M. Matyka p.o. naczelnika wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa. B. Trzeciak na zwolnieniu lekarskim

Małgorzata Matyka została p.o. naczelnika wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa w tarnobrzeskim magistracie. Naczelnik tego wydziału Barbara Trzeciak przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim.

W poprzedniej informacji błędnie podaliśmy, że Barbara Trzeciak została odwołana z tej funkcji. Wyjaśnia to  prezydent Tarnobrzega, Łukasz Nowak:

Pani Barbara Trzeciak nie mogla zostać odwołana, ponieważ przebywa na zwolnieniu chorobowym i zapowiada się, że będzie na dłuższym chorobowym. Aby nie paraliżować pracy wydziału, na to stanowisko powołałem długoletnią pracownicę tego wydziału, czyli panią Małgorzatę Matykę, która na tą chwilę pełni obowiązki naczelnika wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa. Oczywiście na stanowisku zastępcy naczelnika nie nastąpiła żadna zmiana, pani Magdalena Walkiewicz nadal pełni swoja funkcję, tylko że obecnie przebywa na chorobowym.

Przepraszamy za błędną informacje o odwołaniu B. Trzeciak.

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Prawnik
15 dni temu

No cóż
Karuzela kadrowa trwa
Dwór pozostal po Bozku

Miras
14 dni temu
Reply to  Prawnik

Nie karuzelę, a kontrolę za kontrolą tych L4, zarówno chorych, jak i lekarzy !!! Koniecznie należy zweryfikować powyższy stan, gdyż jak widać jest to dziwna POwyborcza przypadłość, że Tych dwoje państwa się pochorowało ???

dr Kidler
13 dni temu
Reply to  Miras

Trzeba się przyjrzeć, gdzie i jak Ci obłożnie chorzy spędzą okres urlopowy oraz czy wychodzą na zakupy i spacerki ? A sami się niedługo wyleczą !

znany influoncer
13 dni temu
Reply to  dr Kidler

fb

Kadra
15 dni temu

Dwie na chorobowym – jakaś nowa epidemia zapanowała?

Co się zaś tyczy pełniącej obowiązki, poznamy po owocach, poczekajmy kiedy zostanie odnowione oznakowanie poziome itd. Faktem jest, że na dzień dzisiejszy są pewne zaległości ciągnące się od 2018 r.

youtu.be/2m-O_pg0HzM?si=Ch5KS_4W-neWdGhl

Magura
15 dni temu

Co tak się rozchorowali po zmianie prezydenta?Najpierw Pluta,teraz naczelniczka. Czyli te osoby,których odbierano jako osoby niekompetentne,bez kwalifikacji na stanowiska, które zajmowali. Do kompletu tylko brakuje byłego już prezesa Ttbs. Bidule.

medyk
15 dni temu
Reply to  Magura

Teraz jest gorąco to może od tej klimy w urzędzie

Nie polityk
15 dni temu
Reply to  Magura

Jak się przebywa na L4 to nie można człowieka usunąć.

Ciocia Marysia
14 dni temu
Reply to  Nie polityk

Ale powyżej 33 dni na L4 człowieka może skontrolować ZUS czy faktycznie jest chory

Pieprzniczka
14 dni temu
Reply to  Ciocia Marysia

Zawsze można się położyć do użeczka przed kontrolą.

Psychiczny
14 dni temu
Reply to  Ciocia Marysia

A jak sprawdzić stan psychiczny chorego, jeśli L4 wystawione przez psychiatrę?
Jest jakiś przymiar, miernik?

Franio
13 dni temu
Reply to  Psychiczny

Lekarz orzecznik ZUS przegląda dokumentację medyczną, po czym stwierdza, że niezdolność chorego do pracy trwała krócej i wydaje zaświadczenie określające krótszą niezdolność. Stare L4 traci tym samym ważność.. Na jakiej podstawie tak stwierdza? – A kto jego tam wie! – No jest przecież wyrocznią i tyle… 😀 Orzecznik przecież nie napisze skąd do takiego wniosku doszedł, że ktoś nie jest już chory, no bo po co – on tylko stwierdza, że ktoś już nie jest chory i basta! W oparciu o to ZUS wydaje decyzję o odmowie wypłaty zasiłku chorobowego za zakwestionowany przez lekarza orzecznika okres, a „chory” musi zgłosić się do pracy (no chyba, że zachoruje na coś innego w międzyczasie). Oczywiście można się od decyzji ZUS odwołać do sądu, ale pracodawca nie musi czekać na wynik sprawy, tylko korzystając z okazji wręcza wypowiedzenie „choremu”. Ot i cała filozofia. A nawet jak sąd po paru miesiącach orzeknie, że odwołanie jest zasadne, to i tak jest już po ptokach… Ktoś inny juz zajmuje tamto stanowisko, a „tak się jakoś pechowo składa,” że innego akurat nie ma…. Pozostaje kolejny proces o przywrócenie do pracy ale pewniej o co najwyżej odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za 3 m-czny okres wypowiedzenia (o ile akurat… Czytaj więcej »

Telewidz
12 dni temu
Reply to  Franio

W Zakładzie Utylizacji Społeczeństwa były i takie kwiatki, że jak człowiek nie miał nogi to mu w zęby zaglądano i doktorek stwierdził, że gość nadaje się do pracy. Było info w telewizorni. Kraj parodii.

Wątpiący
12 dni temu
Reply to  Telewidz

Kraj węgla i stali, parodii i konwalii.

brunobanani
15 dni temu

Ale mimo wszystko okulary mają takie same

S, ZERODMIESCIE
15 dni temu

TA DEBIANKA TO WSTYDU NIE MA CHOROBOWE? NIKT JEJ TAM W DEBIE NIE CHCE? WIDAC TAKA SPECJALISTKA?

Pieprzniczka
15 dni temu

Gosia Matyka? Wróciła na swoje. Przecie ona już była na tym stanowisku. Za jej czasów budowano ścieżynki rowerkowe z kosteczki. Potem następczyni (ta po lewej na fotografii) przejęła tę metodę budowy. Czyżby znowu była kontynuacja? Nie wróży to nic dobrego Tarnobrzegowi w tej materii. Pocieszające, że już prawie wszystkie ścieżynki rowerkowe są w Tbg zbudowane (czytaj: spieprzone) i jest nadzieja, że następnych spieprzeń nie będzie.

rowerowy
13 dni temu
Reply to  Pieprzniczka

w tej materii nie da się zaprzeczyć

rowerowy
13 dni temu
Reply to  Pieprzniczka

Użytkownik podpisany jako „rowerowy” powyżej to nie ja, który pisałem o tym, że daję nowemu prezydentowi 100 dni. Póki te 100 dni nie minie on, a więc i urząd pod jego kierownictwem, mają u mnie szansę. Co nie zmienia faktów z przeszłości i płynącego z nich wniosku, że nie ma co spodziewać się istotnych zmian, tylko raczej kontynuacji zajmowania się ulicami w mieście po tarnobrzesku.

Arnold
14 dni temu

No cóż, powrót Pani Małgorzaty Matyki na stanowisko naczelnika to prawdziwa niespodzianka. Z dumą przypominamy, że za czasów jej wcześniejszej kadencji, kiedy to pełniła rolę naczelnika odpowiedzialnego za inwestycje, największym jej osiągnięciem była… budowa miejskiego kibelka. Tak, ten symboliczny projekt zapadł w pamięć mieszkańców jako prawdziwy szczyt możliwości inwestycyjnych tamtych czasów, w erze prezydentury „kryminalnego Grzegorza”.

Ciekawe, jakie innowacyjne pomysły przyniesie teraz Pani Matyka. Może tym razem uda się zrealizować coś na miarę tamtego spektakularnego przedsięwzięcia? Miejmy nadzieję, że nowe inwestycje będą równie pamiętne i nie zapomnimy ich przez kolejne dekady.

Odp
14 dni temu
Reply to  Arnold

Jak i jedna o drugą dobrze się postara to wybudują metro przecież Tarnobrzeg liczy obszarowo 85 km ale i może by się miejsce znalazło to by może powstało małe lotnisko co by współpracować z jasionka w Rzeszowie bo miało być euro kobiet na Podkarpaciu bo ktoś ma taki pomysł aby je zorganizować na Podkarpaciu tylko nazwiska nie pamiętam i może miasto będzie zyskiwać turystów lub mieszkańców ale na dzień dzisiejszy to jest żenada jak jednej i drugiej pani ja bym się wstydził co się w tym mieście dzieje wielkie bum

znany influoncer
13 dni temu
Reply to  Odp

Nie trzeba metra wystarczy kilka ekologicznych autobusów na CNG z klimatyzacją i dogadać się z Sandomierzem żeby była normalna komunikacja jak 20 lat temu jak 11ka jechała co godzinę od rana do wieczora

Propozycjonista
11 dni temu

Ze Sandomierzem to można się usiłować dogadać w sprawie wypożyczenia autobusu elektrycznego. Powinien taki kursować w Tbg do i z jeziora. Coby było mniej spalin samochodowych nad tzw. jeziorem.

walt
14 dni temu

Walka z bezrobociem wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Nostradamus
14 dni temu
Reply to  walt

Jak na razie to Pan Nowak obsadza stołki swoimi, czy lepszymi to czas pokaże. Za bez mała 2 miesiące pełnienia urzędu nowy włodarze ma na swoim koncie niebywale sukcesy typu: dzień dziecka, potańcówkę, powitanie wakacji, rozmowy z burmistrzem Sandomierza o lwowskiej bis jakby to była kluczową tarnobrzeska inwestycja drogowa. Do tego trzeba dodać słynna fotke spod budynku PKP w Krakowie bo bidok przejechał się porozmawiać o zakresie remontowym dworca który jest uwzgledniony w planie remontowym pkp do 2030 r. Kurcze osiągnięcia godne chyba sołtysa zapyzialej galicyjskiej wsi a nie Prezydenta Miasta. Nowa ekipa krytykuje dokonania byłego Prezydenta Bożka, tylko podczas ostatniej sesji Rady Miasta w sprawozdaniu Nowak wyczytał szereg inwestycji w realizacji i przygotowanych fo realizacji za czasów swojego poprzednika. Czekam czym konkretnym on wreszcie sie pochwali bo rzekomo w ubiegłej kadencji miał takie szerokie znajomości z wicemistrami i dyrektorami.

Dorian
14 dni temu
Reply to  Nostradamus

Darek wylyzuj to dopiero 2 miesiące

mieszkaniec Siakrkowca
11 dni temu
Reply to  Nostradamus

fotkę zrobił przed budynkiem bo pewnie pracownicy nie życzyli sobie zdjęcia z chłopcem z piaskownicy

Robert
14 dni temu

Taka trochę być może logika Dyzmy. Dobrze jak się te parę miesięcy przeciągnie. Kasa na konto leci. Powinien pracodawca to wyjaśnić i zlecić kontrolę

Czas na SeRBinóW
14 dni temu

Osiedle Serbinów czeka na rewitalizację. Czy radni wybrani z tego osiedla podniosą kwestię remontu kompleksowego tego osiedla z budową monitoringu. Kiedy się obudzicie, wybory się skończyły a wy zasnęliście?

Jul
13 dni temu

Proponuję wszystkim zwolennikom wycinania drzew spacer dziś po pięknych odnowionych nie zacienionych chodnikach. Jakoś dziwnym trafem wszyscy i spacerowicze i rowerzyści uciekają pod drzewa. Z całą uciążliwością pielęgnacji zieleni mocno optuje za wersją zieloną.

Czas na SeRBinóW
14 dni temu

Dla nowej kierowniczki wyzwanie – kompleksowy remont zaniedbanego osiedla Serbinów. Dość niieudolnictwa poprzedników, dość degradacji osiedla Serbinów.

Mieszkańcy Serbinowa czekają, dość wykluczania mieszkańców tego osiedla.

Mieszkaniec
14 dni temu

Moją Żoną to po paru dniach nawiedziła kontrola i dokumentację u lekarza sprawdzał Tarnobrzeski ZUS a tu kolejna osoba tracąca taboret w urzędzie raptem obłożnie chora i kasę z ZUS ciągnie

Wątpiący
12 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Trzeba było psem poszczuć.

DJB
12 dni temu

Pani Basiu – dużo zdrówka i proszę się nie przejmować hejterami. TKM trwa w najlepsze, ale poza zmianami kadrowymi to nie widać jakichś większych zmian w funkcjonowaniu miasta. Zobaczymy jak nowe kadry będą sobie radzić z problemami Tarnobrzega 🙂

Miś
12 dni temu
Reply to  DJB

Gorzej niż poprzednikom to z pewnością już nikomu się nie uda rozwiązywać problemów miasta…

DJB
12 dni temu
Reply to  Miś

Żebyś się nie zdziwił. Zobaczymy pod koniec kadencji co dobrego dla miasta zrobi ta ekipa i jakie będą oceny mieszkańców.

Krajan
12 dni temu
Reply to  DJB

A gdzie życzenia i słowa wsparcia dla Pani Madzi?

DJB
12 dni temu
Reply to  Krajan

Pani Madzi też życzę dużo zdrowia i odpowiednio długiego okresu rekonwalescencji, gdyż stan psychofizyczny jest niezwykle istotną kwestią.

Wątpiący
12 dni temu
Reply to  Krajan

Madzi? Chyba Małgorzaty? Madzia to nie Małgorzata.

Krajan
11 dni temu
Reply to  Wątpiący

Nie Małgosi, tylko Madzi, jednej z tych na chorobowym. Zauważ, że DJB do Małgosi się nie odniósł.

Zdziwiony
12 dni temu
Reply to  DJB

DJB odżył? A ja myślałem, że już został pochowany.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
41
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content