Nawet 16 tys. kierowców nie zapłaciło za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie w ubiegłym sezonie

Trwa proces ustalania tożsamości właścicieli aut, którzy w sezonie letnim w 2023 roku, nie zapłacili za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie. Czynności te dotyczą około 16 tysięcy kierowców.

Parkowanie nad jeziorem jest darmowe. Opłaty pobierane są natomiast za wjazd w sezonie letnim na teren akwenu, za „korzystanie z infrastruktury„.

Od 1 maja do 30 września br. w godzinach od 8 do 18, jednorazowa opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie wynosi 80 zł, jeśli zaś dokonana zostanie w dniu wjazdu i wypoczynku, obowiązuje cena promocyjna – 20 zł. Opłaty tej można dokonać w automatach znajdujących się nad jeziorem lub za pomocą aplikacji.

W sezonie letnim w 2023 roku, regulaminowej opłaty nie uiściło około 16 tysięcy kierowców.

– Trwa procedura ustalania właścicieli aut. Jesteśmy po uzgodnieniach z CEPiK (- system informatyczny, który obejmuje centralną ewidencję kierowców (CEK) oraz centralną ewidencję pojazdów (CEP) – przyp.red) – wyjaśnia NW24 komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu, Robert Kędziora.

– Z tego co wiem, to MOSiR rozpoczął już wysyłkę pism do CEPiK-u w celu ustalenia właścicieli pojazdów, które wjechały bez opłat. To się będzie toczyć systematycznie, mamy na to pięć lat – dodaje.

Nie wszyscy zweryfikowani przez system kierowcy otrzymają mandat. Może bowiem się okazać, że nad jezioro wjechał pojazd uprzywilejowany typu radiowóz czy karetka, ujęty w systemie jako pojazd zwolniony z opłaty. Dotyczy to również przedsiębiorców i instytucji dzierżawiących tereny nad akwenem oraz ich gości. Pozostali muszą się liczyć z mandatem wynoszącym ponad 120 zł.

– Osoba która nie dokonała opłaty za wjazd nad jezioro, musi się liczyć z opłatą w wysokości 80 zł, następnie dochodzą koszty związane z ustaleniem w Centralnej Ewidencji Pojazdów, to jest ponad 30 zł i koszty upomnienia, to jest w granicach 17 zł. Czyli z 20 złotych robi się już ponad 120 zł – kontynuuje Robert  Kędziora.

ABONAMENT DLA MIESZKAŃCÓW

Dla mieszkańców Tarnobrzega przygotowano możliwość wykupu karty abonamentowej na cały sezon, w wysokości 50 zł. Do 28 czerwca br. z tej usługi skorzystało 3 tysiące 88 osób.

MANDATY ZA „BIWAKOWANIE NA DZIKO”

Od soboty 6 lipca br. nad Jeziorem Tarnobrzeskim funkcjonuje miejskie pole biwakowe. Osoby, które rozbiją namiot poza wyznaczonym miejscem, muszą liczyć się z mandatem.

– Takim osobom dajemy czas na przeniesienie na pole namiotowe. Po pewnym czasie sprawdzamy, czy  zastosowali się do naszych uwag. Jeśli tego nie zrobiły, to czeka ich postępowanie mandatowe – dodaje komendant Straży Miejskiej.

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
101 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TARN
10 dni temu

brawo Jezioro ma przynosić zyski dla Tarnobrzega, a nie ciągłe straty i obwiązanie biednych mieszańców miasta. Opłata powinna obowiązywać w godzinach od 5 do 21, żeby zwiększyć zyski cwanych przyjezdnych RST, RMI, TSA i innych, a zmniejszyć dopłaty miasta

Ściema
9 dni temu
Reply to  TARN

Super, potwierdzam a w Mielcu rejestrację cwanych przyjezdnych RT powinny płacić również podwójne za parkingi. Tak aby Rmi płaciło mniej.

Paweł
9 dni temu
Reply to  TARN

Zapraszam na GOLEJÓW jezioro koło Staszowa. Domki letniskowe, hotele, pola namiotowe, słońce, plaża, pomosty z drabinkami do wyjścia z wody, skocznia.
Na pomostach pracują ratownicy.
Poza tym to do wynajęcia są kajaki
i rowerki wodne, a w sprzedaży są lody, gofry, kiełbasa z grilla i fast food…

Janusz
7 dni temu
Reply to  Paweł

Super ale jednak wolę jezioro tarnobrzeskie

Papa
10 dni temu

Niech przy okazji ustalą tożsamość właścicieli czworonogów którzy wchodzą z psami do wody to nie jest kąpielisko dla psów nie mam nic do zwierząt ale jakieś zasady obowiązują

Mariusz
10 dni temu
Reply to  Papa

Nie ma zakazu wchodzenia z psem do jeziora tarnobrzeskiego.

hurra
10 dni temu
Reply to  Mariusz

Do jeziora niech sobie wchodzą. Ale nie z plaży.

Plażowiczka
10 dni temu
Reply to  hurra

Mam 2 psy i będę z nimi wchodziła do wody kiedy chce i nikt mi nie zabroni bo wszędzie tak jest więc dlaczego miało by tutaj być inaczej. Pies to największy przyjaciel człowieka

Nasrane
10 dni temu
Reply to  Plażowiczka

sam widziałem jak psy leją i srają na pasku na plaży – czy to jest higieniczne, nie mówię o brudasie panu, wysokie mandaty powinny dać ci do myślenia a kamery są na plaży. Za osrajtka odpowiada pan bez mózgu i to on dostaje mandat a nie pies.

Irek
10 dni temu
Reply to  Nasrane

Doeciczki yeź tak robià a mamusie nie reagujà

Pumpernikiel
8 dni temu
Reply to  Nasrane

Ale tobie nie nasroł na kapelusz?Czy jednak nasroł?Opowiedz nam swoją historie.

wojtek
10 dni temu
Reply to  Plażowiczka

Pies i książka nigdy nie zdradzi, nie powie fałszywego świadectwa o drugim człowieku. Mała uwaga dla posiadaczy czworonożnych przyjaciół : na spacerze jednak na smyczy, bo dzieci różnie mogą zareagować na spontaniczne zachowanie pieska. Dla wzajemnego szacunku do siebie i innych spacerowiczów prowadźmy naszych przyjaciół na smyczy.

Antypsiarz
10 dni temu
Reply to  Plażowiczka

Znajdź se chłopa a nie za pieska przyjaciela sobie robisz

Pachnący
9 dni temu
Reply to  Plażowiczka

Ale czasem śmierdzący.

Marco
9 dni temu
Reply to  Plażowiczka

Tylko nie sra jak człowiek.

Łóczeń
8 dni temu
Reply to  Plażowiczka

Jestem miłośnikiem zwierząt .Mój pies śpi ze mną w łóżku.Jednak nie wszyscy muszą mieć aż taką miłość do psów jak ja. Rozumiem i popieram zakaz kąpieli z czworonogami w jeziorze.Z szacunku do innych użytkowników tego akwenu.Z piesem można pojechać nad jakieś mało uczęszczane stawy i niech sobie pobryka w wodzie na spokojnie.

Rada o ostrożność
7 dni temu
Reply to  Łóczeń

Pies nie powinien chodzić po łóżku. Może przynieść kleszcza, pchły i istnieją choroby odzwierzęce przenoszone na człowieka. Miłośc do psa miłością, ale bez przesady. Nie daj sie lizac po twarzy bo język psa to bakterie. Pies nie używa pasty do zebów a i gówienko czasem chlapnie języczkiem, potem po twojej buźce.

Z telefonem
8 dni temu
Reply to  Plażowiczka

Kąp sië z nimi w wannie.

Papa
10 dni temu
Reply to  Mariusz

Chcesz się kąpać se swoim psem to się z nim kąp w domu w wannie

Mateo
10 dni temu
Reply to  Papa

Jak ci nie odpowiada jezioro to też możesz sobie iść do wanny w domu

Ktoś
10 dni temu
Reply to  Mateo

To nie jezioro to zalew staw bagno nie ma nic tam

dystans
10 dni temu
Reply to  Ktoś

kolejny sfrustrowany

ciociaie
9 dni temu
Reply to  dystans

jeziora to sa na mazurach

Madziak
9 dni temu
Reply to  Ktoś

Masz rację to jest zwykły dołek zalany wodą nie żadne jezioro

Lucjusz
9 dni temu
Reply to  Madziak

To jest jezioro czy się najduchom z pławo podoba czy nie :*

anonim
9 dni temu
Reply to  Lucjusz

najduchy to w tarnobrzegu leżą mocza wora i sie ciesza

Cosa Nostra
8 dni temu
Reply to  Papa

Żebyśmy czasem ciebie nie przeciągneli za motorówką po dnie jeziora konfidencie jebany.

Camorra
8 dni temu
Reply to  Cosa Nostra

Zwykły chuju do szczania.

Cama Sutra
8 dni temu
Reply to  Camorra

Potomku tarnobrzeskiej Sb i Ub w jednym.Za dużo sie tego ostało w tym mieście po dziś dzień.Jeśli masz jakikolwiek honor a twój przodek był w Sb lub Ub i masz to w genach,to zmień miejsce zamieszkania.Kiedy nastaną czasy wojenne znajdziemy was wszystkich.

Miłośnik zwierząt
10 dni temu
Reply to  Mariusz

Nie ma też zakazu srania do paczkomatu, a nikt tego nie robi

Irek
10 dni temu
Reply to  Papa

W regulaminie nie ma zakazu:)

wasyl
10 dni temu
Reply to  Irek

A przydał by się !!!!!!!!!!!! Psiarze poza Jeziorem , szanujcie tych co tam wypoczywają a wam niech miasto wyznaczy teren gdzie możecie chodzić ze swoimi pupilkami ale nie wśród wypoczywających .

Pumpernikiel
8 dni temu
Reply to  Papa

I najlepiej niech już tych ustalonych nachodzi policja w domu przez najbliższe 2-3 dekady. Weź sie ogarnij potomku jakiegoś SB-ka. Potencjalna sześdziesiona i zdrajca w czasie wojennym-zwykły chuj do szczania.

Eduszo
10 dni temu

Przywrócić płatność przy wjeździe wtedy nikt się nie prześlizgnie

hurra
10 dni temu
Reply to  Eduszo

Sami sobie dorobili roboty. Stworzyli problem a teraz bohatersko z nim walczą.

Odp
10 dni temu
Reply to  hurra

Ale przez głupotę ludzką robią sobie dodatkowa robotę tylko kto im za to zapłaci bo muszą dawać zarobić miastu a gdzie będą wypłaty dla pracowników skoro odszukanie może potrwać 5 lat a coraz więcej ludzi ubywa x tych upałów i teraz ten poszkodowany musi szukać tego cwanego co się wygłupił brawo dla pracowników miasta co mają z nim umowy podpisane

Super Mario
10 dni temu
Reply to  Eduszo

To było najbardziej rozsądne, ale były już gospodarz wprowadził z radnymi odrobinę luksusu i nowości w postaci parkomatów !!!

dystans
10 dni temu
Reply to  Eduszo

wtedy korek zacznie się koło grzyba a z drugiej strony w Machowie

BOBO
10 dni temu

Panie Nowak proszę wsłuchać się w głos mieszkańców, a nie uprawiać własnej polityki złośliwości wobec poprzednika, pana Bożka. Pan jest Prezydentem i to na Panu spoczywa odpowiedzialność za dobrobyt naszej społeczności.
Nad jeziorem wieczorami jest ciemno, co stwarza poczucie zagrożenia i dyskomfortu. Parkingów również brakuje odpowiedniego oświetlenia, mimo że są tam lampy. Ludzie parkują w ciemności, co jest nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne.
Proszę rozświetlić jezioro i parkingi, panie Nowak, to może być nasze „Las Vegas”. Proszę mieć odwagę i wziąć odpowiedzialność za poprawę warunków życia mieszkańców, zamiast bać się podejmowania decyzji. Kolejny raz potwierdza Pan, że nie dorósł Pan do swojej funkcji i brak Panu doświadczenia w zarządzaniu naszym miastem. Czas na zmiany i konkretne działania!

Maria
10 dni temu
Reply to  BOBO

Dyskusja dot niepłacenia należności za wjazd. Było genialnie, a nie jest 🙁

Tuptup
10 dni temu
Reply to  Maria

Nasza tarnobrzeskie tradycja. Nie ważne na jaki temat najważniejsze jest hejtowac i krytykować dlatego też zarastamy trawą i chwastami i niedługo będą przyjeżdżać tu przyrodnicy by podziwiać to cudo natury gdzie zamiast czynić sobie ziemię poddana sami żeśmy się poddali.Zbliżamy się do epokowego wydarzenia.Niektórzy bez drabiny wchodzą na swoje miejsce czyli drzewo zaczynać nową gałąź ewolucji.

Madziak
9 dni temu
Reply to  BOBO

LAS VEGAS

miasto
9 dni temu
Reply to  BOBO

on nikogo nie słucha nierobi nic i nie zrobi nie nadaje sie na prezydenta długo nie pobedzie zadnych atrakci nie ma przy tym zalewie w nocy jest ciemno na całej długosci drogi

ADELA
10 dni temu

Policja jeździ Samochody stoją na zakazach, na trawnikach, poza parkingami I co?! NICO

ametyst
10 dni temu

16000 x 127 zł = 2.032.000 zł. Gra warta świeczki 2 bańki do ściągnięcia

Endriu
10 dni temu
Reply to  ametyst

Tylko ze to grosz NIE dla miasta, tylko do kieszeni cwaniaka który tym zarządza ….Bo to teraz naszła taka moda, by dać kolesiom zarobić, tak jak pod lidlami i w miastach

Grazyna
9 dni temu
Reply to  Endriu

Nie placic, ignorować. A jak cos przyjdzie listownie to jak pod ludkami, trzeba wskazać osobę, jest masa artykułów na necie jak się z tego wykręcić. Zabawa w parkometry to oszustwo na wielką skalę. Celowo znoszą szlabany żeby na tych ludziach zerowax

Mieszkaniec
10 dni temu

Straż miejska to by się porządkiem trochę na osiedlach zajęła a nie tylko mandaty wystawia źle zaparkowanym nad jeziorem, a gdzie ci ludzie mają zaparkować jak miejsca brak. Stałe miejsce straży miejskiej od wiazdu w prawo i zaraz po lewej stronie tam najczęściej są a później przy wyjeździe od Machowa w cieniu wypisują papiery

hurra
10 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Kiedy nad jeziorem było brak miejsca? To że było brak 100m od kocyka znajomych nie znaczy że nie było.

Tuptup
10 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Bardzo dobrze że wypisują skoro policja niie wypisuje jak pisze Adela.Miejsce o którym piszesz to miejsce postojowe dla służb ratowniczych a nie łosi i jeleni o baranach nie wspominając.Miejsc parkingowych jest ponad 2 tys tylko szlachta chce prawie że na plażę wjechać. Nad morzem parkuje kilkaset metrów od tafli wody i śmigają na nóżkach nie narzekając jak tu.Można?

Odp
10 dni temu
Reply to  Tuptup

No to teraz zapytaj pana Nowaka jak powstanie kładka łącząca promienie z jeziorem i skąd kasę na to uzbierają ja już są dopłaty do drug w mieście bo nie spełniają wymagań bożek umył ręce bo nie jest już prezydentem to przeszedł teraz na Łukasza

Tuptup
10 dni temu
Reply to  Odp

Czy aby na pewno ukończyłeś gimnazjum bo mam wątpliwości

Odp
10 dni temu
Reply to  Tuptup

Może inteligencja przerastam twoja żyje na wolnych zasadach na tej kuli więc piszę jak mi się podoba a ja nie czytam twoich wszystkich wpisów bo zostawiasz ich sporo więc brachu ruszaj swoją drogą a na innych się nie ogladaj

Nauczyciel
9 dni temu
Reply to  Odp

Jednak te podstawowe zasady ortografii należałoby zachować zwłaszcza że to forum publiczne

Odp
9 dni temu
Reply to  Nauczyciel

No jak nie przeszkadza znam inne języki więc zobaczymy jaka frekwencja na tym portalu po za polskim zna inne języki a polską jest w eu więc problemu nie ma chyba a teraz pracuje za zł a jak się uczyłem to mogłem za dolary to samo robić

Hela
10 dni temu
Reply to  Odp

Dróg, droga

Odp
9 dni temu
Reply to  Hela

Wiem że zrobiłem błędy bo miałem napisać od Wisły tam gdzie prom kursuje

łysy
10 dni temu

Zagranicznych blach nie ma w cepiku więc jeżeli takie wjechały bez opłaty to mogą im naskoczyć

TBg
10 dni temu
Reply to  łysy

Ale wpisać na czarną listę, zresztą miejska straż powinna zwracać uwagę na samochody na zagranicznych blachach.

Aldona
10 dni temu
Reply to  TBg

Szczególnie te ukraińskie bo w zeszłym roku trochę ich tam było

Magura
10 dni temu

Tempo ściągania należności bardzo powolne. Mandaty za niskie. Wszyscy to mają w głębokim poważaniu.

TBg
10 dni temu
Reply to  Magura

Masz rację pewnie 1/10 z tego będzie ściągniętą, reszta to tylko pijar. Mam nadzieję że w okresie wakacyjnym powinna być opłata za całe dnie.

Marco
9 dni temu
Reply to  Magura

Wjazd 20zł no niech będzie, ale kara za brak opłaty 80zł to duży śmiech na sali nawet biorąc to z kosztami egzekucji za 130zł. Za brak biletu w autobusie są większe kary. Np. bilet za 4,60zł i kara 500zł jest w Katowicach.

mieszkaniec
9 dni temu
Reply to  Marco

auta nie maja bilecików chowaja auta gdzie sie da

And
10 dni temu

Kiedy zaczną działać kamerki na jeziorem (komunikat wkrótce a trwa to już kilka lat)

kamerzysta
10 dni temu
Reply to  And

A co ludzi chcesz obcinać ?
Nie będzie żadnych kamerek

Anonim
10 dni temu

Wyłapać ukarać dalej nie płacą nie mają bilecików stawiają auta nie napargingu szkoda kasy im powinien być ktoś i robić zdjęcia i wypisywać mandaty

Alf
10 dni temu

Nieudolność poraża. Mija rok a nawet wezwania być może nie są wysłane. Wydaje mi się ,że sprawy mogą przedawniać się właśnie po roku. Ciekawe na jaki konkretnie przepis powołuje się Pan Komendant

Prawnik
10 dni temu
Reply to  Alf

Kara administracyjna przedawnienie po 5 latach, wykroczenie przedawnienie po roku od czynu chyba że SM lub Policja wyśle jakieś wezwania przedawnienie po 2 latach od dnia popełnienia wykroczenia

Nauczyciel
9 dni temu
Reply to  Prawnik

Takie pismo nie będzie miało mocy prawnej jak np. sądowy nakaz zapłaty więc jak ktoś jest uczciwy i będzie chciał uregulować to ureguluje żeby mieć to ” z głowy”

Prawnik
9 dni temu
Reply to  Nauczyciel

W pierwsze kolejności wezwania do zapłaty, przy braku wpłaty sądowy nakaz zapłaty. W tej kolejności. Z tego co wiem tak właśnie robi to MOSiR

S, ZERODMIESCIE
10 dni temu

NIESTETY WIDAC JAK NA DLONI JAK NIEUDOLNYM PREZYDENTEM BYL BOZEK I WSZYSTKIE PODLEGLE MU SLUZBY MIASTA, ROBILI CO CHCIELI BO ZADNEJ DYSCYPLINY I NADZORU NIE BYLO, OLEWALI WSZYSTKO A LUDZIE NAD JEZIOREM OLEWALI ICH.

wisła
9 dni temu

Bożek byłm dobrym prezydentem dobrze rzadził wszystko robił

Alf
10 dni temu

Mi wystarczyło jak zatrudnili człowieka do ręcznego wyszukiwania ludzi nie płacących za śmieci zamiast kupić do tego program. Podobno program był droższy. To wszystko w XXI wieku się działo.

azja
10 dni temu

czegoś nie rozumiem,podwożąc rodzinę nad zalew,wjeżdżam wysadzam i spadam i za to mam płacić!

Prawnik
10 dni temu
Reply to  azja

Pobyt nad Jeziorem do 30 minut jest darmowy nie musisz płacić. Pamiętaj 30 minut, 31 jest już płatne

ORMO-wiec
8 dni temu
Reply to  azja

Tak.Masz zapłacić i cieszyć sie że wpierdolu nie dostałeś od naszej ekipy.

zomo
8 dni temu
Reply to  ORMO-wiec

ormowcu pamietasz jak dostales wpier pod tapima ?

ORMO-wiec
7 dni temu
Reply to  zomo

Chyba ci sie obsrańcu coś pomyliło.Nasza ekipa jest niepokonana.

Icek
7 dni temu
Reply to  azja

Mój dziadek przed wojną powtarzał : jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi

Imię
9 dni temu

My mieszkańcy złożyliśmy się z naszych podatków na inn6ch

OLO
9 dni temu

Czy ta kwota (jeszcze nie uzyskana) była wliczona do szumnej wysokości wpłat w ubiegłym roku przy podsumowaniu sezonu 2024 jeziora? Ciekawa.

Dawid
9 dni temu

Skoro idioci nie potrafią od razu egzekwować opłat, to teraz wystarczy powiedzieć, że w ubiegłym roku moim samochodem jeździło kilka osób i nie jestem w stanie powiedzieć która z nich była nad jeziorem. Jeśli istnieje choćby cień szansy na to, że coś może pójść nie tak, to coś pójdzie nie tak.

Prawnik
9 dni temu
Reply to  Dawid

Przy karze administracyjnej odpowiada właściciel pojazdu, przy wykroczeniu kierowca. Nie ma znaczenia komu użyczyłeś pojazd to ty ponosisz odpowiedzialność . Możesz później dochodzić od tego komu użyczyłeś samochód zwrot pieniążków.

Tuptup
9 dni temu
Reply to  Prawnik

I wszystko jasne.Szkoda było 20 złoty to płacimy kilka razy więcej.

Maciek
9 dni temu

Cena parkowania jest ok. Szkoda tylko, że tak mało jest tych urządzeń do pobierania opłat i w dodatku się wieszają. Stać w słońcu 40 minut żeby uiscic opłatę to trochę przesada. Może punkty gastronomiczne również mogły by pobierać opłaty, albo zwiększyć ilość urządzeń. Jezioro mistrzostwo, cały czas się rozwija jeżdżę z rodziną co roku i będę jeździł. Oprócz bocianowki może by tam jeszcze jakiś hotel lub hotelik postawić.

Tuptup
8 dni temu
Reply to  Maciek

Po co stać w kolejce skoro instalujesz sobie w telefonie jedną z kilku aplikacji i płacisz za wjazd leżąc na plazy

łysy
8 dni temu
Reply to  Tuptup

Widocznie niektórzy to sobie lubią utrudniać życie

Rada o ostrożność
7 dni temu
Reply to  Tuptup

Zanim sobie filozofku zapłacisz wykorzystując smartfon to najpierw zabezpiecz smartfon programami odpowiednimi, bo ci konto ogołocą hakerzy do zera.

Tuptup
8 dni temu
Reply to  Maciek

Twojej oceny jeziora nie podzielają miejscowi tubylcy którzy zawsze narzekają.Taki miejscowy folklor

Paweł
9 dni temu

Zapraszam na GOLEJÓW jezioro koło Staszowa. Domki letniskowe, pola namiotowe, słońce, plaża, pomosty z drabinkami do wyjścia z wody, skocznia… Kajaki, rowerki, frytki, lody, gofry, kiełbasa z grilla. Hotel, Lokale na imprezy okolicznościowe…

Monika dziewczyna ratownika
9 dni temu
Reply to  Paweł

Byłam tam nieraz i owszem jest fajnie ale jednak nasze jest większe nawet od Soliny i więcej miejsca na plaży

Monika dziewczyna ratownika
9 dni temu

No i woda w tarnobrzeskim jest o wiele czystsza

Czyż nie tak?
7 dni temu

Była czysta. Teraz psy mogą kręcić rogala do wody bo ich wolno wprowadzać i nie ma żadnych zakazów. Zapewne zmieniono regulamin bo nikt tego zakazu nie był w stanie wyegzekwować.

Erosoman
9 dni temu
Reply to  Paweł

Dziwki som?

Rożek
8 dni temu
Reply to  Paweł

Woda brudna jak w albańskim sraczu.

ORMO-wiec
9 dni temu

Wyłapiemy co do jednego z tych 16-stu tysięcy.Guma,zimna woda i ciasne drzwi.

Lubię to miasto
8 dni temu

Trzymam kciuki, żeby każdą złotówkę z odsetkami odzyskać.

Jjjbrae
8 dni temu

Ja bym tam widział hotel że spa, to by był jakiś wzrost

Pawel
8 dni temu

No cóż ustalenie właściciela pojazdu nie jest równoznaczne z ustaleniem kierowcy który tam wjechał a właściciel może nie pamiętać kto wtedy prowadził auto zazwyczaj sąd staje po stronie wlasciciela

Prawnik
8 dni temu
Reply to  Pawel

Pawle pisałem wcześniej, wjazd nad jezioro to nie wykroczenie. Przy wykroczeniu odpowiada kierowca nie właściciel. Brak opłaty za wjazd to kara administracyjna i tu bez znaczenia kto wjechał odpowiada właściciel , nawet jeżeli jest to 100 letnia babcia . Poszukaj wyroków NSA. Oczywiście możesz później starać się aby ten komu dałeś samochód oddał ci kasę ale to tylko sprawa cywilna

Postaw mi kawę na buycoffee.to
101
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content