w stronę stabilizacji i dynamicznego rozwoju naszego miasta. Dlatego apelujemy o jak najszybsze mianowanie Pana Kamila Kalinki na to stanowisko.
Z wyrazami szacunku,
Młodzi sympatycy Prawa i Sprawiedliwości

Propaganda
14 dni temu

To czysta propaganda
Wiadomo bylo ze Kalinka nie pozwoli na samodzielność Nowakowi
Przyklad wymiana kadr. Wszyskie osoby są z namaszczenia pisu i Kalinki zarówno seniora jak i kandydata na wice prezydenta
O tym jak głęboko o bedzie Kalinka siegal l po władze zobaczymy wkrotce. Przyjdzie do urzędu i wstawi swoich bez konkursów.
Przykladem ze nie pozwoli ruszyc swoich z nadania pisu i zasłużonych dla pisu jest właśnie krytykowana mocno pani sekretarz
Służyła Bożkowi ale byla wietna PISowi
To ze nie miala kiepski nadzor nad spolkami nic dla Kalonki nie znscxy
Dalej j będzie kiepski ale na warunkach Kalinki
Tak to właśnie będzie wyglądać
Maślanka obstalony
Stasiak czeka na wolny Word
A tu mlodzi tzw pidowvy pisza ze Kalinka ma takie znajomości nawet zagranicą na szeblu najwyższym, ze Nowak zbędny.

HIMALAJE HIPOKRYZJI

Kalinka słusznie uważa, ze niech ludzie krytykują jego kandydaturę
Co mu kto zrobi?
PO czyli Mastalerz dostał swoje to będzie cicho. Inni z PO tez coś dostaną

Ludziska pogadają i przestaną a a my mamy Stoleczki A ja Wódz poprowadzę miasto do krainy szczęśliwości na szczyt pisu.

Odp
14 dni temu
Reply to  Propaganda

Ale czy Kalinka będzie miał więcej do powiedzenia to i tak nie zatrzyma ludzi aby się z rad nie wyprowadzili i ostateczne co się kończą zgonem więc tutaj kasa nie ma nic do znaczenia bo zdrowia za nią nie kupisz tylko aby ból był mniejszy a młodzież czemu nie ma zamiaru z prowadzić wózka więc zapytajcie nowego przywódcę miasta a potem pana Kalinkę bo byłego prezesa tbsu nie ma sensu bo i tak nie mają za co budować nowych lokali a efekty są widoczne codziennie niech pokaże sadarz jakie mają opinie mieszkańcy i przyjezdni i niech wystawia note

Marek
14 dni temu
Reply to  Odp

Proponuję aby przed ewentualną nominacja radnego Kalinki na urzad Wiceprezydenta zobligować go do przedstawienia wyniku finansowego zarządzanego przez niego WORD. Wieść niesie ze jest nieciekawie, ale to w niedługim czasie może wyjdzie na jaw.

wojtek
6 dni temu
Reply to  Marek

Oprócz wyniku jeszcze przegląd kadr i zatrudnionych pracowników

obserwator
14 dni temu

następny lizidupa

Sympatyk Mlofych PiS
12 dni temu

Ciekawe kto jest autorem tej laurki dla Kamila Kalinki
W szczególności w części że On łączy udzi.
Tu trzeba być bez pokory i w pelnym zadufaniu przy takiej opinii.
To wyjątkowy czlowiek ktory dzieli i nie lubi ludzi

Lubię to miasto
14 dni temu

Ja nowego prezesa nie znam. Ale chcialbym wierzyć, że ma wszelkie kompetencje do tego stanowiska.

Olek
12 dni temu

nie ma

Mówię Jak Jest
13 dni temu

Małe to ma znaczenie.

Kluczowe jest czy prezydent Nowak będzie miał jaja by podjąć decyzję o koniecznych podwyżkach. Bez tego każdy kolejny prezes – dobry czy zły, polityczny czy merytoryczny – będzie musiał szukać metod na wyjście ze strat, więc pojawią się tematy typu sprzedaż działek, mieszkań czy inne dotacje od UM, które nowy prezes (tak samo jak i stary) będzie zaraz przynosił na radę miasta. Każda z tych opcji oznacza, że 90% tarnobrzeżan (ci co nie mieszkają w TTBSie) dotuje tych, co w TTBSie mieszkają.

Ela
13 dni temu

Jeśli tak jest tonie wina mieszkańców tylko zarządzających. My już dość dotujemy jako mieszkańcy wakacje kredytowe, pensje prezesa, pensje Rady Nadzorczej. Trzeba umiejętnie zarządzać imię zaplecze fachowców, a nie firmy zewnętrzne, podwykonawcy i partacze konserwatorzy,. Mniej korzystać z samochodów służbowych i już oszczędności się znają.

mat
12 dni temu
Reply to  Ela

dlatego właśnie by zaoszczędzić pieniądze należało by utworzyć jedną spółkę w skład której wchodziły by poszczególne zakłady np; wodociągi, RDM, TTBS, MKS itd. koszt utrzymania maleje bo mamy jednego prezesa jedną radę nadzorczą znacznie mniej kadrowych księgowych itd w to miejsce powstają miejsca pracy dla ludzi którzy działają w terenie np mechanicy, kierowcy drogowcy hydraulicy, budowlańcy itd. Równie dobrze można by było przekształcić spółki w jednostki organizacyjne miasta gdzie koszty utrzymania molochów maleją jest dyrektor z pensją określoną w rozporządzeniu o samorządzie gminnym niema rady nadzorczej. tylko trzeba chcieć.

Najemca
12 dni temu

Kilka wyjaśnień dla Twojej i mieszkańców Tarnobrzega uwagi. Nie dokładasz do mieszkańców Ttbs. To złe zarządzanie spółką i rozpasanie kolejnych prezesów spowodowało taką kondycję spółki miejskiej. Mieszkańcy w całości płacą za remonty, eksploatację i kredyty budynków. Wyobraź sobie że tylko 280 mieszkań utrzymuje 70 % zarządu i prac tzw. pomocniczych czyli wszystkiego przy jednoczesnym gospodarowaniu i zarządzaniu przez ttbs ponad 2 tys mieszkań wspólnot czyli 30 % kosztów zarządu. Widzisz różnicę ? Brak kontroli zewnętrznej i przyzwolenie na kreatywna księgowość doprowadziło do takiej sytuacji. Co więcej sponsoring na szeroką skalę i partnerstwo w różnych imprezach miejskich …. Rozumiesz specyfikę działania ? Wakacje kredytowe które pozwalają spółce Ttbs na nie spłacenie kredytów do BGK, mieszkańcy nie mają z tego powodu mniejszego czynszu. Nawet nie wiedzą na co TBS przeznaczy „zaoszczędzone” pieniądze. A kredyty się wydłuża w spłacie. Brak wyszczególnienia wszelkich kosztów w czynszu. Koszt eksploatacji to 7-8 zł za M2 a nie jak w spółdzielniach 2-3 zl za m2 Wyobraź sobie że wszyscy najemcy Ttbs spłacają w czynszu kredyty za te mieszkania. Mieszkania które nigdy nie spłaca i nigdy nie będą ich. Rozumiesz trochę działalność Ttbs ? Koszty które nie sa możliwe do sprawdzenia. Dotacje od miasta bo TBS ma za… Czytaj więcej »

Jolka
11 dni temu

A kiedy wyleci dyrektor Szpitala Wojewodzkuego w Tarnobrzegu.
Podstawowego oddziału chorób wewnętrznych jak nie było tak nie ma !!! Kiedy skończy się upadlanie mieszkańców naszego miasta ?
Laboratorium się wyprowadzą! Dlaczego ? Dyrektor nie płacił za badania ?
Kiedy skończy się igranie ze zdrowiem i życiem mieszkańców naszego miasta ?!

Józiek
6 dni temu
Reply to  Jolka

Dyrektor nie ma czasu! Jest zajęty zakładaniem monitoringu. Nie wolno mu przeszkadza kiedy ciężko pracuje!

Mala65
11 dni temu

Uważam, że to bardzo dobra decyzja. Ten krok powinien być podjęty już dawno temu. Proponuję też bardzo dokładnie przyjrzeć się szefostwu MOSiRu. To co tam się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Tam potrzebny jest dyrektor dla ludzi, a nie dla swojej świty. Tworzenie sztucznych stanowisk, żeby tylko przyjąć swoich, nic nie robiących kolegów i obsadzanie kierowniczymi stanowiskami ludzi nie posiadających podstawowej wiedzy, ani kompetencji. Czekamy na zmiany kumpli Dariusza i Mirosława. Oby na lepsze

Jolka
11 dni temu
Reply to  Mala65

Na pewno dobra ? Dyrektor szpitala mianowany przez marszałka Ortyla a szpital Wojewódzki dla dużego miasta i turystów kilka lat bez oddziału chorób wewnętrznych !!! Jeśli wszyscy tacy specjaliści PiS-u to gratuluję. Tylko Tarnobrzega szkoda i jego mieszkańców 🙁

Robin
11 dni temu
Reply to  Mala65

Oni WSZYSCY są tacy sami każdy dba tylko o swoje koryto niszcząc ludzi którzy się im sprzeciwiają. Skłucili naród oraz szczują jednych na drugich . Doszło do tego że już nawet w tych małych środowiskach . Jedna myśl jest tylko pocieszająca. Teraz macie władze pieniądze i narzędzia do niszczenia ludzi. Nawzajem tych z prawa i lewą. Ale życie szybko mija. Potem będzie „PŁACZ I ZGRZYTANIE ZĘBÓW”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content